anoagata 17.04.10, 18:21 Mam ich pełno i różnych,podzielcie się ze mną swoimi. Odpowiedz Link Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
eurytka Re: Refleksje! 17.04.10, 20:14 zolza78 17.04.10, 19:10 Odpowiedz Cyrk Balansował na linie pod cyrku kopułą lecz nikt go nie podziwiał, był przecież niezgułą, zbyt rzadko się uśmiechał, obrażał zbyt łatwo, wrażliwy na kamery, reflektorów światło, i czasem gdy przemawiał wymlaskując słowa, zapinała mu guzik ta jego połowa. Obśmiany i opluty, dziennikarska zgraja z kartoflem porównała robiąc sobie jaja, uwypuklano gafy, potknięcia i słowa, krytyka to już była mania narodowa. Że nie internowany, że księżyc, że pije, że zawistny, że mściwy, że w ogóle żyje, no, i to "spieprzaj dziadu", i "małpa w czerwonym", - głosowałeś na Niego? - trzeba być szalonym! Dzisiaj? - to mój Prezydent! - Och jaki wspaniały! kocha, lubi, szanuje, wielbi naród cały. Jaki gest, bo się rozbił, nie doleciał celu, zasłużył na co najmniej pogrzeb na Wawelu! Dzień wcześniej to potwory a po śmierci? Święci! Och, Polacy! Jesteście chyba p......nięci! Odpowiedz Link
super222 Re: Refleksje! 17.04.10, 20:29 Aniu ! naturalnie bedą refleksje, długo jeszcze po pogrzebach. W dniu dzisiejszym dwie kobiety zaprzątały moje myśli - Pani Jadwiga Kaczyńska - Matka i Teściowa Pary Prezydenckiej i - Pani Marta Kaczyńska - Córka Pary Prezydenckiej. W jak głębokim śnie musi być ta staruszka, że nie mogła słyszeć bijących dzwonów kościołów w Warszawie, albo...jeżeli słyszała, a pytała już *gdzie jest Leszek*, to już pewnie domyśla się, że stała się jakaś tragedia. Niech ją Bóg ma w swojej opiece. Marta Kaczyńska - godna nosić miano *córka prezydenta*. Skupiona, dzielnie podołała w dniu dzisiejszym obowiązkom, które los jej narzucił, że nie wspomnę rozrywającego serce przywitania trumien rodziców na lotnisku. Swoją samotność po stracie - szczególnie matki - odczuje po kilku tygodniach, gdy ucichnie szum medialny i zechce np. porozmawiać telefonicznie z babcią swoich dzieci. To jest bardzo smutny czas, a rodzice tak daleko i tak głęboko w katakumbach. W Krakowie na Rynku trwa Wielki Koncert, a TVP Info, dziennikarz Żakowski. Odpowiedz Link
eurytka Re: Refleksje! 18.04.10, 08:54 No i nie zjadą Merkel i Obama. Poseł Górski się ucieszy, że nie będzie końca cywilizacji białego człowieka. Ciekawam wyglądu Marokańczyków, którzy już zjechali i innych z Afryki... Oni tam rozumieją śmierć prezydenta i innych wyższych rangą w katastrofie samolotowej. Tam sie jeszcze coś takiego zdarza. Odpowiedz Link
natla Re: Refleksje! 18.04.10, 08:57 Przez całe dorosłe życie uważałam, że w każdym człowieku trzeba widzieć nie tylko zło, głupotę, krzywy nos, ale i wszystkie pozytywne cechy. Nie jesteśmy ani aniołami, ani diabłami. Na ogół są uwypuklane wady, przywary, a nie pozytywy. Ten tydzień tylko mnie utwierdził. Nagle okazało się, ze 96 osób, a szczególnie tych medialnych miało mnóstwo "ludzkich" cech, na które nie zwracano uwagi. Jasne, że czasem się kogoś po prostu nie lubi, nawet bez specjalnych powodów, ale to już chyba sparawa fluidów. Skoro kogoś nie lubię, to go unikam, bo łatwo takiego człowieka skrzywdzić. Z mojego podwórka......pracuje u mnie aktualnie młody człowiek, którego znam od lat i którego nie lubiłam.....tak po prostu. Widywałam go czesto i zawsze robił na mnie złe wrażenie. Okazało sie, ze to bardzo porządny, uczynny, myślący, wesoły człowiek. Konkluzja? Nie wydawać opinii o ludziach, póki sie ich nie pozna choć trochę. Szukać w ludziach dobra, a nie widzieć tylko zła. Odpowiedz Link
eurytka Re: Refleksje! 18.04.10, 09:08 No ale mówienie o kimś nie za dobrze, a potem zwrot o 180 stopni, to jednak zastanawia, podwójna moralność, czy hipokryzja, ambiwalencja, nie wiem,jak to się poprawnie nazywa. W sumie to po uczynkach poznacie ich.... Odpowiedz Link
skrzydlate Re: Refleksje! 18.04.10, 09:16 tytuł z izraelskiej gazetki “The Maariv” brzmi - "Zapach likwidacji", mówi wam to coś? od początku mam tę myśl gdzieś w zanadrzu, oczywiście nie będę się kłóciła z oficjalnymi wynikami śledztwa, w końcu.... nie mam ochoty, aby moje życie w jakikolwiek sposób sprzęgło się z ich nieżyciem.. poza tym... ee.. to wszystko.. życie polityków szczęśliwie mało mnie dotyczy i jest daleko, nie dam się wmanewrować w czyjąś kolejną walkę o władzę, a ona się zaczęła parę dni temu, to jest jak mecz bokserski, nie lubię tych rzeczy, prosty człowiek powinien robic swoje i ufac tym na gorze, postaram sie tak sobie życie zorganizować, ostatecznie to wszystko i tak jest iluzją Odpowiedz Link
eurytka Re: Refleksje! 18.04.10, 09:24 Właśnie. Czego to ludzie w internecie nie piszą, włosy stają na głowie. Wyczytałam nawet, że Kaczyński bohatersko zginął, a Tusk bohatersko wyszedł z tragedii. Odpowiedz Link
anoagata Re: Refleksje! 18.04.10, 10:23 Dziś rano obudził mnie w TV Marsz żałobny,przez cały tydzień już słyszę i nawet potrafię fragmenty nucić/piękne/ ale niechaj to wreszcie się skończy. Odpowiedz Link
marii51 Re: Refleksje! 18.04.10, 10:24 nie bierzmy znów słów - my czuć mamy sercem. my! Odpowiedz Link