Dodaj do ulubionych

Osiedle przy ul. Fabrycznej

07.07.05, 22:52
Witam!
Rozważamy zakup segmentu przy końcu ul. Fabrycznej i mam w związku z tym
pewne pytania:
1. O co chodzi z garbarnią? Przeczytałam o niej właśnie tutaj...
2. Okropne ilości komarów tam zalegają. W okolicy jest jakiś zbiornik wodny -
czy to jest uzasadnienie? I czy może sytuacja się zmieni kiedyś? Bo np. na
ul. Szczytowej, gdzie oglądaliśmy dom, komarów nie było wcale...
3. Jakie są najbliższe plany zagospodarowania pobliskiego terenu,
porośniętego zielskiem?
4. Drogą, prowadzącą do tych szeregowców, przejeżdżały podobno swego czasu
jakieś piaskarki. O co chodzi z tymi piaskarkami (poza tym, że doprowadziły
tę drogę do fatalnego stanu...)?
Dzięki za pomoc!
Obserwuj wątek
    • krzysiom1 Re: Osiedle przy ul. Fabrycznej 08.07.05, 06:24
      Wg posiadanych przeze mnie informacji:
      1.Garbarnia była po drugiej stronie ul .Fabrycznej. Pozostałością po niej jest
      ziemia skażona arszenikiem. Jeżeli nie pójdziesz się tam tażać alb jeść
      potencjalne płody rolne w stylu warzyw korzeniwoych wychodowanych wtym
      miejscu to sie nie przejmuj.
      2. Komary- pojawiają się i znikają, wpływ obecności wody w okolicy nie jest aż
      tak bardzo duży na ilość komarów jak się powszechnie wydaje. Od kilku dni
      obserwuję wzmożoną aktywność krwiożerców więc może trafiłaś akurat w
      odstraszający okres. Przejedż się teraz na Szczytową i porównaj.
      Należy traktować komary jak inne stworzonka czyli się nimi nieprzejmować i da
      się żyć.
      3 Tu jest problem. Wg aktualnych planów ma powstać przedłużenie ul. Kościelna
      Droga do Brukowej(coś ok 40 m szerokości). Ma przebiegać przez resztki parku(to
      te chaszcze po drugiej stronie tej bezimiennej uliczki przy której w
      rzeczywistości znajdują się segmenty. W jakiej odległości niestety nie wiem ale
      wg mnie bardzo blisko. Chyba dlatego ta bezimienna ulica pozostaje bezimienną
      bo ma się nazywać Kościelna Droga.
      4. Piaskarki nigdy namtędy niejeżdziły. Czasami przejedzie jakaś ciężarówka do
      wytwórni pustaków znajdującej się na końcu Jeziornej przy wale ale mozna to
      zupełnie pominąć.
      Droga została zdewastowana właśnie przy budowie segmentów i domów na tej samej
      dużej działce co segmenty. Nawieziono bardzo dużo gruzu i ziemi aby zasypać
      istniejący w tym miejscu kanałek pomiędzy jeziorkami -który został zastąpiony
      rurą.
      W normalnej gminie developer nie dostałby zgody na zasiedlenie domów bez
      wybudowania drogi lub przywrócenia jej stanu poprzedniego. W Ł. jednak jest
      innaczej. Taki sam problem wystąpił kilka lat temu z ul. Kiepury która miała
      być wyasfaltowana + chodniki przez developera budującego osiele nad Jez.
      Pawłowskim. Osiedle jest, developera już nie ma a gmina nawet niepróbowała
      wyegzekwować budowy ludzkiej drogi.
      Wiosną droga jest ciężka do sforsowania na piechotę a przy wjeżdzie do
      segmentów jest największ bryja.
      Generalnie miejsce jest OK! Bardzo fajne, wolałbym 100x niż ul. Szczytową.
      Jednak te pomysły z Kościelną Drogą je chyba dyskwalifikują.
      Co prawda cały czas mam nadzieję że nasi decydenci oprzytomnieją i nie dojdzie
      do realizacji tego chorego pomysłu.
      • papirus22 Re: Osiedle przy ul. Fabrycznej 08.07.05, 08:41
        Ze Szczytową nie jest juz tak źle, troche podrównali, Grądzki w pismie napisał
        że jest prawie w całości oświetlona od ul. Szczytowej 12 do końca, choć ja tego
        nie widzę, a odcinek gdzie jest oświetlenie(3 latarnie) będzie oświetlony w
        2009, jest kanalizacja i wodociągi (na części), gaz, prąd. No i piękne widoki
        na łąki w kierunku KD.
      • tzka Re: Osiedle przy ul. Fabrycznej 08.07.05, 14:14
        Dzięki za odpowiedzi. Pojawiły się w związku z nimi dalsze wątpliwości...

Odnośnie drogi:
        Pracownik f-my developerskiej twierdzi, że jakieś piaskarki tamtędy jeździły...
        Nic nie wspominał o tym, że teren był zasypywany pod budowę. Z czym, to się
        wiąże? Czy to czasem nie oznacza, że będzie się trzymała wilgoć czy może jakieś
        inne zagrożenia są z tym związane?
        W sumie problem drogi jest dla nas istotny. Naprawdę ciężko tamtędy przejechać
        autem osobowym. Przeraża wizja jesiennej pluchy czy wiosennych roztopów.
        Chociaż facet zapewnia, że w tym roku droga ma być wyrównana...
        Z kolei z mapy wynika, że do ul. Brukowej jest kawałek, więc połączenie jej z
        Fabryczną mogłoby być kosztowne. Czy Twoje info, co do połączenia obu ulic,
        jest potwierdzone. I kiedy ma się to zrealizować? O ile w ogóle, bo piszesz o
        tym 'pomysły'...
        Z innej beczki - wiesz może (czy ktokolwiek inny), czy w okolicy są jakieś
        oferty sprzedaży domu/bliźniaka/szeregowca za cenę ok. 500 tys. w stanie do
        wprowadzenia? Jesteśmy mocno zaineresowani jak najszybszym zakupem chałupki w
        Łomiankach. :-)
        • krzysiom1 Re: Osiedle przy ul. Fabrycznej 08.07.05, 15:18
          Jak to często bywa pracownicy firmy developerskiej często są nie doinformowani.
          Bywam w tym miejscu codziennie od 2 lat a często dwa razy dzinnie.
          Droga została zniszczona przez ciężarówki z budowy osiedla a także przy budowie
          nowego przepustu dla kanałku pod drogą. Piaskarki naprawdę nigdy tamtędy nie
          jeżdziły.
          Co do wilgoci... Pamiętaj że cały ten teren jest zalewowy z licznymi jeziorkami
          i kanałkami ale nie odczuwa się tego w jwkiś szczególny sposób.
          Inną sprawą jest pytanie czy dobrze jest mieszkać nad ciekiem wodnym? W
          betonowej rurze co prawda i tylko okresowym ale zawsze.
          Wg wszystkich różdżkarzy bioenergoterapeutów - chyba nie.
          Przyznam że nie patrzyłem jak się ma zasypany kanałek do segmentów tzn. czy
          stoją bezpośrednio nad nim czy trochę obok, mogę Ci jeszcze dzisiaj na to
          spojrzeć.
          Projekt Kościelnej Drogi obejmuje budowę zupełnie nowej ulicy od Dziekanowa
          Polskiego poprzez ul. Armi Poznań, Wiślaną, Fabryczną do Brukowej. Ulica ma
          przejąc część ruchu z Kolejowej, Warszawskiej i z "subcentrum" Łomianek które
          ma powstać na polach obok Diekanowa Polskiego.
          Tak więc będzie to bardzo duża inwestycja. Poczytaj na forum -gdzieś juz było
          na ten temat
          • tzka Re: Osiedle przy ul. Fabrycznej 08.07.05, 21:56
            > Przyznam że nie patrzyłem jak się ma zasypany kanałek do segmentów tzn. czy
            > stoją bezpośrednio nad nim czy trochę obok, mogę Ci jeszcze dzisiaj na to
            > spojrzeć.

Bardzo proszę i jeszcze raz dzięki za wyczerpujące info! :-)
                • krzysiom1 Re: Osiedle przy ul. Fabrycznej 09.07.05, 04:37
                  Może o innych segmentach mówimy?
                  Patrzę na najnowsze żółte segmenty zbudowane w dwuch rzędach, bodajże po 4 lub
                  5 równolegle do ul.Fabrycznej.
                  30 m przezd bramą wjazdową na ich teren jest przepust pod drogą (najniższe
                  miejsce na drodze. W tym miejscu pod płotem widać początek rury położonej w
                  miejscu zasypanego kanałku. Kanałek i rura biegną na skos w stronę
                  ul .Jeziornej ścinając narożnik bezimiennej uliczki i Jeziornej. Kierunek widać
                  dzięki układowi rury- nie trzeba wiedzieć którędy przebiegał. Wylot kanałku
                  znajduje się za ul .Jeziorną obok ogrodzonego maleńkiego placyku chyba ze
                  studnią głębinową.
              • tzka Re: Osiedle przy ul. Fabrycznej 09.07.05, 22:22
                krzysiom1 napisał:

> Skrajny segment(ten najdalszy od drogi ) w rzędzie bliższym ul. Fabrycznej
                > stoi na rurze w której jest aktualnie puszczony kanałek.

Facet powiedział nam, że rura rzeczywiście tamtędy biegnie, ale nie pod domem,
                ale przez działkę, jakieś 2-3 m od domu. Ze wzgledu na tę rurę przesunięto
                budowę o 10 m. Jest to rura melioracyjna, czyli odprowadza deszczówkę po
                większych ulewach. Więc przez znaczną część roku jest sucha.
                • krzysiom1 Re: Osiedle przy ul. Fabrycznej 11.07.05, 17:44
                  Przecież ze szczerego serca Ci opisuję co tam było przed budową i co robiono w
                  jej trakcie. W temacie położenia rury co do metra nie jestem w stanie pomóc.
                  Jak zwał tak zwał rura zastępuje naturalny istniejący w tym miejscu
                  kanałek/rzeczkę. Popatrz na jakąkolwiek dkładniejszą mapę okolic Łomianek.
                  Po co pytasz się o cokolwiek na forum jeżeli masz już wszystkie odpowiedzi od
                  developera-w które na dokładkę wierzysz?
                  • tzka Re: Osiedle przy ul. Fabrycznej 12.07.05, 00:44
                    krzysiom1 napisał:

> Przecież ze szczerego serca Ci opisuję co tam było przed budową i co robiono
                    w
                    > jej trakcie.

Za co Ci bardzo dziękuję. :-)

> Po co pytasz się o cokolwiek na forum jeżeli masz już wszystkie odpowiedzi od
                    > developera

W celu konfrontacji.

> -w które na dokładkę wierzysz?

W dzisiejszych czasach nikomu nie można wierzyć.

Wracając do tematu... Bardziej mnie martwi linia wysokiego napięcia, biegnąca
                    jakieś kilkaset metrów dalej za osiedlem. Nie ma wiarygodnych pomiarów, jak
                    taka trakcja oddziałuje na organizm ludzki, jednak wyczytałam w necie, że na
                    małe dzieci może działać szczególnie źle.
                      • krzysiom1 Re: Osiedle przy ul. Fabrycznej 12.07.05, 03:55
                        To tu mnie zaskoczyłaś........
                        Ja absolutnie tym bym się nie martwił. Linia daleko, anteny stacji bazowej GSM
                        powodują miniej więcej takie same natężenie pola na całym obszarze obsługiwanym
                        przez stację=to czy widzisz bazówkę , czy nie nie ma większego znaczenia.
                        Miejsce jest OK.
                        Dla mnie największy problem tego miejsca to potencjalna bliskość planowanej
                        bardzo dużej ulicy-pisałem już o tym, oraz ta nieszczęsna rura.
                        Może dewelpoper pozwoli Ci na przyprowadzenie jakiegoś różdżkarza?
                        Jak ma droga wyglądać- możesz sprawdzić w gminie
    • osa551 Re: Osiedle przy ul. Fabrycznej 08.07.05, 18:06
      Witaj,

Ja mieszkam przy Fabrycznej, nie w segmentach, ale trochę wczesniej.
      Kupiłam dom w zeszłym roku, i mogę tylko powiedzieć, że dom jednorodzinny do
      zamieszkania, ale odnowienia można kupić przy Fabrycznej do 500 tys. Ceny tych
      segmentów w porównaniu z ich wielkością i stosunkowo niewielką działką wydają
      mi się astronomiczne!!! dobrze jest poszukać prywatnych ofert w internecie.
      Przez agencje szukałam (łomiankowskie też), ale mam nieodparte wrażenie, że
      najciekawsze cenowo oferty rozchodzą się poza nimi. Polecam nieruchomości w
      onecie i portal aaaby.pl
      Jeśli chodzi o duże gabarytowo i ciężkie cieżarówki, to jeszcze w zeszłym
      miesiącu jeździły cieżarównki z kruszywem nawet po 22:00, szczękając potężnie.
      Dodatkowo zastanawiamy się, czy nie namówić sąsiadów na akcję typu postulat w
      sprawie "spowalniaczy" na drodze, ponieważ wieczorami mieszkańcy Fabrycznej
      potrafią przemykać ulicą z rykiem silników, zresztą jak w prawie całych
      Łomiankach.
      Jeśli chodzi o garbarnię, to ja robiłam przez zakupem wiele, żeby się o niej
      dowiedzieć. Ktoś nawet napisał o tym pracę naukową. Gleba w okolicach dawnej
      garbarni jest skazona arsenem i chromem. Na stosunkowo małym obszarze (tam
      gdzie były doły z odpadami) do 1 m głębokości, na ok 300-500 m2 do 10 cm
      głębokości, nie przenika do wód gruntowych, nie rozprzestrzenia się w poziomie.
      Konkluzja była taka, że przeprowadzono badanie owoców i warzyw w ogródkach
      domów przy ul. Fabrycznej i skażenia arsenem i chromem w nich nie stwierdzono.
      to by było na tyle.
      Pozdrawiam
      • tzka Re: Osiedle przy ul. Fabrycznej 08.07.05, 22:04
        osa551 napisała:

> Kupiłam dom w zeszłym roku, i mogę tylko powiedzieć, że dom jednorodzinny do
        > zamieszkania, ale odnowienia można kupić przy Fabrycznej do 500 tys.

W agencjach (m.in. w Maxonie) twierdzą, że trudno będzie coś takiego znaleźć...

> Ceny tych
        > segmentów w porównaniu z ich wielkością i stosunkowo niewielką działką wydają
        > mi się astronomiczne!!!

Nam raczej też... Chociaż działka nieco większa, bo to skrajny segment. No i w
        pełni wykończony, do wprowadzenia.

> dobrze jest poszukać prywatnych ofert w internecie.

Właśnie to jest z pryw. ogłoszenia.

> Przez agencje szukałam (łomiankowskie też)

Możesz podać www łomiankowskich agencji?
        Oraz napisać, w jaki sposób Ty znalazłaś swój dom, jaki ma metraż i ile
        kosztował? O ile to nie jest dla Ciebie krępujące pytanie... Może na priva -
        (tzka@gazeta.pl)?

Wilkie dzięki za pomoc! :-)
        • krzysiom1 Re: Osiedle przy ul. Fabrycznej 08.07.05, 22:11
          Nie wiem dlaczego tak jest z cenami segmantów ale to fakt że sa dziwne.
          Działka maleńka,ściany wspólne z sąsiadami a kosztują jak domy.
          Jednak niektórzy z premedytacją chcą mieszkać w segmentach a nie w samodzielnym
          domu.
          Mieszkanie na mini osiedlu w segmentach daje większe poczucie bezpieczeństwa.
          • tzka Re: Osiedle przy ul. Fabrycznej 08.07.05, 23:19
            krzysiom1 napisał:

> Nie wiem dlaczego tak jest z cenami segmantów ale to fakt że sa dziwne.
            > Działka maleńka,ściany wspólne z sąsiadami a kosztują jak domy.

Właśnie domy mają cenę zbliżoną do tego segmentu, ale są w stanie surowym... A
            ten jest do zamieszkania.

> Jednak niektórzy z premedytacją chcą mieszkać w segmentach a nie w
            samodzielnym domu.
            > Mieszkanie na mini osiedlu w segmentach daje większe poczucie bezpieczeństwa.

My byśmy chcieli dom, oczywiście. Jednak nie mamy takich możliwości finansowych
            i zależy nam na jak najszybszej przeprowadzce.
          • esscort Re: Osiedle przy ul. Fabrycznej 09.07.05, 00:24
            krzysiom1 napisał:

>> Jednak niektórzy z premedytacją chcą mieszkać w segmentach a nie w
            samodzielnym domu. Mieszkanie na mini osiedlu w segmentach daje większe
            poczucie bezpieczeństwa.

Mówisz poważnie? Myslisz, że na prawdę ktoś woli mieszkać w segmencie niż w
            samodzielnym domu? Poczucie bezpieczeństwa? Co to ma do rzeczy? Że inni ludzie
            blisko? Cholera, nie wpadłbym na to.

• esscort Re: Osiedle przy ul. Fabrycznej 09.07.05, 10:57
                krzysiom1 napisał:

> A jest jakieś inne wytłumaczenie?

Ale wytłumaczenie czego? Ja po prostu nie sądzę, by ktoś wolał mieszkać w
                szeregówce niż w domu wolnostojącym. Przedcież w szeregówce sąsiad właściwie
                siedzi na twoim tarasie, słyszy przez okno, co robisz w sypialni itp. Część
                ludzi mieszka w tzw. segmentach raczej nie dlatego, że tak lubią., lecz pewnie
                dlatego, że przedtem nie mieli żadnych doświadczeń mieszkania poza tzw blokiem.
                Wydawało im się, że taki szeregowy domek jest ok, było taniej niż, więc kupili.
                Tak mi8 się wydaje.
                • tzka Re: Osiedle przy ul. Fabrycznej 09.07.05, 18:36
                  esscort napisał:
                  > Wydawało im się, że taki szeregowy domek jest ok, było taniej niż, więc
                  kupili.
                  >
                  > Tak mi8 się wydaje.

Mi również. Zawsze to lepsze, niż blok, a nie jest tak drogo, jak za
                  wolnostojący (przy założeniu, że podobny standard wykończenia). Lepiej zacząć
                  od szeregowca, niż kupić mieszkanie w tej samej cenie. Jakiś kawałek własnego
                  nieba jednak jest. :-)
                  • aga375 Re: Osiedle przy ul. Fabrycznej 11.07.05, 18:48
                    Niestety! Wiem z całą pewnością, że są ludzie którzy wolą mieszkać w segmencie
                    lub bliźniaku, bo w domu wolnostojącym nie czuli by się bezpiecznie. Znam
                    bardzo dużo takich osób. Obecnie moja przyjaciółka szuka takiego rozwiązania.
                    Dom - nie wchodzi w grę. I ja to rozumiem.
                    • esscort Re: Osiedle przy ul. Fabrycznej 11.07.05, 21:10
                      aga375 napisała:

> Niestety! Wiem z całą pewnością, że są ludzie którzy wolą mieszkać w
                      segmencie (...) I ja to rozumiem.

Jeżeli tak twierdzisz, to pewnie tak jest, chociaż mi trudno to zrozumieć.
                      Czyli mając za ścianą sąsiada czują się bezpiecznie, a nie mając - są
                      przestraszeni. Trochę to irracjonalne, bo taki sąsiad za ścianą jakby co, to
                      przewróci się w łóżku na drugi bok, a jeżeli nawet coś usłyszy, to zakryje na
                      wszelki wypadek głowę poduszką. Myslę, że bezpieczeństwo w domu szeregowym i w
                      domu wolno stojącym jest dokładnie takie samo. No ale każdy ma prawo do swoich
                      odczuć. Ja na szczęście nie mam wyobraźni i śpię na parterze (w domu
                      wolnostojącym) przy otwartym oknie. Kiedyś sąsiad mi powiedział, że wracał w
                      nocy do domu i słyszał, jak chrapię.
    • randolff Re: Osiedle przy ul. Fabrycznej 14.07.05, 00:39
      Witam, jestem świeżo po urlopie, dlatego tak późno się odzywam. Sam mieszkam na
      tytułowym osiedlu. Na większość pytań odpowiedzi już jak widzę są. Jedynie mogę
      sprostować info nt. piaskarek. Naszą uliczką wywrotki skracały sobie drogę do
      pisakarni za wałem i faktycznie przejeżdżały dosyć często. Uliczka została
      przez nie solidnie rozjeżdżona jako, że rok wcześniej "nawierzchnia" zosatała
      osłabiona wykopami pod kanalizację do osiedla. Obecnie stoi znak zakazu wjazdu
      dla samochodów pow. 3,5 t i problem ciężarówek wydaje się zakończony. Jeśli
      masz jakieś dodatkowe pytania to pisz na mojego maila.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka