Dodaj do ulubionych

dziecko dwu letnie

IP: *.lwowek-slaski.sdi.tpnet.pl 04.12.02, 21:02
Moj syn dwu letni jeszce nic niechce mowic.Czy myslicie ze mosze isc z nim do
lekarza czy jeszcze moge czekac.Pozdrowienia Judy
Obserwuj wątek
    • Gość: Maria Re: dziecko dwu letnie IP: *.warszawa.sdi.tpnet.pl 05.12.02, 13:08
      Witam
      Uważam, że nie powinnaś się zamartwiać. Chłopcy na ogół zaczynają póżniej
      mówić niż dziewczynki [choć nie jest to regułą].W rozwoju mowy pomaga dziecku
      nazywanie zauważonych przez niego przedmiotów. Rozumienie przez dziecko słów
      znacznie wyprzedza zdolność ich wymawiania. Znaczniejsze przyspieszenie lub
      opóznienie mowy jest zwykle uwarunkowane rodzinnie.
      Spytaj się swojej mamy w jakim okresie rozwoju Ty zaczęłaś mówić.
      Znałam takie dzieci, które zaczęły mówić od 3-go i 4-go roku życia.
      Pozdrawiam - Maria

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka