Dodaj do ulubionych

Refleksje!

17.04.10, 18:21
Mam ich pełno i różnych,podzielcie się ze mną swoimi.
Obserwuj wątek
    • skrzydlate Re: Refleksje! 17.04.10, 20:01
      http://i41.tinypic.com/2v7vrl4.jpg
      wzięłam stąd: www.andrzejrysuje.cba.pl/
    • eurytka Re: Refleksje! 17.04.10, 20:14
      zolza78 17.04.10, 19:10 Odpowiedz

      Cyrk

      Balansował na linie pod cyrku kopułą
      lecz nikt go nie podziwiał, był przecież niezgułą,
      zbyt rzadko się uśmiechał, obrażał zbyt łatwo,
      wrażliwy na kamery, reflektorów światło,
      i czasem gdy przemawiał wymlaskując słowa,
      zapinała mu guzik ta jego połowa.
      Obśmiany i opluty, dziennikarska zgraja
      z kartoflem porównała robiąc sobie jaja,
      uwypuklano gafy, potknięcia i słowa,
      krytyka to już była mania narodowa.
      Że nie internowany, że księżyc, że pije,
      że zawistny, że mściwy, że w ogóle żyje,
      no, i to "spieprzaj dziadu", i "małpa w czerwonym",
      - głosowałeś na Niego? - trzeba być szalonym!
      Dzisiaj? - to mój Prezydent! - Och jaki wspaniały!
      kocha, lubi, szanuje, wielbi naród cały.
      Jaki gest, bo się rozbił, nie doleciał celu,
      zasłużył na co najmniej pogrzeb na Wawelu!
      Dzień wcześniej to potwory a po śmierci? Święci!
      Och, Polacy! Jesteście chyba p......nięci!
    • super222 Re: Refleksje! 17.04.10, 20:29
      Aniu !
      naturalnie bedą refleksje, długo jeszcze po pogrzebach.
      W dniu dzisiejszym dwie kobiety zaprzątały moje myśli
      - Pani Jadwiga Kaczyńska - Matka i Teściowa Pary Prezydenckiej i
      - Pani Marta Kaczyńska - Córka Pary Prezydenckiej.

      W jak głębokim śnie musi być ta staruszka, że nie mogła słyszeć
      bijących dzwonów kościołów w Warszawie, albo...jeżeli słyszała,
      a pytała już *gdzie jest Leszek*, to już pewnie domyśla się,
      że stała się jakaś tragedia. Niech ją Bóg ma w swojej opiece.

      Marta Kaczyńska - godna nosić miano *córka prezydenta*.
      Skupiona, dzielnie podołała w dniu dzisiejszym obowiązkom, które
      los jej narzucił, że nie wspomnę rozrywającego serce przywitania
      trumien rodziców na lotnisku.
      Swoją samotność po stracie - szczególnie matki - odczuje po kilku
      tygodniach, gdy ucichnie szum medialny i zechce np. porozmawiać
      telefonicznie z babcią swoich dzieci. To jest bardzo smutny czas,
      a rodzice tak daleko i tak głęboko w katakumbach.

      W Krakowie na Rynku trwa Wielki Koncert, a TVP Info,
      dziennikarz Żakowski. sad sad sad sad
      • eurytka Re: Refleksje! 18.04.10, 08:54
        No i nie zjadą Merkel i Obama.
        Poseł Górski się ucieszy,
        że nie będzie końca cywilizacji białego człowieka.
        Ciekawam wyglądu Marokańczyków,
        którzy już zjechali
        i innych z Afryki...
        Oni tam rozumieją śmierć prezydenta i innych wyższych rangą
        w katastrofie samolotowej.
        Tam sie jeszcze coś takiego zdarza.
      • natla Re: Refleksje! 18.04.10, 08:57
        Przez całe dorosłe życie uważałam, że w każdym człowieku trzeba
        widzieć nie tylko zło, głupotę, krzywy nos, ale i wszystkie
        pozytywne cechy. Nie jesteśmy ani aniołami, ani diabłami. Na ogół
        są uwypuklane wady, przywary, a nie pozytywy. Ten tydzień tylko
        mnie utwierdził. Nagle okazało się, ze 96 osób, a szczególnie tych
        medialnych miało mnóstwo "ludzkich" cech, na które nie zwracano
        uwagi.
        Jasne, że czasem się kogoś po prostu nie lubi, nawet bez
        specjalnych powodów, ale to już chyba sparawa fluidów. Skoro kogoś
        nie lubię, to go unikam, bo łatwo takiego człowieka skrzywdzić.

        Z mojego podwórka......pracuje u mnie aktualnie młody człowiek,
        którego znam od lat i którego nie lubiłam.....tak po prostu.
        Widywałam go czesto i zawsze robił na mnie złe wrażenie.
        Okazało sie, ze to bardzo porządny, uczynny, myślący, wesoły
        człowiek.
        Konkluzja? Nie wydawać opinii o ludziach, póki sie ich nie pozna
        choć trochę. Szukać w ludziach dobra, a nie widzieć tylko zła.
        • eurytka Re: Refleksje! 18.04.10, 09:08
          No ale mówienie o kimś nie za dobrze,
          a potem zwrot o 180 stopni,
          to jednak zastanawia,
          podwójna moralność,
          czy hipokryzja, ambiwalencja,
          nie wiem,jak to się poprawnie nazywa.
          W sumie to po uczynkach poznacie ich....
    • skrzydlate Re: Refleksje! 18.04.10, 09:16
      tytuł z izraelskiej gazetki “The Maariv” brzmi - "Zapach likwidacji", mówi wam
      to coś? od początku mam tę myśl gdzieś w zanadrzu, oczywiście nie będę się
      kłóciła z oficjalnymi wynikami śledztwa, w końcu.... nie mam ochoty, aby moje
      życie w jakikolwiek sposób sprzęgło się z ich nieżyciem.. poza tym... ee.. to
      wszystko.. życie polityków szczęśliwie mało mnie dotyczy i jest daleko, nie dam
      się wmanewrować w czyjąś kolejną walkę o władzę, a ona się zaczęła parę dni
      temu, to jest jak mecz bokserski, nie lubię tych rzeczy, prosty człowiek
      powinien robic swoje i ufac tym na gorze, postaram sie tak sobie życie
      zorganizować, ostatecznie to wszystko i tak jest iluzją smile
      • eurytka Re: Refleksje! 18.04.10, 09:24
        Właśnie.
        Czego to ludzie w internecie nie piszą,
        włosy stają na głowie.
        Wyczytałam nawet, że Kaczyński bohatersko zginął,
        a Tusk bohatersko wyszedł z tragedii.
        • anoagata Re: Refleksje! 18.04.10, 10:23
          Dziś rano obudził mnie w TV Marsz żałobny,przez cały tydzień już słyszę i nawet
          potrafię fragmenty nucić/piękne/ ale niechaj to wreszcie się skończy.
        • marii51 Re: Refleksje! 18.04.10, 10:24
          nie bierzmy znów słów - my czuć mamy sercem. my!
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka