09.11.21, 16:42
Mam od ok. 2 lat flegmę w nosie i gardle, utrudnia mi ona oddychanie, trudno się jej jednak pozbyć (np. dzisiaj chrząkałam, próbowałam ją wysysać i mocno kaszlałam, aż mi leciały łzy, a ona dopiero po kilku mocnych kaszlnięciach wyszła). Chodziłam już z tym parę razy do lekarza, ale żaden specjalnie nie pomógł. Niedługo wybieram się na drugą wizytę u internistki i nie jestem pewna paru rzeczy - czy wypada pokazać jej zdjęcia flegmy? Czy wystarczy że powiem jakie ma kolory? Czy jej wygląd jest w ogóle istotny?
Obserwuj wątek
    • horpyna4 Re: Flegma 09.11.21, 18:11
      Wygląd jest istotny, zwłaszcza kolor może dużo powiedzieć. Możesz pokazać zdjęcia, ale najlepiej, jak na miejscu wykaszlesz trochę w chusteczkę i pokażesz lekarce.

Prawdopodobnie masz problem z zatokami, z których wydzielina spływa do gardła.
      • jatakniesmialogram Re: Flegma 10.11.21, 01:41
        Niestety nie umiem się jej pozbyć na zawołanie, właśnie dlatego że trudno to zrobić i nie zawsze się udaje. Kolory są 3, na przemian albo połączone: przezroczysty, biały i żółty. A w jaki sposób się diagnozuje problemy z zatokami?
        • horpyna4 Re: Flegma 10.11.21, 09:23
          Spływa bardzo wolno, możesz nie czuć. Idź do laryngologa, chyba że ta internistka sobie poradzi z problemem.

Diagnozuje się przez zdjęcie rentgenowskie, albo tomografię komputerową. Wstępnie przez obejrzenie wnętrza nosa przy pomocy wziernika.
          • jatakniesmialogram Re: Flegma 15.11.21, 02:59
            Byłam u 2 laryngologów, obie zaglądały do nosa i nic tam nie widziały (jedna stwierdziła że mam trochę alergiczny nos, ale to dopiero po tym jak jej powiedziałam, że zdaniem pulmonologa to co mi dolega wyleczy laryngolog, zanim to powiedziałam twierdziła że z moim nosem jest wszystko ok), badały mnie rozszerzając mi trochę nozdrza (właśnie to się chyba wziernik nazywa) i zaglądając tam z takim czymś na głowie, chyba z latarką.
            Miałam robione RTG zatok prawie 2 lata temu, wyszło w normie.
            Nie wiem czy te badania, które miałam robione były dokładne, wydaje mi się że nie.. Ale żeby tak zupełnie nic nie wykazały, jeśli bym miała coś z zatokami? Dodam, że wszystko odbywało się na NFZ
            • krystynap53 Re: Flegma 15.11.21, 14:05
              Ja z tym problemem borykam się już kilka lat . Obeszłam alergologa , pumologa , laryngologa, ten ostatni powiedział ,ze to od refluksu.Ja mam katar i flegmę koloru białego.Brak skutecznego leczenia.
              • jatakniesmialogram Re: Flegma 16.11.21, 04:33
                I też nie możesz oddychać? I trudno ci się pozbyć flegmy? Gdzie czujesz flegmę? Byłaś w stanie robić wystarczająco długie oddechy na spirometriii? Bierzesz coś na refluks? Miałaś może robioną gastroskopię? Jakie objawy refluksu odczuwasz, oprócz flegmy? Masz może objawy nerwicy? Piszesz, że masz katar - to znaczy, że możesz wydmuchać flegmę przez nos? Ja nie mogę. Moja flegma ma 3 kolory - przezroczysty, biały i żółty. Raz jest jednego koloru, raz innego, a czasem pomieszana. Sorki, że zadaję tyle pytań, ale rzadko mi się zdarza trafić na osobę, która ma podobne objawy do mnie
    • waga173 Re: Flegma 17.11.21, 11:40
      Skrzywiona przegroda w nosie a nie zatoki. Kup sobie takie ustrojstwo ala mala koneweczka z dlugim dziobkiem, specjalnie do plukania nosa. Mieszasz troche soli w letniej wodzie, nad umywalka wtykasz dziobek do jednej dziurki, przechylasz glowe i czekasz az sie ta solanka przeleje przez druga dziurke. W Indiach sa na ulicach takie fakiry co ten zabieg przeprowadzaja w ramach uslug dla ludnosci, za drobna oplata:)
        • koziorozka Re: Flegma 18.11.21, 14:29
          Wiesz co to jest flegma nerwicowa?
          Jakiś lekarz to podejrzewał?

Google sporo ci na ten temat powie
          mniejnerwow.pl/gula-w-gardle-globus-histericus/
          www.znanylekarz.pl/pytania-odpowiedzi/dzien-dobry-od-kilku-lat-mam-problem-ze-splywajaca-flegma-w-gardle-czeste-biegunki-i-gazy-byl-b
          • jatakniesmialogram Re: Flegma 18.11.21, 18:16
            Owszem, brałam to pod uwagę, ale parę rzeczy się nie zgadza. Np. to że mam flegmę jeszcze w nosie i że rzeczywiście tę flegmę mam, to nie jest tylko wrażenie, przecież wykrztuszam dużo flegmy, gdy już mi sie uda i nawet pare razy przez chwilke bylo mi po tym lepiej, ale tylko przez chwilkę. No i jeszcze pare innych rzeczy sie nie zgadza. Lekarze podejrzewali ze mam refluks, leki na zgage pomagają ze zgagą, ale nie z flegmą i trudnosciami w oddychaniu. No ale moje pytania tak w ogole dotyczyly czegos innego. Czy wypada pokazac lekarzowi zdjecia flegmy?
        • waga173 Re: Flegma 20.11.21, 10:46
          Zbieraj skwapliwie wszelka flegme do jakiegos kalamarza i sprzedawaj Anglikom to nie beda musieli produkowac angielskiej flegmy.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka