Dodaj do ulubionych

Zglodnialam

15.01.13, 15:42
Powoli oszukiwanie organizmu herbatkami dobiega konca. Polozylam sie na chwile i po drzemce zachcialo mi sie jesc. Zjadlam duza mise platkow z jogurtem, wystarczylo. Ale pewnie bede musiala zaczac wprowadzac wieksza ilosc owocow i warzyw. Nie mam piekarnika i jestem troche leworeczna przy gotowaniu.
Znasz moze Ditto jakis dania z wege?
Cos prostego, najpierw skladniki bo te musze sobie w warzywniaku kupic.
Obserwuj wątek
      • ditta12 Re: Zglodnialam 15.01.13, 17:10
        Już idą do Ciebie książeczki :)
        Za dwa tygodnie mają dojść bo zwykłą pocztą wysłaliśmy.Mam nadzieję ze Poczta nie zastrajkuje.

No nie wiem co by Ci polecić vege.U nas dziś ten barszcz czerwony z uszkami.Pyyyyyyyycha.
        Wiesz jak zrobić barszcza to napiszę jak uszka może.To łatwe.
        Do miski wsypujesz mąki,tak około pół kilo,troszku solisz .Wbijasz dwa żółtka albo jedno.Dodajesz chluścik oleum i wody ciepłej tyle aby się zagniotła zgrabna kula,nie za twarda.
        Gnieciesz aż się od rąk ciasto odlepi.Taka ma być w dotyku jak......cycek.
        Urywasz kawałek,wałkujesz cienko,kroisz na kwadraciki i nadziewasz tym:
        Nadzienie:
        pieczarki albo inne grzybki smażysz na tłuszczu,potem dodajesz cebulę.Jak ostygnie siekasz drobno,sól,pieprz,vegeta(proszek warzywny).
        Zlepiasz,wiesz jak na pewno,jak trudno to widelcem przyciskasz.Wrzucasz na wrzątek,jak się pogotują ciut ,odcedzasz.
        Super zabawa,mięśnie sobie wyrabiasz gniotąc :)

• szpile_i_ostrygi Re: Zglodnialam 15.01.13, 17:01
      No to proponuję Smażone Morning Glory (ja zastępuję je fasolką szparagową zieloną mrożoną - wyśmienita) możesz różne wariacje robić z dodatkami. Dodaję czasami suszone pomidory krojone w cienkie paseczki, możesz dodać pokrojone w paseczki również śliwki suszone.
      Kieruję Cię na stronę inter. z przepisem i pozdrawiam :)))

www.video-kuchnia.pl/video/H5U4X11WU2WG/Sma%C5%BCone-Morning-Glory
          • madau Re: Zglodnialam 15.01.13, 17:15
            Ditto, moze sprobuje i skusze sie na te uszka? Troche z tym jest roboty ale ja przeciez mam czas.

A ja jutro wpadam do B. po kosmetyki i w czwartek Ci wszystko wysylam ( wrzuce wszystko do kosmetyczki, a kosmetyczke do pudla). Powinno isc tak z tydzien :)
        • ditta12 Re: Zglodnialam 15.01.13, 17:13
          Zimno dziś i śnieg wielki ale fajnie :)
          Jak miło Szpile ze jesteś :)
          Cudnie się bawiliście z gośćmi z tym gotowaniem.Co kto chciał to sobie gotował :D:D
              • madau Re: Zglodnialam 15.01.13, 17:23
                Kosmetyki chyba do listu nie wejda. Chociaz moze do takiego duzego, z babelkami? Zobacze jak juz wszystkie bede miala dla Ciebie u siebie w domu.
            • szpile_i_ostrygi Re: Zglodnialam 15.01.13, 17:37
              Detali ani momentów nie było. Gdybym umiała tak jak Ty, Madau, zajefajnie pisać, ubarwiłabym historię tej imprezy. Poszliśmy w siódemkę do takiej industrialnej knajpki i tam zgodnie z planem postawiłam wszystkim piwo. Potem poszliśmy do innej, Dragona. Klimat tam specyficzny, latem można się zauroczyć, no, ale...
              Ktoś rzucił, idziemy do solenizantki i zobaczymy, co ma w lodówce. Potem wszystko poszło na żywioł. Po drodze mężczyźni kupili alko i te kabanosy. Kabanosy, to kupił taki jeden. Robert.
              Wśród naszej paczki był kolega z Gdańska, jest kucharzem. Wydobył z lodówki co było zapowiedział szpinak, palce lizać. Rzeczywiście, udał mu się, jak mi nigdy nie. Potem już się inni prześcigali w gotowaniu. Ale to był taki happening. Mieszkanie po ich wyjściu przedstawiało "Krajobraz po bitwie".
                • szpile_i_ostrygi Re: Zglodnialam 15.01.13, 17:53
                  Ten z Gdańska przenocował w ciuchach, na kozetce. Jak zasnął, tak spał. Inni wyszli o trzeciej nad ranem. Nie pomagali sprzątać, zresztą, dla nich taki bajzel jest cool. Temu z Gdańska zostawiłam zapasowe klucze, by zsamknął mieszkanie. Klucze ma mi zwrócić pocztą.
                      • ditta12 Re: Zglodnialam 15.01.13, 18:16
                        Ja to na zmianę brudzę i sprzątam,dokładnie jak na teledysku który ma mnie przedstawiać.
                        Tak mi się spodobał ze se do zakładek władowałam i odtwarzam :D
                                      • madau Re: Zglodnialam 15.01.13, 19:16
                                        I tak rozrywasz tego misia, burzysz meble i ciuchy rzucasz na lozko? ja w wieku nastoletnim mialam takie napady, moj pokoj wygladal jak pobojowisko, wlazilam na meble i pisalam na suficie "sufit jest glupi" i w ogole bazgralam po scianach.
                                          • madau Re: Zglodnialam 15.01.13, 20:09
                                            ja bazgralam nalogowo swoj pokoj ktory mialam pomalowany na bialo. Rysowalam pastelami, sprayem. rak ani nog to nie mialo. Namietnie przyklejalam na calej scianie kartki z odmiana czasownikow po angielsku i po francusku. Cos tam pissalam o Kancie, o Platonie. Zrobilam sobie baldachim z rur bambusowych i przescieradel ( bardzo niebezpieczna kontrukcja to byla). Pisalam na meblach wielkie "kate bush" bo ja wdanej chwili uwielbialam. Niczym tego nie dalo sie zmyc.
                                            Powiesilam wielkiego wlochatego pajaka na gorze drzwi tak, ze jak sie wchodzilo, to sie mialo tego pajaka na wysokosci twarzy.
                                            No i oczywiscie wszystko targalam i tarmosilam jak bylam wsciekla, o ile na to pozwalaly mi sluchawki bo puszczanie glosnej muzyki bylo w domu zakazem.
                                            • ditta12 Re: Zglodnialam 15.01.13, 20:33
                                              Wow!
                                              To super było.Ten baldachim i pająk!I jeszcze Kate Bush którą tak uwielbiam.
                                              I te napisy z wielkich filozofów.
                                              Ja też żałuję ze nie mieszkam w domeczku ze względu na muzykę bo kocham ją ponad wszystko ale u P mogłam sobie słuchać do woli i głośno w dzień bo miał kolumny ogromne i jeszcze gonga miałam i waliłam baaaaaaaaaaaang!!!!!!baaaaaaaaaang!!!!!!przy tym utworze
                                              www.youtube.com/watch?v=LyUWPeICJi4
                                              • madau Re: Zglodnialam 15.01.13, 20:46
                                                ja muzyki sluchalam tylko w sluchawkach ale za to na caly regulator. Nie moglam za bardzo skakac i sie ruszac wiec tylko glowa i wlosami dlugimi kiwalam. Chyba ze akurat rodzicow nie bylo w domu to szla muza na cala chate. Potem dostawalam ochrzan bo mlodszy brat kablowal. A on jak dorosl to sluchal rapu i jak byla wolna chata to podglosnialismy kto wiecej. Ja mialam lepszy sprzet wiec wygrywalam ;)

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka