kieper
05.03.08, 21:17
Witam!
Mam zamiar zaciągnąć kredyt hipoteczny (nowe mieszkanie od dewelopera). Po
otrzymaniu informacji z kilku banków oferta Multibanku zdaje mi się
najkorzystniejsza.
MULTIBANK
Kwota kredytu: 180000 (z ubezpieczeniem 182520)
Waluta: Frank szwajcarski
Wartość nieruchomości: 192000
Okres spłaty: 30 lat
Marża / oprocentowanie kredytu: LIBOR 3M/WIBOR 3M + marża banku 0,9%
(oprocentowanie kredytu 3,69%)
Prowizja kredytowa: 1,80 - 2% (3650,40 zł)
Ubezpieczenie kredytu na okres do ustanow. prawnego zabezp.: Jednorazowa
wpłata w wysokości 0,2% (365,04 zł)
Czyli oprocentowanie do czasu wpisu hipoteki wynosiłoby 4,69%
Ubezpieczenie niskiego wkładu własnego: 1012,20 zł.
Ubezpieczenie nieruchomości od ognia i innych...: 12,48 zł miesięcznie
Reasumując początkowa opłata kredytowa:
5027,64 zł (prowizja kredytowa, ubezp. niskiego wkładu, ubezp. kredytu na
okres do ustanow. prawnego zabezp.)
RATA DO CZASU WPISU HIPOTEKI (STAŁA): 988 zł + ubezp. 12,48 zł
KOLEJNE RATY: 876,77 zł + ubezp. 12,48 zł.
Co o tym sądzicie? Znajdę coś lepszego?
Proszę o radę. Zależy mi na czasie