Dodaj do ulubionych

Incredible India

05.01.14, 19:41
33-latka została zgwałcona podczas podróży przez Indie, na którą wybrała się z 2,5 córką. Podają, że wsiadła do zupełnie przypadkowego samochodu, którego kierowca zaoferował jej podwiezienie. Prysnął w twarz sprayem, straciła przytomność. Obudziła się gdzieś na hinduskim wygwizdowie z płaczącym obok dzieckiem.


Nie mogę pojąć wielu spraw, ale również tego, że w tym dzikim kraju wystawiła się na tak łatwy łup! Czy w tym wypadku sprawdza się powiedzenie "nie ma ofiar, są ochotnicy'??
Obserwuj wątek
   • azjaodkuchni Re: Incredible India 06.01.14, 12:04
    Mam hinduskich przyjaciół , puszczam dziecko do hinduskich domów bez przyzwoitki, ale rzecz się dzieje w Singapurze. Może to będzie nieprawne politycznie co powiem, ale jestem za nieuchronnością kary za złamanie prawa lokalnego + deportacja. Singapur jest taki spokojny, bo tu nie ma przebacz, a więzienie nie wygląda jak sanatorium.
    Indie chętnie bym odwiedziła, ale gdy miałam okazję to zrobić to stchórzyłam, bo się bałam o bezpieczeństwo swoje i dziecka...ta historia mogła skończyć się gorzej ...dziecko mogło zostać porwane, wykorzystane do żebractwa, porzucone gdzieś przy drodze na pastwę losu lub sprzedane....
    --
    azjaodkuchni.blogspot.sg/
      • azjaodkuchni Re: Incredible India 06.01.14, 23:03
       Wyznawczyni wielkiego czerwca masz rację w Singapurze nadal wykonuje się karę chłosty. Za narkotyki, napaść i gwałt jest kara śmierci którą nadal się wykonuje. To przez nią Singapur ma na pieńsku z organizacjami walczącymi o prawa człowieka... Tylko, że Singapur mówi : Wy walczycie o prawo kata my bronimy ich ofiary.
       Za zaśmiecanie kara finansowa 500 dol ( jakieś 1200 zł ) za zatrzymanie schodów ruchomych w metrze , przewożenie materiałów pirotechnicznych ( nie mama tu fajerwerków możliwych do kupienia na każdym rogu) 1000 dol.Za pobicie pomocy domowej 2000 dol i powiadomione pracy ( wyobrażacie sobie ten wstyd gdy przychodzi list z sądu, że pan X nalał sprzątaczkę). Przy byle złamaniu prawa podanie nazwiska do wiadomości publicznej i zwolnienie z posady państwowej o ile taką delikwent zajmował. O ile człowiek był obcokrajowcem wydalenie z kraju.
       Karane jest łapownictwo i hodowanie komarów w domów azjaodkuchni.blogspot.sg/2012/03/mandat-za-dziecko-komara.html a ludzie pilnują się wzajemnie. To co my nazywamy donosicielstwem oni troską o wspólne dobro.Singapurczyk myśli: skoro X niszczy bujaczki to mój dzieciak nie będzie się miał gdzie bawić, więc powiem doniosę niech X naprawia.
       Nad singapurskim systemem czuwa kilka milionów kamer, a ja wychodzę z domu o każdej z domu a każdej porze dnia i nocy i nigdy się boję. W niedzielę wracałam metrem z moimi rodzicami z pokazu laserów. W metrze ja, rodzice i kilkaset hinduskich facetów co zwykle na budowach pracują i zero stresu nawet miejsce siedzące mojej mamie ustąpili i aby nie dotknąć nas przy wsiadaniu ( serio był tłum wszyscy mieli ręce podniesione do góry). Oni chcą pracować i zarabiać na własne rodziny a wielu mieszkańców Indii marzy by ich dzieci dorastały w takim miejscu.
       Chodzenie w określonym ubraniu, nie ufanie taksówkarzom, policji itp , nie wychodzenie po zmroku to jest dla więzienie...i nie ma pieniędzy które by mi to zrekompensowały.
  • anorektycznazdzira Re: Incredible India 05.01.14, 20:53
   Po pierwsze nie podają jasno, czym jechała, bo raz piszą wyraźnie, że napadł ją TAKSÓWKARZ, a następnym razem, że zatrzymała "białe auto przy autostradzie" i pojechała.
   Po drugie jest w Indiach straszna dzicz w kwestii podejścia do przemocy wobec kobiet.
   Jeśli rzeczywiście władowała się do przypadkowego auta z małym dzieckiem, to na łeb upadła, ale jeśli to taksówkarz, to niestety następna historia tego typy, trudno zliczyć.
   • zebra51 Re: Incredible India 05.01.14, 20:59
    Stare kobiety oddawane są do przytulkow, gdzie umierają z głodu. Młode są podpalane i mordowane na inne sposoby przez swoich krewnych. Żeńskie plody są masowo abortowane. To straszny kraj dla kobiet.
  • vilez Re: Incredible India 05.01.14, 21:01
   Ja mam w sprawie Indii i gwałtów skojarzenie nie na poziomie, no ale takie mam i się nim podzielę.
   Otóż, dlaczego nieagresywni wegetarianie (bo często słyszę, jak to wegetarianizm powoduje obniżenie agresji), tak gwałcą.
   I dlaczego społeczność o tak dojrzałej kulturze ([i]Wedy[/i] mają coś ze 7.000 lat) nie wyklarowała hamulców ku temu.

   Takie mi się pytania jawią. Retoryczne, czy nie?
  • allatatevi1 Re: Incredible India 06.01.14, 09:39
   Z jednej strony tyle się słyszy w mediach o tych gwałtach w Indiach.

   Z drugiej strony mam masę znajomych, które tam pracowały, były na stażach, wolontariatach, podróżowały i żadnej nic się nie stało, nie miały żadnych nawet nieprzyjemnych sytuacji.

   Szkoda, że tak tam jest bo Bangalore to teraz idealne miejsce na zaczęcie kariery zawodowej dla świeżaków po studiach.
   Gdyby nie te gwałty to polecałabym to miejsce wszystkim polskim absolwentom.

   Jest pewna amerykanska firma, która otworzyła swoje centrum outsourcingowe w Bangalore i w Krakowie.
   Absolwentom bez doświadczenia płacą w Krakowie 2.500 na ręke, w Bangalore na identycznym stanowisku 750 Euro czyli 3.000 złotych na rękę.

   A koszty życia w Bangalore 3 razy niższe niż w Krakowie. Kawalerka w centrum w przeliczeniu na polskie pieniądze 600 zł, lunch w pracy 4 zł.

   W Krakowie taki absolwent za 2.500 na rękę bieduje i wegetuje - ledwo opłaci wynajem, rachunki i już nic mu nie zostaje. Za 3.000 netto w Bangalore można na o wiele lepszym poziomie.   • azjaodkuchni Re: Incredible India 06.01.14, 12:22
    Gdyby moja córka zaraz po studiach chciała rozpoczynać karierę zawodową od Bangalore to bym jej spaliła paszport.
    Jedzenie tam jest tanie, ale pod warunkiem, że człowiek je ryż z dodatkami. Jedzenie europejskie będzie dużo droższe niż w PL. Mieszkanie pewnie też będzie tanie, ale poziom tego mieszkania będzie przypominać najbardziej syfiące bloki w Nowej Hucie, a nie miły apartament. Sąsiadem będzie rozkrzyczana rodzina i armia karaluchów ( no cóż taki klimat )
    Zapewnienie sobie bezpieczeństwa również będzie kosztowne. ( taksówka na telefon zamawiana z pracy a nie komunikacja miejsca i spacer po okolicy.
    --
    azjaodkuchni.blogspot.sg/
    • beverly1985 Re: Incredible India 06.01.14, 12:47
     > Jedzenie tam jest tanie, ale pod warunkiem, że człowiek je ryż z dodatkami. Je
     > dzenie europejskie będzie dużo droższe niż w PL.

     nie jedzie sie do Azji jeśc jedzenie europejskie. Co jest złego w ryzu z dodatkami?

     Mieszkanie pewnie też będzie t
     > anie, ale poziom tego mieszkania będzie przypominać najbardziej syfiące bloki w
     > Nowej Hucie, a nie miły apartament.

     takie przypominające syfiące kawalerki to kosztuje 300 zl miesięcznie. Za 600 zl to juz mozna mieć naprawdę ladne.

     >Sąsiadem będzie rozkrzyczana rodzina i arm
     > ia karaluchów ( no cóż taki klimat )

     to akurat prawda

     taksówka na telefo
     > n zamawiana z pracy a nie komunikacja miejsca i spacer po okolicy.

     Tia, bo jedyny bezpieczny sposób komunikacji to taksówki z samotnym kierowcą, a nie autobusy pełne ludzi. W tym z miejscami specjalnie dla kobiet. Akurat w komunikacji zbiorowej (o ile nie jedzie się samemu w srodku nocy) ludzie bardzo reagują na zaczepki seksualne.
     Taksówki na telefon to w Manili.

     Dziwi mnie, ze takie głupstwa pisze osoba, która mieszka w kraju azjatyckim. ty chyba nigdy nie byłas w Indiach?

     Nie chciałabym mieszkac w Bangalore dlatego, ze jest tam brudno (Hindusi wyrzucaja smieci na ulicę), malo miejsc rekreacyjnych i smierdzi. Tak jak w kazdym duzym miescie w Indiach. Ale nie jest tam ani drogo, ani bardzo niebezpiecznie (przy zachowaniu elementarnych zasad: nie jezdżę sama w nocy, ubieram sie w zakrywajace stroje, nie wchodzę do niebezpiecznych dzielnic)!
     • azjaodkuchni Re: Incredible India 06.01.14, 13:31
      Nie ucz ojca dzieci robić ;)

      Od prawie trzech lat siedzę w Azji i o ile przez pierwsze kilka miesięcy fajnie jest egzotyczne danie to przyjdzie ochota na krupnik, żurek czy schabowego z ziemniakami. Można dostać wysypki na odwłoku gdy trzeba za pół kilko mąki żytniej zapłacić jakieś 30 zł. Lubię jedzenie hinduskie i chińskie i malajskie, ale chleb piekę w domu bo to co oni tu chlebem nazywają koło chleba nie leżało.
      Dolicz podatek dla białasa i poczytaj sobie o co standardzie mieszkań piszą ludzie którzy tam żyją... umywalki bez odpływu, niedrożna klima czy kanalizacja nikogo nie wzruszają...o hinduskim podejściu do czasu i tempie napraw wszystkiego nie wspomnę. Dorzuć do tego wyrzucanie śmieci gdzie popadnie i szybko zrobi się syf a okoliczne szczury będą miały uciechę. Mieszkanie naprawdę ładne to pojęcie względne... w Azji standard mieszkań jest niż w PL i to co Azjata nazywa średnim dla nas jest ruiną.
      Wiesz mogłam przeprowadzić się do Coimbatore (stan Tamil Nadu), ale się nie zdecydowałam. Był tam 2 tygodnie mój mąż co ma 2 metry wzrostu i mu koledzy w biurze nagadali by nie wsiadał do przypadkowego auta ... mąż miał 1 taksówkarza z polecenia na całe dwa tygodnie a nie jest to strachliwy człowiek i w razie czego w dziób dać potrafi.
      Autobusy z miejscami dla kobiet... tak są,ale żadna z moich hinduskich koleżanek gdy mieszkały w Indiach nimi nie jeździła... Tę studentkę która nie przeżyła gwałtu też dorwali w autobusie.... Dziękuję za takie atrakcje.
      No i zapominasz o ubezpieczeniu medycznym...( chorobach typu Denga i Malaria) za które chyba samemu się płaci. Chyba, że pracodawca szczodry i sypie groszem.
      --
      azjaodkuchni.blogspot.sg/
      • allatatevi1 Re: Incredible India 06.01.14, 13:50
       Wiesz ty jako "żona przy mężu" nie jesteś zbyt wiarygodnym źródłem informacji.

       Takie jak ty, które pojechały gdzieś dzięki mężowi lub rodzicom są chorobliwie zazdrosne o kobiety, które pojechały na drugi koniec świata samodzielnie.
       • wyznawczyni_wielkiego_czerwia Re: Incredible India 06.01.14, 14:10
        Allatevi, wyjechać sobie na drugi koniec świata można, ale do w miarę spoko kraju: Australii, Nowej Zelandii, Singapuru, Japonii. Nawet do Chin czy Rosji można (polecam).
        Ale zamieszkać dobrowolnie, w kraju w którym kobieta jest traktowana gorzej niż cokolwiek?
        W Indiach maluteński plus jest taki, iż przynajmniej prawo stoi po stronie kobiet. Miałam okazję pojechać na wycieczkę, ale się nie zdecydowałam.
        Ale dobrowolnie zamieszkać w kraju, w którym kobiety WOBEC PRAWA są ludźmi drugiej kategorii i jeszcze zabierać tam córki to jest wstyd, hańba i żenada. Polecę kwantyfikatorami, ale która matka kochająca swoje dziecko, zamieszka z córką/córkami w Arabii Saudyjskiej, ZEA, Kuwejcie czy jakimś innym równie cywilizowanym dla kraju?
        • beverly1985 Re: Incredible India 06.01.14, 16:53
         Gdzie India a gdzie Arabia Saudyjska? Indie nie sa krajem muzulmańskim (tzn. sa tam muzułmanie, ale nie stanowią wiekszości), kobiety nie zakrywają głów chodzac po ulicach.

         Owszem, było głosno o syuacji gwałtu (morderstwa) w autobusie- był to nocny autobus, para jechala nim sama! Normalnie, w ciagu dnia, zbiorkom jest zapchany do granic, a niebezpieczenstwem jest złapac gumę. Owszem, Indie sa bardziej niebezpieczne niz Europa i kazdemu powiedzałabym, aby nie podróżowal samotnie (ani z dzieckiem) po zmroku, ale czy wy sobie wyobrazacie te gwałty na rynku w Bangalore w srodku dnia??
         • wyznawczyni_wielkiego_czerwia Re: Incredible India 06.01.14, 17:07
          OJP. Każdy chyba wie, że Indie nie są krajem muzułmańskim, chociaż muzułmanów w nich nie brakuje.
          Było głośno o jednym gwałcie w autobusie? W Indiach co 20 minut jest gwałcona kobieta ( w tym małe pięcioletnie dziewczynki np. Kobiety po zmroku boją się wychodzić z domów.
          Dodaj sobie do tego wszystkiego marne prawo broniące przestępcę, zastraszanie ofiar i ich rodzin, oraz zrzucanie winy na ofiarę: bo wyszła z domu, bo prowokowała strojem(czego i u nas w Polsce, a nawet na tym forum nie brakuje- vide Guderianka), a oprócz tego oblewanie kwasem, podpalanie, bicie, morderstwo żony przez męża i jego rodzinę za za niski posag (i nie zmienia faktu, że posagi w Indiach są zakazane przez prawo od ponad 50 lat).
          Miałam okazję pojechać do Indii, ale wybrałam inną destynację, geograficznie podobną ale milion razy bezpieczniejszą. Tak jak pisałam wcześniej nie jestem aż tak bogata, aby opłacić sobie ochronę.
       • azjaodkuchni Re: Incredible India 06.01.14, 16:32
        Wiem jako człowiek z otwartym umysłem, który wszedł do hinduskich domów i posłuchał tego co ludzie mają do powiedzenia...Ludzie którzy stali się naszymi znajomymi a czasem przyjaciółki.
        Pewnie Cię zaskoczę, ale nie jestem chorobliwie zazdrosną kobietą. Pojechałam " za mężem" a nie "dzięki mężowi" ( porzuciłam w PL bardzo ustabilizowane i satysfakcjonujące życie ) ale Ty pewnie tego nie zrozumiesz.
        ---
        azjaodkuchni.blogspot.sg/
        • azjaodkuchni Re: Incredible India 06.01.14, 16:40
         azjaodkuchni.blogspot.sg/2012/05/indie-musza-poczekac.html proponuję przeczytać komentarze Anny Ikedy ... mimo mojej całej sympatii do Indusów ich kraj uważam za skrajnie niebezpieczny.
         • azjaodkuchni Re: Incredible India 06.01.14, 16:55
          Prawidłowy link... komentarz Anny Ikedy jest tu : azjaodkuchni.blogspot.sg/2012/04/zaproszenie-do-indii.html ...
          I jasne ja jestem Kura domowa co nigdzie nie była i nic nie widziała..., ale Anna Ikeda przemierzyła pół świata. Mieszkała w Szwecji, Hong - Kongu i Usa w Indiach pracowała jako wolontariusz... Gwałty w Indiach, porwania dla okupu do niestety fakt to co się zgłasza to wierzchołek góry lodowej, bo taka dziewczyna ze względu na obyczaj nie jest potem dobrą kandydatką na żonę, bo jeśli zgwałcono mężatkę to czasem nie wie nikt... poza nią samą...Nie pytajcie skąd wiem...
          • gato.domestico Re: Incredible India 06.01.14, 21:55
           to czesto nawet nie chodzi o to co sie zglasza, jaki odsetek ale o to jak wyglada tam dzialanie policji. Bylam okradziona (torebka ) w Indiach i na posterunku policji uznano ze sobie to wymyslilam dla ubezpieczenia i poprostu umorzono sledztwo po paru dniach ...tak wiec przestepstwa zaistniale a ujete w statystykach to dwie rózne sprawy :(
       • kowalka33 Re: Incredible India 06.01.14, 16:34
        Tak, jak brakuje argumentów najłatwiej napisać ze Azja się nie zna bo ona żona przy mężu....Myślę że jak ktoś mieszka gdzieś parę lat, normalnie funkcjonuje, posyła dziecko do szkoły i chadza do sklepów, urzedów i lekarzy ma coś do powiedzenia w sprawie życia w danym miejscu. Wycieczki nijak się do tego nie umywają, podróże samodzielnych kobiet też nijak moim zdaniem. A co do mieszkań w Krakowie to w wielu miastach na świecie , zwłaszcza w tych większych , bardziej znanych ludzie mieszkają albo skromnie albo razem i tyle. Parę lat można się przemęczyć w końcu. W NY mieszkania na Manchatanie to dziuple ( nie liczę apartamentów dla milionerów), na 40 metrach mieszkają całe rodziny
    • claudel6 Re: Incredible India 07.01.14, 00:41
     dokładnie tak, rozmawiałam niedawno z osobą, która studiowała tam i żyła tam kilka ostatnich lat. tam do wynajęcia jako"mieszkania" sa takie nory, których u nas nawet się nie daje zwierzętom.
   • sumire Re: Incredible India 06.01.14, 14:02
    to w Krakowie aż tak wysokie czynsze są, że 2500 na rączkę czyni życie absolwenta nieszczęsną wegetacją? to dla mnie nowość, a ładnych parę lat tu mieszkam...
    • wyznawczyni_wielkiego_czerwia Re: Incredible India 06.01.14, 14:16
     Sumire, byle wynajęta kawalerka w Krakowie to 1200-1500 złotych z rachunkami. Jasne, możesz sobie znaleźć tańszą, za 1000 zł gdzieś na ciemnej Hucie z rozlatującymi się meblami, ale to chyba nie o to chodzi.
     Wiem, bo sama długo wynajmowałam, do grudnia 2012 roku włącznie, a teraz ceny jak widzę lekko poszły w górę.
     Zakładam, że większości absolwentów nie rajcuje współdzielenie mieszkania z innymi ludźmi.
     Jak się zarabia 2500 na rączkę w Krk, to albo wynajmujesz kawalerkę i wegetujesz, albo niestety wynajmujesz pokój w mieszkaniu i kasy pozostaje trochę więcej.
  • martha_marcy_may_marlene Re: Incredible India 06.01.14, 13:00
   Po tych wszystkich doniesieniach o napaściach na kobiety właśnie Indie są dla mnie absolutnym no-go, ale nie przesadzajmy, że taka sama sytuacja nie mogłaby zdarzyć się w Polsce czy w każdym innym europejskim kraju. Taksówkarz czy też policjant to są zawody swoistego zaufania publicznego, a i tu niestety zdarzają się nadużycia.
   Więc nie podoba mi się takie przerzucanie winy na ofiarę, bo ofiara nigdy nie jest winna.
  • fomica Re: Incredible India 06.01.14, 14:13
   Jaki łatwy łup, co ty bredzisz? Kobieta czekała na taksówkę, więc wiedziała co robić żeby zmniejszyć zagrożenie, nie szła pieszo przez ciemny las. A że taksówkarz okazał się ..., no cóż. Równie dobrze gwałt mógł się zdarzyc na posterunku policji (co zreszta zdarzało sie :() albo w gabinecie lekarskim.
   Ale oczywiście baba jest idiotką która naraziła dziecko bo ośmieliła się zostać zgwałcona przez obcego typa. Żenada.
  • nanuk24 Re: Incredible India 07.01.14, 00:10
   Teraz Indie be, a dopiero co kilka tygodni temu byl watek, w ktorym co druga ematka - juz emerytka planowala pakowanie walizek i zamieszkanie w Indiach i zycie z polskiej emerytury.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka