Dodaj do ulubionych

Gorset ortopedyczny

15.06.06, 18:24
Od roku chodzę w gorsecie ortopedycznym. Jest to bardzo męczące, a na
prześwietleniach nie widać dużej poprawy.
Kto jeszcze chodzi lub chodził w gorsecie? Czy pomogło? Co o tym myślicie, bo
nie wiem czy jest sens męczyć się drugi rok.
Obserwuj wątek
        • qmid Re: Gorset ortopedyczny 16.06.06, 09:36
          a nie lepiej chodzic na basen zamiast meczyc sie z gorsetem? albo jakas
          korekcyjna gimnastyka? jesli w walce ze skolioza ograiczasz sie tylko do
          gorsetu to raczej nic dziwnego, ze efekty nie sa za wielkie a wierze ze musi
          byc strasznie niewygodny...
        • repair Re: Gorset ortopedyczny 16.06.06, 11:00
          Spotkałem się z opinią,że gorset ma sens jedynie przed planowaną operacją.
          Polecałbym kontakt z osobami, które są na bieżąco z leczeniami skolioz.
          Wystrzegałbym się ortopedów. Są oni oganiczeni do metod: gorset - operacja.
          R
          • jola_ep Re: Gorset ortopedyczny 16.06.06, 16:27
            > Polecałbym kontakt z osobami, które są na bieżąco z leczeniami skolioz.

Dokładnie. Trochę się w tej dziedzinie zmieniło w ciągu ostatnich lat. Możliwe
            też, że ze względu na ograniczenia NFZ nie prowadzi się skutecznych metod
            rehablitacji, to te powinny być dobrane indywidualnie.
            Cytuję ze strony www.bmk.com.pl (pani dr Marianna Białek jest ceniona za swoją
            wiedzę i umiejętności w dziedzinie rehabilitacji skolioz):

"Ponieważ zmiany w ustroju dotyczą wszystkich układów, więc terapia powinna
            uwzględniać nie tylko mięśnie i mobilizacje stawów ale również powięź, system
            nerwowy, system powięziowo-oponowy, techniki energizacji mięśni oraz trening
            wzmacniający grupy mięśniowe osłabione. Aby tak pracować należy znać wiele
            metod terapeutycznych i z każdej z nich wykorzystać do terapii to co dziecku ze
            skoliozą na danym etapie terapii będzie potrzebne. Każdy zabieg jest inny,
            każdy miesiąc terapii jest inny. Ciało się zmienia, wiec należy zmieniać
            ćwiczenia. Nieporozumieniem jest pracować jednym schematem ćwiczeń przez wiele
            miesięcy u tej samej osoby a tym bardziej stosować ten sam zestaw ćwiczeń w
            grupie korekcyjnej gdzie trafiają dzieci z różnymi skoliozami (różne kierunki
            skrzywienia, różne kąty skrzywienia, jeden lub kilka łuków skrzywienia)."

Polecam poszukać dobrego fizjoterapeuty (może ktoś tu kogoś podpowie?).

> Wystrzegałbym się ortopedów. Są oni oganiczeni do metod: gorset - operacja.

Ja byłam ostatnio u ortopedy, który był zdecydowanym przeciwnikiem gorsetów.
            Ale z drugiej strony może to zwolennik operacji - nie pytałam.

Pozdrawiam
            Jola

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka