Dodaj do ulubionych

herbata miętowa

27.02.07, 17:18
Podaje informacje iz w teleexpresie w sobote lub pt pojawila sie informacja ze
naukowcy skads tam odkryli ze picie herbaty mietowej 2razy dziennie zmniejsza
owlosienie u kobiet... bo wywoluje dzialanie jakiegos hormonu...byla to inf
krotka dlatego niewiele zapamietalam ale podawali ze trzeba ja zaparzac 10
minutek:) Pozdrawiam!:)
ja tam juz pije od dluzszego czasu calkiem przypadkowo....
Obserwuj wątek
    • pluszaczka Re: herbata miętowa 28.02.07, 13:43
      coraz glosniej o tej herbacie mietowej, a raczej nikt na tym zarobic nie chce
      bo to zaden drogi specyfik... moze to prawda...
      moze ktos mi podpowie czy moge ta herbate pic przez caly cykl czy tylko przez
      pierwsze piec dni?? na razie nie mam okresu, a jak tak na niego bede czekac
      to...same wiecie:]
      • awia22 Re: herbata miętowa 01.03.07, 08:40
        nie wydaje mi się, żeby herbata miętowa mogła w czymś zaszkodzić; ja już
        zaczęłam pić 2 dziennie - taką zwykłą w torebkach (w składzie była tylko
        mięta);
        wiem, że powinno się pić przez pierwsze 5 dni cyklu, ale chyba nic nie
        zaszkodzi; mi do cyklu jeszcze dużo dni zostało; narazie kupiłam zwykłą w
        sklepie - ale jak będę miałą cykl to kupię chyba w aptece; zresztą nie wiem
        gdzie jest najlepsza mięta - widziałam dość tanio na allegro; i nie była w
        torebkach;
        po obiedzie to nawet dobrze na trawienie; jestem świeżo po depilacji laserowej
        i może ta herbatka jakoś wpłynie na trwałość efektu;
        proponuje pijmy wszyscy te herbatki i zobaczymy co z tego wyjdzie
    • awia22 Re: herbata miętowa 02.03.07, 08:34
      faktycznie -nie chodzi o miętę pieprzową, a o tzw miętę zieloną (mentha
      spiciata); narazie nie znalałam w internecie miejsca, gdzie ją możńa kupić; na
      allegro są tylko nasiona; jest w dodatku do perfum, dodatek do innych herbatek,
      nawet dla zwierząt, dodatek do gumy do żucia (spermint);...; znalazłam olejek z
      tej mięty: orientalna.pl/index.php?cPath=49_47; dajcie proszę znać - czy
      komuś udało się ją kupić!!!!!!
    • awia22 Re: herbata miętowa 04.03.07, 19:08
      no i znalazłam - przyprawa KOTANYI - 9g - Mięta Zielona otarta; na opakowaniu
      nie ma informacji, jaki jest skład - i wg nazwy wydaje mi się, że to 100% ta
      mięta; otworzyłam i wygląda jak suszone liście; pachnie jak guma do żucia
      spearmint; z przepisu na jedną filiżankę trzeba ok 5g, więc jedno opakowanie
      starcza na ok 2 filiżanki; kupiłam w markecie Piotr i Paweł - wśród przypraw;
      zielona paczuszka, ze zdjęciem zielonych liści; nie pamiętam ile płaciłam - ale
      ok 1,8 zł; więc na 5 dni trzeba zakupić 5 paczek - prawie 10 zł; nie wierze,
      aby mogło to zadziałać odrazu ale warto sporóbować; domyślam się, że musi to
      być ciężkie do wypicia, bo to strasznie mocno pachnie....ale ładnie, świeżo,
    • michelle2004 Re: herbata miętowa 05.03.07, 15:49
      Miętowa herbata lekiem na nadmierne owłosienie?
      WENN 2007-02-23 07:15
      Herbata miętowa może okazać się skutecznym lekarstwem dla kobiet uskarżających się na nadmierne owłosienie ciała.
      Pojawiające się u kobiet obfite owłosienie twarzy, piersi i brzucha, czyli hirsutyzm, jest wynikiem wysokiego stężenia androgenów, jednak najnowsze badania przeprowadzone na tureckim uniwersytecie Suleyman Demirel dowodzą, że napar z mięty zielonej może hamować występowanie łagodnych objawów.

- Obecnie w medycynie stosuje się doustne środki antykoncepcyjne, aby ograniczyć produkcję androgenów albo leki, które blokują reakcję organizmu na te hormony. Mięta zielona może okazać się naturalną alternatywą takich kuracji - mówi rzecznik uczelni Mehmet Numan Tamer. Badacze zajęli się badaniem wpływu mięty na hirsutyzm pod wpływem wyników innych badań, które dowodziły, że mięta zielona może zmniejszać libido u mężczyzn.

gotowanie.onet.pl/1394050,,mietowa_herbata_lekiem_na_nadmierne_owlosienie,ciekawostki.html
      • pluszaczka Re: herbata miętowa 05.03.07, 16:11
        dobrze ze istnieje to forum:)
        ja pytalam w sklepach zielarskich, i jedna babka to patrzyla na mnie jak na
        centralna idiotke, i dobrze ze pogotowia nie wezwala:]
        fajne profesjonalistki jak nawet nie wiedza o i stnieniu takiej miety,hehe
        podziekowania dla awii (przepraszam jak przekrecilam), mam nadzieje ze znajde
        gdzies ta przyprawe kotanyi... i jeszcze wieksza ze sprawi ona cud;)
        • gagatek194 Re: herbata miętowa 08.03.07, 08:44
          Witam, jestem dzisiaj pierwszy raz na tym forum i bardzo się cieszę że go
          namierzyłam. Mam moim zdaniem, bardzo duży problem z owłosieniem, ale jak
          dotychczas nic z tym nie robiłam. Proszę napiszcie mi o co chodzi z tym pieciem
          herbaty przed cyklem? I jakie pierwsze kroki powinnam zrobić żeby sprawdzić co
          jest przyczyną zarastania, jaki lekarz itd?
        • pluszaczka Re: herbata miętowa 08.03.07, 13:47
          to mieta pieprzowa, chyba ma niewiele wspolnego z ta ktorej my potrzebujemy,
          czyli zielona.
          a miete powinno sie pic nie przed cyklem a 5 pierwszych dni cyklu, czyli w
          fazie folikularnej jajeczka
          nie wiem czy ciaza albo karmienie jest przeciwwskazaniem czy nie, lepiej
          zapytaj lekarza
          a zeby sie dowiedziec co jest przyczyna musisz zrobic sporo badan i usg, wiele
          razy na tym forum bylo pisane jakie, przewaznie trezba je robic na wlasna
          kieszen, no chyba ze uda ci sie dostac do szpitala co wcale nie jest sprawa
          prosta
        • marlenka61 Re: herbata miętowa 12.03.07, 12:31
          Hej, mam do was pytanie.Jak sporządzacie napar z tej mięty zielonej???

Z wczesniejszych postów wynika ze na 250ml wody wsypuje się kopiatą łyżeczkę (5
          gram ) i zaparza 10min. I takich filizanek pije sie 2 dziennie-co dawałoby
          10g.miety zielonej na 1 dzien.
          Tylko jest jeden problem, kopiata łyżeczka to nie są nawet 2 gramy.Mam bardzo
          dobrą wagę kuchenną i kopiata łyżka( nie łyżeczka!!!) mięty zielonej to są
          dopiero 2-2,5g .
          Z ziołami to jest tak, że przeważnie wszystkie mieszanki wykorzystują taką
          proporcję: na 1 kopiatą łyżkę ziół(2-2,5g) dajemy 250ml wrzątku... I taka
          proporcja wydaje sie byc dobra!Dużo czytam na ten temat i wszędzie jest taka
          proporcja! Jeszcze nigdy nie spotkałam się z tym żeby zalewać 2 kopiate łyżki
          ziół(5 g) zaledwie 250ml wody.To byłoby zbyt mocne dla wątroby!!

Wydaje mi się że zamierzenie jest dobre tylko ktoś chyba źle sprecyzował
          przepis.

Moim zdaniem na 1 łyżke mięty zielonej(2-2,5g) dajemy 250ml wody, czyli pijąc 2
          szklanki dziennie zużyjemy 5g mięty(2 łyżki) i 500ml wody...
          Według tego co tu piszą wypadałoby dac 5g mięty(wychodzi 2 kopiate łyżki)na
          250mlwody, co daje 10g mięty dziennie (4 łyżki) i 500ml wody....

Pytanie do was(choc moze troche zagmatwałam) jaką wersję wy stosujecie, tą
          słabszą -5g mięty dziennie
          mocniejszą-10g mięty dziennie

Zwróćcie nawet uwagę na to ze takie woreczki ekspresowe mięty ,chociażby
          pieprzowej, ważą 2g i zalewa się je 250ml wody
          A z ziołami naprawde trzeba uważać, bo wierzcie mi nawet dobre zioło w
          nieodpowiedniej proporcji moze BARDZO zaszkodzić!
          Nie wiem czy dobrze robie ale ja wybieram wersję słabszą (5g dziennie)
          Co wy na to ????? Jak wy stosujecie
          pozdrawiam
          • marlenka61 Re: herbata miętowa 12.03.07, 12:39
            jeszcze raz ja :) Zwrócćcie uwage że w przepisie jest podane 1 łyżeczka ,
            a 5g to są 2 kopiate łyżki! Między łyżeczką a 2 łyżkami jest ogromna różnica!!!
            Zależy mi na tym żeby to jakos wspolnie wyjaśnic, bo nie chce żeby ktos się
            póżniej zatruł :( albo jeszcze gorzej

Papa :)
            • awia22 Re: herbata miętowa 14.03.07, 14:58
              jeszcze nie robiłam tej herbaty - bo czekam na pierwsze dni cyklu; nie wydaje
              mi się, że można się tym zatruć - znalazłam gdzieś opis, że:
              Ma szerokie zastosowanie terapeutyczne. Przynosi ulgę we wzdęciach, ułatwia
              trawienie, działa żółciopędnie, działa antyseptycznie, hamuje rozwój bakterii
              chorobotwórczych przewodu pokarmowego, rozkurcza mięśnie gładkie, ma działanie
              przeciwbólowe.
              A ta mięta firmy Kotanyi - mam 9 gr - i powinna starczyć na dwia zaparzenia.
              Nie wydaje mi się aby było jej dużo w tej paczce. Na Twoim miejscu tak bardzo
              bym się nie przejmowała i nie liczyła po aptekarsku.
              • j_adore Re: herbata miętowa 16.03.07, 12:15
                Kupiłam w Biedronce. Nazywa się Herbatka miętowa "Mintea". Skład: liść mięty.
                Jest baaardzo aromatyczna. Na opakowaniu są zieloniutkie liście mięty. Skąd mam
                wiedzieć, czy to ta pieprzowa, czy inna?
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka