Dodaj do ulubionych

włosomaniaczki pomocy

22.07.14, 22:24
polećcie jakies miejsce gdzie mogłabym szukac pomocy...
Obserwuj wątek
    • iziula1 Re: włosomaniaczki pomocy 23.07.14, 08:18
      Fryzjer ?
    • olinka20 Re: włosomaniaczki pomocy 23.07.14, 08:42
      Taki najbardziej znany blog włosomaniaczkowy to Anwen chyba.
      A co sie dzieje?
    • kolibeer2 Re: włosomaniaczki pomocy 23.07.14, 08:55
      dużo porad można na wizażu znaleźć , ale tu też dziewczyny różne historie włosowe pewnie mają , może coś bliżej napiszesz coś swoim kłaczkom uczyniła ?
      • opium74 Re: włosomaniaczki pomocy 23.07.14, 09:22
        Sklep z perukami? wink
        • dziennik-niecodziennik Re: włosomaniaczki pomocy 23.07.14, 09:53
          też mi to chodzi po głowie big_grin
    • grave_digger Re: włosomaniaczki pomocy 23.07.14, 09:45
      Koniec z chemią, tylko naturalne metody.
      • dziennik-niecodziennik Re: włosomaniaczki pomocy 23.07.14, 09:53
        w jakim sensie koniec z chemią? mam nie myc szamponem? wink
        • grave_digger Re: włosomaniaczki pomocy 23.07.14, 11:42
          np. tu jest o myciu sodą jako ratunek dla włosów.
    • dziennik-niecodziennik Re: włosomaniaczki pomocy 23.07.14, 09:47
      ja już sama nie wiem co moim włosom jest. fryzjerkę mam dobrą w sensie do obcinania i czesania, ale mi chodzi bardziej o pielęgnację codzienną, a w tym to jakos sie fryzjerka mi nei sprawdza.
      generalnie nie wiem co z nimi zrobic. mam włosy w założeniu kręcone/falowane, przez lata stylizowane i czesane, wiec ten skręt włosa sie rozprostował mam wrażenie. jeszcze neidawno jak znalazłam przepis na traktowanie włosów kręconych i zastosowałam - miałam piekne loczki (wrzuciłam nawet zdjecie po pierwszej takiej pielegnacji gdzies tutaj). obecnie dupa szczaw, mam smętne półoklapłe falki, ktore albo wyglądają na przetłuszczone, albo sie elektryzują, mimo iz włosy zdrowe (nieporozdwajane, nieprzesuszone), obcięte odpowiednio - zapewne tylko wyglądają na zdrowe...
      szukam kogos kto by mi obejrzał włosy, powiedział CO z nimi robic, jak toto pielęgnowac, czy jest szansa ze się znów skręcą czy juz zrezygnowac z loków i stylizowac okragłą szczotką. tak, wiem, obecnie jest trudno bo często myję (upały, bieganie), ale tym bardziej chciałabym wiedziec co robię nie tak.
      i żeby ten ktoś jeszcze był na Pomorzu Środkowym, bo w tym momencie nie ma opcji wyjechania gdzies daleko...
      • opium74 Re: włosomaniaczki pomocy 23.07.14, 10:09
        a ogólen badania krwi robiłas? smile
        Masz moze jakis bardziej stresowy czas w życiu??
        Myślałaś o jakiejś suplementacji diety?
        • dziennik-niecodziennik Re: włosomaniaczki pomocy 23.07.14, 10:14
          wyniki mam prawidłowe. tarczyca kiepsko, ale jeszcze sie trzyma. stres mam taki jak zawsze, moze jestem bardziej zmęczona. dietę mam prawidłową, próbowałam suplementacji ale nie widac było efektów, wiec chyba nie w tym problem.
          • olinka20 Re: włosomaniaczki pomocy 23.07.14, 11:14
            Grave chodziło o farbe mycie itd.
            Farbujesz zwykłymi farbami?
            Jako hennomaniaczka wink powtorze po raz kolejny:
            Mi b. duzo dało jak zmieniłam szampon na taki bez silikonów ( aktualnie rossmanowska alterra) i farbe roslinną khadi( to henna).
            Włosów jest wiecej, są jakies takie zdrowsze.
            Oprocz tego stosuje radical w sprayu, zawsze po myciu.
            Gdzies czytalam, ze cuda na kiju są po wcierce jantar, warto sprobowac.
            Oprcz tego raz w tyg mozesz olejowac włosy ( dobry jest olej kokosowy, albo vatica), zostawic na noc, rano umyc normalnie szamponem. Poprawia sie naturalny skręt.
            • dziennik-niecodziennik Re: włosomaniaczki pomocy 23.07.14, 11:30
              farbuję włosy bardzo rzadko, głównie dlatego że przestały mi się podobać kolory. generalnie dążę do odzyskania i utrzymania naturalnego koloru i formy włosów. po ostatnim obcięciu jestem juz praktycznie u celu. rozważę hennę jak nastepnym razem zachce mi sie farbowac.
              szampon mam bez silikonów i parabenów, odżywki podobnie, silkonową mam taką odżywkę na końcówki, stosuje oszczędnie, końcówki wydają się to lubić.
              olejowanie na noc wychodzi mi słabo bo mam potem upieprzone pół łóżka, nawet jak sobie podścielę ręcznik big_grin i nie przepadam za spaniem z odczuciem wilgotnych włosów.
              ja nie umiem ocenić czego moje włosy potrzebują, czy protein, czy nawilżenia, czy oleju...
              • dziennik-niecodziennik Re: włosomaniaczki pomocy 23.07.14, 11:42
                jeszcze dopiszę żeby w pełni zobrazowac "problem" - jak tak sobie czytam to dużo osób pozwala swoim włosom normalnie wyschnąc samym i one sie jakos tam układają w te fale. moje nie. jak je wysyszę dyfuzorem z pianką czy żelem to tak, cośtam jeszcze jakos zawygląda. jak zostawię do wyschnięcia mam na głowie smętne sianko, przylizane przy skórze, falowane pośrodku, powywijane na końcach.
                • olinka20 Re: włosomaniaczki pomocy 23.07.14, 11:49
                  Oooo to masz takie jak ja włosy. No identyko.
                  No coz, teraz mam krotkie wiec schną same, a ja je potem traktuje czyms, coby je poczochrac i zeby sobie sterczały.
                  Jak miałam dłuzsze ( do ucha czy do ramion) to sorry, ale tylko szczotko suszarka obrotowa. Inaczej smętne przyklapciuchy.
                  Taki typ.
                  Albo jaki płyn podkrecający skręt ( miałam z firmy marion, b. fajny za grosze) i suszenie z głowa w dół suszarką.
                  Nie pocieszyłam, co nie?
                  • dziennik-niecodziennik Re: włosomaniaczki pomocy 23.07.14, 12:04
                    no to faktycznie mamy tak samo smile
                    nie pocieszyłas smile
                    • olinka20 Re: włosomaniaczki pomocy 23.07.14, 12:11
                      To polecam zakup obrotowej szczotko suszarki.
                      To naprawde fantastyczna sprawa.
                      • dziennik-niecodziennik Re: włosomaniaczki pomocy 23.07.14, 12:19
                        mam smile ale chciałabym już z niej nie korzystac...
              • olinka20 Re: włosomaniaczki pomocy 23.07.14, 11:45
                A taki czepek ( do farb czasem dołaczany) moze uzyj. To nie upierniczysz poscieli.
                Ciezki przypadek z ciebie wink wszystko wykluczyłysmy wink
              • grave_digger Re: włosomaniaczki pomocy 23.07.14, 11:49
                Twoje włosy mogą się wydawać przetłuszczone, bo za dużo tego wszystkiego stosujesz.
                Do odnowy kondycji spróbuje henny bezbarwnej. Sama natura, odżywi włos. Mi Khadi pomogła tylko w tym, że przestały mi włosy wypadać. Zawsze miałam rzadkie, ale po ciążach (przez hormony) są jeszcze rzadsze. Po chemicznych wypadały okropnie. Już więcej ich nie zastosuję. Może kiedyś uda mi się zaprzestać mycia również chemicznymi szamponami - póki co tylko Timotei 0%.
                • grave_digger Re: włosomaniaczki pomocy 23.07.14, 11:52
                  Doczytałam dalej co piszesz - poddajesz swoje włosy mnóstwem zabiegów plus dodatkowe żele, pianki, dyfozory (cóż to jest? wink )
                  Ja moje tylko myję szamponem, od wielkiego dzwonu odżywka (by się nie elektryzowały) i suszę. Nie pozwalam im wyschnąć, bo wtedy byłyby przyklapnięte. Suszę 2 minuty z użyciem rąk. 2 minuty, bo jest ich tak mało, że po tym czasie są suche.
                  • dziennik-niecodziennik Re: włosomaniaczki pomocy 23.07.14, 12:02
                    jakiemu tam mnóstwu smile
                    myję szamponem, nakładam i spłukuje odżywkę. obie rzeczy naturalne, bez parabenów, silikonów i innych takich. jesli mimo to końcówki sa splątane, co czasem się zdarza, to traktuję je tym preparatem do końcówek - to w sumie nie jest silikon, tylko preparat z olejkami, ale w skladzie ma silikony. układam na piankę lub zel, nie na obie rzeczy naraz. dyfuzor to nakładka na suszarkę umożliwiająca uzyskanie większej objętości włosów, przy włosach kręconych wręcz zalecana.
                    • kanga_roo Re: włosomaniaczki pomocy 23.07.14, 14:55
                      a jakbyś im dała spokój, kupiła (nie robię reklamy, podaję co sama stosuję) zwykły szampon i odżywkę nivea do długich włosów, plus piankę welli do loków? i poszła w stronę takiego uczesania blisko głowy, które nie wymaga większej objętości włosów, tylko właśnie lekkiego skrętu? i odpuściła suszarkę?
                      ja ile razy próbowałam sobie "polepszyć" włosy olejami, szamponami bez silikonów itp cudami, tyle razy wracałam do w/w zestawu. a mam włosy długie, układające się. wychodzę z założenia, że po coś te silikony wymyślili, i skoro moim włosom to służy, nie będę przekombinowywać. uważam, że Twoje właśnie tak wyglądają, bo za dużo dobrego im dałaś.
                      • olinka20 Re: włosomaniaczki pomocy 23.07.14, 19:57
                        KAngaroo jako, ze z opisu Dziennik ma takie włosy jak ja to ci powiem co sie stanie smile
                        Włosy wyglądają okropnie, są przylizane przy głowie, a koncówki zaczynają sie dziwnie kręcic ( u mnie kazdy w inna stronę i nie, nie jest to fajne).
                        U mnie jedyne co je ładnie podnosiło to ta kręcąca sie szczotko suszarka i cos co podnosiło włosy u nasady.
                      • dziennik-niecodziennik Re: włosomaniaczki pomocy 23.07.14, 21:46
                        po odpuszczeniu suszarki wyglądam mniej więcej tak. zapewniam Cię, to nic fajnego.
                        uczesanie blisko głowy KOMPLETNIE mi nie pasuje.
                        • olinka20 Re: włosomaniaczki pomocy 23.07.14, 21:56
                          O fuck, jestes moją zaginioną siostrą blizniaczką big_grin ( kolejną po Moonshanie big_grin ).
                          • dziennik-niecodziennik Re: włosomaniaczki pomocy 23.07.14, 21:58
                            tak czułam że coś nas łączy wink
                            • fajnyrobal Re: włosomaniaczki pomocy 24.07.14, 01:58
                              A ja bym ci powiedziała tak - odpuść sobie odżywki na jakiś czas, myj samym szamponem bez silikonów (są takie ziołowe), zastosuj raz w tygodniu olej rycynowy na noc na włosy. Z opisu włosy wyglądają na obciążone za bardzo.
                              moje włosy żyły i żyją własnym życiem. kiedy stosowałam silikony to miałam fryz jak na twoim załączonym zdjęciu - przylizane przy głowie i smętnie wijące się końce. Jak zaczęłam stosować rycynę, szampony bez sls i bezbarwną hennę jest o niebo lepiej. Przynajmniej układać się zaczęły w pożądaną stronę i nie przylegają ściśle do czaszki.
                        • tedesca1 Re: włosomaniaczki pomocy 24.07.14, 08:15
                          o Jezu, ale twarz masz okropną big_grin
                          • dziennik-niecodziennik Re: włosomaniaczki pomocy 24.07.14, 11:31
                            no widzisz, nawet na twarz mi te włosy szkodzą!!...
                            big_grin
                        • kanga_roo Re: włosomaniaczki pomocy 24.07.14, 08:57
                          hmm, jednak każdy chce coś innego, niż ma, ja przy tej długości mam wieeelką szopę loków lub siana, w zależności od pogody, stąd sugestia wykorzystania przyklepanych przy głowie włosów w jakiejś fajnej fryzurze, bo ja takie lubię, ale nawet przy cieniowaniu włosów miewam rzadko.
                          tak czy siak, dałabym im trochę luzu z odżywianiem, i szampon z silikonem.
                          • dziennik-niecodziennik Re: włosomaniaczki pomocy 24.07.14, 11:35
                            no jak widac, bo ja o wielkiej szopie loków MARZĘ!!!
                            siano mam, to podziękuję. ale jeszcze niedawno loczki miałam, umiały sie suki skręcic, a teraz się rozkręciły i ch....
                    • grave_digger Re: włosomaniaczki pomocy 24.07.14, 06:56
                      dziennik:
                      szampon raz
                      odżywka dwa
                      końcówki trzy
                      pianka/żel cztery

i to nie jest dużo?
                      • olinka20 Re: włosomaniaczki pomocy 24.07.14, 07:58
                        Szampon- no bo trzeba włosy umyc, zeby były czyste.
                        Odzywka- ja uzywałam jak miałam dłuzsze, bo nie rozczesałabym wlosów bez niej
                        cuś na koncówki- owszem, byc moze to za duzo
                        Pianka/zel- coby je podniesc u nasady i zeby to sie trzymało przez cały dzien ( albo chociaz z 8 godzin).
                        Nie, nie za duzo tongue_out
                        • grave_digger Re: włosomaniaczki pomocy 24.07.14, 08:31
                          a jednak dla włosów bardzo dużo.
                        • guderianka Re: włosomaniaczki pomocy 24.07.14, 08:37
                          bardzo dużo
                          szampon -bez parabenów - świetny skład ma babydream
                          odżywka-czasami i na końcówki
                          pianka/żel- jak najrzadziej
                          • olinka20 Re: włosomaniaczki pomocy 24.07.14, 08:43
                            Ale tłumacze wam- szampon bez parapenow i silikonow bez odzywki nie ma szans. Nie rozczesze włosów.
                            I o ile teraz mam krotkie, to w takich juz do ucha robiły mi sie kołtuny nie do rozczesania.
                            I tak, odzywke nakladałam tylko na koncowki.
                            A zel/pianka/cus, to zeby podniesc u nasady.
                            Osoba, ktora ma inne włosy ( jak np ty Guder, czy Grave ktora ma proste jak druty i nie uniesie ich chocby nie wiem co) tego nie zrozumie smile
                            Włosy podatne na krecenie są bardzo specyficzne.
                            Wyzej wklejone zdjecie oddaje naprawde jak sie wyglada BEZ kosmetyków wspomagających smile
                            • guderianka Re: włosomaniaczki pomocy 24.07.14, 08:52
                              Fakt, nie mam kręconych

Ale jeśli dziennik stosuje kosmetyki wspomagające a i tak ma problem-to chyba cosik jest na rzeczy ?
                            • dziennik-niecodziennik Re: włosomaniaczki pomocy 24.07.14, 11:20
                              ano własnie.
                              wlosy kręcone to ścierwy w pielęgnacji, bo nigdy tak naprawde nie wiadomo o co im chodzi i co im zaszkodziło. ja sie moge zwijać, zmieniac pielęgnację na taką i owaką, a okaże się że im się nie podoba moj naszyjnik, bo jak sie o niego na karku ocierają to sie elektryzują i wstają.
                              dlatego chciałabym się komus pokazac, żeby popatrzył, pomacal, ocenił. do Anwen najbardziej bym chciała, ale to daleko i nawet czasowo teraz sobie nie moge pozwolic, bo finansowo to pal szesc.
                          • dziennik-niecodziennik Re: włosomaniaczki pomocy 24.07.14, 11:25
                            szampon mam dobry. babydream u mnie sie kompletnie nie sprawdza.
                            odżywkę mam tez dobrą, nakładam po myciu, trzymam, spłukuję. bez odzywki moje włosy w ciągu dwóch-trzech tygodni zrobią się suche, matowe i szorstkie.
                            bez pianki/żelu wyglądam jakby mnie krowa polizała, niezaleznie od obcięcia jakie akurat mam na głowie. NIE CHCĘ tak wyglądac. wybieram preparaty dobre składowo, z minimalną iloscią alkoholu i innych dodatków.
                            • guderianka Re: włosomaniaczki pomocy 24.07.14, 12:38
                              to może musisz zmienić dietę ? wiesz , na zasadzie że jesteśmy tym co jemy ?
                              • dziennik-niecodziennik Re: włosomaniaczki pomocy 24.07.14, 13:13
                                ale nie bardzo mam wizję co mialabym zmienic. jem dośc zdrowo, moze za duzo big_grin ale róznorodnie. warzywa, owoce, ryby, mieso, nabiały, pieczywo w umiarkowanych ilosciach. na wegetarianizm stanowczo nie przejdę! smile
                                • guderianka Re: włosomaniaczki pomocy 24.07.14, 13:14
                                  a seks ? suspicious
                                  • dziennik-niecodziennik Re: włosomaniaczki pomocy 24.07.14, 13:15
                                    a dziękuję, w porządku, choc mogłoby być więcej suspicious
                                    myslisz ze od niedostatku seksu rozprostowują się loki? wink
                                    • guderianka Re: włosomaniaczki pomocy 24.07.14, 13:17
                                      big_grin
                                      no jakiś powód znaleźć trzeba smile
                                      • dziennik-niecodziennik Re: włosomaniaczki pomocy 24.07.14, 13:24
                                        to ja przepraszam na chwilę...

....MĘĘĘĘŻUUUU!!!!.... bo ja mam taką kurację zaleconą...

wink
                                        • guderianka Re: włosomaniaczki pomocy 24.07.14, 13:28
                                          dobre co nie ? big_grin
    • guderianka Re: włosomaniaczki pomocy 24.07.14, 08:35
      a myślałaś o tym, żeby ściąć jak najkrócej byłabyś w stanie zaakceptować ?
      i pij pokrzywę, we włosy wcieraj olejek arganowy
      • dziennik-niecodziennik Re: włosomaniaczki pomocy 24.07.14, 11:14
        mam ścięte najkrócej jak mogłam zaakceptowac, ale nie znosze tej fryzury. mogę porzucic marzenie o dłuuuugich puklach, ale na krótkie włosy sie nie godze. chce miec włosy do ramion, starczy mi.
        pokrzywe, bratki, skrzypy itd piłam i łykałam pół zycia, bez widocznego wpływu na jakośc włosa.
        olejku arganowego moje włosy nienawidzą. jak zresztą wiekszości innych olejków.
        • kolibeer2 Re: włosomaniaczki pomocy 24.07.14, 11:40
          się mi przypomniało odnośnie anwen - jesienią leciały mi włosy strasznie - u niej znalazłam coś takiego , bo alkoholowe wcierki/ substancje mi robiły masakrę ze skóry głowy :
          [url=http://www.anwen.pl/2012/11/kozieradka-cud-na-wypadajace-wosy.html]
          śmierdzi trochę , ale 2 złote to nie majątek, można wypróbować chociażby w weekend smile
          moje kłaki były po takim zabiegu faktycznie lekko uniesione - ciut jakby sztywniejsze , a odżywkę nakładam zawsze co najmniej kilka cm od głowy - w żadnym wypadku na skórę głowy
          też mam takie włosy , że się nie mogą zdecydować czy się chcą kręcić czy wręcz odwrotnie , ale na szczęście lubię nosić spięte fryzury
          • guderianka Re: włosomaniaczki pomocy 24.07.14, 12:40
            dziennik-a wszystko masz ok z hormonami ? @ ok, estrogen, progesteron ?
            bo włosy często reagują na jakieś zawirowania
            • dziennik-niecodziennik Re: włosomaniaczki pomocy 24.07.14, 13:11
              ciezko powiedziec właściwie, bo od lat mam hormony ustawione sztucznie i tego sie trzymam. obecnie mam spiralę, myslę że hormonalnie jest ok, chyba ze to się objawia tylko i wyłącznie na włosach.
              jak pisałam wyżej - troche zdycha tarczyca, ale jeszcze sie trzyma na tyle ze endo nie podejmuje leczenia.
              a poza tym jestem okazem zdrowia.
              • zuzia36 Re: włosomaniaczki pomocy 24.07.14, 14:37
                nie słuchaj ich one nie są włosamaniaczkami. Odzywka po myciu musi być!!! przyznaję od razu ze nie mam czasu czytać całego wątku. Próbowałaś mycia odzywką? olejujesz włosy?? co najmniej raz w tygodniu stosujesz jakąś solidną maskę?? do stylizacji polecam żel z siemienia lnianego. Moje włosy kochają płukankę z siemienia.
                Jestem początkującą włosamaniaczką. Pierwsze kosmetyki wybrała mi kokardka-mysi.blogspot.com/
                Powoli uczę się co służy moim włosom i próbuje nowych kosmetyków. Bardzo fajne szampony i odżywki mają w Skarbach Syberii.
                Zacznij czytać blogi wołosowe i poszukaj dziewczyny z podobnymi włosami.
                • kanga_roo Re: włosomaniaczki pomocy 24.07.14, 15:10
                  a byłaś już na wakacjach? moim włosom zrobiło doskonale zostawienie w spokoju na dwa tygodnie, oraz mycie inną niż zwykle wodą - w domu mamy bardzo twardą. wróciły z urlopu cudne, bo trochę się od słońca rozjaśniły w dodatku.
                  i jeszcze: czeszesz je? bo moim czesanie mocno szkodzi, mogę tylko na mokro a suche palcami układam i wodą. no i zaplatam.
                  ale generalnie analizując temat doszłam do wniosku, że moje włosy, traktowane tak samo cały czas, i tak mają fazy. raz się układają, raz nie, raz kosmyki wpadają do oczu, raz nie, raz wiszą smętnie, raz pięknie falują. i jakoś się nimi mocno nie przejmuję, próbuję tylko fryzurę dostosować do ich humoru smile
                • dziennik-niecodziennik Re: włosomaniaczki pomocy 24.07.14, 19:04
                  jestemprzykładem czwartym z tego linka
                  tzn nie kolorystycznie, ale mniej wiecej jakosciowo. moze jestem w lepszym stanie jednak. ale w temacie utraty skrętu wyglądam własnie tak sad
                  • zuzia36 Re: włosomaniaczki pomocy 25.07.14, 08:51
                    recenzjekosmetykowpolskich.blogspot.com/2013/07/historia-moich-fal-w-zdjeciach-dugi.html
                    • guderianka Re: włosomaniaczki pomocy 25.07.14, 09:02
                      fajna relacja wink

mam pytanie : jakie ta pani ma włosy ? naturalnie proste, pofalowane czy jakie ? bo na zdjęciu przed stylizacją ma proste z lekką falą ( tez takie mam) a po stylizacji -kręcone . O co chodzi ?
                      • zuzia36 Re: włosomaniaczki pomocy 25.07.14, 09:34
                        taki urok falowańców smile odpowiednia stylizacja i są kręciołki. Tez mam takie włosy, tylko moje są niskoporowate. Zeby mieć fale musze je dobrze nawilzyć, uzyć żelu + suszarka z dyfuzorem. Sporo z tym "zabawy". Na codzień albo zostawiam włosy po myciu nieczesane i macham nimi od czasu do czasu i wtedy sa proste, albo nawijam na opaskę/papiloty, spinki i wtedy są fale. Jezszce mozna je wiążać w koka i wtedy wychodzą włosy proste z pokręconymi końcami.
                      • dziennik-niecodziennik Re: włosomaniaczki pomocy 25.07.14, 10:32
                        no własnie o to chodzi co poprawna stylizacja moze zrobić z włosami kręconymi smile i ja potrzebuje kogos kto by mi dobrał prawidłową pielęgnacje i stylizację. i nauczył jak sie to robi. bo ja juz myslałam ze znalazlam swoją metodę, ale jednak coś jest ewidentnie źle. a WIEM że moje włosy stac na więcej smile
                        • zuzia36 Re: włosomaniaczki pomocy 25.07.14, 11:35
                          to napisz do tej dziewczny z bloga, albo wybierz sie do mysi. Ja do niej jechałam prawie 200 km.
                          • dziennik-niecodziennik Re: włosomaniaczki pomocy 25.07.14, 12:08
                            no ja do Mysi mam prawie 600 w jedną stronę. 5,5h w jedną stronę, z 3-4 na miejscu, kolejne 5,5h na powrót. cały dzień z bańki. mission impossible w tym momencie.
                            pojechałabym chętnie, gdyby to było ciut bliżej...
                          • dziennik-niecodziennik Re: włosomaniaczki pomocy 25.07.14, 12:09
                            że o koszcie całej wyprawy nie wspomnę...
                            • zuzia36 Re: włosomaniaczki pomocy 25.07.14, 12:32
                              to czytaj, próbuj, czytaj, próbuj itd.
                              np. www.wiedzmabloguje.com/2012/11/fale-techniki-stylizacji.html
                              • kanga_roo Re: włosomaniaczki pomocy 25.07.14, 13:36
                                ale na logikę, skoro trzeba się napracować, żeby uzyskać efekt skrętu, to nie do końca jet to dobre rozwiązanie. ja mam włosy niemal identyczne:
                                mlodsza-siostra.blogspot.com/2013/01/gdyby-wosy-mogy-mowic-czyli-pamietnik.html
                                tylko dłuższe, nie tak gładkie po rozczesaniu i cięte prosto. oszalałabym, codziennie je układając tak, żeby były fale lub loki. mam więc rytm trzydniowy: pierwszego dnia umyte rano schną jak chcą i się kręcą (jeśli nie chcą, spinam w kok). na noc splatam warkocz, więc drugiego dnia w zależności od pogody albo się kręcą, wtedy pokazuję je światu (rozpuszczone lub upięta góra lub koński ogon), albo nie chcą, i wtedy warkocz francuski lub jakiś kok. trzeci dzień jest powtórką drugiego, z przewagą warkocza smile
                                kiedy miałam krótkie, moczyłam je co rano, i ugniatałam z pianką, co trwało chwilę. moim zdaniem musisz wypraktykować jakąś metodę, która nie pochłania zbyt dużo czasu, a daje efekty.
                                • pilipionka Re: włosomaniaczki pomocy 25.07.14, 23:08
                                  Dokładnie - popieram Kanga_roo. Jeśli włosy nie zawsze chcą się kręcić, to znaczy, że nie ma sensu cały czas o ten skręt walczyć. Ja mam długie włosy, generalnie są kręcone - czyli kręcą się pid wpływem wilgoci w loki, zostawione same do wyschnięcia również są pokręcone. Następnie nadchodzi noc i rano włosy mam falowane (w najlepszym wypadku, w najgorszym mam siano) - wówczas spinam je albo w kok albo luźno nad karkiem z kitką na bok lub z tyłu. Dopóki miałam zakodowane w głowie, że mam kręcone włosy miotałam się w podobny sposób - wypróbowałam wszystkiego, żeby utrzymać skręt. Odkąd parę lat temu uznałam, że nie mam kręconych włosów, tylko falowane (a kręcenie to krótkotrwały bonus), wszystkie moje problemy się skończyły smile No i polubiłam upinanie, zresztą lepiej się czuję w upiętych.
                                  • dziennik-niecodziennik Re: włosomaniaczki pomocy 26.07.14, 10:55
                                    nie chce walczyc o skręt na siłe i za wszelką cenę. prawda jest jednak taka, że włos dobrze prowadzony, dobrze "zaopiekowany" wygląda i układa sie lepiej. i te fale tez beda bez specjalnego wysiłku wyglądac lepiej niz teraz, O ILE uda mi się rozpoznac i zaspokoic ich potrzeby. problemem jest to że ni chusteczki mi to nie wychodzi. probuje i nie mam efektu. i tu potrzebowałabym pomocy.
                                    • pilipionka Re: włosomaniaczki pomocy 27.07.14, 22:12
                                      A próbowałaś kupić u fryzjera preparaty nawilżające włosy kręcone? Nie wiem, jak to działa, bo sama nie próbowałam, ale miałam znajomą z burzą małych loków i ona właśnie stosowała kosmetyki wyłącznie fryzjerskie, kupowane w salonie lub na Allegro.
    • wlosomaniaczka Re: włosomaniaczki pomocy 02.07.21, 23:27
      Razem z koleżanką prowadzimy projekt, który ma ułatwić świadomą pielęgnację. Jeśli chcesz otrzymać bezpłatny dostęp do aplikacji, to koniecznie zostaw nam swój mail. Podrzucam również link do quizu www.poznajswojewlosy.com, gdzie sprawdzisz swoją wiedzę.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka