Dodaj do ulubionych

Multibank - proszę o radę

05.03.08, 21:17
Witam!

Mam zamiar zaciągnąć kredyt hipoteczny (nowe mieszkanie od dewelopera). Po
otrzymaniu informacji z kilku banków oferta Multibanku zdaje mi się
najkorzystniejsza.


MULTIBANK

Kwota kredytu: 180000 (z ubezpieczeniem 182520)

Waluta: Frank szwajcarski

Wartość nieruchomości: 192000

Okres spłaty: 30 lat

Marża / oprocentowanie kredytu: LIBOR 3M/WIBOR 3M + marża banku 0,9%
(oprocentowanie kredytu 3,69%)

Prowizja kredytowa: 1,80 - 2% (3650,40 zł)

Ubezpieczenie kredytu na okres do ustanow. prawnego zabezp.: Jednorazowa
wpłata w wysokości 0,2% (365,04 zł)
Czyli oprocentowanie do czasu wpisu hipoteki wynosiłoby 4,69%

Ubezpieczenie niskiego wkładu własnego: 1012,20 zł.

Ubezpieczenie nieruchomości od ognia i innych...: 12,48 zł miesięcznie


Reasumując początkowa opłata kredytowa:
5027,64 zł (prowizja kredytowa, ubezp. niskiego wkładu, ubezp. kredytu na
okres do ustanow. prawnego zabezp.)

RATA DO CZASU WPISU HIPOTEKI (STAŁA): 988 zł + ubezp. 12,48 zł
KOLEJNE RATY: 876,77 zł + ubezp. 12,48 zł.

Co o tym sądzicie? Znajdę coś lepszego?
Proszę o radę. Zależy mi na czasie
Obserwuj wątek
    • kieper Re: Multibank - proszę o radę 05.03.08, 21:20
      Acha, łączny dochód netto (2 osoby) to 3900 zł.
    • fortis_hipoteka Re: Multibank - proszę o radę 05.03.08, 23:29
      Moim zdaniem, jak dla tej kwoty kredytu oferta do zaakceptowania.
      • kieper Re: Multibank - proszę o radę 06.03.08, 09:48
        Czy jest bank, który miałby lepsze warunki? (mniejsze wstępne koszty, podobne raty).

        • oracki Re: Multibank - proszę o radę 07.03.08, 21:33
          Witam serdecznie,

          Oczywiście, że jest taki bank. To Multibank. Proszę o kontakt, to zaproponuję
          Panu znacznie lepsze warunki kredytu w MultiBanku niż oferta, jaką Pan otrzymał.

          Serdecznie pozdrawiam,
          Daniel Oracki
          daniel.oracki@multibank.pl
    • nocny_doradca_open Re: Multibank - proszę o radę 08.03.08, 01:27
      Witam,jesli chodzi o Multibank jest to oferta na dzien dzisiejszy
      dosyc atrakcyjna.Marża 0,9% jest promocyjna i jest to bardzo ale to
      bardzo wątpliwe zeby udalo sie z niej zejsc nizej...obojetnie co kto
      bedzie tutaj panu wypisywal.W Multibanku bez problemu moge zalatwic
      warunki bez prowizji.Nie bedzie raczej problemu z odstąpieniem od
      niej przez bank.Najwiekszym kosztem jaki bedzie to obowiazkowe
      ubezpieczenie (dla takiej marzy),ktore wynosi 1,4% - skladka platna
      za pierwsze 2 lata z góry,potem ok.4% powiekszana rata (4% od raty).
      Sugerowałbym jednak zastanowić się nad konkurencyjna ofertą banku w
      tej samej grupie kapitałowej, a mianowicie mBanku. Oferta tylko
      troche gorsza od Multi,gdyz marża bedzie (również w promocji) na
      poziomie 1% , a nie 0,9% (niewielkie przełożenie na ratę) ale za to
      ma Pan ubezpieczenie na zycie i od niezdolnosci do pracy. W
      Multibanku będzie musial Pan zaplacic dodatkowo za to ubezpieczenie!
      (oprócz tego co wyzej opisywałem)w standardzie platne jest tylko
      ubezp.ktore jest glownie chorobe (i tez pozostawia wiele do zyczenia
      jak się wgłębi w szczegóły).Biorąc pod uwagę fakt, że bierze Pan
      niemały kredyt to jednak powinno zależeć Panu bardziej na ubezp.na
      zycie (tymbardziej że w obu przypadkach ma Pan z tytulu
      ubezp.dodatkowy koszt).Jesli zyczy Pan sobie szczegółowego
      porównania plus ofertę jeszcze jednego banku (promocja tego banku
      dopiero wchodzi i nie moge jeszcze na forum o tym glosno pisac)
      proszę o wiaodmośc.Dodam tylko, że marża jest wyższa niż w
      poprzednich bankach ale nie placi Pan tu za ubezp.na życie...bo jest
      ono za daarmo...tak wiec oferty stają się bardziej porównywalne
      uwzględniając wszystkie koszta dodatkowe...pzdr

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka