Dodaj do ulubionych

....auto do więzienia...

20.06.06, 20:10

Pomysł Pana Ziobry , poniekąt sympatycznego człowieka jest rodem z zacofanych
krajów z epoki pasterskiej.To kolejny prowincjonalny pomysł ,
prowincjonalnego rzadu w prowincjonalnym Państwie jakim jest Polska.

Rząd chce za wszelką cenę sukcesu
Obserwuj wątek
    • yapkovitz Re: ....auto do więzienia... 21.06.06, 08:15
      Chcialbym dozyc czasow, gdy forumowy "geniusz umyslu" julek bedzie ministrem a
      jego pomysly i decyzje beda bardzo madre i inteligentne. Sens pomyslu ministra
      Ziobro polega na tym iz na pijanych kierowcow ma zadzialac sama wizja zabrania
      samochodu a nie jako sankcja polegajaca na odebraniu samochodu. geniuszu julku
      postudiuj troche prawo karne, a bedziesz wiedzial ze jedna z waznych funkcji o
      ile nie najwazniejszych jest odstraszenie potencjalnego przestepcy od
      popelnienia czynu zabronionego a nie jego ukaranie.
      • jul.s Re: ....auto do więzienia... 21.06.06, 09:45
        ...do yapki..
        ..podejmuję jeszcze jedna próbę --> jeżeli chcesz za mną polemizowac nie używaj
        takich sformuowań ---,<geniusz umysłu, < postudiuj troche prawo karne> ,
        <geniuszu julku >
        itd,itd - tego typu stwierdzenia są na tyle sarkastyczne że w Twoim wypadku są
        przeze mnie ,/przez Twoje wcześniejsze wystapienia/ nie do strawienia -->
        czytaj dokładnie co piszę i odnoś się do tego co napisane a nie pisz rzeczy
        które tylko "daleko ,pośrednio" są zwazane z moimi stwierdzeniami --> żeby
        rozmowa była logiczną
        --> jeżeli nie jesteś zdolny do tego to zrezygnuj z podejmowania ze mną
        rozmowy !!!!!

..ale wróćmy do naszych baranów..

--...nie pisałem nigdzie o tym jakie są funkcje prawa ..pisałem że przyjete
        metody są prymitywne , typowe dla ludów o kulturze pasterskiej / vide Libia /
        ..znamy takich w historii którzy twierdzili że "...cel uświęca
        srodki.." ...sposoby jakich ima się ten rząd dla pozyskania "elektoratu"
        świadczą o kulturze nas Polaków i przeciw temu protestuję ..--> to nie moja
        kultura

....wypoczęty julek może nawet rozmawiać z yapkiem...

..proszę jeszcze raz czytaj co piszę i do tego się odnoś !!!!!
    • mcgoo Re: ....auto do więzienia... 21.06.06, 10:49
      1. Faktem jest, ze najprostsze rozwiazania sa najbardziej skuteczne ..

2. Faktem jest, ze bardziej finezyjne i nieprymitywne rozwiazania okazaly sie
      nieskuteczne w Polsce (z bardzo roznych powodow).

3. Faktem jest, ze prawo powinno byc jak najprostsze tak by bylo mozliwie
      zrozumiale dla wszystkich obywateli.

Po zestawieniu tych trzech faktow pozostaje pytanie czy isc w finezje ktora
      skazana jest na fiasko, czy tez isc w upraszcznie ktore daje nadzieje na sukces.

Dla mnie decyzja w tym punkcie wydaje sie byc oczywista.
    • biankalow Re: ....auto do więzienia... 21.06.06, 11:02
      musi byc skuteczny pomysl na kierowcow "pijakow", bo nie mozna inaczej nazwac
      kolesia, ktory zapieprza po "autostradzie" 120 km/h gdy ma 3 promile alkoholu
      we krwi. tysiace pijanych kierowcow w dlugi weekend. i co tu z nimi robic? a
      dochodza do tego jeszcze wypadki, ktore tacy kierowcy powoduja, ludzie, ktorzy
      gina w takich wypadkach, np. dzieciaki, ktore szly sobie spokojnie poboczem na
      procesje? upominac ich czy zabierac auta albo zamykac do ciupy? mysle, ze za
      takie prymitywne zachowanie tylko prymitywne rozwiazania. mam nadzieje, ze
      skuteczne
      • yapkovitz Re: ....auto do więzienia... 21.06.06, 12:02
        orzel intelektu, mielecka gwiazda intelektualna, geniusz umyslowy julek, znowu
        blysnal. Orle zmiast pisac bzdurnie i bzdury wyprowadz sie z tego
        prowincjonalnego grajdolka, za jaki uwazasz Mielec i Polske, a zainteresowanym
        tematyka kar, jakie sa wymierzane kierowcom w roznych czesciach swiata, polecam
        do przeczytania: "Stezenie alkoholu we krwi- Regulacje prawne na swiecie -
        Prewencja i egzekwowanie prawa s. 6.
        www.icap.org/portals/0/download/all_pdfs/Polish_content_pdf/ICAP_Reports_Polish/ICAP_Report11_Pol.pdf
        • jul.s Re: ....auto do więzienia..do yapki. 21.06.06, 12:42
          yapko napisał ..---->
          > orzel intelektu, mielecka gwiazda intelektualna, geniusz umyslowy julek,
          znowu
          > blysnal. Orle zmiast pisac bzdurnie i bzdury wyprowadz sie z tego
          > prowincjonalnego grajdolka, za jaki uwazasz Mielec i Polske,

..no widzisz jesteś niereformowalny .. liperus to stwierdził wczesniej , ja
          dałem Ci szansę a Ty swoje ...---> bądz mężczyzną a nie "szmatą" i nie wtrącaj
          się do watkow założonych przez julka .

• jul.s Re: ....auto do więzienia...do mcgoo.. 21.06.06, 12:49
          ..drogi misiu ...

..a zastanów się z Ziobrą może by obcinać dłoń za kradzież , kutasa za
          zdradę ,można by też wrócić do pręgierza na rynku ... to by było skuteczne .

....julek przypomina że jesteśmy w europie w trzecim tysiącleciu
          • mcgoo Re: ....auto do więzienia...do mcgoo.. 21.06.06, 15:49
            Julek,
            1. zdrada malzenska nie jest przestepstwem ... nie widze zwiazku z tematem
            2. kradziez juz jest karana w wystarczajacym stopniu
            3. co do pregierza to pomysl osobiscie bardzo mi sie podoba :) przydaloby sie
            np. bandytow stadionowych wychlostac :) hmm a i jeszcze potem zeby zmyli krew z
            pregierza za kare :) (tak sobie fantazji upuszczam)

A wracajac do tematu - To pijacy wsiadajacy do samochodow maja sie bac, a nie
            ja ani moja rodzina.
            • jul.s Re: ....auto do więzienia...do mcgoo.. 21.06.06, 16:35
              ..ty też widze jesteś niereformowalny !!!

..lepper bedzie potrzebował kilku ekip do spałowania kolejnych likwidatorów czy
              syndyków masy upadłościowej --> on też prymitywnie wymierzał sprawiedliwość
              będziesz mu mógł pomóc --> no i sprawiedliwie wymusi oddłużenie rolników -->
              radykalnie !!!!! pałami , może trzeba będzie wlać homoseksualistom ---> do
              dzieła chłopcy ... "....siłom i odwagom osobistom...." kultura i intelektualne
              dokonania epoki mózgu i tolerancji na bok , no i oczywiście kara smierci niech
              wróci szybko ........!

pozdrawiam - przytulam Cię po ojcowsku !!!!!!!!
              • mcgoo Re: ....auto do więzienia...do mcgoo.. 22.06.06, 09:12
                Julek,
                spokojnie - nigdy i nigdzie nie powiedzialem ze Lepper to odpowiedni czlowiek
                na odpowiednim miejscu.. bardzo boleje, ze taki za przeproszeniem leppek
                (uepek) znalazl sie na swieczniku.. to co robi uwazam za odrazajace i niezwykle
                szkodliwe(lizusostwo kompletny brak honoru), ale nie mozna calosci koalicji
                pakowac do jednego worka - dla mnie najsilniejszymi punktami jest
                Gilowska,Marcinkiewicz,Ziobro,Cymanski .. to jest dla mnie elita calosci tego
                srodowiska, jak dla mnie pozostali z koalicji mogliby nie istniec w zyciu
                publicznym..

Kara smierci ? owszem ale dla mordercow tylko i wylacznie - nie wiem dlaczego
                masz watpliwosci.

pozdrawiam
                misiu
      • yapkovitz Re: ....auto do więzienia... 21.06.06, 13:13
        orzel julek napisal:
        "..no widzisz jesteś niereformowalny .. liperus to stwierdził wczesniej , ja
        dałem Ci szansę a Ty swoje ...---> bądz mężczyzną a nie "szmatą" i nie wtrącaj
        się do watkow założonych przez julka ."

Orle, to jest forum, wiec kazdy ma prawo pisac, a jedna z podstawowych zasad na
        forum jest nie obrazanie w sposob wulgarny innych uzytkownikow. Forum takze
        daje anonimowosc, ktora pozwala tobie na nazywanie mnie szmata. Ludzie, ktorym
        brak racjonalnych argumentow zawsze uciekaja sie do wyzwisk i wulgaryzmow,
        dlatego tez obrazaj mnie i wzywyaj do woli, bo rozmowca z ciebie jest zaden,
        przynajmniej w wyzwiskach badz lepszy.
    • bordo5 Re: ....auto do więzienia... 21.06.06, 19:48
      Szanowny Julku z urlopu
      Nie podzielam do końca Twojej opini , że pisanie o wszystkim jest sposobem na
      życie forum.
      Proponowałem i znowu proponuję aby każdy z forumowiczów rozesłał ades forum
      wraz z komentarzem do dużej liczby znajomych i nieznajomych mielczan w kraju i
      za greranicą i wtedy może zacznę bardziej życiem pulsować to forrum.
      A co do pomysłu odbierania samochodów to jestem jak najbardziej za. Cż nam
      przychodzi z prawa, którego nie da się wyegzekwować. Czy złapanie 50 tys
      pijanych kierowców spowoduje, że przynajmniej połowę z nich wsadzi się do
      więzienia? Nie bo po pierwsze nie ma miejsca w więzieniach, Pomijam inne
      przyczyny.
      Popieram Pana Ziobrę, by pijany powyżej promila tracił auto i ponosił jeszcze
      inną karę.
      Pozdrawiam
      • liperus Re: ....auto do więzienia... 21.06.06, 21:23
        Zabawne.Po raz kolejny nie mozna odmowic racji juls.Raz ze wywolal dyskusje na
        bardzo wazny i interesujacy temat a dwa ze zostal obszczekany za
        niesubordynacje w mieleckim stadzie.Pomysl Ziobro to nic innego jak
        potwierdzenie ze wladza nie radzi sobie z zadnym problemem, gorzej ,nie ma
        nawet pomyslu na to jak uporac sie z problemami a najgorsze jest to ze wladza a
        posrednio wiekszosc pyskaczy na tym forum nie ma pojecia jaka jest geneza tego
        i innych problemow.Generalizujac, polacy to nacja ktora ma w pogardzie kazde
        prawo.polacy indywidualnie interpretuja kazde prawo i dostosowuja swoje
        myslenie i poczynania do wlasnych przemyslen.Juls nie ma racji o tyle ze Polska
        dnia dzisiejszego to juz nie busz i prawa dzungli ale skansen buszu czego
        dowodem niech beda pohukiwania cnotliwego yapkovitza i jego klakierow.
        • mcgoo Re: ....auto do więzienia... 22.06.06, 09:26
          Oczywiscie masz w 100% racje z nieporadnoscia wladzy - zauwaz tylko prosze ze
          nie jest to jakas cecha szczegolna obecnej wladzy(obecna przynajmniej probuje o
          tym rozmawiac poprzednie udawaly, ze problemow nie ma pamietasz T.Love z
          piosenka "Jest super,mamy ekstra rzad i ekstra prezydenta").

no i co wedlug Ciebie mogloby by byc lekarstem na ten "busz"? Nie wyczytelem w
          Twoim poscie nieczego poza przyklejaniem "latek" klakiera.
          • jul.s Re: ....auto do więzienia...do no surpises 23.06.06, 10:51
            ...Osiecka w swioich pamiętnikach zastosowała kiedyś takie określenie -
            "...mężczyzna na którym mi zależało..." może czytałaś - bardzo mi się to
            spodobało ...

Ty jesteś tą osobą z forum "..na której mi zależy.." , dletego wytłumaczę się

....--> spotkałaś kiedyś w życiu /może ucznia/ który słabo kojarzył , nie
            przyjmował żadnych agumentów i stosował prostą zasadę stosowania argumentów
            nieadekwatnych i nielogicznych ---> pewnie pomyślałaś o nim "...ty głupi
            dupku.." --> Ty pomyślalaś a ja napisałem
            • yapkovitz pare pytan 23.06.06, 11:09
              Gdzie zaprowadzily Europe skomplikowane i inteligentne rozwiazania prawne?
              Jakie sa europejskie standardy karania pijanych kierowcow?
              Jak ukarac pijanego kierowce w Polsce?
              Czy proste rozwiazanie jest z zalozenia prymitywne?
              Czy prymitywnym rozwiazaniem jest pozbawianie majatku osob, ktore w drodze
              przestepstwa nabyly ten majatek?
              Czy prymitywnym rozwiazaniem jest ratowanie zycia ludzkiego przed pijanymi
              mordercami w samochodach?
              Co jest wartoscia wyzsza, czlowiek czy samochod?
              Czy osoba spozywajaca alkohol, zaprzestanie spozywania gdy zaistniej
              prawdopobienstwo spowodowania wypadku? Czy takije osobie nie nalezaloby odebrac
              narzedzia jakim jest samochod, aby tym samym spowodowac m.in nastepujace
              skutek: zwiekszenia bezpieczenstwa na drogach.
              Czy kierowcy tirow, ktorzy ostatnio swymi ciezarowkami doprowadzili do
              zatrzymania pijanych kierowcow, postapili w spsob prymitywny?
              Czy osoba o nicku jul.s po spozyciu alkoholu wsiada do samochodu? (Jezeli nie
              spozywa alkoholu, wiec nie powinna sie bac sankcji w postaci zabrania
              samochodu, jezeli jednak jezdzi po pijaku to czas ukrocic ten proceder)
              • jul.s Re: pare pytan- yapko 23.06.06, 11:30
                ..widzisz yapko i tu Cie lubię !!!

...odpowiadam ,po takiej kampanii , po takich wypowiedziach polityków ,
                policjantów jako kierowca czuję się "zaszczuty" -->
                ... - gdy piję wino we Francji czy Włoszech , czy piwo w Irlandii nie
                przychodzi mi na myśl żeby się bać.

...gdy piję wino do kolacji czy piwo w chacie pod lasem w Polsce zaczynam
                się "...bać.." tak samo bać jak bałem się czasem w komunie !!!!

...Yapko na "..rany boskie.." czy nic nie rozumiesz ..nie wiesz co to znaczy
                wolność człowieka w kraju o europejskiej kulturze

..do innych --> też misiu --> dlaczego człowiek o innej orientacji seksualnej
                ma się "bać" prymitywnych zachowań łysoli i moherów

...ludzie wysilcie się postarajcie się zrozumieć o co chodzi --> idzcie w
                stronę wolności nie gułagów ..> właśnie przed chwilą zabrali się za Gilowską
                ---nie idzcie w tym pochodzie prymitywizmu--

---> to tyle bo długie posty się nie czytają ----------julek--antysavonarola--
                ..
                • yapkovitz Re: pare pytan- yapko 23.06.06, 12:06
                  50 lat socjalizmu poczynilo w niektorych umyslach powazne spustoszenia, mysla
                  teraz ze demokracja to wolnosci dla wszystkich, we wszystkich sferach zycia.
                  Wyznacznikiem ich przemyslen jest socjalistyczna Europa (Zachodnia). Dlaczego
                  lewackie rozwiazania prawne sa oki? a prawicowe propozycje sa okreslane mianem
                  prymitywnych? Czy to wstyd byc POlakiem, a nie koniecznie Europejczykiem o
                  lewackim pojmowaniu swiata?
                  Chce byc wolny od pijanych mordercow za kierownica, dlatego popieram pomysl
                  minstra Ziobro. Nie chce sie bac, ze jadac samochodem z zona i malutkim synkiem
                  nie staranuje mnie pijany wolnomyslisciel, ktory lyknawszy 2 butelki
                  fancuskiego sikacza za nic ma przepisy o ruchu drogowym. Bardziej sie boje
                  pijanych kierowcow niz "łysoli i moherów". Jakos nigdy nie czulem strachu
                  przechodzac obok "lysoli" oraz "moherow" a strach taki odczuwam przejdzajac
                  obok pijanego kierowcy.
                  • jul.s Re: pare pytan- do yapko 23.06.06, 15:23

--yapko--piszesz

> Wyznacznikiem ich przemyśleń jest socjalistyczna Europa (Zachodnia). Dlaczego
                    > lewackie rozwiazania prawne sa oki? a prawicowe propozycje sa okreslane
                    mianem
                    > prymitywnych?

..------->zgoda poszli za daleko w "opiekuńczość" w rozwiązaniach
                    ekonomicznych ale oni są tak bogaci /patrz dochód per capita nasz i ich /że
                    śmieszna jest krytyka ich gospodarki przez siermiężnych Polaków niestety
                    - co to znaczy "lewackie" nie przyklejaj tak łatwo łatek

>Czy to wstyd byc POlakiem, a nie koniecznie Europejczykiem o
                    > lewackim pojmowaniu swiata?

..- tu chyba pomyliłeś się ja właśnie jestem POlakiem /PO/ --dlaczego lewacką
                    nazywasz kulturę która się twrzyła przez 2000 lat ??? - która ma za sobą
                    dokonania filozofów ,poetów ,malarzy i techników którzy zmienili oblicze ziemi
                    -już pisałem problemy państwa które my teraz rozwiazujemy Spinoza rozwiązał w
                    Holandii 300 lat temu , a u nich spokojnie wypalisz skręta kupionego w kafejce
                    legalnie !!!!!!! zastanów
            • no-surprises Re: ....auto do więzienia...do no surpises 23.06.06, 14:27
              Dziękuję za ... nie wiem, jak nazwać to coś, za co chcę podziękować. Wyróżnienie
              łechce mają prózność, nobody's perfect ;)

....--> spotkałaś kiedyś w życiu /może ucznia/ który słabo kojarzył , nie
              > przyjmował żadnych agumentów i stosował prostą zasadę stosowania argumentów
              > nieadekwatnych i nielogicznych ---> pewnie pomyślałaś o nim "...ty głupi
              > dupku.." --> Ty pomyślalaś a ja napisałem
              • jul.s Re: ....auto do więzienia...do no surpises 23.06.06, 15:38
                -piszesz "spodzianko"

...>Dla mnie człowiek, który jeździ po pijaku (ponad promil, recydywa - o
                > takich przypadkach mówi przepis) jest prymitywem mentalnym, a z prymitywem
                > musisz rozmawiać jego językiem, inaczej nie zrozumie.
                >
                ---> i to mnie przekonuje --> tak jak mafijnymi metodami policja ma walczyć z
                mafią ---> ale to nie prowadzi do dobrego !!!!--> to jest logicznie słaba
                argumentacja ---> tak ten krąg się zamyka i nie wyrwiemy się z niego -->
                zostaniemy na poziomie marnym !!! i dlaczeo ja solidny gość mam się bać -->
                żaden soliny gość nie wsiądzie do auta w takim stanie by to uniemożliwialo mu
                bezpieczne jego prowadzenie --> ale jeko ułomny a nie zły człowiek wsiądę po
                dwu lampkach wina i co wtedy --> są takie sytuacje w życiu --> nigdy nie
                miałaś takich chwil zapomnienia --> gdy rano mówiłaś do siebie "..co ja
                zrobiłam.."

....julek .....to już koniec roku...

...właśnie jaki jest limit promili ??? --czy dwie lampki wina to już po
                mnie ???? nie chcę iść do więzienia
      • 8wjd Re: ....auto do więzienia... 23.06.06, 17:34
        Popieram Pana Ziobrę, by pijany powyżej promila tracił auto i ponosił jeszcze
        > inną karę.
        > Pozdrawiam
        Dobry pomysł Ziobry! Te wszystkie skonfiskowane auta dla Ziobry! Niech ma. Inni
        którzy piastowali takie i podobne stanowiska już mają wille wokół Warszawki.
    • nina_love Re: ....auto do więzienia... 26.06.06, 10:40
      nie ma się co marwić ... wszyscy "lubiący jeździć na dwa gazy" wezmą samochody
      w leasing albo przepiszą na żonę :) i najlepszy prokurator w całej Polsce nie
      za bieże im samochodu. Nie ma się co denerwować - polak potrafi ...
    • mcgoo Re: ....auto do więzienia... 26.06.06, 12:44
      Fakt konfiskata auta, to rozwiazanie nieco klpopotliwe (potrzeba
      administratorow konfiskowanych aut, trzeba omijac jakies przepisy itd itp.)-
      lepsze bylyby mandaty tak jak np. w Finlandii - proporcjonalne do przychodu
      (czytaliscie wywiad z tym Polakiem ktory jest wiceprezesem Nokii - za
      przekroczenie predkosci placilby mandat w wysokosci ceny dobrego merola - taki
      mandat rozwiazalby sprawe).
      • jul.s Re: ....auto do więzienia... 26.06.06, 13:44
        -misiu pisze -
        <lepsze bylyby mandaty tak jak np. w Finlandii - proporcjonalne do przychodu

...i tu misiu dałeś idealny przykład "komuny" --> jeżeli tak jest faktycznie to
        prawodawca fiński to typowy "komunista" /żeby się nie rozpiswać /- to by było
        chore !!!! bardziej niż nasze " auto w więzieniu"

...julekzalanypotem.../33 stopnie/
            • mcgoo Re: ....auto do więzienia... 27.06.06, 17:43
              Julek, ale ja cie zapytalem nie jako premiera, nie jako wyznawce jakiegos
              pogladu czy tez jak wolisz filozofii.

Prosze odpowiedz mi jako obywatel, ktory zyczy temu krajowi jak najlepiej:
              co ty proponujesz ? - jaki masz pomysl na to zeby zablokowac pijanych
              kierowcow ? nie chodzi mi o to zeby realizowac Twoj poglad, tylko dowiedziec
              sie jak Twoim zdaniem mozna rozwiazac ten problem?

Nie musze byc premierem zeby zastanawiac sie jak poskromic pijakow na ulicy -
              to przeciez naturalny odruch obronny - zastanawiamy sie wspolnie, ksztaltujemy
              swoje poglady tak, aby w wyborach zaglosowac na takie stronnictwa ktore sa
              maksymalnie zblizone do naszych pogladow.

Nie zabraniam Ci krytykowac wladzy - Twoja krytyka jest dla mnie bardzo cenna -
              pozwala mi zrobic korekte bazowego kursu moich pogladow. Mam nadzieje, ze moje
              wypowiedzi rowniez czasami daja komus do myslenia. Prosta psychologiczna
              reakcja ja Ci mowie co ja mysle, Ty mowisz mi co Ty myslisz - ja znajde
              ziarenko prawdy w Twoim, Ty znajdziesz ziarenko w moim. Nastepuje interferencja
              i juz ja mysle troche bardziej po Twojemu, a Ty moze zauwazysz ze ja nie do
              konca mowie glupoty.

I prosze nie rob ze mnie idioty wypowiedziami typu :
              "co ty pieprzysz"
              "sadze ze teraz zrozumiales"
              "przemysl to"
              "czy cos ci to mowi"

byl kiedys taki film, w filmie tym aktywista parti PZPR powtarzal
              wszystkim "mowi wam to cos ?"

Co do panstwa w panstwie wedlug mnie jest wlasnie tak, jak z tym "procedntem
              cukru w cukrze". Panstwo jest struktura, ktora organizuje zycie spoleczne.
              Niech tego panstwa bedzie tyle ile potrzeba, a policja niech bedzie tam gdzie
              jest potrzebna.
    • mcgoo Re: ....auto do więzienia... 26.06.06, 12:53
      a z ta Zyta to rzeczywiscie przesada - kogo jak kogo ale Gilowskiej szkoda - to
      tylko dowodzi ze na kazdego sa haczyki i wyciaga sie je w odpowiednim momencie -
      czyzby naszym krajem rzeczywiscie rzadzily jakies tajne sluzby - cos mi w tym
      wszystkim nie gra - jakikolwiek bylby rzad i ktorakolwiek opcja by rzadzila
      zawsze wyciaga sie haczyki na niewygodnych ... co tu jest kurcze grane?
      • jul.s Re: ....auto do więzienia... 26.06.06, 14:07
        - misiu pisze -

> jakikolwiek bylby rzad i ktorakolwiek opcja by rzadzila
        > zawsze wyciaga sie haczyki na niewygodnych

Nie uogólniaj tak śmiało --> coś mi się zdaje że jest teraz tego za dużo !!!!
        zdecydowanie za dużo --> przyjaciele z pisu zapamiętali się w tym tańcu -
        /spodzianko można tak napisać ? / .

..julekzniecierpliwiony..

• liperus Re: ....auto do więzienia...juls 26.06.06, 23:56
          Twoje rozumowanie ma poczatek w raju gdzie wszystko bylo idealne,ludzie wiecznie
          mlodzi i piekni.Gdyby podazac Twoim tokiem rozumowania to jednostki slabe,mniej
          zdolne czy w jakis inny sposob nieprzystosowane powinny byc eliminowane bez
          wzgledu na to co znaczy okreslenie eliminowane.W kraju "srodka" nad Wisla
          ogranicza sie dostep do pracy a wiec i do zycia ludziom po przekroczeniu
          okreslonego wieku,ograniczenia rozciagaja sie na wyksztalcenie czesto gesto nie
          majace nic wspolnego ze stanowiskiem,stan zdrowia ,pochodzenie (zydek albo
          komunista) koneksje i cala masa innych uwarunkowan.W normalnym swiecie do
          ktorego trudno zaliczyc pepek swiata zwanego figlarnie tygrysem Europy jest
          miejsce dla kazdego niezaleznie od jego wieku,wyksztalcenia czy zdrowia.Zabawnym
          jest ze im normalniejszy kraj tym wiecej przeznacza na tzw.opieke socjalna i
          pomoc dla tych ktorzy nie z wlasnej winy jakos odstaja od reszty.W tychze
          normalnych krajach jest mrowie organizacji rzadowych i pozarzadowych ktore
          zajmuja sie sprawami niedostosowanych, pozwalajac im z godnoscia przebrnac
          nielatwa sciezke zycia.W swiecie juls jest miejsce tylko dla "geniuszy",
          oczywiscie w polskim rozumieniu i sprawdzajacych sie wylacznie w polskich
          realiach czego dowodem jest fakt ze Polska to kraj bez znaczenia w swiecie i
          Europie.Jest tolerowany bo nie moze byc inaczej ale nie ma wplywu na zadne
          decyzje o swiatowym czy europejskim znaczeniu ...no moze z wyjatkiem wojny z
          rodzimymi homoseksualistami.
          • jul.s Re: ....auto do więzienia...do liperusa 28.06.06, 12:16
            ..tak zgoda ale:

....tak zyjemy w społeczności a społeczność ma obowiązek zajmować się ludzmi
            którzy z natury są mniej zdolni czy mniej zdrowi , tylko problem kto ma
            dokonywać redystrybucji zysku który wypracowujemy ????

....kasę którą oddajemy państwu dzielą albo socjaliści albo liberałowie
            socjaliści dając dużo kasy, tym mniej zdolnym blokują konieczność uruchamiania
            mózgu i wzniesienia sie na szczyty zdolności fizycznych - liberałowie
            odwrotnie ,wymuszaja na ludziach większy wysiłek !!!!

....natomiast w krajach bogatych gdzie dochód na jednego mieszkańca jest
            wieloktotnie wyższy niż w Polsce , socjalne rzady / Francja , Niemcy / moga
            więcej dawać na opiekę .---> możliwości tych krajów są nieporównywalne do
            możliwości Polski ---> NAJPIERW TRZEBA MIEĆ BY DZIELIĆ --->
            A dzisiaj - to górnicy , lekarze ,nauczyciele itd.--> najpierw trzeba ciężko
            pracować potem jeżdzić na Bali .

....i jeszcze jedno --socjaliści zawsze twierdzili że kapitał zagłodzi biedną
            siłę roboczą i wszystko się rozwali --> a rozwalił się system opieki
            socjalnej !!! --->

---> równość i sprawiedliwość /społeczna/ to niestety utopia --> to słowa z
            innej planety -->

---> a że sam Polacy słabo sobie radzą z sobą jako państwem - społeczeństwem
            to fakt
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka