Dodaj do ulubionych

krwotok wewnętrzny

IP: 212.160.212.* 12.04.03, 21:30
Byłam u lekarza z katarem...a lekarka powiedziała że widzi u mnie objawy
jakiegoś krowotoku. Powiedziala, że na to wskazuje u mnie bardzo niskie
ciśnienie, szybkie tętno, senność i ciagłe uczucie pragnienia. Czy ona ma
racje?prosze odpowiedzcie bo sie niepokoje!
Obserwuj wątek
    • Gość: Doki Re: krwotok wewnętrzny IP: *.5-200-80.adsl.skynet.be 12.04.03, 21:41
      To, co podalas, (pragnienie, niskie cisnienie, szybkie tetno), to istotnie objawy hipowolemii, to znaczy za malej objetosci krwi w stosunku do pojemnosci naczyn. Krwotok to tulko jedna z mozliwosci. Jesli nie widac krwi na zewnatrz, to widac krwotok jest wewnetrzny. Tylko ze na razie nie ustalono, ze w ogole byl jakis krwotok!!!
    • Gość: Artur Re: krwotok wewnętrzny IP: *.usask.ca 12.04.03, 22:26
      Gość portalu: Ola napisał(a):

> Byłam u lekarza z katarem...a lekarka powiedziała że widzi u mnie objawy
      > jakiegoś krowotoku. Powiedziala, że na to wskazuje u mnie bardzo niskie
      > ciśnienie, szybkie tętno, senność i ciagłe uczucie pragnienia. Czy ona ma
      > racje?prosze odpowiedzcie bo sie niepokoje!

Tylko w oparciu takie objawy nie mozna stwierdzic ani wykluczyc krwotoku.
      Sytuacja wymaga dalszej diagnostyki, zwlaszcza jezeli jest takie podejrzenie.
      Czy bralas leki obnizajace krzepliwosc krwi? Czy lykalas aspiryne lub inne
      podobne leki przeciwbolowe albo sterydy? Relatywnie latwo jest stwierdzic
      krwawienie do ukladu pokarmowego. Czarne, smoliste stolce nalezy przedyskutowac
      z lekarzem i to raczej szybko.
      Badania laboratoryjne krwi i morfologia, koagulogram takze moze miec duze
      znaczenie diagnostyczne.
        • Gość: Artur Re: krwotok wewnętrzny IP: *.ss.shawcable.net 13.04.03, 13:16
          Gość portalu: Ola napisał(a):

> brałam sterydy jak bylam w szpitalu, ale to było kilka mies. temu, czasem tez
          > biore srodki przeciwbolowe, ponieważ bardzo czesto boli mnie glowa boli.
          > Dostalam skierowanie na morfologie i inne badania...ale jeszcze ich nie
          > zrobiłam

Acetominophen czyli Tylenon, popularny lek przeciwbolowy i przecigoraczkowy nie
          daje podwyzszonego ryzyka krwawienia. Ale inne leki przeciwbolowe i
          przeciwzapalne, czesto tak.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka