Dodaj do ulubionych

Budżet 2007

15.11.06, 23:57
Już prawdopodobnie za dwa tygodnie dostanę projekt budżetu miasta na 2007 r.
Proponuję abyśmy pogadali co tam Waszym zdaniem powinno się znaleść w
pierwszej kolejności. Chętnie wymienię poglądy, jeśli uznacie że ta dyskusja
to dobry pomysł to zapraszam...
Obserwuj wątek
    • inesita3 Re: Budżet 2007 16.11.06, 00:15
      Najpierw się przedstaw z imienia i nazwiska. Chyba to nie jest jakas tajemnica? Do rady weszły cztery kobiety: Zofia Kubiak, Barbara Gadomska, Barbara Tutro i Dorota Kotula. Która z wymienionych osób to TY? Śmiało!
    • nina_love Re: Budżet 2007 16.11.06, 00:19
      to może być ciekawa dyskusja ale nie wiem czy przypadkiem nie stanie się polem
      do załatwienia własnych interesów (osób, organizacji), które mogą się starać o
      środki z budżetu. Wobec powyższego mogę się tylko przysłuchiwać.
      • zslot Re: Budżet 2007 16.11.06, 19:46
        Uważam że w budżecie miasta pownny sie znaleść pieniadze na wybudowanie nowej
        siedziby Aeroklubu gdyz stara ma byc halą produkcyjną w parku. Miasto chce
        zniszczyć to co było wiec powinno odbudowac nowe i lepsze. Powinno to być
        zrealizowane już dawno przzy powstaniu koncepcji parku. za przykład niech
        posłuży Rzeszów gdzie miasto buduje nowe lotnisko i siedzibe Aeroklubu w
        Boguchwale
      • nina_love Re: Budżet 2007 16.11.06, 00:25
        Szpital jest instytucją podlegającą Starostwu Powiatowemu. I przy okazji
        pytanie - czy szpital ma aż tak stary sprzęt ??? Najpierw trzebaby poznać
        strukturę budżetu miejskiego żeby nad nim dyskutować (co zapewne będzie bardzo
        pouczające).
        • inesita3 Re: Budżet 2007 16.11.06, 00:37
          Do gluby i nina_love. Czy Wasze mózgi, tą późną porą się wyłączają? Ja mogę też tu napisać, że dostałam się do rady i robić z siebie gwiazdę. No więc, ja inesita3 dostałam się do rady i za jakieś dwa tygodnie dostanę projekt budżetu miasta, co dla Was jest najpilniejszą sprawą? Tak samo możesz napisać Ty gluby i Ty nina_love.
          • nina_love Re: Budżet 2007 16.11.06, 00:42
            Jak dla mnie nie jest ważne czy ktoś się dostał czy nie. Ważna jest chęć
            dyskusji o budżecie - to wszystko. W końcu jest to jakiś przejaw dbałości o
            sprawy społeczne.
              • nina_love Re: Budżet 2007 16.11.06, 00:59
                To jest offtopic !!! Nie mam zdania bo nic o tym nie wiem. Miejmy nadzieję, że
                będie lepiej - jak się zakład będzie rozwijał to całą społeczność na tym
                powinna skorzystać chociaż to nie jest z góry przesądzone. Dla mnie ważniejsze
                jest czy obecni kandydaci na Prezydenta w nowej kadencji przyjmą jakiś plan
                rozwoju miasta na 4 do 8 lat. Z uwzględnieniem Sikorskiego :)
                • inesita3 Re: Budżet 2007 16.11.06, 01:21
                  Budżet miasta jest jakąś kwotą pieniędzy, czyli tort do pokrojenia. Jak ten tort będzie pokrojony, zadecyduje rada miasta i nasze postulaty mają drugorzędne znaczenie. Zawsze kołdra jest za krótka. A żeby kołdra była w sam raz, trzeba mysleć o takim przemyśle w Mielcu, aby miał duży wkład w pomnażaniu budżetu. Polsce potrzebny jest samolot szkolno- bojowy pod szkolenie pilotów na F16. Taki samolot mozna produkować tylko w Mielcu. Iryda odpada, miał byc MIG AT a teraz nagle sie okazuje, ze ARP chce sprzedac PZL Mielec amerykanskiemu producentowi śmigłowców Sikorsky. I tyle na dzisiaj! Dobranoc!
                  • hemafrodyta Re: Budżet 2007 inesita 16.11.06, 04:53
                    Nalezy sie sprostowanie .Budzet to dochody i wydatki i kiedy dochody nie
                    zaspokajaja wydatkow pojawia sie pytanie z czego zrezygnowac albo gdzie
                    pozyczyc i to jest problemem rzadzacych.Tak czy inaczej brawo inesita za
                    trzezwosc myslenia.
    • roman1232 Re: Budżet 2007 rozwiązania 16.11.06, 15:46
      Witam,

W projekcie nudżetu trzeba zwiększyć dotacje dla DOmu Kulktury na Orkiestrę Dętą SCK i inne zespoły tam pracujące. Trzeba jasno przedstawić ile środków z budżetu i na co idzie dla parafii MBNP na osiedlu na tzw. "Kocerty Organowe". Słychac było ostatnio o tym wiele niepochlebnych rzeczy. Chodzi o to w jaki sposób budżet maista wspiera ks. Czesaka i jego kościół i za ile pieniedzy zaprasza zespoły z poza naszego miasta jakby nie było ich w Mielcu.

Dalej, trzeba rozruszac miasto poprzez likwidacę rond i wprowadzenie tam swiateł (chodzi o zwiększenie przepustowści skrzyżowń, zwiększenie płynności ruchu). Pozatym należy zadbac o ul. Wolności aby ją poszerzyc do standardu 2x2 czyli po dwa pasy ruchu w jedna stronę. Tak jak jest to na ul. Sienkiwicza i w innych dużych miastach. Trzeba się postarać również o zmianę kategorii drogi Nagnajów - Dębica z wojewódzkiej na krajową ponieważ wtedy kto inny by odpowiadał za utrzymanie drogi. Droga ta byłaby w gesti Geberalnej Dyrekcji Drog Krajowych i Autostrad (GDDKIA) i ona by finansowała odsnieżanie w zimie itd. Dzięki temu zarówno gmina jak i powiat miałyby więcej pieniędzy do rozdysponowania a GDDKIA byłoby łatwiej pozyskać peniądze z uni na modernizacje i opiekę drogi.

Kolejna sprawą jest zastopowanie zamknięcia ul. Niepodległości ponieważ nie jst to uzasadnione. Natomiast jeżeli już ktoś naprawdę chce zamknąć tą ulicę to musi tam powstać tunel. Dlaczego? Jak ktoś będzie zainteresowany to wyjaśnię.
      • dermika1 Re: Budżet 2007 rozwiązania 18.11.06, 23:36
        Trochę pomyszkowałam w tematach SCK. Sck dostaję dotacje ponad 3 mln z budzetu
        miasta na biblioteki, muzeum i dom kultury.I w miarę samodzielnie decyduja jak
        te pieniądze wewnątrz podzielić. Jeśli mowisz o orkiestrze dętej to jest drobny
        problem bo oczekuja podwyżki miesięcznych wynagrodzeń. Orkiestra bierze kasę za
        chodzenie na próby (niby nie dużo bo po 100zł) ale podwyżka o 100% to daje ok.
        80 tyś. I to jest problem.Myślę że trzeba orkiestrę trochę odmłodzić wiekowo i
        repertuarowo, niech występują więcej niz dwa razy do roku to warto dołożyć z 20
        tys.
        Drugi temat Festiwal muzyczny- organowy organizuje i finansuje SCK oraz
        sponsorzy. Parafia na Osiedlu udostępnia kościół na darmowe koncerty dla
        narodu.Urząd czy SCK nie wspiera parafii a jest odwrotnie przy
        festiwalu.Kościół jest nasz- wszystkich to i proboszcz zachowuje sie elegancko.
        • roman1232 Re: Budżet 2007 rozwiązania 20.11.06, 14:46
          Witam,
          Orkiestra dęta wystepuje wieęcej niż dwa razy w roku. Zawsze sa to dwa dni państwoowe (11 listopada i 3 maja) pozatym jeszcze są wystepy okolicznościowe za domem kultury w okresie wiosennym i letnim dodtego trzeba dodać jeszcze dzień z okacji zakoczenia II wojny światowej(niepamiętam daty), pogrzeby i wesela. Proszę nich Pani mi uwierzy, są na to dowody. Ostatnio nawet orkiestra grał na ślubie w Rzeszowie dla jednej z członkiń orkiestry. średnio w roku wychodzi ok 4-5 wystepów.

Gwaranruje Pani że ze przez ostatnie 10 lat nigdy nie było poniżej 4 grań na rok. Zapewniam o tym. Jakby potrzeba było dowodów to jestem w stanie załatwić dowody od Pana Ossaka (poprzedniego dyrygenta). Zgadzam sie z pania że orkiestre trzeba obmłodzić. Problemem orkiestry jest jeszcze to że zmieniły sie dni prób. W zeszłych latach były to wtorek i piątek a teraz są to poniedziłek i i śrdoda. I tu jest problem bo akuratnie w te dni ludzie nie mają czasu... A w piątek pan Olchawa nie chce mieć prób bo powiedział że robi doktorat i nie ma czasu wtedy na orkiestrę. Tak jest prawda.
    • d25 Re: Budżet 2007 16.11.06, 20:51
      Jak słusznie ktoś zauważył, budżet to tort do podziału - i dodam od siebie,
      nigdy i nigdzie nie jest tak, żeby na wszysko starczyło (no, może w Chinach). Za
      najważniejsze uważam dwie rzeczy: promocję miasta (m.in.przez różne imprezy, ale
      również wygląd miasta) oraz zapewnienie warunków do rozwoju gospodarczego (tu
      m.in. komunikacja, telekomunikacja).
      Co do wpomnianego w jednym z postów lotniska i produkcji samolotów - jestem za,
      ale za prywatne pieniądze. Każdy kto cokolwiek wie o współczesnym lotnictwie
      wie, że opracowanie i wyprodukowanie nowego samolotu, nawet szkolno-treningowego
      to koszt na poziomie budżetu państwa, a nie miasta. Zresztą nie to jest rolą
      miasta - można co najwyżej lobbować za lokalizacją produkcji jeżeli o takich
      decyzjach będzie się mówić. A co do roli lotniska - to jest atut który można
      wykorzystać, ale na pewno nie konkurując z Rzeszowem. Może ruch towarowy, ale
      znowu, uważam że to powinny być prywatne pieniądze.
      Osobiście uważam że kluczem jest komunikacja - obecny stan nie zachęca nikogo, a
      wręcz przeciwnie. Podstawą są drogi do Rzeszowa, Tarnowa, Dębicy, Tarnobrzega i
      w perspektywie linia kolejowa, jak się pojawi taka potrzeba (bo obencie uważam
      że jej nie ma).
      Pozdrowienia dla wszyskich
    • inesita3 Re: Budżet 2007 16.11.06, 21:00
      Aby myśleć o przyszłości a nie tylko o tu i teraz, trzeba natychmiast przyłączyć do miasta wsie Chorzelów ( ew Tuszów Narodowy), Złotniki, Wolę Mielecką i Janowiec oraz Podleszany. MOże to być koszt, ale zwróci się z nawiązką gdyż na większy obszar miasta i jego większą liczbę mieszkanców zwiększane są środki z Unii na rozwój i rewitalizację.
      • vash.the.stampede Re: Budżet 2007 16.11.06, 21:46
        Mysle ze jest to jakis pomysl, ale nie wiem czy powinno sie isc w ta strone.
        Poszerzanie miasta, co widac na niedawnych przykladach z innych miast, zawsze
        wywoluja sprzeciw wsrod mieszkancow. W dodatku mysle ze nie wykorzystalismy
        jeszcze wszystkich terenow, ktore sa dostepne na Wojslawiu czy Rzochowie. Z
        tego co widze mieszkancy tych osiedli ciagle mowia ze przylaczeni do miasta
        niewiele im dalo. Mysle ze najlatwiej byloby przylaczyc Zlotniki i Chorzelow,
        jadac ulica Kilinskiego czy Sienkiewicza prawie nie widec ze mija sie granice
        miasta (takie przynajmniej mialem wrazenie), ale nie wiem jaka jest tam
        sytuacja z mozliwymi gruntami pod inwestycje. Z drugiej strony moze dzieki
        przylaczeniu Podleszan czy Woli Mieleckiej moznaby latwiej uzyskac
        dofinansowanie na budowe nowego mostu (Swinoujscie ma dostac pieniadze na tunel
        laczacy dwie czasci miasta przedzielone Swina, moze nam tez by sie udalo:), bo
        poltorej mostu nibyloby wystaraczajce vdla rozwoju miasta.
        Ale skoro przez 20 lat nie wykorzystalismy terenow na Wojslawiu i Rzochowie
        udalo by sie wladzom wykorzystac tereny w innych wsiach? Mam nadzieje ze czesc
        parku Przemyslowego na Wojslawiu bedzie cieszyc sie duzym zainteresowaniem,
        wtedy nowe tereny beda Milecowi potrzebne napewno.
        • inesita3 Re: Budżet 2007 16.11.06, 22:39
          Masz oczywiscie rację. Tereny na Wojsławiu i w Rzochowie nie są w pełni wykorzystane, lecz jedno ale: jesli w parku przemysłowym B powstaną fabryki podobne do Melnox czy Onduline, nikt nie bedzie chciał budować tam domów. Tak jest w Trześni, ludzie tam mieszkający patrzą jak się pozbyc swoich włości, nikt nie chce ich kupić. Pozostają tereny na Smoczce; prócz paru nadających się pod budowę hektarów, reszta odpada, ponieważ są tam słupy wysokiego napięcia. Za parę lat, jeśli oczywiście Mielec będzie się planowo rozwijał, zagęszczenie ludności będzie nie do przyjęcia, są tu jakieś wytyczne UE.
          • nina_love Re: Budżet 2007 17.11.06, 01:44
            Właśnie - jeżeli ktoś podejmie decyzję o przygotowaniu strategii dla miasta
            można przy okazji zaproponować preferowanie inwestycji bezpiecznych dla
            środowiska usługowych np. informatycznych a nie stricte produkcyjnych. To chyba
            można spokojnie lobbować.
        • inesita3 Re: Budżet 2007 16.11.06, 22:53
          Acha i jeszcze jedno. Mieszkańcy Wojsławia i Rzochowa nic nie zyskali? Mają TESCO, w którym spędzają dużo czasu. Tesco buduje swoje hipermarkety w miastach, które mają powyzej 60 tys mieszkańców. To taka brzydka szpilka w stosunku do wiecznie narzekających mieszkańców dzielnicy miasta Mielca, Wojsławia!
    • totamtenham Re: Budżet 2007 16.11.06, 22:36
      Ludzie kochani, po co się trudzicie i wymyślacie budżet.Ten tort już jest
      upieczony i wstępnie podzielony. Czyż naprawdę myślicie że budżet dla takiego
      miasta jak Mielec można napisać w tak krótkim czasie jaki pozostał? A jaki
      jest? Cierpliwości, jeszcze poczekajcie kilkanaście dni jak ciemnogrodzianie
      czwarty raz wybiorą....
      Obym się tu mylił.
      • dermika1 Re: Budżet 2007 16.11.06, 23:37
        Dziękuję, jesteście super!!!O taką dyskusje mi chodziło. Konkrety, którymi
        trzeba sie zająć.Oczywiście myślę,że podobnie widzimy przedstawiane problemy.I
        nie jest istotne, że ktos napisał zamiast Piątkowiec- Janowiec, sednem są nowe
        tereny pod budownictwo, nie skażone przemysłem. Prosze o dalsze głosy. Jak mi
        dacie szansę i czas to będę zdawać sprawozdanie ze swoich działan w/w tematach.
        Pozdrawiam.
        • dermika2 Re: Budżet 2007 18.11.06, 00:49
          Sory za "2" ale nie mogę sie zalogować na "dermika1". Umówiliśmy sie na
          dyskusję, chcę dzis dać odpowiedz dla Inesita3. co sądzę o prywatyzacji Pezetel
          przez firmę sikorsky?
          Czytałam gdzieś wcześniej twoje przemyślenia na ten temat.Jeśli dobrze pamietam
          to pisałeś, że Polska potrzebuje samolotu szkoleniowego pod F-16 i że to
          powinien być kierunek...itp. Dla mnie szansa prywatyzacji PEZETEL-a przez fimę
          Sikorsky to oczywiście bardzo dobra informacja.
          Dla mnie najważniejsi są tam ludzie pracujący i szansa bezpieczeństwa i rozwoju
          dla nich. Pamiętasz zapewne, że PEZETEL to dawny Zakład Lotniczy sp z o.o. w
          likwidacji a ten to dawne WSK z Zakładem Lotniczym.1500 osób kręci sie wokół 5
          AN-28 w tym wieczna- iluzoryczna Wenezuela. Firma funcjonuje na pożyczkach i
          poręczeniach ARP.Hale i park maszynowy stare technologicznie i wiekowo. Taki
          jest PEZETEL. Co potrzeba firmie? Produktu z rynkiem zbytu , nowych technlogii
          i szkolenia ludzi. Sikorsky to chyba proponuje.Czwartego bankructwa bez ofiar
          nie da sie przeprowadzić. Budżet Państwa nie będzie ciągle zamawiał niepotrzebe
          samoloty typu AN-28 , bo poszli w kierunku USA i nie chce dopłacać do Mielca .
          Więc wnioski -jak na wstępie. Pozdrawiam
          • inesita3 Re: Budżet 2007 18.11.06, 14:04
            Mnie chodzi o to, aby po zakupieniu PZL-u, Sikorsky nas nie wyrolował i nie zaorał zakładu. Jankesi są do tego zdolni, wyrolowali nas z F16, za który to zakup miał być offset m. inn. w Mielcu i gdzie jest?
          • lms2 Re: Budżet 2007 18.11.06, 19:35
            Witam na wstępie, ponieważ to mój pierwszy post na forum.

Widzę w Twojej wypowiedzi kilka błędów. Opisywany przez Ciebie samolot, to nie
            An-28 lecz M-28, Kontrakt nie jest kontraktem wenezuelskim, lecz
            indonezyjskim...i w końcu sugestia, że samoloty produkowane przez PZL nie są
            potrzebne w Polsce. To zupełny brak rozeznania tematu. M-28 Bryza są kupowane
            przez Wojska Lotnicze, Lotnictwo MW, Straż Graniczną. Nie są to pewnie ilości
            pozwalajace na to, by zakład dobrze prosperował i dlatego potrzebna jest
            prywatyzacja.
            Masz rację, że Sikorsky jest nadzieją dla PZL. Nowe technologie,
            produkty...Jeśli dobrze pójdzie, to jeszcze w tym roku zostanie podpisana umowa
            prywatyzacyjna.
            • totamtenham Re: Budżet 2007 18.11.06, 21:43
              Bardzo rozsądny głos inesita3. Podzielam obawy a nawet skłonny jestem postawić
              zakład, że Sikorski to mina na której PZL 'wyleci". M28 jest jednym z
              najlepszych samolotów w swej klasie na świecie. Jankesi dobrze wiedzą że
              zagraża ich rynkom i przysłali Sikorskiego. To jest KOŃ TROJAŃSKI!!!
              • lms2 Re: Budżet 2007 18.11.06, 21:58
                Mam nadzieję, że wiesz iż Sikorski jest producentem śmigłowców, zatem Mielec
                nie jest dla nich zagrożeniem, czy też konkurencją na rynku lotniczym.
                Skytruck jest dobrym samolotem, ale PZL jako firma nie jest w stanie go
                wypromować i dlatego Sikorsky jest szansą również dla M-28.
                • totamtenham Re: Budżet 2007 19.11.06, 21:18
                  Oczywiście ,że wiem. Ja nie powiedziałem że Skytruck jest konkurentem dla
                  Sikorskiego tylko dla Jankesów, znaczy USA. Oczywiście, zgadzam się z tezą, że
                  PZL nie jest w stanie wypromować swojego wyrobu. Bo jak to może dobrze zrobić
                  jak prezesami są tacy fachowcy jak Strugała i reszta z tego stada? A ze można
                  coś zrobić samemu to przykład Świdnika.
                  • lms2 Re: Budżet 2007 19.11.06, 21:21
                    totamtenham napisał:

> Oczywiście ,że wiem. Ja nie powiedziałem że Skytruck jest konkurentem dla
                    > Sikorskiego tylko dla Jankesów, znaczy USA. Oczywiście, zgadzam się z tezą,
                    że
                    > PZL nie jest w stanie wypromować swojego wyrobu. Bo jak to może dobrze zrobić
                    > jak prezesami są tacy fachowcy jak Strugała i reszta z tego stada? A ze
                    można
                    > coś zrobić samemu to przykład Świdnika.

Widzę, że Twoja wiedza na temat osób zarządzających PZL-em pochodzi sprzed
                    dwóch lat ;D ...nie obraź się, ale przykład Świdnika jest również
                    chybiony...pozdrawiam
                    • inesita3 Re: Budżet 2007 19.11.06, 23:42
                      Nie wolno krytykować i już! Zarządu, ARP, i reszty- wszyscy święci! To tak jak z F16! Jastrząb doleciał po tygodniu podróży z przygodami, pokropiony i pobogosławiony! Sukces głupoty, łapówkarstwa i łajdactwa! Od lat podpisuje sie wstepne umowy między PZL jak go ogólnie nazwać na produkcję różnych samolotów; a to na Irydę a to na udoskonalona Iskrę a to na Howka a to na MIG M2, MIG AT i co? I nic! Chcieli, podpisali i koniec! Przepadło w mrocznych zasobach twardogowych! No i teraz nastał nastepny odcinek serialu do podpisania umowy: Sikorsky! Ale tu juz nie są żarty! Tu nie mamy do czynienia z "ruskami". Tu mamy do czynienia z twardym i niebezpiecznym graczem! Dlatego proponuję ARP i zarządowi produkcję śmigłowców i MIGa AT. Podzielić hale produkcyjne na dwie części: jedną sprzedać Sikorsky`emu drugą zostawic państwową i podjąć współpracę z Mikojanem. Wtedy się okaże, kto jakie ma intencje. Czy wygra rachunek ekonomiczny czy polityka włażenia bez wazeliny jankesom do wiecie czego...
                      • lms2 Re: Budżet 2007 20.11.06, 18:15
                        Zbyt wiele emocji w Twojej wypowiedzi, która oparta jest na zasłyszanych
                        opowieściach a nie na faktach, dlatego trudno to skomentować.
                        Propozycja podziału PZL na dwie części jest raczej z serii SF...Jak sobie
                        wyobrażasz kwestię finansowania części produkujacej Migi AT...czy przez ARP?
                        Rząd musi ogłosić przetarg na samolot szkolny dla WL...kto zagwarantuje, że
                        wygra Mig?
                        Co mają robić pracownicy tej wydzielonej części fabryki, czy mają iść na
                        bezrobocie?
                        Ludzie w PZL mają wiele obaw związanych z tą prywatyzacją, ale wiedzą że innej
                        alternatywy w tej chwili nie ma. Sikorsky daje jakąś perspektywę której do tej
                        pory brakowało.
                        • inesita3 Re: Budżet 2007 21.11.06, 00:58
                          Zasłyszane opowieści...takie też, że żyd Lejba Kohne~~ Lech Wałęsa, honorowy mieszkaniec Mielca zresztą, radził zakładom lotniczym i zbrojeniowym w naszym mieście "róbta siatkie"! Zasłyszane opowieści... swoje wiadomości zawdzięczam m.inn. czasopismu WIRAŻE oraz stronom MON. Moja propozycja podzielenia PZL na dwie części to była ironia, gdyż żaden rosyjski samolot mie wygra przetargu z powodów politycznych, zresztą już nadchodzi następna era błądzenia a mianowicie samoloty szkolno- bojowe z Finlandii. Obawiam się, że będziemy jednak robić tę "siatkie" ogrodzeniową i na koniec nic więcej.
                    • totamtenham Re: Budżet 2007 20.11.06, 21:17
                      Na wstępie pozdrawiam a dalej powiedzmy powiadamiam. Wbrew temu co mi
                      implikujesz, jestem na bieżąco w temacie "osoby zarządzające PZL-em". Pana
                      Strugałę podałem tylko jako przykład, jeśli to jednak za mało to
                      dopowiadam.Jaki to fachowiec z obecnego prezesa skoro w sprawie zajęcia
                      lotniska i wybudowania niemal na jego środku hali facet nie zajmuje stanowiska
                      i milcząco zgadza się na obcięcie gałęzi na której siedzi? To jest żenująca
                      indolencja. A dlaczego to przykład Świdnika jest również chybiony? Akurat na
                      lotnictwie znam się trochę więcej niż przeciętny zjadacz chleba na medycynie.
                      Mógłbym podać jeszcze wiecej przykładów na poparcie mojej tezy z poprzedniego
                      postu, ale przecież dyskutowany temat moim zdaniem jakoś nie pasuje do
                      przewodniego wątku "Budżet 2007". Jeszcze raz pozdrawiam.
                      • lms2 Re: Budżet 2007 20.11.06, 21:51
                        Krótko, bo faktycznie nie na temat ogólny piszemy.
                        PZL zajęły już dawno swoje stanowisko w sprawie lotniska.
                        W Świdniku odchodzi się od produktu finalnego, na rzecz kooperacji...nie mówię,
                        że to złe, ale w jakimś sensie to degradacja tej firmy. Dlatego to nie
                        najlepszy przykład.
                        To tyle z mojej strony.
              • 2sevan Re: Budżet 2007 19.11.06, 21:51
                totamtenham napisał:

> Bardzo rozsądny głos inesita3. Podzielam obawy a nawet skłonny jestem
                postawić
                > zakład, że Sikorski to mina na której PZL 'wyleci". M28 jest jednym z
                > najlepszych samolotów w swej klasie na świecie. Jankesi dobrze wiedzą że
                > zagraża ich rynkom i przysłali Sikorskiego. To jest KOŃ TROJAŃSKI!!!

ale mamy dowcipnisiów na tym forum :)
                • dermika1 Re: Budżet 2007 20.11.06, 23:09
                  Przeglądnełam z grubsza Budzety z ostatnich trzech lat i zauważyłam, że z roku
                  na rok wzrastaja srodki na pomoc społeczną. I nie z tytułu przejmowania nowych
                  zadań lecz na te same zadania. Zasiłki i pomoc finansowa dla najuboższych ze
                  środków własnych miasta rośnie, z budżetu Państwa spada. Czemu tak? Przecież
                  bezrobocie w Mielcu spada..
                  • nina_love Re: Budżet 2007 21.11.06, 01:32
                    Nie wiem jak jest z subwencjami z budżetu państwa na zadania zlecone ale chyba
                    tam trzeba szukać odpowiedzi na to pytanie (ale to trzebaby sprawdzić). Co do
                    pomocy społecznej to fakt, że mamy niskie bezrobocie w Mielcu nie świadczy o
                    tym, że bezrobotnych nam brak. Po prostu w Mielcu pracują osoby z zewnątrz a
                    bezrobotni są "Nasi" (niektórzy nawet z dziada pradziada). To jest pole do
                    działań związanych z aktywizacją tych środowisk. Może to coś delikatnie
                    poprawi. I tak jest w miarę - większość młodzieży w wieku produkcyjnym dawno
                    wyjechała. Zaraz okaże się, że nie ma komu pracować. To też jest problem z
                    którym UM będzie się musiał zmierzyć. A - czy ktoś poruszał temat taniego
                    budownictwa komunalnego ??? Myślę, że to bedzie konieczność bo mieszkania się
                    kończą a obywateli (nawet czasowych) przybywa.
              • nina_love Re: Budżet 2007 21.11.06, 01:24
                ale tan kon trojański (o ile nie ma w ofercie swojej lub spólki zależnej
                samolotu o podobnych parametrach jak m-28) zyskuje na rynku amerykańskim
                (przykładowo) nowy, gotowy produkt, który może lepiej sprzedać (no troszkę
                bajerów się doda).
                • dermika1 Re: Budżet 2007 04.12.06, 20:34
                  Jest propozycja prezydenta aby na 2007 podnieść podatki od nieruchomośći
                  symbolicznie tj. 0,9%. Wydaje sie że można przyjąć taka propozycję...tym
                  bardziej że sa też zwolnienia dla tworzących nowe miejsca pracy...
                    • dermika1 Re: Budżet 2007 10.12.06, 00:48
                      Witajcie tak jak umawialiśmy sie będziemy wymieniac informacje i myśli.Co w
                      mieście?
                      Podatki podnieslismy nieznacznie tzn. srednio o 0,9%.
                      Chdorowski złożył przysięgę.Popiołek i Bieniek wiceprezydentami.
                      Nowakowski przewodniczący Rady Miasta , wice Kopeć i Tutro Barbara.
                      Przewodniczący Komisji:Finansów - Kubiak, Rewizyjna - Podpłomyk, Budownictwo -
                      Stala,Porządku prawnego- Skóra,Oświata- Maciejak, Sport-Sieroń, Srodowisko-
                      Mieszkowski.
                      CZyli koalicja: Nasz Mielec,PiS, Liga-Prawica Razem, PO,MSM
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka