Dodaj do ulubionych

Komu grozi Rosja

15.07.19, 21:00
www.youtube.com/watch?v=iA2oL-f8ddI
Obserwuj wątek
  • krytyk2 Re: Komu grozi Rosja 15.07.19, 22:27
   myślałem ,ze poznam bardziej przekrojowy i głębszy punkt widzenia.Facet zaprezentował dosyc schematyczny pozziom rouzmowania.Uważam ,że możliwości techniczne armii rosyjskiej pozwalaja na większe i szybsze zaangażowanie w walkach z Polska aniżeli jest to tutaj przedstawione.Przede wszystkim wojsko rosyjskie ma przewagę nad nami w sensie czasu-jest jednolicie kierowane przez jeden osrodek decyzyjny ,ktory na dodatek jest bezwględny i wie czego chce.Dla porównania -ocenia się ,że większe jednostki armii NATO stacjonujące na Zachodzie Europy potrzebowałyby do kilkunastu dni na osiągnięcie pełnej gotowosci bojeowej ,która na dodatek byłaby opozniana przez wielopunktowosc i niejednorodnośc polityczna dowodzenia.Nie wspomne nawet o fakcie podstawowym -że w przypadku zastowania rakiet taktycznych z terytorium obwodu kalinigradzkiego juz po 5 minutach polskie centra logistyczne byłyby rozwalone w trzy dupy.
   • tapatik Re: Komu grozi Rosja 16.07.19, 06:15
    W innym nagraniu ten sam autor ocenia dowodzenie polskimi wojskami.
    Według niego tak na dobrą sprawę to mamy dwuwładzę.


    www.youtube.com/watch?v=l3t2_2XTDrI
    www.youtube.com/watch?v=9IXimdcvNe0
    www.youtube.com/watch?v=38TN7YWaWCg - tutaj mówi o tej dwuwładzy.

    Jeśli chodzi o rakiety, to tarcza antyrakietowa ma chyba właśnie służyć do obrony przed nimi?
    Czy coś pomerdałem?
    • krytyk2 Re: Komu grozi Rosja 16.07.19, 09:37
     nie jest znana skutecznośc tej tarczy w realnym zderzeniu rosyjskich rakiet i amerykańskich patriotów,mysle ,ze procent nie strąconych moze oscylować wokół 40-50/opieram sie na surowych testach praktycznych jednego z najlepszych na swieicie systemu antyrakietowego Izraela wobec rakiet Hamasu/.Zawsze jeszcze istnieje możliwosc wystrzelenia dwa razy wiekszej ilosci rakiet anizeli jest w stanie obsłużc polsko amerykanski system obronny..
     W tych wszystkich rozwazanaich warto tez wziąc pod uwage mozliwośc zastosowania przez Rosjan wojsk powietrzno desamtowych ,których maja najwiecej na swiecie w najwyzszej jakości.Wówczas liczba żołnierzy po stronie wroga gwatownie moze się powiekszyc
     • czuk1 Re: Komu grozi Rosja 23.07.19, 19:44
      Właśnie. Skuteczność i szybkość reakcji rozproszonego systemu rakietowego NATO (wg mnie) jest znacznie niższa od zamontowanego przez Rosję w obwodzie kaliningradzkim potencjału rakietowego i wojsk powietrzno-desantowych.
   • strelec13 Re: Komu grozi Rosja 25.07.19, 08:05
    Rosja nie będzię groziła ani Polsce ani UE!
    • czuk1 Re: Komu grozi Rosja 25.07.19, 15:24
     strelec13 napisał: Rosja nie będzię groziła ani Polsce ani UE!

     Kiedy, nie będzie groziła ? Dlaczego teraz grozi ?
     Przecież totalne uzbrojenie Rosji w obwodzie kaliningradzkim nie ma sensu.
     Polska nie grozi Rosji. Ale zmuszona jest wzmocnić uzbrojenie swojej północnej granicy i prosić NATO o wsparcie.    • krytyk2 Re: Komu grozi Rosja 26.07.19, 20:35
     tak zgadzam się...po prostu wejdzie i zajmie teren a potem powie ,ze ludnośc miejscowa ja o to poprosiła .Te numery były grane juz od 17 IX 1939 roku- na terenie dzisiejszej Białorusi,Ukrainyi Litwy oraz Polski.
    • tapatik Re: Komu grozi Rosja 26.07.19, 22:34
     strelec13 napisał:

     > Rosja nie będzię groziła ani Polsce ani UE!

     Skąd wiesz?
     • czuk1 Re: Komu grozi Rosja 29.08.19, 21:02
      Nie mżemy być tacy pewni …. i bezbronni. ;)

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka