ram-bo 10.11.07, 14:26 grekokatolicy. a ponoć było ich wiele więcej niz prawosławnych... www.dziedzictwo.ekai.pl/text.show?id=1118 Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
ram-bo Re: gdzie oni są........ 10.11.07, 14:28 pl.wikinews.org/wiki/Grekokatolicy_kontra_prawos%C5%82awni_w_sprawie_trzech_obiekt%C3%B3w_kultu Odpowiedz Link Zgłoś
ram-bo Re: gdzie oni są? 10.11.07, 14:33 pl.wikinews.org/wiki/Grekokatolicy_kontra_prawos%C5%82awni_w_sprawie_trzech_obiekt%C3%B3w_kultu pl.wikipedia.org/wiki/Orla_(wojew%C3%B3dztwo_podlaskie) 1834r- car rządzi w Orli.(unickiej) Odpowiedz Link Zgłoś
ckmi O i to jest sposób 10.11.07, 15:20 nie karmić trolla. Sam siebie pyta, sam sobie odpowiada. Odpowiedz Link Zgłoś
lechowski51 Re: O i to jest sposób 10.11.07, 16:12 Poczytalem...dzieki za linki i zastanawiam sie czyzby Ukraincy uniccy sa wrogami Ukraincow prawoslawnych?Dla mnie to zupelna egzotyka a wiec jezeli ktos moze to prosze o glebsze opisanie tego zjawiska Odpowiedz Link Zgłoś
ram-bo Re: O i to jest sposób 10.11.07, 20:31 O unitach się poprostu nie mówi, a jak się mówi to jak o jakiś zdrajcach przyjętych obecnie wartości. A najlepiej jak dziecko jest uczone że unita to inaczej prawosławny. Nikt nie wspomina że były momenty w historii ze prawosławni stanowili ok 1-2% w Bielsku. Nikt nie chce udzielic zgody na badanie pozostałości archiwów unickich.. Dlaczego? Bo historia jest pisana na nowo, tak aby pasowała. Setki lat kultury, Świątynie, cmentarze, wsie, rody i co pozostało?? ano to- głęboka cisza.!. Odpowiedz Link Zgłoś
lechowski51 Re: O i to jest sposób 10.11.07, 20:37 Bron swojej spuscizny,pielegnuj tradycje a jak bedziesz kiedys w Sanoku to polecam jedne z najwiekszych w kraju zbiorow sztuki cerkiewnej w Sanockim Muzeum.Przy okazji mozesz zobaczyc tez najwieksza kolekcje malarstwa Beksinskiego.W Skansenie z koleji zobaczysz pozostalosci wsi lemkowskich,drewnianych cerkwi... Odpowiedz Link Zgłoś
andruszczyn1 Re: O i to jest sposób 10.11.07, 21:19 Proponuję durne pytanie przeformułować na jeszcze głupsze, np. czy Polacy-katolicy są wrogami: a)Polaków-unitów, b) Polaków-prawosławnych, c)Polaków-ewangelików? Ps. Romek nie wpier...aj się. Odpowiedz Link Zgłoś
pidlasze Zle postawione pytanie 10.11.07, 20:52 Gdybys zadal wlasciwe pytanie: - skad sie wzieli? pl.wikipedia.org/wiki/Unia_brzeska ...nie mial bys problemu z niuansem - "gdzie sie podziali?" Myslenie i domniemanie to dwie rozne rzeczy... :))) Odpowiedz Link Zgłoś
partizan79 Re: Zle postawione pytanie 10.11.07, 21:03 Myślę, że tą piękna ripostą zdenerwujesz naszych nowozalogowanych koleżków i zaraz tu będzie piany po kostki:) Odpowiedz Link Zgłoś
lechowski51 Re: polecam sie na przyszlosc... 10.11.07, 21:12 Dzwon bije glupcom a Bog kocha tak samo katolikow,prawoslawnych jaki i unitow. Odpowiedz Link Zgłoś
pidlasze Re: polecam sie na przyszlosc... 10.11.07, 21:20 lechowski51 napisał: > Dzwon bije glupcom a Bog kocha tak samo katolikow,prawoslawnych > jaki i unitow. To ty wierzysz w Boga? zaskoczyles mnie! Odpowiedz Link Zgłoś
ram-bo Re: polecam sie na przyszlosc... 10.11.07, 21:15 To tylko zachęta do dyskusji, a nie "bicie piany" Kto chce się kłucic to na innym wątku! Trochę kultury.Rozmawiamy, aby ktoś nie powiedział że problemy zamiatamy pod dywan. ale jakoś nikt nic nie mówi. Odpowiedz Link Zgłoś
pidlasze Re: polecam sie na przyszlosc... 10.11.07, 21:23 ram-bo Dalem ci konkretna odpowiedz, ale nie ignoruj jej tylko dlatego, ze nie pasuje do twej wizji. w linku jest i odpowiedz na twoje pytanie... trzeba tylko doczytac. :) Odpowiedz Link Zgłoś
partizan79 Re: polecam sie na przyszlosc... 10.11.07, 21:25 Zaczyna się:) Widzę, że pisanie słowa "kłUcic" jest bardzo "trendi" wśród nowozalogowanych*... Odpowiedz Link Zgłoś
nikjesienny lachowski 10.11.07, 21:29 pisze w czarnych okularach . Jakby miał normalne , świat byłby przyjażniejszy . Czy ten ludż nie ma przypadkiem nazwiska na R ? Odpowiedz Link Zgłoś
lechowski51 Re: polecam sie na przyszlosc... 10.11.07, 21:32 Z opwiesci mamy wiem ze kiedys chodzila razem z przyjaciolkami Ukrainkami do cerkwi,z koleji one chodzily razem z nia do kosciola.Dzisiaj zmaiast ekumenicznego dialogu i porozumienia widze osmieszanie polskosci i katolicyzmu i trwanie w religijnym getcie.Pink Floyd chcieli kiedys zburzyc wszystkie mury a na Podlasiu "wieczni murarze" w swoim fanatyzmie religijnym i narodowosciowym buduja je dalej w zapamietaniu i nienawisci.Odpocznijcie chlopcy troche!Rozejrzyjcie sie wokol siebie.Swiat sie zmienil, w lasach nie ma juz fanatykow z UPA i OUN,nic wam nie zagraza...poza samym soba. Odpowiedz Link Zgłoś
nikjesienny Za wszystko , co zrobiłeś 10.11.07, 21:35 na tym forum , wrzuć sporo jutro na tacę . Może poczujesz się rozgrzeszony . Zaznaczam , może poczujesz się . Odpowiedz Link Zgłoś
andruszczyn1 Re: Za wszystko , co zrobiłeś 10.11.07, 21:57 nikjesienny napisał: > na tym forum , wrzuć sporo jutro na tacę . Może poczujesz się > rozgrzeszony . Zaznaczam , może poczujesz się . W cerkwi wrzuć...ekumenicznie:) Odpowiedz Link Zgłoś
pidlasze Re: polecam sie na przyszlosc... 10.11.07, 21:37 lechowski51 napisał: > Z opwiesci mamy wiem ze kiedys chodzila razem z przyjaciolkami > Ukrainkami do cerkwi,z koleji one chodzily razem z nia do > kosciola.... Ale przeciez w/g oficjalnej wersji nie bylo (!i nie ma!) tutaj zadnych Ukraincow!!! To sa w koncu czy ich nie ma?!? Bo ja sam juz sie gubie! :))))) Odpowiedz Link Zgłoś
partizan79 Re: polecam sie na przyszlosc... 10.11.07, 21:37 No proszę. Każdy wątek jest po to, żeby w rezultacie doj*bać dla prawosławnych.. Odpowiedz Link Zgłoś
lechowski51 Re: polecam sie na przyszlosc... 10.11.07, 22:14 Partizan.....wyjdz z okopow!Moja mama akurat chodzila do cerkwi unickiej.Sprawdzilem...Ustianowa kolo Ustrzyk D.Partizna!Spiesz sie kochac ludzi bo szybko odchodza!....moj i Twoj Jezus Chrystus na Gorze Synaj mowil o przykazaniu MILOSCI.Jak mi nie wierzysz zapytaj jutro swojego batke Odpowiedz Link Zgłoś
bronek_lunatyk Re: polecam sie na przyszlosc... 10.11.07, 22:22 lechowski51 napisał: > Partizan.....wyjdz z okopow!Moja mama akurat chodzila do cerkwi > unickiej.Sprawdzilem...Ustianowa kolo Ustrzyk D.Partizna!Spiesz sie > kochac ludzi bo szybko odchodza!....moj i Twoj Jezus Chrystus na > Gorze Synaj mowil o przykazaniu MILOSCI.Jak mi nie wierzysz zapytaj > jutro swojego batke Mnie tam nie bylo . Jak byles powinienes pamietac co nakazano . Odpowiedz Link Zgłoś
lechowski51 Re: polecam sie na przyszlosc... 10.11.07, 22:28 Bronek i tak nie zrozumiesz Odpowiedz Link Zgłoś
partizan79 Re: polecam sie na przyszlosc... 10.11.07, 22:38 Nie interesuje mnie ekumenizm oparty na Twoich zasadach. Odpowiedz Link Zgłoś
andruszczyn1 Re: polecam sie na przyszlosc... 10.11.07, 21:55 lechowski51 napisał: > Odpocznijcie chlopcy troche!Rozejrzyjcie sie wokol > siebie.Swiat sie zmienil, w lasach nie ma juz fanatykow z UPA i > OUN,nic wam nie zagraza...poza samym soba. Pod Narwią w lasach nie było UPA. Za daleko się chłopie wdrapałeś po mapie. Wracaj na swoją budowę, bo jak widzisz u nas boom budowlany. Ciasno. Odpowiedz Link Zgłoś
lechowski51 Re: polecam sie na przyszlosc... 11.11.07, 14:19 Wiem ze na Narwia nie bylo UPA,bo tutaj nie bylo Ukraincow majacych swiadomosc narodowa.Do dzisiaj zreszta wielu z Was nie wie kim jest- Ukraincem,Bialorusinem,Rusinem..... Odpowiedz Link Zgłoś
pawlozsiul Wikipedia, tak.. prawda... wiecie, rozumiecie 11.11.07, 01:32 To jest świetny projekt. Taki bardzo obywatelski. Wiecie, rozumiecie - prawda - nie tylko każdy może czytać, ale i każdy może pisać. Ja na ten przykład - z chemii miewałem kłopoty z promocją do następnej klasy, a tu proszę - dzięki Wikipedii mogę zostać autorem artykułu o aminokwasach. Myślę, że byłby to lepszy artykuł niż ten o Orli. Odpowiedz Link Zgłoś