13.02.20, 21:12
Jestem w wieku 69 lat. Od 25 lat przyjmuję leki po radykalnym usunięciu tarczycy z powodu Ca brodawczak pęcherzykowaty i pooperacyjnej niedoczynności przytarczyc.
Codziennie przyjmuję na czczo Eutyrox 75 mg, Calperos 2 razy po 1000mg, Alfadiol 1,25 mcg na dobę, Slowmag B6 - 1 tabletkę/dzień, Cavinton po 5 mg rano i wieczorem, Betaserc po 12 mg rano i wieczorem, Kalipoz 1 tabletka na dobę.
Od tygodnia czuję dyskofort w łydkach, tak jak bym czuła poruszającą się krew , zacząłęło zmieniać się ciśnienie w granicach 150/95/94 i niżej przy kolejnym pomiarze, trochę trzepotało/kołatało serce, ale momentami, nie ciagle.
Po zgłoszeniu problemu lekarzowi otrzymałam nowe leki : Furosemid 40 mg- raz dziennie, Kalipoz raz dziennie. Oba te leki mam przyjmować co drugi dzień.
Nie zapytałam lekarza czy Kalipoz mam przyjąć zaraz po tabletce Furosemidu, czy może następnego dnia, po jakim czasie?
Po pierwszorazowym przyjęciu Furosemidum wypiłam około 2 szklanek wody. Może było to za mało płynu, bo samopoczucie miałam przykre, odczuwałam dosłownie serce- obecność lewej komory, taki nieprzyjemny dyskomfort po lewej stronie serca. Trzymało mnie tak przez 3-4 godziny.
Tyle lat przyjmuję leki, ale nigdy nie miałam odczucia, że wcześniej przyjmowłam jakieś leki, tak jak jest teraz po przyjęciu nowo zaleconych lekow. Trochę mam jakby zawroty głowy, obraz przed oczyma jest jakby inny, niestabilny, a może to tylko złudzenie?
Oprócz Furosemidu mam jeszcze zlecone Vessel Due F 250 LSU 2 razy dziennie, rano i wieczorem, Cyclo 3 Fort 150 mg rano i wieczorem, Concor Cor 1,25 mg 1 raz dziennie rano.
Mam pytanie, czy takie samopoczucie/odczucie po tych lekach to norma, czy te leki mi nie służą?
Żeby zrejestrować się jutro do lekarza, muszę wyjśc z domu po 5 rano, rejestracja czynna od godz.7, budynek zamknięty, nie ma dostępu do ubikacji. Makabra.
Kończąc mój smutny wywód, mam cichą nadzieję, że otrzymam wskazówki od lekarza udzielajacego się na Forum Zdrowie i z góry dziękuję.
Obserwuj wątek
    • snajper55 Re: Leki 13.02.20, 23:34
      jadwiga_r napisała:

      > Żeby zrejestrować się jutro do lekarza, muszę wyjśc z domu po 5 rano, rejestr
      > acja czynna od godz.7, budynek zamknięty, nie ma dostępu do ubikacji. Makabra.
      > Kończąc mój smutny wywód, mam cichą nadzieję, że otrzymam wskazówki od lekarza
      > udzielajacego się na Forum Zdrowie i z góry dziękuję.


      Nie ma na forum lekarza, który odpowiada na pytania forumowiczów. Są tylko chorzy, tacy jak Ty, którzy sobie rozmawiają o chorobach. Nawet jeśli któryś podaje się za lekarza, to warto pamiętać, że może być to Szalony sanitariusz.

      Dlatego, jeśli będziesz się gorzej czuła - nie czekaj na odpowiedź udzieloną na forum, tylko dzwoń na pogotowie.

      S.
      --
      Symetryści uważają, że winę za gwałt ponoszą symetrycznie obie strony.
      • horpyna4 Re: Leki 14.02.20, 12:19
        To prawda, trzeba jak najszybciej zgłosić się do lekarza. Ale z punktu widzenia osoby przyjmującej leki mogę zasugerować pewne rzeczy:

        Prawdopodobnie jest coś nie tak z potasem we krwi i trzeba prędko zbadać poziom elektrolitów. Bez tego trudno cokolwiek powiedzieć. Jeżeli są długie kolejki do lekarza po skierowanie, to może warto zapłacić za badanie wykonane prywatnie. Sprawa jest poważna, nie ma co odwlekać.

        Jeżeli poziom potasu okaże się za niski, to może trzeba zamienić Kalipoz na Kaldyum. Znam osoby, które kiepsko przyswajają potas z tego pierwszego leku, a po zamianie go na Kaldyum wszystko się u nich unormowało. Oczywiście to lekarz musi wystawić receptę na ten drugi lek.

        Mogą też być zupełnie inne powody złego samopoczucia, ale akurat o tym wiem, że istnieje, więc informuję.
        • snajper55 Re: Leki 14.02.20, 12:53
          horpyna4 napisała:

          > To prawda, trzeba jak najszybciej zgłosić się do lekarza. Ale z punktu widzenia
          > osoby przyjmującej leki mogę zasugerować pewne rzeczy:
          >
          > Prawdopodobnie jest coś nie tak z potasem we krwi i trzeba prędko zbadać poziom
          > elektrolitów. Bez tego trudno cokolwiek powiedzieć. Jeżeli są długie kolejki d
          > o lekarza po skierowanie, to może warto zapłacić za badanie wykonane prywatnie.
          > Sprawa jest poważna, nie ma co odwlekać.
          >
          > Jeżeli poziom potasu okaże się za niski, to może trzeba zamienić Kalipoz na Kal
          > dyum. Znam osoby, które kiepsko przyswajają potas z tego pierwszego leku, a po
          > zamianie go na Kaldyum wszystko się u nich unormowało. Oczywiście to lekarz mus
          > i wystawić receptę na ten drugi lek.


          Tak, poziom potasu to ważna rzecz i niedobór, tak samo jak nadmiar, może mieć bardzo poważne konsekwencje.

          S.
          --
          Symetryści uważają, że winę za gwałt ponoszą symetrycznie obie strony.
          • jadwiga_r Re: Leki 15.02.20, 18:27
            Dziękuję za udział w dyskusji.
            W piątek dostałam sie do lekarza rodzinnego..Zamieniła mi Furosemid na Diuver. W niedzielę przyjmę go po raz pierwszy. O efektach poinformuję.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka