Dodaj do ulubionych

DOKI - prosze o radę.....Gazy, kolka

IP: *.revers.nsm.pl 23.12.03, 23:39
Dzisiaj byłam z moją 4 latką na usg jamy brzusznej ( codziennie narzekała na
ból brzucha w okolicy pępka) .Co się okazało, że dużą ilośc gazów jelitowych
co moze być przyczyną nawet kolkowych dolegliwości> A sprawa druga to
widoczne własnie w okolicy pępka węzły chłonne . Zasugerowano abym zrobiła
badania na pasożyty córce. Prosze o wyjaśnienie mi jak takie badanie
wygląda, z czego biorą się te gazy i jak temu można zapobiegać.
Obserwuj wątek
    • Gość: Doki Gazy, kolka IP: *.241.81.adsl.skynet.be 24.12.03, 09:22
      Bole brzucha: temat- rzeka, raczej na ksiazke niz na post w internetowym forum.

> Prosze o wyjaśnienie mi jak takie badanie
      > wygląda

Bierze sie proble stolca i oglada pod mikroskopem.

> z czego biorą się te gazy

Gazy jelitowe sa normalnym skutkiem ubocznym fermentacji tresci jelitowej w
      jelicie grubym; Kazdy je ma, ale nie kazdy w tej samej ilosci. Jesli jest ich za
      duzo, albo jesli nie sa usuwane (normalna droga ;-)) dostatecznie szybko, to
      rozdymaja jelito, co daje kolke.
      Niektore pokarmy nasilaja produkcje gazow (to te "wzdymajace", np cebula,
      kapustne, ciemne pieczywo, ale to indywidualna sprawa). Nierolerancja laktozy
      prowadzi do fermentacji laktozy przez bakterie, biegunki i kolek. Wszystko, co
      zaburza wchlanianie, a wiec stany zapalne jelita, alergie pokarmowe, takze
      pasozyty, np lamblie.
      Sa tez zaburzenia motoryki jelit, ktore moga same w sobie dawac kolki, ale takze
      np zrosty pooperacyjne, choc to pewnie nie dotyczy Twojej corki. U dzieci to
      raczej przepukliny, czasem wglobienia jelita.

No i po ostatnie: dzieci skarza sie na bole brzucha przy praktycznie kazdej
      chorobie czyniedomaganiu. Skarza sie tez na brzuch, jesli domagaja sie uwagi,
      albo z przyczyn czysto psychicznych, np bo im zle idzie w przedszkolu. Zreszta w
      przedszkolu czy w szkole dochodzi jeszcze czasem, ze nie moga lub nie chca pojsc
      do ubikacji gdy trzeba, wiec wstrzymuja swoje potrzeby do powrotu do domu i bole
      gotowe.

Tak wiec przyczyn moze byc mnostwo, wyklucz na poczatek te pasozyty, sprobuj
      ewentualnie zmodyfikowac diete i badz w kontakcie ze swoim pediatra.

Co za smutny post, akurat przed swietami. Tym niemniej: udanych swiat i
      szampanskiego sylwestra!

PZDR
        • Gość: ewcia77 Doki jeszcze raz ten temat IP: *.revers.nsm.pl 05.01.04, 20:04
          Po tym jak zrobiłam usg córce - prawie codziennie boli ją brzuch w okolicy
          pępka. ięsadzę już żeby to było zwracanie uwagi na siebie. Dostała wcześniej
          syrop DEBRIDAT a dzisiaj byłam i po obejrzeniu wyniku usg (widoczne węzły
          chłonne osobno leżące nieliczne - w okolicy pępka , oowalne, o prawidłowej
          budowie 7-8 ,5 mm, duża ilośc gazów) lekarz dzisiaj przepisała syrop(nie wiem
          czy dobrze odczytam receptę) PYRONTELM 1 x 10 ml i po 2 tygodniach powtórzyć
          tę samą dawkę.Zobacze moze pomożę ale żal mi córki jak sie tak męczy. Poza tym
          nie ma w ogóle apetytu - a kiedyś jadła że ho ho
    • ali_cja1 Re: DOKI - prosze o radę.....Gazy, kolka 12.01.04, 15:39
      W Gdańsku przy Szpitalu Wojewódzkim na ul. Nowe Ogrody jest Poradnia
      Gastroenterologiczna. Myślę, że warto poprosić od pediatry skierowanie do tej
      poradni. Tam z kolei można dostać skierowanie na badanie odnośnie tolerancji
      laktozy o której pisze DOKI.
      Pozdrawiam i życzę szybkiej diagnozy i jeszcze szybszego wyleczenia córki.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka