Dodaj do ulubionych

IgG 4055,0 U/Ml czy to mozliwe?

08.08.11, 18:48
witam serdecznie
dziś odebrałam wyniki i jestem trochę skołowana
IgM ujemny (0,29) normy 0,00=0,70 niereaktywny, 0,70-1,00 niejednoznaczny, powyżej 1 reaktywny
natomiast IgG mam aż 4055,00, przy normach takich jak wyżej
zastanawia mnie czy powinnam powtórzyć badanie? czy raczej oznacza to że byłam chora całkiem niedawno?
jestem w 35 tygodniu ciąży i strasznie się boje!
Obserwuj wątek
    • nena20 Re: IgG 4055,0 U/Ml czy to mozliwe? 09.08.11, 11:33
      przyznam, wynik igg kosmiczny. Nie mam pojęcia co oznacza. Może laboratorium skopało wyniki? powtórz w jakimś przy szpitalu zakaźnym?
      • johanka79 Re: IgG 4055,0 U/Ml czy to mozliwe? 09.08.11, 13:41
        no właśnie dziś zrobiłam drugi raz w szpitalu zakaźnym, zobaczę jaki wynik wyjdzie
        najbardziej się boję ze oznacza to że chorobę przechodziłam bardzo niedawno, na początku ciąży!
      • nena20 Re: IgG 4055,0 U/Ml czy to mozliwe? 09.08.11, 14:19
        daj znać czy wszystko ok.:)
        • mooniaa1 Re: IgG 4055,0 U/Ml czy to mozliwe? 09.08.11, 14:24
          Wynik kosmiczny,dobrze że powtórzyłaś badanie.
          Też czekam na Twój wynik oby wszystko było dobrze.
          Ja na początku pierwszej ciąży chorowałam ale ,kto by tam pomyślał kiedyś o czymś takim jak cmv.
    • yoku Re: IgG 4055,0 U/Ml czy to mozliwe? 09.08.11, 19:49
      mało prawdopodobne, że chorowałaś na początku ciąży i masz ujemne IgM-y, a IgG powyżej 4 tys. to już totalna bzdura, powtórz wyniki i zareklamuj tamte, powinni zwrócić Ci pieniądze i przeprosić ;)
      • johanka79 Re: IgG 4055,0 U/Ml czy to mozliwe? 10.08.11, 14:45
        mam już nowy wynik i nadal jestem lekko skołowana

        IgM 0,10 przy normach <0,85 niereaktywne, >1,00 reaktywne, czyli jest ok
        IgG natomiast mam >250 przy normach <6 niereaktywny, >6 reaktywny.

        zastanawiam się teraz czy ten pomiar jest po prostu mniej dokładny i to > 250 oznacza że mogę mieć te przeciwciała w tysiącach jednak?
        Nie wiem co robić w sumie, czy zrobić za jakiś czas trzecie badanie? czy zapisać się do zakaźnika?

        oba badania były robione w lab. przyszpitalnych, [pierwsze to w tysiącach) w położniczym a drugie w zakaźnym.

      • yoku Re: IgG 4055,0 U/Ml czy to mozliwe? 12.08.11, 21:02
        nie ma się czym przejmować, często tak się zdarza w ciąży, zrób dla spokoju sumienia jeszcze awidność. jeśli masz tak niskie IgM najprawdopodobniej chorowałaś dawno temu ale awidność powinna wszystko roztzygnąć
        norma >250 to jednak nie to samo co 4000 bo maksymalnymi wynikami IgG w AU/ml są liczby w okolicy 1000 więc 4tys. to już trochę nieprawdopodobny wynik
        • johanka79 Re: IgG 4055,0 U/Ml czy to mozliwe? 12.08.11, 22:24
          no trochę się jednak martwię, ponieważ Pani z lab. mówiła że oni mają takie testy że podają dokładny wynik i te 4 tys. to nie pomyłka:( zastanawiam się teraz czy tak wysokie IgG może oznaczać wtórne zakażenie?
          tak czy siak teraz skupiam sie na tym jakie ewentualne badania będę musiała wykonać dziecku.
          Po weekendzie zrobię też awidność, ale ja już niedługo rodzę więc w sumie info, że zaraziłam się np. dawniej niż 3 miesiące temu niewiele mi da, bo nadal pozostaje opcja ze było to jednak w ciąży:(
          • yoku Re: IgG 4055,0 U/Ml czy to mozliwe? 16.08.11, 09:39
            jeśli to wtórne zakażenie, co jest bardzo rzadkie w ciąży, nie masz się czym martwić, tylko 1% dzieci zakaża się cmv w łonie w wyniku wtórnej infekcji matki, a z tego ok. 3% wymaga leczenia, wiec jak to sobie policzysz wyjdzie, że prawdopodobieństwo urodzenia chorego dziecka w wyniku powtórnego działania wirusa cmv jest bliskie powikłaniom po przeziębieniu w ciąży...
            awidność, jeśli będzie wysoka, oznacza, że to było dawno temu, jeszcze przed ciążą, laboratoria, aby się zabezpieczyć podają zaniżone normy policzone dla organizmu, który bardzo szybko otrząsnął się z zakażenia, a w życiu bywa różnie. jednym p/ciała wracają do normy po pół roku a innym (chyba większości) utrzymują się dłużej, nawet 2 lata
    • nena20 Re: IgG 4055,0 U/Ml czy to mozliwe? 10.08.11, 19:06
      hm... możesz skonsultować z zakaźnikiem
      nie wiadomo dlaczego masz wysokie igg
      może to wzrost z powodu ciązy?
      ze względu na wysokie igg lepiej dziecko po porodzie przebadać, wymuś to na lekarzach.
      • johanka79 Re: IgG 4055,0 U/Ml czy to mozliwe? 04.09.11, 18:34
        urodziłam synka, w szpitalu prosiłam o badania pod kątem cytomegalii
        zrobili mu IGM (ujemy) i IGG ( 2 500, ja miała ponad 4 000)
        oprócz tego miał badania dna oka- prawidłowe, usg głowy- prawidłowe i słuch - prawidłowy, wątroba niepowiększona
        stwierdzono, że nie ma objawów zakażenia cytomegalią,a , kazali powtórzyć badania w klasie IGG i IGM za 4 tygodnie, jeśli IGG będzie spadać to ok przejął moje przeciwciała,
        sądzicie ze powinnam zrobić jeszcze jakieś badania?
        • yoku Re: IgG 4055,0 U/Ml czy to mozliwe? 04.09.11, 22:19
          te, które zrobiłaś wystarczą, powtórz krew za 4 tyg.
          • mooniaa1 Re: IgG 4055,0 U/Ml czy to mozliwe? 06.09.11, 08:13
            Jak będzie większy idź do neurologa niech zbada odruchy,tak dla spokoju.
            Zrobiłabym jeszcze ASPAT ,ALAT,CPK jeżeli wyjdą prawidłowe to super.
            U mojego syna też były wyniki prawidłowe.
            Pozdrawiam Monika
            • johanka79 Re: IgG 4055,0 U/Ml czy to mozliwe? 24.10.11, 13:21
              nie mam dobrych wiadomości, synek wydala wirusa z moczem! powtórzyłam też IGG spadły do 1300 z pierwotnych 2500. Zbadałam ponownie słuch wyszedł ok, enzymy wątrobowe w normie, powtórzyłam też usg głowy, czy ktoś mógłby mi podać namiar na lekarza z CZD ponieważ umieram ze strachu.
              • tmonika77 Re: IgG 4055,0 U/Ml czy to mozliwe? 24.10.11, 14:19
                Dziewczyny z forum proponują wizyte u doktor Idzik, numer telefonu 604072602, ona pracuje w CZD w międzylesiu.
                Moim zdaniem nie powinnaś się martwić, to dobry znak że dziecku spadają przeciwciała w klasie IGg. Jeśli zaś chodzi o obecność wirusa w moczu to będzie on go wydalał bardzo długo. Moje chłopaki mają 17miesięcy i wirus jest jeszcze wydalany u nich z moczem.
                Słuch do pierwszego roku życia badaliśmy co trzy miesiące, po pierwszym roku życia badamy raz na pół roku i tak do szejściu lat. USG główki i jamy brzusznej mieli badany kilka razy. Trzy razy do roku badam im próby wątrobowe i chodze z nimi do neurologa.
                Jesli się martwisz możesz zadzwonic do CZD w Międzylesiu do oddziału niemowlęcego i ustalić termin wizyty, tam przebadają twoje dziecko i podejmą decyzję czy jeust powód aby wprowadzić leczenie zwalczające wirusa czy też nie. Jeśli stwierdzą że nie ma takiej potrzeby ustalą ci kolejny termin wizyty w celach kontrolnych. Numer telefonu do odziału niemowlęcego (sekretariat) 22-815 74 64.
                Moim zdaniem naprawdę nie masz się czym martwić. Niech się wypowiedzą dziewczyny z forum one mają dużo doświadczenia.
              • johanka79 Re: IgG 4055,0 U/Ml czy to mozliwe? 24.10.11, 14:30
                dzięki za namiary, jestem z Poznania i umówiłam się tez do profesora z tutejszego odziało zakaźnego, ale do CZD też zadzwonię, martwię się bo mój synek ma dopiero 6 tygodni.
    • nena20 Re: IgG 4055,0 U/Ml czy to mozliwe? 26.10.11, 15:11
      myślałam, że o wirusie cytomegali sporo wiem, ale jestem zaskoczona wynikiem pozytywnym w moczu u Twojego dziecka.
      Ładnie igg spada i większości przypadków lekarze odpuszczają twierdząc, że na pewno dziecko nie ma cytomegali. Rozmawiałam z lekarzem CZD trzy razy (różne lakarki), wiadomo przez telefon wszystkiego nie chcą mówić, ale wyraźnie zaznaczali, wzrost igg świadczy o wirusie i u nas znalazło to potwierdzenie.
      Z badaniem DNA CMv z moczu jest zasadniczy problem, nie wiemy ile kopi tego wirusa jest, np. może być 10 i to nic nie znaczy ale może być i 100 000 to wtedy jest problem.
      Nie wiem jak to jest w waszym przypadku, mam nadzieje, że wszystko będzie dobrze.
      Proszę napisz co dalej, zawsze będę wiedziała więcej na temat tego paskudnego wirusa
      Pozdrawiam
      • johanka79 Re: IgG 4055,0 U/Ml czy to mozliwe? 26.10.11, 16:29
        no ja też jestem totalnie zaskoczona, już prawie uwierzyłam że koszmar cytomegalii za nami, narazie lekarze uspokajają, dziecko rośnie zdrowo, wszystkie badania jak do tej pory wychodzą dobrze, synek miał PCR ilościowe ma 500 kopii wirusa (poniżej 200 jest punkt odcięcia), lekarze mówią że to mało.
        • mooniaa1 Re: IgG 4055,0 U/Ml czy to mozliwe? 26.10.11, 17:06
          Już kiedyś pisałam że z cmv to loteria ,można se robić badania, a niewiele to daje,co ma uszkodzić i tak uszkodzi, a nie wszystko wyjdzie w badaniu niestety.
          Za dużo znam przypadków co potrafi zrobić ten wirus czasami nawet po latach.
    • nena20 Johanka 27.10.11, 14:30
      czy możesz napisać gdzie robiłaś badanie ilościowe DNa cytomegali i ile kosztowało. Z góry dzięki.
      Najważniejsze, że dziecko rozwija się normalnie. My mieliśmy nieco kłopotów ale teraz ma 2 lata i wydaje się być ok. Mówi, składa zdania, rozwój ruchowy też ok., sama zrezygnowałam z wizyt u neurologa bo nie widzę sensu.
      Trzeba być dobrej myśli, choć wiem - nie jest łatwo. Pozdrawiam
      • johanka79 Re: Johanka 27.10.11, 16:05
        mi to badanie zrobiono na oddziale zakaźnym w szpitalu w Poznaniu (byliśmy przyjęci na odział, więc nic nie płaciłam) wcześniej dowiadywałam się gdzie mogę zrobić to badanie prywatnie i robi to lab. Diagnostyka (maja sieć lab. w całej Polsce), nie pamiętam już ceny dokładnie ale to było chyba blisko 400 zł.
        • nena20 Re: Johanka 27.10.11, 17:48
          dzięki za info. napisz co z tą CMV u twojego maluszka.
          • johanka79 Re: Johanka 08.12.11, 14:29
            po 4 miesiącach powtórzyłam sobie badania i IGG wzrosło do ponad 5 000, wcześniej miałam około 4 000, nie wiem jak to interpretować? to chyba oznacza że na pewno CMV przechodziłam niedawno? wizytę u zakaźnika mam dopiero w styczniu. U synka IGG spada, obecnie ma 300, IGM mamy ujemy. Synek ma problemy z napięciem mięśniowym, jest rehabilitowany, pozostałe wyniki narazie ma w normie.
            • nena20 Re: Johanka 11.12.11, 12:30
              jak pisałas wcześniej kopii wirusa ma mało. Te napięcie mięśniowe może troche martwić? pogadaj z zakaźnikiem jak najszybciej. Gdzieś tu na forum podalam adres do doktoratu o CMV, autorką była kobieta z Poznania, poszukaj jej pewnie pracuje na oddziale kliniki. Może warto porozmawiać telefonicznie?
              Z wyników wygląda, ze synek już jest po CMV, igg ladnie spada, igm ma ujemne.
              Mój też jeszcze wydala wirusa z moczem a jest wszystko ok. Jesli chodzi o neurologiczne aspekty, to u nas tez coś się dzialo, niby napięcie mięśni było prawidłowe to jednak robił wyprosty nóg, nie wyglądało to naturalnie. Przeszło wszystko jak nie nosiliśmy go przodem do otoczenia.
              Twoje igg nadal kosmiczne i nie wiem o co chodzi?
              • johanka79 Re: Johanka 11.12.11, 15:19
                synek jest pod opieką zakaźnika, w styczniu idzie znowu do szpitala na badania, wtedy też zapytam co mogą oznaczać moje wyniki? Jeśli chodzi o napięcie to jest pod opieką rehabilitanta i neurologa, narazie chyba nic innego nie mogę chyba zrobić?
                • johanka79 Re: Johanka 12.07.12, 11:06
                  znowu proszę o radę i wasze opinie, synek co jakiś czas ma powtarzane badania dna pcr z moczu ilościowe i niestety ten wirus się namnaża, jest coraz więcej kopii ostatni wyniki podano już w milionach kopii! Z drugiej strony wszystkie badania wychodzą dobrze tzn. oczy, usg głowy, słuch, IGG spadło do 43! z 2500, IgM ujemne. Przestał być także rehabilitowany bo ruchowo rozwija się dobrze, raczkuje, podnosi się i chodzi przy meblach (ma 10 miesięcy). Pisze bo przyznam szczerze ze nie do końca mogę się dogadać z moim zakaźnikiem, on uważa ze synek ma słabą odporność i nie walczy z wirusem więc zalecił zastrzyki z grasicy? poczytałam trochę o tym i chyba boje się mu to podać? zastanawiam się czy jechać do CZD, a może ktoś zna dobrego pediatrę- zakaźnika w Poznaniu? Boję się także ze jesli tego wirusa jest coraz więcej to coś mu w końcu zepsuje? naprawdę nie wiem co robić?
                  • nena20 Re: Johanka 12.07.12, 18:32
                    przyznam, że jestem tym wynikiem niezwykle zaskoczona. Jak wychodzi rozmaz w morfologii krwi??? czy ma neutropenie??? igg ładnie spadło dlaczego tyle kopii wyszło? i nie jest prawdą, że leczy się tylko dzieci (może w klinice niemowlęcej w CZD tak) ale dorośli tez ciężko przechodzą CMV i oni dostają leki. O CMV doktorat pisała lek. Malarowska Marlena, nie wiem gdzie w Poznaniu pracuje ale na pewno jest obeznana z przypadkami i literaturą światową o CMV, może ona coś pomoże. Pozdrawiam i pisz co dalej, jest to szczególnie ważne, że ja tez mam dziecko z CMV.
                    • nena20 Re: Johanka 12.07.12, 18:33
                      www.wbc.poznan.pl/dlibra/docmetadata?id=124685&from=&dirids=1&ver_id=&lp=1&QI=9C2B2DDA4257C0E129F599796C7B7BA9-1
                      praca dr o CMV
                      • johanka79 Re: Johanka 12.07.12, 19:12
                        widziałam tą pracę, właśnie na oddziale na którym się doktoryzowała leczę synka (ale ona teraz tam nie pracuje i nie mogę jej namierzyć). Wyniki krwi ma dobre. Dzwoniłam dziś jeszcze do CZD i tam mnie uspokoili że wirus w moczu może się okresowo w różnych ilościach wydalać i najważniejsze jest że nie ma go we krwi i jak się zachowują przeciwciała no i oczywiście ogólny stan dziecka. Sama już nie wiem co o tym myśleć, mam zamiar wybrać się do dr Idzik ze wszystkimi badaniami i może ona coś sensowego powie.
                        • johanka79 Re: Johanka 12.07.12, 23:44
                          mam jeszcze prośbę- ma ktoś może namiar na dr B. Lipkę? wiem ze pracuje teraz na Madalińskiego, ale może przyjmuje tez prywatnie?
                          • nena20 Re: Johanka 13.07.12, 13:59
                            przykro mi ale nie mam pojęcia czy dr Lipka gdzieś prywatnie przyjmuje.
                            Johanka proszę jak już będziesz po wizycie daj znać co powiedziała dr Idzik albo inny lekarz
                            • johanka79 Re: Johanka 13.07.12, 20:43
                              jasne, do dr Idzik wybieramy się w sierpniu więc na pewno napisze co i jak
                              • johanka79 Re: Johanka 27.08.12, 21:45
                                Zaliczyliśmy wizytę u dr Idziki, która mnie bardzo uspokoiła, dziwiła się że mój synek był leczony w Poznaniu (miał podawany heviran), ponieważ wg. niej jest zupełnie zdrowy tzn. przeszedł zakażenie cytomegalią ale nie ma żadnych objawów choroby, mówi że w CZD nie kwalifikowałby się do leczenia. Powiedziała też że wirusa może wydalać z rożną intensywnością nawet do 5 lat, że oni tak często nie badają moczu, dla nich jest to kluczowe badanie po porodzie. Synek rozwija się bardzo dobrze więc chyba rzeczywiście mogę trochę wyluzować.
                                • nena20 Re: Johanka 10.09.12, 09:15
                                  uf możesz spac spokojnie,
                                  właściwie ja też powoli zaczynam wierzyć, że z moim dzieckiem wszystko będzie dobrze
                                  podawanie heviraniu przy CMV ma jakiś sens? przyznam, że nigdy o tym nie słyszałam - ogólnie ten lek jest przeznaczony do stosowania przy opryszczce i ospie wietrznej.
                                  nas czeka jeszcze badanie słuchu i mogę odetchnąć z wielką ulgą.
                                  Pozdrawiam
                                  • yoku Re: Johanka 10.09.12, 13:20
                                    heviran często stosuje się przy CMV zwłaszcza u dorosłych bo wirus cytomegalii pochodzi z grupy herpes czyli tej samej co wirus ospy czy opryszczki
                                    • johanka79 Re: Johanka 11.09.12, 15:03
                                      no tak ale dr Idzik była wyrazie zdziwiona tym heviranem u mojego synka , zresztą jego podawanie w żaden sposób nie wpłynęło na ilość wirusa w moczu, nadal jest go dużo. Koncentruje się na okresowym badaniu wzroku, słuchu etc. bo i tak nic więcej nie mogę juz zrobić.
                                      • yoku Re: Johanka 12.09.12, 11:21
                                        heviran to zazwyczaj lek wspomagający podawany dorosłym w ciężkim przebiegu CMV, na cytomegalię wrodzoną i ilość wydalanego wirusa nie ma szans zadziałać
                                        • johanka79 Re: Johanka 12.09.12, 22:26
                                          rozumiem, tak czy siak mój synek chyba bez sensu to dostawał... nadal bije się z myślami dotyczącymi szczepień, do tej porty synek miał je wstrzymane i nie był szczepiony poza WZW w szpitalu po urodzeniu, mimo że dr Idzik nie widzi przeciwwskazań, a neurolog też ocenia go dobrze to ja się bardzo boję go zaszczepić i nie wiem jak długo mogę to odwlekać?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka