20.02.20, 21:11
Mam na myśli lecznicze.

engine8 napisał(a):
> Ale np bylem na plazy z czarnym piaskiem - a ten jest w 100$ naturalny bo wulka
> niczny.....z tym ze ludzie ktorzy sie w nim polozyli - wstaja wygladaja tak jak
> i dzikie swinie... i to wcale nie wyglada apetycznie

Może nie wygląda apetycznie za to ma bardzo dobre właściwości lecznicze na skórę.
Indianie zamieszkujący wulkaniczne tereny Ameryki Południowej od dawna zażywali kąpieli w pyle, wierząc w jego estetyczne i zdrowotne właściwości. Ich rytuały i zabiegi zwróciły uwagę naukowców. Okazało się, że wulkaniczny pył obfituje w minerały. Zawiera krzem, potas, mangan, żelazo oraz wapń. W swoim składzie ma także siarkę, magnez. Obecne w nim są także jony chloru i sodu.
Taki pył wulkaniczny kupowałam kiedyś w saszetkach. Był bardzo drogi ,służył do leczenia trądziku i róznych zmian skórnych.Teraz nigdzie nie mogę tego dostać.Są różne podróbki ,mieszanki ale tego co wtedy miałam to nie ma.
Nie dziwię się ,że ci ludzie kładli się w czarny piasek ,po umyciu się w wodzie skóra ich była oczyszczona , gładka , znikały wszelkie zmiany skórne.
Sama bym zażyła takiej kapieli gdybym miała okazję.

Obserwuj wątek
    • came_lia Re: Kąpiele 29.02.20, 23:05

Kąpiel lecznicą w okresie grypowym można wykonać w zaciszu domowym smile
      Na rozgrzanie się i pobudzenie krążenia polecane są kąpiele z imbirem.Do wanny z ciepłą wodą wystarczy dodać starty na tarce imbir.W ten sposób pobudzamy krążenie i usuwamy toksyny.
      Ja piję również starty na tarce imbir,zalewam gorącą wodą dodaję miód i cytrynę.

• came_lia Re: Kąpiele 02.03.20, 21:22
                      W zależności od sytuacji można by wybrać jednego lub drugiego.Taki koneser
                      mógły bywtlumaczyć bardziej logicznie.
                      Moim zdaniem whisky na początku imprezy można pić z lodem i colą.Lód obniża temperaturę,cola lekko pokręca smaki i bąbelkuje smile
                      Póżniej można zmniejszać dawki lodu i coli.
                      • engine8 Re: Kąpiele 03.03.20, 02:10
                        Za konesera sie nie uwazam - pije to co ja lubie..
                        Whisky z cola??? Profanacja..... Rozumie za sa takie ktorych sie pic po prostu nie da - ale po co kupowac w takim razie?
                        A z lodem ? hm mozna ale tylko mal kosteczke...
                        Whisky pije sie dla smaku i aromatu a dolewanie coli to masakra....
                        Lod zas zmniejsza i przygasza efekt tego co w dobrej whisky jest najlepsze.
                        A jak sie ma kiepska whisky ktorej sie trzeba pzbyc to mozna ja mieszac z byle czym byle zabic smak alkoholu tylko wtedy o wiele taniej kupic po prostu wodke.
                        Zona pije czasami z tonikiem i z tym sobei jeszcze moge poradziac ale z cola?
                        Sorry. Z cola nie da sie pic niczego - jedyna rzecza do czego uzywam cole od czasu do czasu to polewam po zardzewialycch srubach bo to kwas i dobry odrdzewiacz - nie zartuje...
                        Wlasnie wczoraj kupilem butelke 22 letniego scotcha - Spayside ktory dojrzewal w beczkach po sherry.. Niebo w gebie.... Takiego czegos nie mozna miec w domu caly czas bo alkoholizm gwarantowany....A mieszac z czymkolwiek?
                        Jakbym widzial to bym odebral... smile
                        O juz piszac poszedlem i sobie nalalem ...
                      • engine8 Re: Kąpiele 03.03.20, 02:18
                        No wlasnie..
                        Rum - od czasu do czasu do zabawy - zamiesza w glowie i wiecej sie go nie chce...i sie ma kaca..
                        A Scotch - wywarzony, na codzien przydatny i im starszy tym lepszy ... dobry aby sie delektowac i nie ma sie po nim kaca.
                        • came_lia Re: Kąpiele 03.03.20, 14:16
                          No widzisz jak trochę przydusić to byś dodał kosteczkę lodu i trochę toniku smile
                          Chyba wszyscy wiedzą ,że cola to dobry odrdzewiacz. Nie ma jednak nic lepszego na grypę żołądkowo jelitową.A na niszczenie wirusów to my mamy w Polsce bardzo dobrą Wódkę Żołądkową Gorzką.Jest robiona jako nalewka ziołowa na bazie ziół oraz gożdzików,cynamonu, gałki muszkatałowej,
        • came_lia Re: Kąpiele 01.03.20, 22:58
          Jak będziesz wyziębiona,spróbuj użyć utartego imbiru do kąpieli stóp.
          Przywożę sobie zawsze z nad morza bursztyn i robię nalewki z bursztynu.Jak mnie coś łapie to wlewam kilka kropel na wodę wypijam i trochę dodaję do kąpieli stóp..Mocno rogrzewa i pobudza krążenie.Nie smakuje ale pomaga.Zastanawialam się co takiego jest w nalewce z bursztynu okazuje się ,że zawiera
          wiele cennych mikroelementów: krzem, magnez, żelazo, wapń, potas, związki organiczne połączone z jodem ,kwas bursztynowy który zawiera wit C.
          Do kapieli w waniie można zastosować sól do kąpieli z naturalnym ekstraktem z bursztynu z Farmony .

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka