Gość: Judysie IP: *.lwowek-slaski.sdi.tpnet.pl 04.12.02, 21:02 Moj syn dwu letni jeszce nic niechce mowic.Czy myslicie ze mosze isc z nim do lekarza czy jeszcze moge czekac.Pozdrowienia Judy Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
Gość: Maria Re: dziecko dwu letnie IP: *.warszawa.sdi.tpnet.pl 05.12.02, 13:08 Witam Uważam, że nie powinnaś się zamartwiać. Chłopcy na ogół zaczynają póżniej mówić niż dziewczynki [choć nie jest to regułą].W rozwoju mowy pomaga dziecku nazywanie zauważonych przez niego przedmiotów. Rozumienie przez dziecko słów znacznie wyprzedza zdolność ich wymawiania. Znaczniejsze przyspieszenie lub opóznienie mowy jest zwykle uwarunkowane rodzinnie. Spytaj się swojej mamy w jakim okresie rozwoju Ty zaczęłaś mówić. Znałam takie dzieci, które zaczęły mówić od 3-go i 4-go roku życia. Pozdrawiam - Maria Odpowiedz Link Zgłoś