Dodaj do ulubionych

Pomóżcie proszę - nietypowy długotrwały ból głowy!

29.12.12, 08:44
Forumowicze - mój mąż od paru miesięcy cierpi na nietypowy ból głowy - mianowicie określa on to jako "przewiercanie" od czubka głowy aż po szczękę, przy czym ma wrażenie że coś też ma w uszach. Ból pojawia się ok. południa, po południu i trwa aż do zaśnięcia, nie budzi go w nocy. Dodam, że mąż był u konowałów na nfz (laryngolog, neurolog, rodzinny kilka razy), zrobili mu jedynie podstawowe badania krwi, cholesterol, sód i potas i takie tam i wszystko w normie. Jeden mu przepisał tabletki na nadciśnienie, ale zero różnicy. Później był u laryngologa prywatnie, dał mu 2 antybiotyki na zatoki, ale niestety ból wciąż mu dokucza. Chcemy wykonać mu jakieś badanie obrazowe głowy, ale jako laikom trudno powiedzieć czy lepsza będzie tomografia czy rezonans, z kontrastem czy bez - powiedzcie do jakiego lekarza iść? Co to może być?
Proszę o pomoc!!
Obserwuj wątek
    • pawellaby Re: Pomóżcie proszę - nietypowy długotrwały ból g 29.12.12, 10:56
      hum , z bólem głowy czasem nie ma zartów, ja kiedys trafilem z bolem glowy do szpitala kroplowki ketonale etc. zrobiono mi od razu rezonans :) nic nie wyszlo , glowa bolala mnie od nasilajacego sie stresu...

      co lepsze ? wiadomo ze rezonans magnetyczny jest lepszy , dokladniejszy :)

      ale jezeli by cos tam było (odpukac) to w tomografii tez to wyjdzie.

      rezonans to poprostu dokladniejsza tomografia.
    • ewusku Re: Pomóżcie proszę - nietypowy długotrwały ból g 30.12.12, 07:59
      Dziękuję za odpowiedź. Dzisiaj rozmawiałam z mężem, że po antybiotykach od laryngologa miał faktycznie kilka dni spokoju z tymi bólami, ale teraz znowu się męczy. Czy to mogą być niedoleczone zatoki jednak? Dodam, że brał z tego co pamiętam Augmentin (coś jak Amotaks, Duomox chyba) i Metronidazol, no i oprócz tego coś rozrzedzającego, jakieś kropelki do nosa. Kataru nigdy nie miał i nie ma, gorączki też nie... Wczoraj tak go bolało, że aż mu niedobrze było (ale nic więcej)....
      • ach_dama_byc_z_kanady Re: Pomóżcie proszę - nietypowy długotrwały ból g 30.12.12, 08:51
        a moze powinien isc tez do dentysty.

        niech sobie zrobi MRI - bez kontrastu i z kontrastem. mozna w czasie jednego badania.

        ale skoro na pocztaku antybiotyk pomogl to moze za krotko bral??
        moze warto pobrac wymazy z nosa gardla i uszu?


        Minnie
    • sonia-3 Re: Pomóżcie proszę - nietypowy długotrwały ból g 30.12.12, 09:10
      Mogą być zatoki. Mnie dodatkowo bolało aż ucho , i to uczucie "ciężaru w uszach"- takie przytkane. Jak zaczęłam brać sinupred, to po kilku dniach rano, po wypłukaniu nosa solą i wydmuchaniu, ciężko zdziwiłam się ile wydzieliny miałam w zatokach. Ten sinupred- to dobra sprawa. Ale trzeba go trochę pobrać i dodatkowo coś z pseudoefedryną- modafen lub ibufen zatoki.
      • aguska10 Re: Pomóżcie proszę - nietypowy długotrwały ból g 03.01.13, 09:41
        A jakie mąż ma ciśnienie?
        • ewusku Re: Pomóżcie proszę - nietypowy długotrwały ból g 04.01.13, 10:37
          Witam,
          ciśnienie ma zazwyczaj w górnej normie, brał przez pewien czas beto 50 zk (? jakoś tak), ale reakcja głowy zerowa. Od wtorku miał objawy grypowe, dostał w środę znowu antybiotyk na zatoki. Objawy grypowe szybko minęły, a ból głowy został. Brał sinupret parę dni od dzisiaj sinulan forte i trochę smarka i odchrząkuje, kaszle. Wiem, że to dopiero 2 dni na antybiotyku, ale okropnie się boję, że to coś poważniejszego. Dodam, że miał TK głowy bez kontrastu, prawidłowe, to mnie trochę uspokaja, ale jednak... Jeszcze wcześniej nie napisałam, że ból pojawia się nie zaraz po przebudzeniu, a jakieś może pół godziny później i trzyma cały dzień praktycznie. Ból wędruje, ale najwięcej boli czoło, czubek, zatyka mu uszy, idzie w gardło i szczękę - niby objawy zatokowe, ale panikujemy już oboje. Zdaję sobie też sprawę z tego, że to może być nerwica - ale jednak wszystko trzeba najpierw wykluczyć... Czy ktoś miał podobnie?
          Pozdrawiam wszystkich i dziękuję serdecznie za wszystkie odpowiedzi
    • ach_dama_byc_z_kanady Re: Pomóżcie proszę - nietypowy długotrwały ból g 05.01.13, 01:17
      nie panikujcie, wyglada jednak na zatoki,
      zdarza sie ze antybiotyk nie podziala,
      w koncu mamy ere bakterii-mutantow odpornych na dzisiejsze antybiotyki.

      Poczekaj cieprliwie, i jedno radze jesli maz nie bedzie sie czul 100% po skonczonej kuracji
      niech lepiej rozwazy z lekarzem mozliwosc kontynuacji innym a/biotykiem aby nie dopuscic
      do nawrotu, i do ewentualnego uodpornienia sie na niego (na a/b).

      Polecam tez spray do nosa w stylu Nasonex -Mometasone furoate - ktory ladnie drenuje
      i wysusza zatoki.

      Minnie
    • ada_83 okulista 05.01.13, 14:37
      Przeszłabym się z tym jeszcze do okulisty, bo silne bóle głowy mogą być związane z chorobami oczu.
    • kozica111 Re: Pomóżcie proszę - nietypowy długotrwały ból g 05.01.13, 16:13
      Skoro nie boli go w nocy i z samego rana może być związany jednak z ciśnieniem, lub pośrednio z ciśnieniem a bezpośrednio ze stresem. Poczytajcie też o bólu klastrowym głowy.
      • ewusku Re: Pomóżcie proszę - nietypowy długotrwały ból g 24.01.13, 19:31
        Witam Was po przerwie,
        mąż przeszedł kurację antybiotykiem na zatoki, ale nie czuł się na 100% wyleczony. W międzyczasie zrobił rtg zatok - czysto. Dostał skierowanie do neurologa. Kolejny (trzeci już) neurolog nic nie stwierdził oprócz tego, że mąż się bardzo denerwuje. Dostał Bellergot 1x1 na wieczór - przez jakieś 3 dni działał, ból ustępował, czuł się lepiej, ale chyba już się zdążył przyzwyczaić i teraz nie bardzo czuje działanie tego leku (minął raptem tydzień i będzie powoli już teraz odstawiał). Ma wyznaczone kolejne angio TK głowy na marzec. Ja uważam, że to nerwica, mąż jest cały rozedrgany, przed przyjmowaniem Bellergotu nie spał dobrze, ciężko mu było zasnąć, czuje gule w gardle - typowo nerwowe objawy. Ale jednak boję się, że coś przeoczymy przez takie myślenie i "zwalanie" na nerwy. Czytałam jeszcze o zapaleniu zatoki klinowej, albo jakichś grzybach w zatokach - mamy zamiar sprawdzić jeszcze ten trop. Generalnie mówi, że może z tym bólem funkcjonować, normalnie chodzi do pracy (choć ma bardzo stresującą i wymagającą pracę), załatwia sprawy, prowadzi samochód, żyje normalnie, łącznie z życie seksualnym, gdyby nie mówił mi o tych bólach to bym się nie zorientowała, że coś się dzieje. Ból jest o lekkim nasileniu, pojawia się i znika, ale występuje raczej codziennie, najczęściej wieczorami.
        Jeśli macie jeszcze jakieś sugestie, to proszę o odpowiedzi.
        Pozdrawiam wszystkich serdecznie.
        • grazkavita Re: Pomóżcie proszę - nietypowy długotrwały ból g 24.01.13, 20:13
          To mi wyglada na zapalenie nerwu . Ciepło+ witamina b compleks. Można tez spróbować zewnętrznie A-mol. Pozdrawiam
        • mlody776 Re: Pomóżcie proszę - nietypowy długotrwały ból g 24.01.13, 20:47
          forum.gazeta.pl/forum/w,22,142035716,142037092,Re_Grypa_bardzo_boli_jak_pomoc.html
          Zmień witaminy i minerały dla dorosłych i będzie OK. Gdzie w Polsce można kopic oliwkę z oregano to ja nie wiem, ale to skutkuje na 196 rożnych zapalę, chorób itd. Na pewno trafisz. Najważniejsze, ze oregano nie ma zaradny działań ubocznych.
    • japanka2 Re: Pomóżcie proszę - nietypowy długotrwały ból g 22.10.13, 17:18
      Tomografia z pewnością pomoże, o ile ktoś z bólem wytrzyma pół roku czy tam rok, bo tyle się zwykle czeka w kolejce na takie badanie na NFZ.. dobre mogą być też badania eeg, które pozwalają takie nietypowe bóle głowy szybko i dokładnie diagnozować.

      Więcej informacji: eeginstytut.pl/
      • japanka2 Re: Pomóżcie proszę - nietypowy długotrwały ból g 22.10.13, 17:22
        Coś mi się źle adres wkleił: eeginstytut.pl/
      • sp9tcu od sp9tcu 02.12.13, 22:12
        przyczyny
        1- kręgosłup
        2- nerwica
        3- cisnienie
        4- bóle naczyniowe
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka