Gość: Katarzyn IP: *.warszawa.sdi.tpnet.pl 07.06.01, 00:40 Chciałabym zapytać, czy stosowanie Marvelonu przez ok. 3 lata (z przerwami) mogło spowodować (albo zwiększyć szansę) zajścia w ciążę bliźniaczą, czy w grę wchodzą tylko czynniki genetyczne? Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
monika.antepowicz Re: bliźnięta 07.06.01, 09:23 Głównym czynnikiem powodującym ciążę mnogą jest oczywiście czynnik dziedziczny- dziedziczenie to odbywa sią w linii żeńskiej, co drugie pokolenie (babcia, wnuczka itp) Ale w dobie szeroko stosowanej hormonoterapii, leczenia niepłodności częściej dochodzi obecnie do rozwoju ciązy mnogiej, niż wskazywałaby na to sama statystyka. Nie bez wpływu okazują się być też pigułki antykoncepcyjne- zwłaszcza pierwsze cyklepo ich odstawienia.MA Odpowiedz Link Zgłoś