07.08.06, 14:19
Witajcie

Ostatnio zostalam zastrzelona wiadomoscia o bardzo prawdopodobnej
przeprowadzce do Zambii.

W zwiazku z tym zapraszam do dyskusji o tym kraju- wszystkich ktorzy byli,
mieszkali lub sympatyzuja :)

Pozdrawiam Was swrdecznie.
EmKa
Obserwuj wątek
    • emka26 Re: Zambia 10.08.06, 16:55
      Sledzac twoje watki micko2 ponownie mnie nie rozczarowales - nic nie wniosles a
      zmeczyles tylko palce.
      Czyzby przezywal bezproduktywny urlopik? :)

Typowe podejscie Polaka, nie majcego nic do powiedzenia a uznającego sie za glos
      ludu.
      Wolajacy na puszczy...

micko2 napisał:

> Dyskusja między tymi, którzy byli, mieszkali i sympatyzują zapewne spotka się z
      >
      > nadzwyczajnym zainteresowaniem.
      >
      • micko2 Re: Zambia 10.08.06, 18:08
        1. Moje wątki nietrudno śledzić, bo jest tylko jeden i to nie cieszący się
        popularnością.

2. Wiedziałem z góry, że wątek tak zaczęty jak Ty to zrobiłaś nikogo nie
        zainteresuje i jak widać nie pomyliłem się.

3. Nie ma powodu do obrażania się ani dołączania do grupy wyzywających mnie tu
        osób płci odmiennej.
        • emka26 Re: Zambia 10.08.06, 18:27
          Miko przyjmij do wiadomosci ze ty to nie wszyscy.
          Masz nad wyraz wybujale ego sadząc po czestotliwosci komentarzy nic nie
          wnoszacych do tematow.

Jest taka powiedzenie:
          "Gdy madry milczy, glupi chwali sie własną niewiedzą".
          Rozumiesz czy potrzebujesz jasniej?
            • micko2 Re: Zambia 10.08.06, 18:33
              Mam wrażenie, że te głupstwa wypisywane powyżej z Zambia niewiele wspólnego
              mają i trochę dziwne wydaje mi się, że sama autorka wątku wypowiada się
              wyłącznie na temat zupełnie inny. No, ale zaczynam się przyzwyczajać do tego,
              że ludzie są dziwni...

O tej Zambii chetnie bym posłuchał, o reszcie mi się gadać nie chce.

Pozdrawiam niechętnie...
    • ot.ta Re: Zambia 12.08.06, 00:21
      przeprowadzka do zambii? powodzenia! wrocilam stamtad pare dni temu, ale bylam
      tylko w livingstone, okolicach victoria falls, i doswiadczylam glownie sportow
      ekstremalnych i targowania sie z lokalnymi sprzedawcami :) ale generalnie bylam
      zaskoczona tym, ze czulam sie tam duzo bardziej jak w afryce, niz w namibii,
      gdzie pracowalam przez ostatnie 3 miesiace :) nie wiem, dlaczego takie wlasnie
      mialam odczucia, zastanawia mnie to, w koncu livingstone to mocno turystyczne
      miasteczko :)

co bedziesz robic w zambii?
      pozdrawiam!
      • emka26 Re: Zambia 13.08.06, 15:49
        witaj,milo ze napisalas
        dostalismy ta kontrakt i myslimy o przeprowadzce, przynajmniej tymczasowej, bo
        na codzien mieszkamy w RPA. Rozgladamy sie za ziemią, moze farmą, moze mały
        B&B. To na razie takie luzne plany bo ja i tak ciagle w rozjazdach, wlasciwie
        wszystko mi jedno czy bede wracala do RPA czy Zambii.
        Pozdrawiam serdecznie :)
        Emka

ot.ta napisała:

> przeprowadzka do zambii? powodzenia! wrocilam stamtad pare dni temu, ale bylam
        > tylko w livingstone, okolicach victoria falls, i doswiadczylam glownie sportow
        > ekstremalnych i targowania sie z lokalnymi sprzedawcami :) ale generalnie
        bylam
        > zaskoczona tym, ze czulam sie tam duzo bardziej jak w afryce, niz w namibii,
        > gdzie pracowalam przez ostatnie 3 miesiace :) nie wiem, dlaczego takie wlasnie
        > mialam odczucia, zastanawia mnie to, w koncu livingstone to mocno turystyczne
        > miasteczko :)
        >
        > co bedziesz robic w zambii?
        > pozdrawiam!
        • malawi3 Re: Zambia 23.08.06, 21:06
          Hej
          Zambia fajna, ale zdecydowanie wole Namibie lub Botswane. Z podstawowego
          powodu - kraj duuzo biedniejszy, jeden z najbiedniejszych na swiecie, wiec
          efekt dla mieszkajacego bialego - kradzieze i lapownictwo na kazdym kroku nie
          do unikniecia.
          Zjezdzilismy cala prawie Zambie - z obserwacji - duzo bialych w takim mocno
          kolonialnym stylu (pan na campingu w parku narodowym z radiem w nocy na ful i
          sluzacym ktory mu wszystko przygotowuje, takim wiecej w stylu Kalego, a nie
          pracownika najemnego) to byl czesty widok.
          Policjanci nagmninnie lapiacy na checkpointach bialych w poszukiwaniu lapowki
          (nam bylo latwo, bo przestawalismy mowic po angielsku - w koncu w Polsce sie
          mowi polsku :))) no i w ciagu pol godziny w livingstone widzialam 3 kradzieze
          uliczne na wyrywke, nam tez na bezczela probowali ukrasc rzeczy z bagaznika w
          pickupie (zamknietego na klodke). Do tego obledny stan drog - czegos takiego
          sobie nie wyobrazasz - po prostu ser szwajcarski, srednia predkosc podrozna 20
          km/godz po drogach z asfaltem. Ostatni mnius to wielonarodowosc Zambii - tam
          zyje chyba 9 plemion, wiec jak sie cos zacznie dziac to bedzie powaznie.
          Ale z drugiej strony - bardzo przyjazni ludzie, wszyscy mieszkaja przy drogach
          i wiecznie sie pozdrawiaja, chetnie pomagaja. Duza roznica w stosunku do RPA.
          No i sa bardzo otwarci i ciekawi swiata.

Z B&B to widzialam niedawno ogloszenie o sprzedazy campu w Popa Falls - to moze
          byc niezle. Byla tez farma kolo Maun, chyba 50 hektarów - co prawda w
          uzytkowanie wieczyste na 50 lat, ale to chyba wystarczy :))). Zwlaszcza Popa
          wydaje sie byc dobra - duzo ciekawych miejsc wkolo dla turystow (sam park w
          Popa, Khaudum, blisko do Delty i Chobe),a do tego w Angoli spokojnie.
          Ale jak koniecznie Zambia to super jest region nad Luangwa - po prawej stronie
          jadac w kier Livinstone. Miedzy North i South Luangwa NP.
          Pamietaj ze w Zambii jest 10 mln ludzi - i to sie niestety juz czuje. Ale z
          pewnoscia bedzie duzo fajniej niz w RPA.
          • emka26 Re: Zambia 28.08.06, 16:06
            dziekuje Malawi za Twoj list.
            Crime'u i serowatych drog sie spodziewalam, po Rpa w tym (szczegolnie
            pierwszym) wzgledzie nic mnie chyba nie przerazi :)
            Pozostale info sa dla mnie bardzo cenne :)
            Milego dnia :)
            Pozdrawiam serdecznie
            EmKa
            • asach Re: Zambia 11.09.06, 09:13
              Cześć emka. Jeśli twoja przeprowadzka jest nadal aktualna to mogę ci cos nie
              cos opowiedziec, bo mieszkałam w Zambii (Ndola) ponad 4 lata. może napiszesz na
              priv.
    • camel_3d ale czad:))) 27.09.06, 09:15
      kurcze fajnie masz. musze przyznac, ze Ci zazdroszcze, bo sam chetnie bym sie
      przeniosl juz do Afryki. Planowalismy do RPA, ale powoli staje si etam
      niebezpiecznie..ludzie znow sie zaczynaja ogradzac w osiedlach itp...
      Teraz badamy Namibie... Zambia musi tez byc super. A mozna wiedziec co robicie?

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka