Dodaj do ulubionych

PRZEPUKLINA zabieg

IP: *.szczecin.sdi.tpnet.pl 31.01.04, 17:16
Witam.
W poniedz ide do szpitala na zabieg zwiaz z przepukliną pachwinową. Jakie
lepsze znieczulenie: narkoza czy w kregoslup. Czy mam na coś zwrócić uwagę.
Strasznie sie boje.
pzdr. kz0
Obserwuj wątek
      • kz0 Re: PRZEPUKLINA zabieg 31.01.04, 20:02
        Nie wiem jaką metode wybierze chirurg, ale w rozmowie ze mna powiedział, że w 3
        dobie opuszcze szpital a po 7 dniach będe miał zdjęte szwy.Co mi to daje, jak
        zmniejszyć strach przed zabiegiem?
        pzdr. Kz0
        • Gość: krycha Re: PRZEPUKLINA zabieg IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 31.01.04, 23:46
          mamten sam problem ,ale z dzieckiem....pediatra stwierdził u mojego 6 latka
          przepukline ,skierował do chirurga....powiedział ,ze to jeden dzień pobytu w
          szpitalu czy to prawda?...o co zapytac chirurga, kiedy póje na
          wizytę....teściowa uważa,że powinnam z zabiegiem poczekać aż do lata,że lepiej
          sie goi czy to prawda? zauważyłam też ze synek częsciej siusia...czy to też
          moze byc spowodowane narkozą?Doki proszę o odpowiedz!!!!
          • Gość: Doki Re: PRZEPUKLINA zabieg IP: *.246-200-80.adsl-fix.skynet.be 01.02.04, 08:46
            > powiedział ,ze to jeden dzień pobytu w
            > szpitalu czy to prawda?

Prawda. Tylko ze dzieci laparoskopowo sie nie operuje, wiec chodzi o zabieg
            otwarty. Goi sie znakomicie.

> teściowa uważa,że powinnam z zabiegiem poczekać aż do lata,że lepiej
            > sie goi czy to prawda?

Mysle, ze nie ma to takiego znaczenia w naszym klimacie (w tropikach jest wrecz
            odwrotnie- jak cieplo, to sie nie goi). Ja bym nie czekal, chyba ze nie chcesz,
            zeby synek opuszczal szkole. Zawsze jest szansa, ze przepuklina powiekszy sie
            albo uwieznie.

> zauważyłam też ze synek częsciej siusia...czy to też
            > moze byc spowodowane narkozą?

Chyba czegos nie zrozumialem. Przeciez operacji (a wiec i narkozy) jeszcze nie
            bylo, prawda?
    • Gość: keycha Re: PRZEPUKLINA zabieg IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 01.02.04, 22:44
      DOki sorry no widzisz,co zdenerwowana matka wygaduje;)
      powiedz ,czy częstsze oddawanie moczu przez mojego 6 latka moze być spowodowane
      przepuklina ,jakims naciskiem na układ moczowy.....
      ....i jak mam być jeszcze szczera to boję się,że zarażą go gronkowcem
      złocistym....wymyslam co....?..ale to efekt ogladania telewizji:)
      wytłumacz please...
      jak długo jeszcze taki zabieg trwa!!!
      dzięki wielkie za odpowiedz...
      • kz0 Re: PRZEPUKLINA zabieg 08.02.04, 12:37
        Witam.
        Jestem już po zabiegu. Zero bólu, znieczulenie przez weflon w lewym nadgarstku,
        czas ok. 45 min.Wieczorem przed zabiegiem tabletka nasenna, rano "Jasio" w
        pośladek i odjazd na blok w doskonałym nastroju. Po ok.4 godz. siedzialem juz na
        krawedzi łóżka, dużo pilem mineralnej bez gazu, by szybko oddac mocz. W
        międzyczasie jadłem okruchy chleba, by żołądek ruszyl. Powiem więcej: dzieki
        profesjonalnemu podejściu do mnie chirurga pozbyłem sie kompleksu białego stroju
        lekarza i strachu przed oddzialem chirurgicznym.
        Jestem szczęśliwy,ze mam to już za sobą.
        Pozdrawiam.kz0

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka