Dodaj do ulubionych

Białe upławy na ustach

02.08.20, 15:27
Witam, jestem Dominik, mam 17 lat. Od jakiegoś roku czasu mam poważny problem z dziwnymi, białymi upławami na ustach, są podobne do kożucha mlecznego. To bardzo nieestetyczne i krępujące. Chciałbym się tego jak najszybciej pozbyć, ale niestety nie znam jeszcze przyczyny pochodzenia tego "schorzenia". Dodam, że może być to powiązane z dziwnym, białym nalotem, coś w stylu białych włosków na języku (kolor czasami się zmienia na lekko brązowo-żółty, w zależności od tego, co jem. Nalotu na języku pozbywam się tylko w małej ilości (codziennie wieczorem przy myciu zębów przejeżdżam również szczoteczką po języku). Natomiast jeśli chodzi o usta - upławów pozbywam się tylko zdrapując je palcami lub szorując ręcznikiem. Pojawiają się codziennie, najczęściej koło południa i bez usunięcia ich samodzielnie, w żaden sposób nie mogę ich zwalczyć. Wspomnę również o tym, że niezależnie od tego, co zjem na śniadanie, obiad, kolację lub jaką pastą umyję zęby - upławy codziennie wracają. Pilnie proszę o pomoc!
Obserwuj wątek
    • koziorozka Re: Biały nalot na ustach 02.08.20, 16:45
      Jeżeli to grzybica, to bez recepty dostaniesz Octenisept.

Jednak niech to zobaczy lekarz, bo
      - jak się problem pogłębi, to leczenie będzie trudniejsze.
      - może uda się ustalić przyczynę, żeby nalot nie powracał
      - lek na receptę może być skuteczniejszy
      - i kilka innych powodów
      • domin3324 Re: Biały nalot na ustach 02.08.20, 17:05
        koziorozka napisała:

> Jeżeli to grzybica, to bez recepty dostaniesz Octenisept.
        >
        > Jednak niech to zobaczy lekarz, bo
        > - jak się problem pogłębi, to leczenie będzie trudniejsze.
        > - może uda się ustalić przyczynę, żeby nalot nie powracał
        > - lek na receptę może być skuteczniejszy
        > - i kilka innych powodów

Dziękuję za szybką odpowiedź i chęć pomocy, ale niestety muszę się również przyznać, że byłem z tym u lekarza. Rodzinnego, najzwyklejszego, ale byłem. Pani doktor, według mnie to najzwyczajniej w świecie "olała", powiedziała, że to może być coś w stylu "języka geograficznego" czy jakoś tak, nie pamiętam dokładnie. Nic innego mi nie mówiła, żadnych szczegółów, nic. Przepisała mi również jakiś lek do płukania do ust, podawało się go 3 razy dziennie w strzykawce (chyba po 10ml), lecz niestety.. to nic nie dało. Czy mogę się z tym udać np. do dermatologa, lub innego, bardziej zainteresowanego lekarza, czy mogę to po prostu zwalczyć jakimiś domowymi sposobami? Dodam, że jestem wciąż niepełnoletni, a rodzice mają inne problemy na głowie i też to trochę olewają, a dla mnie to naprawdę ważna sprawa.
        • koziorozka Re: Biały nalot na ustach 02.08.20, 17:32
          Jaki lek?
          Ona widziała ten nalot, więc po nazwie leku można by wnioskować co zdiagnozowała. Alergię?

Język geograficzny - obejrzyj w google grafikę - może być objawem np. cukrzycy, łuszczycy albo niczego. Taka cecha jak kolor włosów czy kształt ucha.
          I najważniejsze - co lekarka powiedziała na nalot na ustach?

Z daleka nikt ci nic rozsądnego nie podpowie.
          Kup jutro Octenisept, zastosuj dietę przeciwgrzybiczą (niskowęglowodanowa) i w tym czasie postaraj się trafić do innego lekarza.
          2-3 dni przed wizytą nic z języka ani warg nie usuwaj. I podkreślaj nalot na ustach, nie język.

Tu pod koniec przeczytaj "Produkty wymagające wyeliminowania"
          www.poradnikzdrowie.pl/diety-i-zywienie/diety/dieta-przeciwgrzybicza-zasady-jadlospis-z-przepisami-aa-cqeV-6Qg2-J58C.html
          Tu też możesz ominąć początek o skupić się na rozdziale Kandydoza – dieta
          zywieniemaznaczenie.pl/dieta-przeciwgrzybicza-co-jesc-przy-kandydozie/
          Jeżeli to grzybica, to bez zmiany diety problemu się nie pozbędziesz.
          Jeżeli to alergia to może długo potrwać zanim zidentyfikujesz alergen

• koziorozka Re: Biały nalot na ustach 02.08.20, 17:36
          Lekarz to może być internista, dermatolog lub stomatolog.
          Najważniejsza jest diagnoza, czyli stwierdzenie co to jest.
          Dopiero potem można leczyć, bo grzybice leczy się inaczej, alergię inaczej a np. egzemę jeszcze inaczej.
          Nie ma jednego uniwersalnego sposobu - panaceum nie istnieje.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka