Dodaj do ulubionych

Czy można przedawkować witaminy?

23.05.06, 23:44
Witam. Chciałbym się zapytać czy picie takich multiwitaminek w tabletkach do
rozpuszczenia w wodzie może zaszkodzić? Staram się ograniczyć spożyawnie
napoi słodzonych, zastanawiam się czy mógłbym sobie popijać takie
multiwitaminki, jakoś tak mi smakują i są zdrowe.
pozdrawiam
Obserwuj wątek
    • ally25 Re: Czy można przedawkować witaminy? 23.05.06, 23:51
      nie powinno sie przedawkowac!!! można mie potem problemy z nerkami czy jakos tak
      ale nie jestem na 100 pewna.jedna musujaca tabsa na dzien wystarczy;]
      Witaminke c trudno jest przedawkowac bo sie wydala szybko ale inne takie jak
      B,K, A itp podobno magazynuje watroba i mozna przedawkowac!!!
      • sp9tcu Re: Czy można przedawkować witaminy? 11.05.15, 20:36
        snajper55 napisał:

> Witaminy można przedawkować, a skutki przedawkowania niektórych z nich mogą być
        >
        > tragiczne.
        >
        > S.

Można i można duzo za to zapłacić

Vitamina c - kamica nerkowa i chore nerki

witamin B1,B6 - tutaj specjalnie trudno przedawkować

Szczególnie niebezpieczne jest przedawkowanie vitaminy
        b12 , d , a
        Poza ogromnymi reakcjami alergicznymi
        może do prowadzić nawet do śmierci

Ja miałem chore gardło przeprowadziełm witamizacje organizmu która trwała
        tylko miesiąc i gardło nie boli nie ma alergi
        ale musiałem konsultować się z lekarzem i to stale
        A w tym roku chyba mam alergie pokarmową
        nie mogę jeść ogórków i pić Multiwite

• lordmaverick777 Re: Czy można przedawkować witaminy? 25.05.06, 08:23
      Odnośnie witaminy C - wedle literatury medycznej błędnym jest pogląd, że jej
      zbyt duże dawki nie szkodzą - tworzą się wtedy szczawiany, które mogą być
      przyczyną złogów w drogach moczowych. Także proszę zastosować się do (jak
      zwykle kompetentnej-czytałem kilkanscie porad tego internauty, kojarzę go chyba
      z innego forum i uważam, że udziela on w pełni fachowych i racjonalnych porad
      <znów mnie oskarżą o wazeliniarstwo, ale to pro publico bono>) rady snajper55
    • jan.kownacki Re: Czy można przedawkować witaminy? 11.05.15, 18:21
      Witaj, witaminy jak wszystko inne mozna przedawkowac. Na jednym z forow o zdrowiu jakas Pani ladnie to opisala. sportzdrowieuroda.pl/viewtopic.php?f=2&t=2&sid=43d266cdbe918497708e96490151ec75 Nie sadze jednak aby picie witamin w tzw tabsach moglo szkodzic. Pozdrowionka
      • snajper55 Re: Czy można przedawkować witaminy? 12.05.15, 09:20
        wadera3 napisała:

> mazz_vdk napisał:
        >
        > >Staram się ograniczyć spożyawnie
        > > napoi słodzonych,
        >
        > A te rozpuszczalne "witaminki" to słodzone są czym?

Niczym (te na P mają słodkawy inozytol. Jedna tabletka to 7 - 11 kcal). Lub aspartamem.

S.
        • snajper55 Re: Czy można przedawkować witaminy? 13.05.15, 11:24
          snajper55 napisał:

> wadera3 napisała:
          >
          > > mazz_vdk napisał:
          > >
          > > >Staram się ograniczyć spożyawnie
          > > > napoi słodzonych,
          > >
          > > A te rozpuszczalne "witaminki" to słodzone są czym?
          >
          > Niczym (te na P mają słodkawy inozytol. Jedna tabletka to 7 - 11 kcal). Lub asp
          > artamem.

Poprawiam się. Są słodzone. To skłądy dwóch popularnych tabletek:

P:
          regulator kwasowości: kwas cytrynowy, wodorowęglan sodu; substancje wypełniające: sorbitol, laktoza (z mleka), mleczan magnezu, aromaty, winian L-karnityny; kofeina; witaminy (witamina C, Witamina E, Kwas pantotenowy, Witamina B2, witamina B1, witamina B6, Witamina B12, foliany, biotyna); substancje słodzące: cyklaminian sodu, sacharynian sodu; substancja wiążąca: poliwinylopirolidon; barwnik: ryboflawina; substancja do stosowania na powierzchnię: stearynian magnezu.

M:
          celuloza mikrokrystaliczna (substancja wypełniająca), kwas L- askorbinowy, niacyna - witamina B3, octan DL-alfo-tokoferylu, D-pantotenian wapnia, witamina A - beta karoten, chlorowodorek pirydoksyny - witamina B6, stearynian magnezu (substancja przeciwzbrylajaca), ryboflawina, monoazotan tiaminy, hydroksypropylometyloceluloza (substancja glazurująca), poliwinylopirolidon (substancja wypełniająca), maltodekstryna (substancja wypełniająca, guma arabska (zagęstnik) ,kwas foliowy- kwas pteroilomonoglutaminowy, D-biotyna,witamina BI2-cyjanokobalamina.

Informacje ze strony: www.doz.pl/apteka/

S.
    • gisel6 Re: Czy można przedawkować witaminy? 13.05.15, 10:41
      Oczywiście, że można przedawkować witaminy. Skutki mogą być poważne. Jeśli chodzi o takie multiwitaminy do rozpuszczania to one też mają jakieś substancje słodzące, barwniki etc. - niekoniecznie są zdrowsze niż napoje słodzone.
      Jeśli już musisz takie preparaty stosować to czyń to zgodnie z tym co napisał producent.
      Poza tym witaminki to lepiej przyjmować z pożywieniem, a suplementowac wtedy gdy są objawy niedoboru.
    • karola21312 Re: Czy można przedawkować witaminy? 13.05.15, 15:43
      Możesz popijać, ale nie za dużo, tam na opakowaniu jest napisane na pewno jaka jest zalecana dawka, pamiętają, że to nie są tak naprawdę takie łatwo wchłaniające się witaminy, takie są tylko w owocach i warzywach najzdrowsze i najkorzystniejsze dla zdrowia

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka