Dodaj do ulubionych

trochę polityki

14.01.05, 20:49
Ostatnio zrobiło się głośno o opublikowaniu w internecie listy
współpracowników i tajnych współpracowników SB.

Moim zdaniem, dobrze jest wiedzieć, kto jest, kto i co ma za kołnierzem.
A swoją drogą ciekawi mnie, czy nasi policcy notable mają coś na sumieniu.
Obserwuj wątek
    • sheki Re: trochę polityki 15.01.05, 08:14
      Taka lista powinna być opublikowana już 15 lat temu.Publikacja listy teraz służy jedynie skrajnie prawicowym partiom za przygrywkę do wyborów.Umieszczenie na niej Kozłowskiego jest prywatną kurcjatą Giertycha.Żenujące...
      • deeem Re: trochę polityki, Pęczak pączkuje 17.01.05, 19:59
        Wszystko się na to zanosi, że do barona dłączą następni.

        Dziś Jagiełło, Długosz, Sobotka, oświadczyli że są niewinni
        i myślę, tylko czekać jak podobne oświadczenia będa składać
        prez. Piotrkowa i Gorzowa a może i Miler ze spółka.

        sheki napisał:
        > Taka lista powinna być opublikowana już 15 lat temu.Publikacja listy ......

        Jednak wielka szkoda, że taka lista nie ujrzała światła dziennego.
        • parkowy Re: trochę polityki, Pęczak pączkuje 17.01.05, 20:05
          Zastanawia mnie jedno,skoro takie miasta jak Starachowice czy Gorzów potrafiły funkcjonować przez kilkumiesięczny okres nieobecności swych burmistrzów,to po co ONI są potrzebni??
          • deeem Re: trochę polityki, Pęczak pączkuje 17.01.05, 22:35
            parkowy napisał:
            > to po co ONI są potrzebni?


            Nasuwa mi się taka myśl:

            ONI byli potrzebni partiom, które ich delegowały, po to aby mieć wpływ na życie
            gospodarcze (przetargi, itp.) tych miast a także dla pieniędzy jakie otrzymuje
            prezydent takiego miasta.
            • zed111 Re: trochę polityki, Pęczak pączkuje 18.01.05, 09:57
              Dokładnie...
              • grzegorz.ufniarz Re: trochę polityki, Pęczak pączkuje 20.01.05, 08:39
                znow sie troche powymądrzam
                ale wiadomo - siłą rzeczy stane w obronie tych wszystkich darmozjadów

                funkcjonowanie tych ludzi(prezydentów, burmistrzów, radnych etc.) daje pewną
                wygodę
                jest ktoś odpowiedzialny
                chodzi tu odpowiedzialność za to jak sie ludziom żyje i w jakich warunkach
                oczywiście chodzi tu o świadczenia w sferach dla administracji zastrzeżonych a
                wiec oreganizacji szkół, bezpieczeństwa na ulicach, nieprzerwanych dostaw mediów
                (światło, woda) również komunikacji itd itd
                konkurencyjny sposob wyłaniania tych ludzi daje mieszkancom mozliwość wybrania
                najciekawszej oferty(programu wyborczego)
                zatem są ludzie którzy oidpowiadają za realizacje zadań potrzebnych dla ludzi
                i jednocześnie odpowiadają po 4 latach za to, jak się wywiązali ze swoich
                obietnic
                bo to my, głosując, decydujemy o ich być albo nie być
                i to jest odpowiedzialność polityczna

                ale niestety są luki
                i w tych lukach doskonale mieszczą sie wszystkie pęczaki
                odpowiedzialnośc musi również leżeć w sferze karno-skarbowej(np tak jak to jest
                w przypadkach firm opisane w kodeksie spółejk handlowych)
                żeby wszystkie złodziejaszki pęczakowate miały przekonanie ze jak uradnie to
                poleci, straci kase, pójdzie siedzieć
                gdy tworzono w 1989 nowąadministracje(samorzad terytorialny) założenie było
                takie ze ci ludzie sąprawi, moralni i uczciwi
                rzeczywistość okazała sie nieco inna wiec trzeba reagować

                choć pamiętać należy że gmin, powiatów i województw mamy w polsce łącznie
                kilkadziesiąt tysięcy
                i przypadki z gorzowa, śląska czy warszawy nie świadcząże każdy z tytch
                kilkudziesięciu tysięcy samorządowych działaczy to złodziej i przekręt
                • zed111 Re: trochę polityki, Pęczak pączkuje 20.01.05, 12:59
                  Dzięki, że nas oświeciłeś... Ja mało nie oślepłem
                  • sheki Re: trochę polityki, Pęczak pączkuje 20.01.05, 20:30
                    Masz rację GU,jednak te głośne sprawy z pewnością nie wyczerpują wszystkich nieprawidłowości w samorządach.Tak długo jak mieszkańcy będą głosować na partie,a nie na konkretne osoby,tak długo będziemy świadkami nadużyć.
                    • deeem Re: trochę polityki, Pęczak pączkuje 21.01.05, 17:02
                      sheki napisał:
                      >Tak długo jak mieszkańcy będą głosować na partie,a
                      > nie na konkretne osoby,tak długo będziemy świadkami nadużyć.

                      Zgadzam się z tobą w czałości.

                      Chcę wybierać żywą OSOBĘ a nie partię "X".
                      Wybierając partię, wybieram KOLESI i państwo KOLESI!
    • deeem Lista Wildsteina 01.02.05, 21:07
      www.expressoffice.pl/lista2//

      ---
      Moim zdaniem,

      -każdy ma prawo wiedzieć
      • deeem Re: Lista Wildsteina 02.02.05, 14:08
        poprzedni adres już nie ma listy ale znalazłem nowe ;-)

        thor.prohosting.com/listax/
        strony.aster.pl/sereq/lista.html (lista do ściągnięcia)


        www.members.lycos.co.uk/twsb/ (kilka ksero)
        • deeem Re: Lista Wildsteina 09.02.05, 13:17
          wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,53600,2541411.html?nltxx=856991&nltdt=2005-02-09-09-05

          Prymas Glemp chwali Wildsteina


          ---
          nareszcie ktoś za chłopem się ujął
    • marmar88 Re: trochę polityki 03.02.05, 10:45
      afery.prx.pl/LISTA_MACIEREWICZA.html
      • sheki Re: trochę polityki 03.02.05, 20:41
        Wszystkie odnośniki szybko tracą na aktualności.:) Ktoś za tym stoi?:-))
        • deeem Re: trochę polityki 05.02.05, 23:55
          www.futrega.org/lista/
          -sprawdź się, czy jesteś na liście



          ;-)
          _______________________________ __________
          każdy ma prawo wiedzieć!
          • mmruk Re: trochę polityki 06.02.05, 01:44
            Są znajome nazwiska, nasi lokalni notable powinni wystąpić do IPN aby w kampani
            wyborczej nie było chwytów poniżej pasa. Co niektórzy, "młodzi gniewni"mogą się
            posiłkować tą listą. Wystarczy poczytać ostatni numer "Gryfa",żeby zobaczyć jak
            chętnie młodzież wylewa pomyje na starszych.
            • grzegorz.ufniarz Re: trochę polityki 07.02.05, 08:12
              spokojnie...
              nie mam zapędów lustratora-amatora
              zaś rzeczone wylewanie pomyj można też traktować jako ostrzeżenie dla świętych
              krów że zmieniły sie czasy i dziś od kandydatów na miejskich notabli oczekuje
              się jasnej i realnej koncepcji rowoju
              skonczyły sie czasy gdy wystarczało mieć tylko steropianową tradycje i estymę
              walczącego z komuną
              razumiem ze stwierdzenie "wylewanie pomyj" jest oceną formy a nie treści w niej
              zawartej
              • iza-bela8 Re: trochę polityki 07.02.05, 14:54
                Też czytałam ten Pana artykuł , Panie Grzegorzu... Co najmniej niesmaczny...
              • mmruk Re: trochę polityki 10.02.05, 15:13
                Forma jest wybitnie amatorska, rzekłbym niechlujna. Skoro już Pan podejmuje się
                upowszechniania swojej opini to wypadałoby zadbać, nawet jeśli nie ma się
                odpowiedniego przygotowania dziennikarskiego, o własciwą oprawę. Treść również
                pozostawia wiele do życzenia, bo czym innym jest rzeczowe przytaczanie faktów w
                odniesieniu do źródeł, a czym innym komentarze, które mają jedynie na celu
                sponiewieranie adwersarza. Chyba, że pozwoli mu się Pan wypowiedzieć ad vocem
                na swoich łamach.
    • deeem Re: trochę polityki 07.03.05, 22:44
      Dziś z innej beczki...........


      Chciało by się powiedziec, do trzech razy sztuka.

      Pierwsza sztuka -Unia Demokratyczna
      Druga sztuka -Unia Wolności
      Trzecia sztuka -Partia Demokratyczna


      PiS i PO nie bardzo wiedziały jak się pozbyć czerwonych z Sejmu a tu przychodzi
      ratumek ze strony wydawało by się najniej spodziewanej. PD werbuje do swoich
      szeregów wicepremiera (napewno) i premiera (może) a to już nie są żarty z SLD.

      Na dokładkę żeby było śmieszniej, jacyś młodzi zgłosili się do sądu z chęcią
      rejestracji PARTII DEMOKRATYCZNEJ, no i Frasyniuk ze spółką muszą zmienić nazwę.

      :-) hi hi

      Ale największy hit dnia, to występ Kwaśniewskiego,
      a konstytucja mówi, że wszyscy są równi wobec prawa,

      ehhh szkoda gadać!

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka