Dodaj do ulubionych

co ja mam zrobić

01.07.14, 11:11
na obiad, żeby było szybko, tanio i żeby moje dzieci to zeżarły?
--
https://www.suwaczek.pl/cache/6ac6b93bad.png
Obserwuj wątek
    • dorcia1234 Re: co ja mam zrobić 01.07.14, 11:22
      makaron z truskawkami?
      moja zje to okażdej porze dnia i nocy, nie wiem jak twoje
      --
      www.pajacyk.pl
      ulubione forum Gwiazdki 2001:
      forum.gazeta.pl/forum/71,1.html?f=31090
      *** GWIAZDKI 2001 ***
        • irenazu Re: co ja mam zrobić 01.07.14, 11:39
          Placki ziemniaczane- jeżeli masz maszynkę do tarcia ziemniaków, to danie expresowe, na ręcznej też nie zajmuje dużo czasu. Z mięsa to pierś kurczaka pokrojona na drobniejsze kawałki, opanierowana lekko byle jak i usmażona w głębszym tłuszczu. Do tego frytki gotowe pieczone i sałatka z pomidora. Może brzmi to pracowicie, ale jest super szybkie. Frytki do piekarnika, w tym czasie szybkie krojenie, mięso do miseczki z roztrzepanym z mąką jajem i szybko na tackę z bułką tartą. Przemieszać i wszystko na patelnię (oczywiście bez pozostałości bułki). Przerzucić na drugą stronę i już. Kurczaka można doprawić gyrosem lub innymi przyprawami, które dzieci lubią.
    • anetchen2306 Re: co ja mam zrobić 01.07.14, 11:42
      U nas makaron (ja akurat znalazlam jeszcze opakowanie jakiegos chinskiego makaronu mie-cos tam, ale ze zwyklym tez juz robilam) curry: podsmaza sie na oleju warzywa, jakie sie tam ma (papryka, cos z mrozonek, seler, por, cebula, cukinia, kalafior ...), do tego dodaje ugotowany al dente makaron, posypuje obficie curry (albo jakas chinska przyprawa), nieco soli i pieprzu, podsmaza. I gotowe. U nas wszyscy lubia.
    • ceres9 Re: co ja mam zrobić 01.07.14, 11:52
      chinskie
      kurczak w kostke, dopraw przyprawa do kurczaka, oprosz maka
      na patelnie, podsmaz zalej sosem sojowym nie duzo bo slone
      do tego woreczek warzyw chinskich mrozonych, ryz lub makaron, woilawink
      zawsze robie jak nie mam polotuwink
          • bebe52 Re: co ja mam zrobić 01.07.14, 13:21
            to może klopsiki,hot dogi,zupa pomidorowa lub jakaś inna
            w sumie to mam tak samo jak ty moje dzieciory strasznie wybredne są i jak mam coś dla nich gotować to czasami szlag mnie trafia
            • mathiola Re: co ja mam zrobić 01.07.14, 15:56
              klopsiki błeeee suspicious
              Pomidorowa - ukochana ich zupa... do niedawna, teraz jeden nienawidzi, jeden zje ale ze wstrętem a jedna lubi dalej. Zabić się to mało.
              Ja nie wiem jak to jest że niektórzy mają dzieci, które zjadają to, co dostaną. To musi być wspaniałe uczucie - gotować dla takich dzieci
              --
              https://www.suwaczek.pl/cache/6ac6b93bad.png
      • opium74 Re: co ja mam zrobić 01.07.14, 12:12
        właśnie miałam napisac że sprzedac dzieci komuś innemu na wyżywienie smile ja jak nie mam natchnienia to dzwonie do sąsiadki z pytaniem co ma dla syna na obiad i czy ma dodatkowa porcje big_grin
        --
        Mężczyźni wolą ko­biety ład­ne niż mądre, po­nieważ łat­wiej im przychodzi pat­rze­nie niż myślenie.
    • margotka28 Re: co ja mam zrobić 01.07.14, 14:20
      paluszki rybne z frytkami i pomidorem/ogórkiem?
      naleśniki zapiekane z serem żółtym i szynką (alternatywa dla słodkich, których moi z kolei nie jedzą)
      parówkowe pajączki + chleb unurany w jajku i usmażony na patelni + jakieś warzywka
      zupa pomidorowa
      ryż z jabłkami i cynamonem/truskawkami
      pierś z kurczaka w pergaminie + ryż + mizeria
    • solejrolia Re: co ja mam zrobić 01.07.14, 16:02
      są wakacje, teraz jada się wakacyjne potrawy. i wazne ile tych dzieci, bo własnie smażenie naleśników z 1kg mąki, to mnie by się nie chciało.

z potraw zawsze zjadanych to. m.in.
      zupa ogórkowa, zupa pomidorowa i rosół.
      kopytka z sosem albo knedle z truskawkami (obie potrawy robi się szybko, tylko trzeba mieć ziemniaki z dnia poprzedniego)
      a makaron, grubszy, z pulpetami z sosem pomidorowym, też mniam.
      makaronz sosem śmietanowo-pieczarkowym,
      pierogi z serem odsmazone na patelni (mogą byc z biedronki)
      a kiełbasa, mięso z grilla? do tego micha sałaty.
      albo domowe hamburgery: kotlety mielone (z wołowiny, usmazone takie cieniutkie) , bach w bułkę kajzerkę,bułkę można chwilkę podsmażyć na patelni grilowej, będzie bardziej chrupiąca.
      do tego napchać warzyw wszelakich- sałatę, cebulę, ogórka, pomidora, ogórka konserwowego,
      całość zalać majonezem i keczupem, po 2sztuki na głowę. najedzą się do wypęku.

a wczoraj mieliśmy makaron carbonarra- wszystkim uszy się trzęsły!smile

--
      ...mogłabym być miła dla niektórych ludzi, ale oni sami mi na to nie pozwalają...
      • 3-mamuska Re: co ja mam zrobić 01.07.14, 21:49
        Juz po obiedzie ale ja szybko robię filety.
        Nie rozbijam tylko kroje wzdłuż, obtaczam smażę to 15-20 minut.
        W 10 minut odbiore ziemniaki (w 1 kolejności przed misem)
        Jak smażę kotlety to myje sałatę lub kroje ogórka, zalewam śmietania i juz.

Tego samego fileta mozna zawinąć w tortille dodać sałatę majonez ketchup, kukurydze z puszki pomidora czy paprykę co kto lubi i juz jest pycha danie.

Lub na jedna blaszkę wrzucam udka pałki, na druga pokrojone w ćwiartki ziemniaki i wstawiam do piekarnika.

Ostatecznie kupuje słoik czegoś gotowego lub paluszki rybne z frytkami i fasolkę w pomidorach i dzieciaki zjedzą.
        -----------------
        Życie ma ty­le ko­lorów, ile pot­ra­fisz w nim dostrzec.
        • zales239 Re: co ja mam zrobić 01.07.14, 22:03
          Ja to wszystko razem daję :
          pałki kurczaka ,ziemniaki, młodą marchewkę i cebulkę i to wszystko pod przykryciem duszę ,w piekarniku też można.
          Na koniec przyrumienię bez przykrycia do tego jakaś surówka-pycha.
          Jeden gar brudny tylko!
    • wilma1970 Re: co ja mam zrobić 01.07.14, 22:57
      Kiedyś pokroiłam parówki na centymetrowe kawałeczki. Na suche spaghetti (pojedynczą nitkę) nadziałam kilka kawałków parówek i ugotowałam. Mniej soli, bo parówki są słone! Zalałam sosem pomidorowym - pomidory z puszki, szczypta soli, cukru, usmażone na łyżeczce masła, bazylia, czosnek, oregano...ser. Efekt miękkiego makaronu z nadzianymi parówkami zadził dzieci na tyle, że wszamały i jeszcze mnie w rękę cmoknęły.

--
      I love mankind; it's people I can't stand. (Linus Van Pelt)
    • jan.kran Re: co ja mam zrobić 02.07.14, 11:41

Nie sadzę żebym Ci poradziła ale u nas na szybko i żeby syn zjadl to dal kokosowy , quinoa z warzywami , tofu z wok warzywami i mlekiem kokosowym i fajitas wege. Jarmużsmile
      Jak już jest zupelny kyzys i brak czasu to pizza od Włocha na rogu i oczywiście pierogismile))
      • jan.kran Re: co ja mam zrobić 02.07.14, 11:49

Dodam że syn gotuje świetnie a córka znakomicie. Jak ich coś w zęby gryzie to ich problem a nie mójsmile Mają dwie ręce , kasę na produkty spożywcze , garnek , patelnię oraz lodówkę , proszę bardzosmile
        Moje dzieci miały prawo kaprysić ale były granice i szybko zrozumiały że albo się same nauczą gotować albo umrą z głodu bo ja wredna i wyrodna jestemsmile))
        Od lat gotuja same smile
    • dlania Re: co ja mam zrobić 02.07.14, 12:03
      No tak stołówka szkolna zamknieta.
      Ulubione dania szkolne: ryż z polewą truskawkową, nalesniki, pierogi.
      I ostatnio sie dowiedziałam - zupa grysikowa. Kurde, w zyciu takiej nie robiłam, do głowy mi nie przyszło.
      A ze zdrowszych - kalafior z otrębami usmażonymi jako bułka tarta u nas wchodzi w dużych ilościach.

--
      "Punki przeważnie były z biedniejszych rodzin. Wtedy właśnie dostrzegało się po tych młodych ludziach stan finansowy rodziny. W rodzinach bogatych dzieci miały oryginalne ubrania i lubili dyskoteki. Biedniejsze były punkami i metalami" (by jagoda56)

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka