Dodaj do ulubionych

Cud w kościele Św. Augustyna

28.06.11, 10:28
" Witam,
Nazywam się Witold Dąbrowski, mieszkam na Muranowie od urodzenia.Z wykształcenia jestem historykiem i poszukuję materiałów do filmu i do książki dotyczących wydarzenia określanego jako " Cud w kościele Św. Augustyna" z października 1959 r, kiedy to, na szczycie wieży przez kilkanaście dni ukazywał się wizerunek Matki Boskiej. Dotarłem do relacji naocznych świadków, złożyłem stosowny wniosek do IPN, prowadzę kwerendę historyczną, ale brakuje mi ikonografii z tego okresu, zdjęć i materiału filmowego. W tej chwili wspólnie z producentem filmowym Panią Bożeną Krakówką, nagrywamy materiał z bezpośrednimi świadkami tego wydarzenia. Mam w związku z tym apel-prośbę do wszystkich, którzy posiadają jakiekolwiek zdjęcia czy inne materiały dotyczące tego wydarzenia o ich udostępnienie, chociażby w celu dokonania zeskanowania czy zrobienia zapisu cyfrowego. Film i książka o tym wydarzeniu nie mają charakteru komercyjnego, a wszystkie materiały zostaną przekazane niodpłatnie parafii Św. Augustyna. Aktualnie proboszcz parafii, ks. Walenty Królak gromadzi relacje świadków i dysponuje opisem zdarzenia w kronice parafialnej. Z góry dziękuję!"

jeśli ktoś dysponuje takimi materiałami, lub zna osoby je posiadające, podam namiary do pana Witolda.
Obserwuj wątek

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka