Dodaj do ulubionych

(((((Puchną nogi

17.02.03, 11:15
Puchną mi nogi (70 lat), nie bolą, jak więcej chodzę to jakby mniej puchną,
przez noc opuchlizna maleje znacznie, wieczorem jest duża. Nie mogę niestety
dużo chodzić z powodu kalectwa. Co by zażywać ?
Obserwuj wątek
    • Gość: Doki Re: (((((Puchną nogi IP: *.58-136-217.adsl.skynet.be 17.02.03, 12:17
      Najczestsza przyczyna obrzekow nog jest niewydolnosc serca, zwlaszcza u osob starszych. Jak tam u Ciebie z sercem? Czy mozesz spac calkiem plasko, czy tez na kilku poduszkach. Jaki masz rytm serca?
      "Sercowe" obrzeki leczy sie srodkami moczopednymi, w wypadku niewydolnosci serca po zawale zwykle dodaje sie tez ACE-inhibitor i/lub betabloker, zaleznie od wspolistniejacych przeciwwskazan.
      Zdarzaja sie tez obrzeki spowodowane zylakami lub slabym drenazem limfatycznym. Trudno byloby mi to rozroznic na odleglosc.
      • Gość: Artur Re: (((((Puchną nogi IP: *.usask.ca 17.02.03, 22:18
        O tych puchnacych nogach od ciebie to slysze juz nie pierwszy raz. Za kazdym
        razem ktos ci dobrze tlumaczy i doradza standardowe skuteczne leczenie na
        niewydolnosc krazenia w gabinecie lekarskim.
        A za jakis czas ty znowu swoje, ze nogi ci puchna.
        Czy ty w ogole nie chodzisz do lekarzy?
        Medycyna alternatywna w twoim przypadku bedzie miala raczej marne efekty jezeli
        na to liczysz.
        • Gość: bolewora Re: (((((Puchną nogi -do Doki IP: *.warszawa.sdi.tpnet.pl 18.02.03, 21:31
          Nie mam wykształcenia medycznego, więc nie mogę się za bardzo wymądrzać ale
          objawy o których piszesz mogą wskazywać na niewydolność zastawek żył głębokich
          kończyn dolnych. Ponieważ dotyczy to żył głębokich nie ma widocznych żylaków.
          Cierpi na to moja 17 letnia córka i nogi najbardziej puchną jej gdy siedzi lub
          stoi. Lekarz zalecił spacery, jazdę na rowerze i spanie z uniesionymi nogami. Z
          leków Detralex lub endotelon- bez recepty, który pomaga również na obrzęki
          limfatyczne.Zeby mieć jasność co do powodu puchnięcia nóg należałoby wykonać
          badanie doplerowskie. Pozdrawiam
          • Gość: Doki Re: (((((Puchną nogi IP: 81.240.60.* 18.02.03, 21:54
            Gość portalu: bolewora napisał(a):

> Nie mam wykształcenia medycznego, więc nie mogę się za
            bardzo wymądrzać ale

> objawy o których piszesz mogą wskazywać na niewydolność
            zastawek żył głębokich

> kończyn dolnych. Ponieważ dotyczy to żył głębokich nie
            ma widocznych żylaków.

> Cierpi na to moja 17 letnia córka i nogi najbardziej
            puchną jej gdy siedzi lub

> stoi. Lekarz zalecił spacery, jazdę na rowerze i spanie
            z uniesionymi nogami. Z

>

> leków Detralex lub endotelon- bez recepty, który pomaga
            również na obrzęki

> limfatyczne.Zeby mieć jasność co do powodu puchnięcia
            nóg należałoby wykonać

> badanie doplerowskie. Pozdrawiam

Mysle, ze to bardzo trafna sugestia.
    • Gość: Marta Re: (((((Puchną nogi IP: *.walbrzych.dialog.net.pl 20.02.03, 14:19
      a na czym polega to badanie doplerowskie i czy jest drogie?Ktos pisze idz do
      lekarza.Wiem na swoim przykladzie ile to razy zglaszalam lekarzowi puchniecie
      nog i co? i nic niewiele sie na tym znaja,mysle,ze nie ma skutecznych metod
      zwalczania opuchlizny.Lekarz nie powiedzial nawet jaka jest przeczyna,czy to
      od serca,czy od nerek,czy jakas niewydolnosc krazenia,zylaki choc na zewntrz
      nie widoczne.Co z tego,ze jem Detrolex,przeciez cale zycie nie moge tego
      zazywac tym bardziej,ze to bardzo drogie.Jestem bezradna.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka