Forum Praca Praca
ZMIEŃ
    Dodaj do ulubionych

    Praca jako agent handlowy

    IP: *.gdynia.mm.pl 02.08.07, 19:59
    Witam!

    Pracowałem przez nie cały rok jako przedstawiciel handlowy, ale nie do końca
    odpowiadały mi warunki takiej pracy mimo, że bardzo chcę pracować w handlu.
    Mam zarejestrowaną własną działalność i teraz chciałbym zacząć pracę jako
    agent handlowy na podstawie umowy agencyjnej. Mam już pewne doświadczenia w
    pracy na takich zasadach i dobrą znajomość kilku branż min. spożywczej.
    Niestety ofert pracy na to stanowisko jest bardzo mało. Mam w związku z tym
    kilka pytań:

    - Czy właściwe będzie odpowiadanie na ogłoszenia firm poszukujących
    przedstawicieli handlowych i proponowanie im swoich usług jako agent handlowy?

    - Czy mając już kontakt z odbiorcą mogę sam proponować firmom oferującym
    produkt, którym zainteresowany jest odbiorca podpisanie ze mną umowy
    agencyjnej na podstawie, której będzie wypłacana mi prowizja jeśli transakcja
    dojdzie do skutku?

    - Czy zawód agenta handlowego ma przyszłość i jakie umiejętności są niezbędne
    aby skutecznie go wykonywać?

    Z góry dziękuję za odpowiedż.

    Pozdrawiam!
    Obserwuj wątek
      • jacek.mlynski Re: Praca jako agent handlowy 06.08.07, 07:11
        Na wszystkie Pana pytania odpowiadam - zdecydowanie tak!!!
        Jeśli chodzi o umiejętności agenta handlowego to od przedstawiciela handlowego
        różni się przede wszystkim tym, że pracuje on na działalności gospodarczej i
        jest wynagradzany prowizyjnie - musi zatem być to osoba, która wierzy w sowje
        własne siły i sukces - reszta umiejętnści jest zbieżna z przedstawicielem
        handlowym.
        Myslę również że firmy z przyjemością przyjmą Pana ofertę dystrybucji ich
        produktów - wszak nic to ich nie kosztuje a zwiększają sobie bezpłatnie siły
        sprzedażowe.

    Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


    Nakarm Pajacyka