18.08.09, 13:55
mam pytanie, czy różni się rozwód z orzeczeniem o winie partnera od
za porozumieniem stron?
Czy można wykazać winę męża na podstawie tego,że praca zawodowa i
problemy kolegów sa ważniejsze od rodziny i dziecka? Jedyne co męża
interesuje to jego praca, TV, sen jedzenie i praca. W weekend
siedzac w domu z nami nie chce awet nigdzie wychodzic tylko tkwi
przwed tv i nie moze sie doczekać pójscia do pracy. Jak tylko
zadzwoni ktos z pracy to ozywia sie od razu. Odseparował się od
rodziny, na czym najbrdziej cierpi dziecko, któremu w ogole nie
poswieca czasu.
Bardzo proszę o odpowiedz.
Obserwuj wątek
    • leptis ... 19.08.09, 07:46
      Wiem, ze jestes zagoniona ale toz to wszystko napisane.
      Trzeba czytac do tylu i sie znajdzie odpowiedz.

      Seks jest czy go nie ma?

      Jesli seksu nie ma tez to zapraszam na:
      Brak seksu w malzenstwie-takie forum
      i tam szukaj poki co pomocy, jesli wierzysz w siec.


      • suzi26 Re: ... 19.08.09, 08:17
        wybaczcie, jestem w lekkim stresie spowodowanym moja sytuacją i
        pewnie powielam pytania.
        Seks jest, a w zasadzie to potrzeba bo trudno nazwać to seksem, jak
        ludzie nawet się w trakcie nie całuja i nie patrzą na siebie.
        • leptis ... 19.08.09, 08:34
          Z Kiedys pamietam-duzo tam historii podobnej do Twojej czytalem.
          Stad moja sugestia.

          pozdrawiam

        • suzi26 Re: ... 19.08.09, 10:19
          dzięki
    • fragile66 Re: Rozwód 19.08.09, 13:41
      suzi26 napisała:

      > mam pytanie, czy różni się rozwód z orzeczeniem o winie partnera
      od
      > za porozumieniem stron?

      W kodeksach nie ma takiego pojęcia jak rozwód "za porozumieniem
      stron" - to jest określenie z kodeksu pracy i odnosi się do
      wypowiedzenia.
      Rozwód może być:
      - z orzeczeniem winy obu stron
      - z orzeczeniem wyłącznej winy jednej strony
      - bez orzekania o winie

      > Czy można wykazać winę męża na podstawie tego,że praca zawodowa i
      > problemy kolegów sa ważniejsze od rodziny i dziecka?

      Moim zdaniem nie da się. Ale dopóki nie spróbujesz, nie będziesz
      wiedziała. A sąd będzie miał twardy orzech do zgryzienia, a przy
      okazji sporo typowo prawniczego ubawu ("czego ci ludzie nie wymyślą,
      żeby się korzystnie rozwieść!").

      Jedyne co męża
      > interesuje to jego praca, TV, sen jedzenie i praca. W weekend
      > siedzac w domu z nami nie chce awet nigdzie wychodzic tylko tkwi
      > przwed tv i nie moze sie doczekać pójscia do pracy. Jak tylko
      > zadzwoni ktos z pracy to ozywia sie od razu. Odseparował się od
      > rodziny, na czym najbrdziej cierpi dziecko, któremu w ogole nie
      > poswieca czasu.

      Z tego wynika, że więź gospodarcza istnieje. Więź intymna - jak
      piszesz poniżej - też istnieje (co do jakości seksu sąd się nie
      będzie wypowiadał).
      Czyli możesz tylko argumentować, że ustała więź duchowa. Niestety
      dla większości sędziów to będzie za mało na rozwód.

      • suzi26 Re: Rozwód 19.08.09, 13:55
        dla sądu nie jest ważne to ze on sie niczym w domu nie interesuje?
        Zachowuje sie jak współlokator, płacąc tylko.
        Nawet własnym dzieckiem sie nie zajmuje, to nie jest istotne?
        to jakie to małżeństwo, które nie ma ze sobą o czym rozmawiać, a
        każda rozmowa kończy sie kłótnią i cisza w domu? Czasami nawet
        dziecko po takiej kłótni podejdzie do niego i może z 10 razy mówić -
        tato- a tato ma focha i sie nie odezwie do dziecka. Przeciez to
        nienormalne. A jak zadzwoni któs z pracy to z usmiechem na ustach
        odbiera.
        • adela38 Re: Rozwód 19.08.09, 15:29
          A czemu ty sobie d... zawracasz rodzajem rozwodu? Jak cie nie satysfakcjonuje
          wasze zycie to nie spij z nim, przygotuj sie, spakuj manatki, wyprowadz sie z
          dzieckiem i zajmij sie swoim zyciem.Do tego rozwod ci nie jest potrzebny.Jak
          potrzebujesz alimentow to tez mozesz o nie wystapic nie wystepujac o rozwod.Z
          dala oboje mozecie sie zastanawiac na spokojnie co z tym wszystkim zrobic...
          • suzi26 Re: Rozwód 19.08.09, 15:57
            pytam, bo on sam ostatnio spytał czy zgadzam sie na pozew bez
            orzekania o winie bo chce składać(jak się później okazało to był
            tylko pretekst do rozmowy). Mogę się tego spodziewać drugi raz i
            dlatego chcę wiedzieć jaka dla mnie będzie różnica.
            • a.niech.to Re: Rozwód 19.08.09, 17:12
              Przy okazji zapytaj, jak ta PRACA ma na imię.
              • scindapsus Re: Rozwód 19.08.09, 17:19
                tez mi to chodzilo po glowie ;0
                • a.niech.to Re: Rozwód 19.08.09, 17:26
                  klasyka gatunkuwink
          • a.niech.to Re: Rozwód 19.08.09, 17:11
            adela38 napisała:

            > Jak cie nie satysfakcjonuje
            > wasze zycie to nie spij z nim, przygotuj sie, spakuj manatki,
            wyprowadz sie z
            > dzieckiem i zajmij sie swoim zyciem.
            Myślisz, że wtedy ją zauważy?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka