22.02.20, 21:57
Robilam ostatnio badania hormonalne plus glukozei insuline. Glukoza 96, insulina 5. Jeden lekarz stwierdzil ze ok, drugi ze wysoka i kazal powtorzyc. 5 lat temu zrkbilam sobie krzywa i tam wyszlo 96,8, -74,8-87,6. Lekarz wtedy stwierdzil ze wyniki ok.
Co z moim cukrem. Jest to gorna granica.Czy mam
stosowac jakas specjalna diete?
Obserwuj wątek
    • horpyna4 Re: Cukier 23.02.20, 09:32
      Są różne szkoły, ale glukoza poniżej 100 jest jednak w normie. Przy niewielkim przekroczeniu nie ma co wpadać w panikę. Jednak niektórzy lekarze wolą dmuchać na zimne i na wszelki wypadek mówią, że jest za wysoka. Nie przejmuj się.

Jeżeli jednak chcesz, żeby poziom za bardzo nie wzrósł z upływem lat, to możesz nieco ograniczyć węglowodany. Nie tylko cukier, ale i potrawy mączne; wszystko, co zawiera skrobię (ziemniaki, kasze). Po prostu nie przesadzać z tym, jeść, ale nieco mniej, niż dotychczas. No i dużo ruchu, żeby się więcej spalało.
      • ingloriong Re: Cukier 23.02.20, 16:43
        Dziekuje, ale jakos sobie nie wyobrazam zycia z mala iloscia wegli, ale cos sprubuje wykombinowac. Chociaz dzis byly tylko chlebek z platkow owsianych. Gdzies przeczytalam ze najpierw jest tarczyca a ja mam zdiagnozowana niedoczynnosc a pozniej cukrzyca.
        A i myslalam ze w diecie cukrzycowej chodzi bardziej o prawidlowy stosunek wegli tluszczy i bialka.
        • horpyna4 Re: Cukier 23.02.20, 21:28
          Jeżeli zjesz mniej węglowodanów, to automatycznie zjesz mniej tłuszczy. Przecież nie będziesz jeść masła bez chleba, a okrasy bez ziemniaków. A że spalane są w pierwszej kolejności tłuszcze, a będzie ich mniej, będzie musiało być spalone więcej węglowodanów, których i tak będzie mniej zjadane. Cukier spadnie na bank, a przy okazji cholesterol. Sprawdzone.

I nie jest to jakaś wyliczona dieta, której trzeba ściśle się trzymać, tylko wyraźne zmniejszenie udziału w pożywieniu cukru i skrobi, ale na luzie i bez spinania się.

Naprawdę nie potrzebujesz diety cukrzycowej takiej na serio, nie wpadaj w panikę i nie schizuj.
          • ingloriong Re: Cukier 24.02.20, 01:54
            Ok. Sprobuje. Tylko troche sie boje ze schudne, a jestem juz dosyc chuda, a w ostatnich latach chyba jeszcze schudlam widze tak po sobie. mDzis zjadlam tylko pol kubka platkow owsianych mala ilosc makarony i lyzeczke miodu. Zero batonow. Nie wiem czy liczyc te wegle z ciecierzycy?

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka