10.07.13, 15:15
Witam. O mutacji genów i trombofili dowiedziałam się tydzień temu. Miałam robione badania ponieważ miałam w tamtym roku zakrzep w żyle głębokiej. Chciałam pocieszyć rodziców starających się o dzieciątko. Będąc w niewiedzy urodziłam dwójke dzieci (teraz 9 i 5 lat) i nie miałam żadnych poronień, ani komplikacji podczas ciąży.
Od angiologa usłyszałam, że mam się cieszyć, że żyję i brać leki do końca życia (a mam dopiero 35 lat). Jutro idę po resztę badań i receptę na leki. Genetyk kazała "zagonić" moich rodziców na badania bo mam mutację po obu stronach. Oczywiście moje dzieci w przyszłości też czekają badania bo mają 50% szansy na dziedziczenie (o ile mąż jest zdrowy).
Obserwuj wątek
      • anita_szostak1 Re: witam :) 22.07.13, 14:57
        Nie wiem jakie są rodzaje wink Mam trombofilię wrodzoną - czynnik V Leiden + Polimorfizm genu protrombiny G20210A. Nie stwierdzono zesp.antyfosfolipidowego.
        Dostałam xaletro 20mg. Może nie zbankrutuję, najtaniej w moim mieście znalazłam za 139zł sad
        • karmenk Re: witam :) 22.07.13, 20:05
          Wow... to niezwykła "szczęściara" z Ciebie, że aż dwie mutacje.
          Nie znałam leku, więc zapytałam wujka gugla i widzę, że on wskazany po operacjach wszczepienia protez przede wszystkim. Cena jest powalająca. Nie ma alternatywy?
          W czwartek mam wizytę u hema. Z ciekawości zapytam (o ile nie zapomnę), jakie on rozwiązania stosuje w przypadku pacjentów z dwiema takimi mutacjami.
          • anita_szostak1 Re: witam :) 23.07.13, 09:00
            Cena jest powalająca ale jest też wygoda. Bierzesz 1 tabletkę dziennie i tyle, nie musisz badać krzepliwości. Dawka jest jedna bez względu na wagę, wiek itd. Oczywiście lista skutków ubocznych jest przerażająca, ale to chyba przy każdym leku.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka