Dodaj do ulubionych

wysokie ob (poad 80) a bóle kregosłupa

31.05.05, 22:31
Mam od ponad miesiąca problem z kregosłupem przy ostrych bólach nie mogę
przejść kilka kroków....
Biorę jakieś leki ale jestem już tym wszystkim zmęczona i zniechęcona... Do
tego moje ob rośnie miesiąc wcześniej było ok 60. Co sie ze mną dzieje może
jakies badania powinnam zrobić niestety ortopeda i neurolog dali mi tylko
leki przeciwbólowe i mam się pojawić na kontrolę Już nie wiem co robić co to
może być, macie jakieś pomysły
Dzieki z góry
Obserwuj wątek
    • blekitna_laguna Re: wysokie ob (poad 80) a bóle kregosłupa 02.06.05, 12:08
      Bardzo prosze, jesli nie robiłas sobie jeszcze rtg kl.piersiowej zrób go
      koniecznie!!
      Ja równiez nie mam najmniejszego zamiaru napawac Cie lekiem, ale moja historia
      była bardzo podobna..niestety...Ob-miałam 60, morfologia podobna, neurolog
      rozkładal rece twierdzac że mam nerwicę (??), dopiero rtg kl. piersiowej
      ujawnił brutalna dla mnie prawdę -ZIARNICA!
      Dodam tylko że przed rozpoznaniem podobnie cierpiałam na ból-z tym że
      lokalizował sie on w okolicy łopatki i promieniował jak mi sie wydawało na całe
      plecy.
      Lekarz pierwszego kontaktu poczatkowo stawiał na " zapalenie nerwów obwodowych".

Gnaj i pros o skierowanie na rtg. może to cos wyjasni, mam nadzieje że wszytko
      bedzie ok-!!

Głowa do góry!
    • mol333 Re: wysokie ob (poad 80) a bóle kregosłupa 02.06.05, 15:03
      Polecam tomografię komputerową kręgosłupa. Postaraj się jak najszybciej o skierowanie. Przy takich bólach masz prawo zabiegać o to badanie. OB jest faktycznie wysokie a do tego rośnie. Może zmień lekarza. Koniecznie postaraj się o 2 diagnozy u 2 niezależnych lekarzy bo oni są omylni czasem bardzo. Może to nie jest nic poważnego ale od nieprawidłowo i nieskutecznie leczonego zapalenia do ciężkiej choroby niedaleko. Tomografia to wiarygodne badanie. Przez 20 lat leczyli mnie na silne bóle kręgosłupa. Zrobiłam przez ten czas ze 30 prześwietleń, na których nic nie widać. Po tomografii okazało się, że mam rozczepienie kręgosłupa 2 stopnia (Tarń Dwudzielna Utajona) z wmontowanym kręgiem połowicznym w odcinku lędźwiowym. Ciebie to z pewnością nie dotyczy ale uświadamiam Ci, że nawet najlepszy lekarz nie jest w stanie obejrzeć twojego kręgosłupa przez skórę w gabinecie. Leczenie zachowawcze może i ma sens jak wiadomo co się mniej więcej leczy. Pozdrawiam

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka