wciornastek 04.06.06, 21:26 Na co trzeba zwrócić uwage, chcąc kupic dobry ciśnieniomierz? Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
wciornastek chodzi o automat 04.06.06, 21:32 pytam, bo ceny są zróżnicowane i nie wiem jak to sie ma do funkcjonalnosci. Odpowiedz Link Zgłoś
fr-edza Re: chodzi o automat 05.06.06, 14:20 Teraz najpopularniejsze sa te na nadgarstek,ale niestety często szwnkują,właściwie nie dorównuje dokładnośći starego ciśnieniomierza,ale za to jest łatwiejszy w użyciu:) Odpowiedz Link Zgłoś
kasia1410 Re: kupując ciśnieniomierz 05.06.06, 15:20 Wykluczyłabym ciośnieniomierz nadgarstkowy. Jeśli chodzi o automaty, to ja sugerowałabym taki z mankietem. Często te lepsze nie są tanie (ponad 200zł), ale mają na tyle dobre podzespoły, że mierzą ciśnienie z dużą dokładnością. Te lepsze nają też funkcję pomiaru przy arytmii serca. Odpowiedz Link Zgłoś
fr-edza Re: kupując ciśnieniomierz 05.06.06, 15:27 No widzisz Kasiu,zdania w tym temacie będą podzielone...wiadoma sprawa,ale i tak najdokładnieszy jest zwykły na pompkę,nawet moje znajome pielegniarki kupują takie:) Odpowiedz Link Zgłoś
wciornastek Re: kupując ciśnieniomierz 05.06.06, 19:20 czyli półautomat jest lepszy od automatu? W czym? że sie samemu pompuje????? Odpowiedz Link Zgłoś
fr-edza Re: kupując ciśnieniomierz 05.06.06, 19:46 W tym że sie nie psuje tak jak automatyczny,półautomatyczny zawsze pokazuje prawidłowy pomiar ciśnienia,a z automatycznym w 100% sprawnym jeszcze sie nigdy nie spotkałam :D Odpowiedz Link Zgłoś
wciornastek Re: kupując ciśnieniomierz 05.06.06, 19:51 ale chodzi ci o półautomatyczny z pompką i cyfrowym wyświetlaczem, a nie takim ze wskazowką?? A ile musiałby najmniej kosztować, zeby byl dobry? Odpowiedz Link Zgłoś
news21 Re: kupując ciśnieniomierz 05.06.06, 20:10 Taki pólautomat z wyświetlaczem widziałam w aptece w promocji za 119 zł. Odpowiedz Link Zgłoś
wciornastek Re: kupując ciśnieniomierz 05.06.06, 20:18 to ze ktoś napisal "promocja" nie znaczy ze to rzeczywiscie "promocja". A zresztą nie wiadomo jaka to firma wyprodukowała. a ceny są rózne i badz tu czlowieku mądry :/ Odpowiedz Link Zgłoś
fr-edza Re: kupując ciśnieniomierz 05.06.06, 20:27 Polecałam Ci półautomatyczny,bo pracuję wśrod wielu pielęganiarek i one w domu do własnego użytku maja tylko takie,nawet dla jednej ostatnio obeszłam pół miasta żeby jej kupić taki na pompkę,bo w aptekach specjalnie ich nie sprowadzają,żeby schodziły automatyczne,które się ciągle psuja i źle mierzą.Ja kupiłam ten z pompką(zwykły),kosztował 100zł. Odpowiedz Link Zgłoś
kasia1410 Re: kupując ciśnieniomierz 06.06.06, 10:25 Z własnego doświadczenia mogę coś tu powiedzieć, ale pewnie zaraz ktoś zaprotestuje :-) Spróbuję jednak ;-) Od lat mierzę ciśnienie różnymi aparatami, cała moja i mojego męża rodzina ma mniejsze lub większe problemy z ciśnieniem i z kilkoma aparatami do mierzenia ciśienia już w swoim życiusię spotkałam. Oczywiście pierwsze były te zwykłe, z pompką manualną, stetoskopem i wyświetlaczen wskazówkowym. Były lepsze i gorsze, niektóre wypuszczały same powietrze z mankietu, inne niały jakieś luzy na wskazówkach.... no cóż nie były idealne i bezawaryjne. Kolejna wada tych aparatów, to problem ze zmierzeniem sobie samemu ciśnienia, usłyszeniu w słuchawkach tętna.... to dla młodego jest zupełnie proste, ale starsze osoby nie były w stanie zmierzyć sobie ciśnienia, nawet przy SPRAWNYM aparacie. Od kilku lat mam w domu automat z mankietem, sam pompuje, sam wyświetla wartości ciśnienia oraz puls. Każdy bez wyjątku i bez problemu potrafi zmierzyć sobie i innym ciśnienie. Byłam z tego ciśnieniomierza na tyle zadowolona, że kupiłam taki sam teściom, też są bardzo zadowoleni. Chcę podkreślić jedno, porównywałam te automaty ze zwykłymi, nawet raz pielęgniarka w szpitalu je porównywała i automat mierzy naprawdę BARDZO DOKŁADNIE!!! Ważne jest jedynie, aby w dobrym, właściwym miejscu umieścić mankiet, tak aby mógł "wyczuć" puls. Oczywiście te z "promocji" nie zawsze są ok, ja kupiłam dość dorgie automaty, ale jestem bardzo zadowolona. To tyle, a decyzja należy do Ciebie ;-) Odpowiedz Link Zgłoś
wciornastek Re: kupując ciśnieniomierz 06.06.06, 15:02 W takim razie już nic nie jest jasne.. ;/ Alternatywa byla taka: automat albo półautomat z pompką, ale nie na wskazówki, tylko z cyfrowym wyświetleczem! to jak w koncu jest, psują sie te automaty bardziej niz połautomaty, czy nie??? Odpowiedz Link Zgłoś
wciornastek Re: kupując ciśnieniomierz 11.09.06, 19:22 To co w koncu z tymi automatami, psują sie bardziej czy mniej? Bo znowuż te ze wskazówkami są na pompke, która sie czesto psuje. Odpowiedz Link Zgłoś
wciornastek Re: kupując ciśnieniomierz 05.10.06, 22:20 wciornastek napisała: > To co w koncu z tymi automatami, psują sie bardziej czy mniej? > Bo znowuż te ze wskazówkami są na pompke, która sie czesto psuje. Odpowiedz Link Zgłoś
gosiaz1 Re: kupując ciśnieniomierz 22.11.06, 09:41 a możecie doradzić jakąś dobrą firmę półautomatycznego ciśnieniomierza? Odpowiedz Link Zgłoś
green_land Re: kupując ciśnieniomierz 22.11.06, 09:50 Hardtmann, tak jak plastry. Jest ok. Odpowiedz Link Zgłoś
karol63 Re: kupując ciśnieniomierz 22.11.06, 10:44 Dobrej jakości jest japońskiej firmy Omron Odpowiedz Link Zgłoś