Dodaj do ulubionych

Podpaska ma 117 lat!

19.06.07, 13:57
.., a podpaski z klejem dostępne są od lat 70-ych XX wieku. warto dodać - w
świecie kręgu cywilizacji europejskiej. wyobrażacie sobie życie bez
jednorazowych środków higieny osobistej?
narzekamy na comiesięczną niedogodność - pomyślcie o tysiącach lat mordęgi i
kombinowania... aż się zadumałam nad losem swoich prababeksmile
polecam artykuł:
www.swiatkonsumenta.pl/testy.php?action=showtest&category=36&id=&topicid=266&story=2
Obserwuj wątek
    • lilith76 Re: Podpaska ma 117 lat! 19.06.07, 14:51
      "Przez wieki ludzie uważali menstruację za coś złego, za skutek oddziaływania diabła na kobietę. Nic dziwnego, że panował paniczny strach przed miesiączkującymi kobietami. Jedni twierdzili, że miesiączka to kara dla kobiet, jaką Bóg zesłał na Ewę, inni upatrywali w niej symbolu grzechu, a jeszcze inni uważali, że podczas miesiączki usuwane są nieczystości znajdujące się we krwi i oczyszcza się organizm. Arystoteles sądził, że dochodzi wtedy po prostu do uwolnienia nadmiaru krwi zgromadzonej w organizmie. Ostrzegał też, by unikać spojrzenia miesiączkującej kobiety, ponieważ rzuca ona czar. Ponadto jej wzrok tępi ostre narzędzia i powoduje znikanie blasku lustra."

Kiedy czytam posty o wyzszości tamponów nad podpaskami i niektóre argumenty dotyczące krwawienia, to zaczynam mieć wrażenie, że do dziś niewiele się zmieniło. Tylko, że teraz te demony krwii miesiączkowej wywołują same kobiety. One same się sobą brzydzą. Tysiące lat indoktrynacji zrobiło swoje wink

Moja babcia używała szmatki pranej co dzień.
      Ja sama pamiętam jeszcze czasy waty. To był dopiero hard core. I jeśli ktoś dziś pisze, że to podpaska przecieka i się przykleja do ciała, niech sobie jeden dzień pochodzi z kłębkiem waty big_grin

Teraz tamponami i cienkimi podpaskami mamy super.
      Kto wie, może nasze wnuczki będą mogły bezpiecznie dla zdrowia zrezygnować z okresu?

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka