Dodaj do ulubionych

Inwestycja na Zakrzówku

24.02.05, 11:39
Na Zakrzówku w nieruchomosciach wybudowanych przez Spóldzielnia Dom dla
Młodych są peknięcia scian, był i moze jest grzyb, na poddaszu w
indywidualnych przypadkach jest zimmno bo skąś ciągnie, przcieka w wielu
miejscach od balkonów i przewodów wentylacyjnych, akustyka okropna i
wyciągneli po 3 000 zł za m2 a w dodatku w wielu nieruchomościach od lat nie
ma ostatecznego rozliczenia i przekształcenia w odrębną własność z powodu
wyciągnięcia ze Spółdzielni pieniędzy przez prezesa.
Obserwuj wątek
            • axina Re: Inwestycja na Zakrzówku 24.02.05, 13:00
              No cóż ja mieszkam na Obozowej, niestety nie mam tak pozytywnych odczuć co
              nieruchomości SM DdM ...
              A więc :
              - przemarzanie ścian - brak ocieplenia budynku
              - grzyb obecny - niestety w coraz większej liczbie mieszkań....
              - źle zaizolowano betonowe elementy stropu - przemakanie
              - przemarzanie przy kominach
              - o akustyce nawet nie wspominam , bo to już chyba norma
              Coś jeszcze?
                • ks222 Partactwo Prezesów 24.02.05, 13:12
                  Na pewno nie cegła.
                  Na Szwai zmienili pustak w stosunku do Obozowej i Zakrzówka i podobno będą
                  owijać ciągi wodne folią przeciw rozchodzeniu się dzwięków, ale to postępowanie
                  zostało osiągnięte dzięki interwencją mieszkanów nieruchomości wybudowanych
                  przez Spółdzielnię.
                  Na Zakrzówku są cztery nieruchomości budowane na przestrzeni lat i na
                  przestrzeni tych lat nie wyciągnęła Spóldzielnia żadnych wniosków, że coś
                  należy poprawić aby ściany nie pękały aby również nie była tak niska izolacja
                  akustyczna i ani by nie powstawał grzyb.
                  • shaddock Zmiany na Szwai 24.02.05, 13:26
                    Blok budowany jest z bloczków silikatowych Silka, stropy i niektóre ściany są
                    wylewane na mokro. Piony kanalizacyjne faktycznie owinięte są folią. Piony z
                    ciepłą wodą są zaizolowane. Instalacja wodna i co w mieszkaniach będzie w
                    peszlach.
                    Izolacją ścian ma być styropian 12 cm - jak na razie widać przy świeżo
                    wylewanych balkonach, że faktycznie pozostawiono na niego miejsce. Mam tylko
                    nadzieję, że obiją blok styropianem w całości i przed naszym wprowadzeniem się,
                    a nie jak na Obozowej - tylko na nalegania mieszkańców i to nie wszędzie.
                    Obecnie styropian jest podbijany pod stropy nad piwnicami.
                    • olka_krakow Re: Zmiany na Szwai 24.02.05, 21:32
                      Mam tylko
                      > nadzieję, że obiją blok styropianem w całości i przed naszym wprowadzeniem się,
                      >
                      > a nie jak na Obozowej - tylko na nalegania mieszkańców i to nie wszędzie.

Nie wiem o czym mowisz, ja mieszkam w trzecim bloku i on byl w calosci oblozony
                      styropianem, widzialam to na wlasne oczy w trakcie budowy bloku. Ale niestety,
                      nie jest to ocieplenie bloku, poniewaz ocieplenie jest to welna mineralna +
                      styropian. I tego brakuje na Obozowej i pewnie zabraknie tez na Szwai.

Nie spotkalam sie rowniez z niczym takim, o czym pisze powyzej axina ,
                      m.in.przymarzanie scian, grzyb w mieszkaniu itp. rzeczy. Bloki przy Obozowej
                      maja swoje minusy, np. halasy z innych mieszkan. Ale to tez zalezy od tego jak
                      nabywcy mieszkan wykanczaja mieszkania. Nad moim mieszkaniem sa 2 mieszkania
                      dwupoziomowe. Jedno jest wykonczone drozszym kosztem i stamtad nie dochodza
                      zadne odglosy w tym nawet odglosy rur z lazienki, z drugiego natomiast dochodza
                      szumy z rur lazienkowych oraz, sporadycznie, lekkie skrzypienie schodow
                      wewnetrznych w mieszkaniu i nic poza tym.
                      • shaddock Re: Zmiany na Szwai 24.02.05, 22:48
                        Nigdy nie widziałem bloków na Obozowej, powołałem się na
                        forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=412&w=19135216&a=19759009
                        Dlaczego uważasz, że pojedyncza warstwa styropianu nie stanowi ocieplenia i że
                        musi być styropian + wełna? To są po prostu różne technologie ocieplania, ich
                        efektywność zależy od grubości poszczególnych warstw. Z przytoczonego parę
                        wypowiedzi wyżej opisu www.winpol.civ.pl/podstrony/silka/silka.htm
                        wynika, że technologia na Szwai (Silka M24 + 12cm styropianu) daje niezłe
                        parametry.
                      • axina Re: Zmiany na Szwai 25.02.05, 13:23
                        > Nie spotkalam sie rowniez z niczym takim, o czym pisze powyzej axina ,
                        > m.in.przymarzanie scian, grzyb w mieszkaniu itp. rzeczy.

Ja niestety miałam niewątpliwą przyjemność spotkania sie z tymi wszystkimi
                        drobiazgami , i cóż mogę powiedzieć tylko tyle że masz szczęście iż masz tak
                        fajnie położone mieszkanie, że sąsiedzi ogrzewają Cię z wszystkich stron,
                        akurat Twój blok został ocieplony no i nie słyszysz np. sąsiada/sąsiadki
                        załatwiających potrzeby fizjologiczne .....
                        Nie jest to nagonka na SM - po prostu piszę o tym co zaczyna pojawiać się w
                        naszych mieszkaniach, które dzięki Bogu użytkujemy od nieco ponad 2 lat.

Może popytaj swoich sąsiadów, nawet z Twojego bloku - wiem, że nie wszyscy są
                        tam tak zachwyceni tym za co zapłacili ciężkie pieniądze- i może troszkę
                        zmienisz zdanie na temat jakości wykonania budynków w których mieszkamy...

A skoro mieszkańcy z ul. Szwai mogą już teraz , na etapie budowy dowiedzieć się
                        takich, a nie innych szczegółów dot. wykonania budynków ( bo nie jest to tylko
                        problem Obozowej, od znajomych wiem że również i na Zakrzówku jest podobnie) na
                        które mogą mieć wpływ jeszcze na obecnym etapie budowy, to chyba lepiej
                        ludzi "uświadomić" w tej kwestii troszeczkę wcześniej , nie uważasz?
                        • olka_krakow Re: Zmiany na Szwai 25.02.05, 16:02
                          Oczywiscie, masz racje, nalezy te osoby uswiadamiac.

no i nie słyszysz np. sąsiada/sąsiadki
                          > załatwiających potrzeby fizjologiczne .....

To wlasnie, jak juz pisalam, zalezy od tego jakim kosztem jest wykonczone
                          mieszkanie (drozej czy taniej).
                          W czasach obecnych we wszystkich blokach rury ida w scianach, ponadto kazde
                          mieszkanie jest inne i nie da sie umiescic rur, jak dawniej, w jednym pionie.
                          Dlatego, wlasnie, slychac te rury i kible. I ten problem dotyczy nie tylko
                          naszej spoldzielni, ale wiekszosci blokow budowanych w ostatnim czasie.
    • noemi27 Re: Inwestycja na Zakrzówku 14.04.05, 12:09
      Mieszkamy przy ul. Ceglarskiej - "wspaniała" inwestycja SM DdM. Na szczęście tylko wynajmujemy tam mieszkanie, ale właścicele są blizscy rozpaczy. Po ostatnich dwóch zimach, jak przyszły roztopy, zaczęło nas zalewać na ostatnim piętrze. Sąsiadka miała aż zwarcie w instalacji elektrycznej, bo woda dostała się do przewodów. U nas wyszedł grzyb, co ja mówię, GRZYBY. teraz po interwencji drugi rok z rzędu, po przyjeżdźie licznych rzeczoznawców i ekspertów, założyli takie ogrzewanie na dachu, które ma rzekomo rozpuszczać ten śnieg szybciej. :-)) Maskra!!!
      A co akustyki, o której dużo na tym formu, to faktycznie, nie jest to mocna strona tej Spółdzielni. Słyszę jak sąsiadka otwiera drzwi do toalety, nie mówiąc o reszcie.
      Pozdrawiamy
      J&T

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka