Dodaj do ulubionych

zatkane ucho

20.04.12, 09:13
Witam :) mam zatkane ucho, walczę z tym od kilku miesięcy... może nawet od roku... co jakiś czas udawałam się do specjalisty i ciągle jest tak samo - co chwilę przechodzi - odtyka się i zatyka na nowo - strasznie mnie to irytuje - nie jestem w stanie normalnie pracować :/ słyszę siebie jakbym krzyczała a innych niezbyt dobrze, czasem boli - tępy ból wewnątrz ucha ponadto szyja, barki i prawa strona tyłu głowy są jakby sztywne, ścierpnięte :/ - dostałam skier. na płukanie ucha - okazało się, że jest czyste bez woskowiny - trochę bolało podczas płukania, ponadto laryngolog stwierdził, że jest ok.... ?? - więc co jest przyczyną tego zatkania ? Dodam, że mam krzywą przegrodę nosową, zatoki obecnie chyba ok. Laryngolog polecił zabieg "korekty skrzywionej przegrody" - czy to konieczne ? Jeśli tak to gdzie najlepiej - w jakim szpitalu (oczywiście NFZ) bo mam cykora okropnego jeśli chodzi o znieczulenie miejscowe :) Z góry serdecznie dziękuję za odpowiedź/poradę
Obserwuj wątek
    • labadine Re: zatkane ucho 20.04.12, 09:41
      Ja mam podobny problem,a wiec na noc poloz na ucho gruby i troche przygrzany plaster cebuli i bandazem czy szalikiem owin glowe, jak rowniez mozna tez wsadzic na noc do ucha malutki kawaleczek cebuli-u mnie oba sposoby dzialaja bez problemow.
      • labadine Re: zatkane ucho 20.04.12, 09:47
        Jak wsadzisz kawaleczek cebuli do ucha to uwazaj aby mozna bylo wyciagnac-umnie zawsze sam wylatuje w nocy.
        Jak masz katar czy kaszel to przekroj cebule i poloz ja na podlodze obok lozka na wysokosci glowy.
        • kamykja35 Re: zatkane ucho 20.04.12, 12:01
          hm..... przyznam, że trochę mnie zaskoczyła ta porada ;) ale spróbuję, - tak mi to dokucza, że jestem w stanie zrobić wszystko by się tego pozbyć... no może prawie wszystko ;)
          A co znaczy "przygrzana" cebula ?
          • labadine Re: zatkane ucho 20.04.12, 13:46
            Przygrzany plaster cebuli to poprostu podgrzanie do 40-50°C aby skladniki(pary) cebuli szybciej zaregowaly na bol ucha i jego odetkanie,wlasnie ta przygrzana strona ma byc bezposrednio polozona na uchu i przywiazana bandazem czy szalikiem i nic wiecej.To jest super dobry sposob na zapalone i bolace uszy u dzieci,laryngolodzy tego nie lubia bo traca klientow i zarazem pieniadze a sam sposob pochodzi z Francji.Przegrode nosowa lepiej jednak operowac.
            Napisz czy ci pomoglo.Pozdrowienia
            • labadine Re: zatkane ucho 20.04.12, 13:56
              W pierwszym tekscie piszesz o klopotach z szyja,barkiem itd- prawdopodobnie masz zaklocenia w partii szyjnej kregoslupa.
              Na www.milmed.ovh.org/kr_szyjny.htm-znajdziesz fajne cwiczenia ktore ci powinne szybko pomoc.
              • kamykja35 Re: zatkane ucho 20.04.12, 16:07
                No tak... faktycznie.... nie pomyślałam, że to może mieć związek - w szyjnej partii kręgosłupa wypadł mi kiedyś dysk, a ponadto chyba w wyniku nieprawidłowej pozycji przy komputerze i przy czytaniu - mój odcinek kręgosłupa szyjnego wg foto rtg jest prosty, a nie jak powinien być delikatnie "wygięty". Poćwiczę i będę czekać na efekty :)
                Cebulę zastosuję już dziś na noc, i za kilka dni odezwę się czy pomogło.
                Serdecznie dziękuję za porady :)
                Jak mi pomoże ta cebulka to oszaleję ze szczęścia :)
                • kamykja35 Re: zatkane ucho 30.04.12, 13:58
                  Zastosowałam cebulę... i czekałam kilka dni by nie zapeszyć... - pomogło !!! Słyszę, ucho nie jest zatkane i bardzo się cieszę, że trafiłam na to forum... dziękuję bardzo Doradcy :) Pozdrawiam i jeszcze raz dziękuję :)
              • kamykja35 Re: zatkane ucho 30.04.12, 14:00
                Zastosowałam cebulę... i czekałam kilka dni by nie zapeszyć... - pomogło !!! Słyszę, ucho nie jest zatkane i bardzo się cieszę, że trafiłam na to forum... dziękuję bardzo Doradcy - labadine :) Pozdrawiam i jeszcze raz dziękuję :)
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka