Dodaj do ulubionych

PRÓBA BICIA REKORDU ŚWIATA W PRASOWANIU POD WODĄ

11.05.10, 17:50
PRASOWANIE POD WODĄ – SKĄD SIĘ WZIĘŁO I O CO W TYM CHODZI?

Najlepiej, jeśli damy wypowiedzieć się twórcy: „to dreszcz emocji wywołany wspinaniem się między chmurami, połączony z satysfakcją dobrze uprasowanej koszuli”.

Extreme ironing (z ang. ekstremalne prasowanie) to sport zapoczątkowany ponad dziesięć lat temu przez Philipa Shaw, który po ciężkim dniu pracy musiał zrobić prasowanie. Postanowił połączyć przyjemne z pożytecznym i zabrał żelazko na wspinaczkę. Tak powstała prawdopodobnie najbardziej szalona dyscyplina sportowa na świecie.

Jak to zrobić? Trzeba naprawdę niewiele: człowiek, żelazko, deska do prasowania i zwariowane miejsce, o którym ludzie pomyślą: „wow, jak on może tam prasować?!”

A że środowiskiem naturalnym KROKODYLI jest woda, postanowiliśmy spróbować pobić rekord świata w prasowaniu pod wodą!!!
Wszystkie znaki na niebie, ziemi i oczywiście wodzie podpowiadają nam, że rekord jest w naszym zasięgu… ale nie pobijemy go bez Was! Zgłosiło się do nas już ponad 100 osób, liczba osób potwierdzonych systematycznie wzrasta. Ale jeśli Wy też nurkujecie, Wasi znajomi nurkują, znajomi znajomych – przekażcie tę informację dalej! Chcemy, żeby Olsztyn przypomniał o swoim istnieniu na nurkowej mapie Polski i świata!
Poniżej krótka instrukcja i plan działania na najbliższe dni!
KIEDY:
29 maja 2010 – sobota
GDZIE:
Olsztyn - Jezioro Ukiel
LICZBA OSÓB:
Musi być nas przynajmniej 130 !!!
PLAN
Od poniedziałku 17 maja możecie dostarczać nam swoje deski do prasowania, żelazka i coś do prasowania - najlepiej przyczepić to gumką, a wtedy prasowanie będzie dziecinnie proste!
Do zestawu będą potrzebne 2 baniaki pięciolitrowe, np. po płynie do spryskiwacza jeden napełniony piachem, drugi baniak będzie służył jako boja.
Deski posiadające płytę będą miały dodatnią pływalność, baniak pięciolitrowy napełniony czymś ciężkim, będzie powodował, że spokojnie będziemy mogli sprowadzić deskę na dno.
Numery będziecie otrzymywać systematycznie jak będziecie przynosić deski – nasz człowiek – Tomek Walczak będzie prowadził rejestrację.
Od 24 maja będziemy systematycznie ustawiać deski i zwozić sprzęt do nurkowania do Olsztyna.
Zależy nam, abyście dostarczyli jak najwięcej desek i jak najszybciej, abyśmy mogli ustawić je wcześniej!! Jeszcze raz proszę wszystkich o informację czego brakuje, tak abyśmy nie stracili rekordu przez jakieś głupstwo. Proszę też o podanie rozmiaru skafandra – WAŻNE.
W załączniku pierwsze próby z prasowań, mamy nadzieję, że woda nad j. Ukiel będzie tak samo przejrzysta;)
W razie pytań – prosimy o kontakt!

Pozdrawiamy serdecznie!!!


CNN KROKODYLE
ul. Dąbrowszczaków 5/1
10-538 Olsztyn
tel.: +48 605 630 240
89 527 35 90
krokodyle@krokodyle.com.pl
www.krokodyle.com.pl


Obserwuj wątek

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka