Dodaj do ulubionych

gdzie oni są........

10.11.07, 14:26
grekokatolicy.

a ponoć było ich wiele więcej niz prawosławnych...
www.dziedzictwo.ekai.pl/text.show?id=1118
Obserwuj wątek
    • ram-bo Re: gdzie oni są........ 10.11.07, 14:28
      pl.wikinews.org/wiki/Grekokatolicy_kontra_prawos%C5%82awni_w_sprawie_trzech_obiekt%C3%B3w_kultu
    • ram-bo Re: gdzie oni są? 10.11.07, 14:33
      pl.wikinews.org/wiki/Grekokatolicy_kontra_prawos%C5%82awni_w_sprawie_trzech_obiekt%C3%B3w_kultu
      pl.wikipedia.org/wiki/Orla_(wojew%C3%B3dztwo_podlaskie)
      1834r- car rządzi w Orli.(unickiej)
      • ckmi O i to jest sposób 10.11.07, 15:20
        nie karmić trolla. Sam siebie pyta, sam sobie odpowiada.
        • lechowski51 Re: O i to jest sposób 10.11.07, 16:12
          Poczytalem...dzieki za linki i zastanawiam sie czyzby Ukraincy
          uniccy sa wrogami Ukraincow prawoslawnych?Dla mnie to zupelna
          egzotyka a wiec jezeli ktos moze to prosze o glebsze opisanie tego
          zjawiska
          • ram-bo Re: O i to jest sposób 10.11.07, 20:31
            O unitach się poprostu nie mówi, a jak się mówi to jak o jakiś
            zdrajcach przyjętych obecnie wartości.
            A najlepiej jak dziecko jest uczone że unita to inaczej prawosławny.
            Nikt nie wspomina że były momenty w historii ze prawosławni
            stanowili ok 1-2% w Bielsku.
            Nikt nie chce udzielic zgody na badanie pozostałości archiwów
            unickich.. Dlaczego?
            Bo historia jest pisana na nowo, tak aby pasowała.
            Setki lat kultury, Świątynie, cmentarze, wsie, rody i co pozostało??
            ano to- głęboka cisza.!.
            • lechowski51 Re: O i to jest sposób 10.11.07, 20:37
              Bron swojej spuscizny,pielegnuj tradycje a jak bedziesz kiedys w
              Sanoku to polecam jedne z najwiekszych w kraju zbiorow sztuki
              cerkiewnej w Sanockim Muzeum.Przy okazji mozesz zobaczyc tez
              najwieksza kolekcje malarstwa Beksinskiego.W Skansenie z koleji
              zobaczysz pozostalosci wsi lemkowskich,drewnianych cerkwi...
          • andruszczyn1 Re: O i to jest sposób 10.11.07, 21:19
            Proponuję durne pytanie przeformułować na jeszcze głupsze, np. czy Polacy-katolicy są wrogami: a)Polaków-unitów, b) Polaków-prawosławnych, c)Polaków-ewangelików?
            Ps. Romek nie wpier...aj się.
      • pidlasze Zle postawione pytanie 10.11.07, 20:52
        Gdybys zadal wlasciwe pytanie: - skad sie wzieli?
        pl.wikipedia.org/wiki/Unia_brzeska
        ...nie mial bys problemu z niuansem - "gdzie sie podziali?"
        Myslenie i domniemanie to dwie rozne rzeczy... :)))
        • partizan79 Re: Zle postawione pytanie 10.11.07, 21:03
          Myślę, że tą piękna ripostą zdenerwujesz naszych nowozalogowanych
          koleżków i zaraz tu będzie piany po kostki:)
          • pidlasze polecam sie na przyszlosc... 10.11.07, 21:07
            :))
            • lechowski51 Re: polecam sie na przyszlosc... 10.11.07, 21:12
              Dzwon bije glupcom a Bog kocha tak samo katolikow,prawoslawnych jaki
              i unitow.
              • pidlasze Re: polecam sie na przyszlosc... 10.11.07, 21:20
                lechowski51 napisał:

                > Dzwon bije glupcom a Bog kocha tak samo katolikow,prawoslawnych
                > jaki i unitow.
                To ty wierzysz w Boga? zaskoczyles mnie!
            • ram-bo Re: polecam sie na przyszlosc... 10.11.07, 21:15
              To tylko zachęta do dyskusji, a nie "bicie piany"
              Kto chce się kłucic to na innym wątku!
              Trochę kultury.Rozmawiamy, aby ktoś nie powiedział że problemy
              zamiatamy pod dywan.
              ale jakoś nikt nic nie mówi.
              • pidlasze Re: polecam sie na przyszlosc... 10.11.07, 21:23
                ram-bo
                Dalem ci konkretna odpowiedz, ale nie ignoruj jej tylko dlatego, ze
                nie pasuje do twej wizji. w linku jest i odpowiedz na twoje
                pytanie... trzeba tylko doczytac. :)
              • partizan79 Re: polecam sie na przyszlosc... 10.11.07, 21:25
                Zaczyna się:) Widzę, że pisanie słowa "kłUcic" jest bardzo "trendi"
                wśród nowozalogowanych*...
                • nikjesienny lachowski 10.11.07, 21:29
                  pisze w czarnych okularach . Jakby miał normalne , świat byłby
                  przyjażniejszy . Czy ten ludż nie ma przypadkiem nazwiska na R ?
              • lechowski51 Re: polecam sie na przyszlosc... 10.11.07, 21:32
                Z opwiesci mamy wiem ze kiedys chodzila razem z przyjaciolkami
                Ukrainkami do cerkwi,z koleji one chodzily razem z nia do
                kosciola.Dzisiaj zmaiast ekumenicznego dialogu i porozumienia widze
                osmieszanie polskosci i katolicyzmu i trwanie w religijnym
                getcie.Pink Floyd chcieli kiedys zburzyc wszystkie mury a na
                Podlasiu "wieczni murarze" w swoim fanatyzmie religijnym i
                narodowosciowym buduja je dalej w zapamietaniu i
                nienawisci.Odpocznijcie chlopcy troche!Rozejrzyjcie sie wokol
                siebie.Swiat sie zmienil, w lasach nie ma juz fanatykow z UPA i
                OUN,nic wam nie zagraza...poza samym soba.



                • nikjesienny Za wszystko , co zrobiłeś 10.11.07, 21:35
                  na tym forum , wrzuć sporo jutro na tacę . Może poczujesz się
                  rozgrzeszony . Zaznaczam , może poczujesz się .
                  • andruszczyn1 Re: Za wszystko , co zrobiłeś 10.11.07, 21:57
                    nikjesienny napisał:

                    > na tym forum , wrzuć sporo jutro na tacę . Może poczujesz się
                    > rozgrzeszony . Zaznaczam , może poczujesz się .

                    W cerkwi wrzuć...ekumenicznie:)
                • pidlasze Re: polecam sie na przyszlosc... 10.11.07, 21:37
                  lechowski51 napisał:
                  > Z opwiesci mamy wiem ze kiedys chodzila razem z przyjaciolkami
                  > Ukrainkami do cerkwi,z koleji one chodzily razem z nia do
                  > kosciola....
                  Ale przeciez w/g oficjalnej wersji nie bylo (!i nie ma!) tutaj
                  zadnych Ukraincow!!!
                  To sa w koncu czy ich nie ma?!? Bo ja sam juz sie gubie!
                  :)))))
                • partizan79 Re: polecam sie na przyszlosc... 10.11.07, 21:37
                  No proszę. Każdy wątek jest po to, żeby w rezultacie doj*bać dla
                  prawosławnych..
                  • lechowski51 Re: polecam sie na przyszlosc... 10.11.07, 22:14
                    Partizan.....wyjdz z okopow!Moja mama akurat chodzila do cerkwi
                    unickiej.Sprawdzilem...Ustianowa kolo Ustrzyk D.Partizna!Spiesz sie
                    kochac ludzi bo szybko odchodza!....moj i Twoj Jezus Chrystus na
                    Gorze Synaj mowil o przykazaniu MILOSCI.Jak mi nie wierzysz zapytaj
                    jutro swojego batke
                    • bronek_lunatyk Re: polecam sie na przyszlosc... 10.11.07, 22:22
                      lechowski51 napisał:

                      > Partizan.....wyjdz z okopow!Moja mama akurat chodzila do cerkwi
                      > unickiej.Sprawdzilem...Ustianowa kolo Ustrzyk D.Partizna!Spiesz
                      sie
                      > kochac ludzi bo szybko odchodza!....moj i Twoj Jezus Chrystus na
                      > Gorze Synaj mowil o przykazaniu MILOSCI.Jak mi nie wierzysz
                      zapytaj
                      > jutro swojego batke

                      Mnie tam nie bylo . Jak byles powinienes pamietac co nakazano .
                      • lechowski51 Re: polecam sie na przyszlosc... 10.11.07, 22:28
                        Bronek i tak nie zrozumiesz
                    • partizan79 Re: polecam sie na przyszlosc... 10.11.07, 22:38
                      Nie interesuje mnie ekumenizm oparty na Twoich zasadach.
                • andruszczyn1 Re: polecam sie na przyszlosc... 10.11.07, 21:55
                  lechowski51 napisał:
                  > Odpocznijcie chlopcy troche!Rozejrzyjcie sie wokol
                  > siebie.Swiat sie zmienil, w lasach nie ma juz fanatykow z UPA i
                  > OUN,nic wam nie zagraza...poza samym soba.

                  Pod Narwią w lasach nie było UPA. Za daleko się chłopie wdrapałeś po mapie. Wracaj na swoją budowę, bo jak widzisz u nas boom budowlany. Ciasno.
                  • lechowski51 Re: polecam sie na przyszlosc... 11.11.07, 14:19
                    Wiem ze na Narwia nie bylo UPA,bo tutaj nie bylo Ukraincow majacych
                    swiadomosc narodowa.Do dzisiaj zreszta wielu z Was nie wie kim jest-
                    Ukraincem,Bialorusinem,Rusinem.....
    • pawlozsiul Wikipedia, tak.. prawda... wiecie, rozumiecie 11.11.07, 01:32
      To jest świetny projekt. Taki bardzo obywatelski. Wiecie,
      rozumiecie - prawda - nie tylko każdy może czytać, ale i każdy może
      pisać. Ja na ten przykład - z chemii miewałem kłopoty z promocją do
      następnej klasy, a tu proszę - dzięki Wikipedii mogę zostać autorem
      artykułu o aminokwasach.

      Myślę, że byłby to lepszy artykuł niż ten o Orli.
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka