programista.3
02.04.08, 20:28
Jestem niedługo po studiach technicznych, w zawodzie programisty pracuje dopiero od roku. Jestem programistą bazodanowym (jedna z popularnych baz danych, ale nie Oracle). Zbieram i wdrażam wymagania biznesu, optymalizuję, trochę projektuję i jestem też oczywiście wsparciem technicznym. Słowem obsługuję dość złożony system wykorzystywany na codzień przez (dużych) kilkadziesiąt osób. Od kilku miesięcy robię to samodzielnie, no i jeszcze nic się specjalnie nie sypie :)
No i pytanko - ile powinienem zarabiać? Zgadując na podstawie ogłoszeń mieściłoby się to w granicach 4-10 tys. brutto - i faktycznie tak się mieści - dostaje 6.5 brutto. Natomiast wzrost pensji w ciągu pierwszych lat po studiach jest najwyższy - także jak to oceniacie? Zaniżone? Proszę o przykłady!
Miejsce pracy: Warszawa