Dodaj do ulubionych

Tłuste włosy

IP: *.internetdsl.tpnet.pl 01.07.09, 14:51
Wiem, że to żaden problem poważny, ale mam pytanie: czy ktoś też tak
ma? Otóż od czasu do czasu mam problem z włosami, już podczas mycia
wydają się lepkie. Kiedy suszę je suszarką, rękę mam lepką, tłustą i
błyszczacą. Zmieniałam już szampony, ale to nic nie daje. Byc może
to wina wody, ale może też brakuje mi jakichś witamin? Z góry
dziękuję za odpowiedzi.
Obserwuj wątek
    • just-for-fun Re: Tłuste włosy 02.07.09, 08:11
      A próbowałaś różne szampony z apteki? Jeśli problem powtarza się co
      miesiąc to związane jest to ze zmianami hormonalnymi. Pójdź do
      dermatologa on coś poradzi. powinnaś też robić badania poziomu
      hormonów.
    • nglka Odżywki 02.07.09, 15:18
      Stosujesz odżywkę? już jakiś czas temu fryzjer mnie uświadomił, e nie istnieje
      coś takiego jak odżywka do włosów tłustych ina takowe nie powinno się żadnych
      odżywek stosować. Zatem jeśli masz długie włosy i już musisz, to unikaj kontaktu
      odżywki ze skrą.dermatolog jest dobrym rozwiązaniem, to może być też łojotok
      skóry głowy.

Do_poczytania_KLIK
      • lesialesia Re: Odżywki 04.07.09, 09:24
        ten problem jest mi obcy, ale słyszałam kiedyś, że niektóre włosy źle znoszą
        mycie szamponami z silikonem- może spróbuj znaleźć taki bez silikonu. myj włosy
        dwa razy, dokładnie spłukuj i szampon i odżywkę, używaj wyłącznie chłodnej wody-
        może pomoże smile

co to za pomysł, że tłuste włosy nie potrzebują odżywki?? to taka sama bzdura
        jak to że tłusta cera nie potrzebuje żadnych kremów :]
        • nglka Re: Odżywki 04.07.09, 10:28
          lesialesia napisała:

> co to za pomysł, że tłuste włosy nie potrzebują odżywki?? to taka sama bzdura
          > jak to że tłusta cera nie potrzebuje żadnych kremów :]

Nie tłuste włosy ale tłusta skóra. Bo odżywkę nakładasz nie w celu nawilżenia
          skry ale by włosy rozczesywały się lepiej, między innymi. Odżywka z zasady ma za
          zadanie dodatkowo nawilżyć włosy, co przy przetłuszczającej się szybko skórze
          głowy nie jest w ogóle wskazane dlatego jeśli już trzeba nałożyć odżywkę, to
          unikać kontaktu ze skórą. Potwierdzi Ci to też każdy dermatolog, który stwierdzi
          problem z nadmiernym przetłuszczaniem się włosów.
          Tłusta cera potrzebuje kremów powstrzymujących nadmierne wydzielanie łoju. NIE
          MA odżywek do WŁOSÓW o takim działaniu. Jeśli są, to nie odżywki ale specjalne
          preparaty i nie do włosów ale bezpośednio dla skóry głowy (apteka).

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka