Dodaj do ulubionych

Coś na okropnie bolące gardło-help!!!!

22.08.06, 19:46
mam anginę, wczoraj wieczorem wziełam pierwszą dawkę antybiotyku, na gardło
przepisano mi chlorchinaldin, ale to nic nie pomaga, płukam tantum verde,
szałwią i dalej wyję z bólu przy przełykaniu
może znacie jakieś skuteczne domowe sposoby?
pomóżcie!!!
Obserwuj wątek
    • kosheen4 Re: Coś na okropnie bolące gardło-help!!!! 22.08.06, 19:53
      pade napisała:

      > mam anginę, wczoraj wieczorem wziełam pierwszą dawkę antybiotyku, na gardło
      > przepisano mi chlorchinaldin, ale to nic nie pomaga, płukam tantum verde,
      > szałwią i dalej wyję z bólu przy przełykaniu
      > może znacie jakieś skuteczne domowe sposoby?
      > pomóżcie!!!

      płukanie wodą z solą. na chwilkę pomaga.
      • pade Re: Coś na okropnie bolące gardło-help!!!! 22.08.06, 19:56
        hmm, dzięki
        niestety nie mogę płukać solą, bo mam od razu odruchy wymiotne
        czy mleko z miodem coś pomoże? czy dać sobie spokój?
    • czajkax2 Re: Coś na okropnie bolące gardło-help!!!! 22.08.06, 19:56
      płukanie wodą z solą. Działa bakteriobójczo. Ja w ten sposób wielokrotnie
      zapobiegłam poważniejszym infekcjom gardła. Neo-angin do ssania jest niezły.
      Jak dla mnie najlepszy ze szystkich tabletek do ssania.
      Zdrowia zycze. Sama własnie się kuruje,tylko ze ja nie moge antybiotyku i
      dlatego sie ciągnie to u mnie i ciągnie.
      • pade ojej, współczuję czajko:((( 22.08.06, 19:59
        ale Ty przecież możesz brać antybiotyk, z grupy penicylin, mój gin powiedział
        mi kiedyś, ze taka niedoleczona infekcja jest gorsza od kuracji antybiotykowej,
        brałam w jednej i drugiej ciąży, niestety, i jak na razie odpukać....
        • pesteczka5 Re: ojej, współczuję czajko:((( 22.08.06, 20:17
          Póki bardzo boli, nie ma rady - ogólnie paracetamol (apap, panadol, codipar)
          lub ibuprofen (ibum, ibuprom np).
          Ja miałam w tym roku trzykrotnie nawracająca anginę, myślałam że zejdę z bólu,
          nie mogłam spać, jeść, nawet pić. Ibuprofen pomagał najlepiej.
          Pozdrawiam i zdrówka życzęsmile

          P.S Płukanie wodą z solą jest zwyczajową metodą bez udowodnionej skuteczności.
          To już lepiej chyba szłwią... W dzieciństwie płukałam, wspominam jako koszmarwink
    • rotera Re: Coś na okropnie bolące gardło-help!!!! 22.08.06, 20:08
      strepsils dolo intensive
      można tez przy ciąży (info od moj gin), jest taki super mocny, ma działanie
      przeciwbólowe, smak taki lekko ostry, nieprzyjemny ale do przeżycia. na mnie
      działa w takich własnie ostrych stanach.
      z tego co wiem to miod podrażnia, wiec nnie polecam, słyszałam o wodzie z sodą
      oczyszczoną, wodzie z wodą utlenioną (tego raz spróbowałam- efekty marne, za to
      chyba roztwór za mocny sobie zrobiłam bo straciałm głos na pare dni).
      zdrówka zycze
      • pesteczka5 Re: Coś na okropnie bolące gardło-help!!!! 22.08.06, 20:51
        PAde, nie wiem, czy jesteś w ciąży?... No jeśli tak, to ostrożnie z tymi
        przeciwbólowymi.
        Jeszcze można płukac aspiryną rozpuszczoną w pół szklanki wody (nie połykać) -
        podobno pomaga.
        • pade Re: Coś na okropnie bolące gardło-help!!!! 22.08.06, 23:46
          nie, nie jestemsmile))
          to o ciąży było do czajki
    • mieszkowamama Re: Coś na okropnie bolące gardło-help!!!! 22.08.06, 20:38
      Tantum Verde, jest lekko znieczulający do tego.
      • gosiaczek1976 Re: Coś na okropnie bolące gardło-help!!!! 22.08.06, 22:35
        woda z sola fujjjjjjjjj niewezme do byzi bo zaraz bym zwymiotowala
        Kiedys pielegniarka powiedziala zebym plukala woda z dodatkiem wody utlenionej
        na ól szkl wody przegotowanej odtudzonej dodaj 2 lyzki stolowe wody utlenionej
        i plukaj 3 a nawet 4 razy dziennie(nie polykaj)
        tylko tak plukam przy bólu gardla 2 dni i po bólu
        Pozdrawiam i zycze szybkiego powrotu do zdrowia
    • abetta Re: Coś na okropnie bolące gardło-help!!!! 23.08.06, 01:24
      śmigaj z rana do apteki po płyn lugola-10 kropli na pół szklanki wody i płucz
      gardło-efekt już po pierwszym stosowaniu
    • agacz2905 Re: Coldrex 23.08.06, 08:28
      Niedawno "odkryłam" (mama mi przyniosła) tabletki do ssania - Coldrex na
      gardło. Tak się nazywają. Smak porzeczkowy, 20 sztuk w opakowaniu ok.6,50 zł.
      Polecam, mi pomogły, a gardło bolało okrutnie.
      Agnieszka
    • chicarica Re: Coś na okropnie bolące gardło-help!!!! 23.08.06, 08:45
      Orofar. Antybakteryjny, antywirusowy, przeciwbólowy. Na mnie tylko to działa.
    • weronikarb Re: Coś na okropnie bolące gardło-help!!!! 23.08.06, 08:49
      Pade idealne na gardło to cebula, a dokładnie sok z cebuli. Kroisz cebule
      zasypujesz cukrem i odstawiasz w cieplym miejscu (ja robiłam na noc), odcedzasz
      i pijesz ten sok co pusci, jest ochydny ale skuteczny.
      Ja mam w domu sok/a`la miód z mleczy - pije go, albo dodaje do herbaty.

      Chleb z bialym serem i bardzo duuuuuuuużą ilościa czosnku smile
      To moje domowe, skuteczne metody
      • pade Re: Coś na okropnie bolące gardło-help!!!! 23.08.06, 10:55
        spróbuję soku z cebuli, a potem lecę do apteki
        dalej mnie bardzo bolisad(((
        dzięki dziewczynysmile
    • lyla1 Re: Coś na okropnie bolące gardło-help!!!! 23.08.06, 12:18
      Lek homeopatyczny AnginHell.Najpierw przez 3 godziny dawka co 30 minut, później
      co godzinę. Pomaga już tego samego dnia.
      • mysiam Re: Coś na okropnie bolące gardło-help!!!! 23.08.06, 13:00
        Pade,chba niestety musisz sie pomeczyc zanim ten antybiotyk zacznie konkretnie
        dzialać...
        dokladnie miesiac temu-podczas hiperupałów tez mnie dopadlo to chorobsko.
        Początkowo myslalam ,ze to zwykla infekcja gardla ,ssalam przerózne dziwywink
        plukalam jakimis babcinymi mixturami,tantum verde...,a z po 3 dniach meki
        poszlam do lekarza: ostra angina ropna ;-(
        antybiotyk dostalam na 10 dni,myslalam ,ze po jedej dawce juz cos
        poluzuje..,gdzie tam,zaczęlo powoli dzialac po 4-5 dawkach.
        brrr...jak przypomne sobie ten bol gardla ....
        trzymaj sie ciepło
        mysiam

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka