29.05.08, 08:57
Kochani, wydaje mi się, że przyda nam się pozytywny wątek.
Poprzez przypomnienie sobie rzeczy, które lubimy, nastroje powinny ulec
polepszeniu i wyciszeniu, przy okazji dowiemy się, jak nasze upodobania są
zbieżne, no i w jakim stopniu są zbieżne z upodobaniami naszych ulubionych
(jednych z) bohaterów.
Proponuję nie zastanawiać się zbyt długo nad wpisem, nie wartościować i nie
szeregować - zobaczymy, co nam wyjdzie.
A więc piszcie, jako i ja piszę :-)
Lubię:
- czytać
- kolor czarny na sobie, lawendowy i zielony we wnętrzach,
- dziwaków, lecz nieszkodliwych
- obserwować ludzi i zwierzęta
- widok kota w oknie domu, który mijam
- kożuch z mleka
- truskawki, czereśnie, morele i śliwki
- chleb
- filmy, w których niewiele się dzieje
- ludzi innych niż ja
- ludzi podobnych do mnie
Obserwuj wątek
    • kaliope3 Re: To lubię 29.05.08, 09:12
      O,Onion-myślałam wczoraj o takim wątku!świetnie że go stworzyłaś!
      Najbardziej teraz lubię bez wyrzutów sumienia posiedzieć sobie przed telewizorem
      i obejrzeć jakiś film, najlepiej włoski albo francuski z lat 60-tych.Najchętniej
      o tematyce rodzinno-społecznej(ostatnio było "Małżeństwo"Trouffeau).Bardzo to
      wyciszające.
      Albo beż wyrzutów coś przeczytać a potem bez skrępowania wyjść z domu i tak
      sobie iść bez celu.
    • jhbsk Re: To lubię 29.05.08, 09:44
      Uwielbiam niebieski kolor. Oczywiście nie wszystko. Lubię siebie w niebieskim
      kolorze i bardzo lubię łazienki urządzone na niebiesko.
      Lubię zwierzęta, chyba bardziej niż ludzi.
      Uwielbiam kompot z suszonych owoców, gotowany na wigilię.
      Lubię oglądać CSI.
      Uwielbiam film Vabank i serial Duma i uprzedzenie.
      Lubię swoją pracę.
      • nioszka Re: To lubię 29.05.08, 10:28
        Lubię:
        -czekoladę
        -truskawki
        -czytać
        -zapach malutkiego dziecka
        -zapach skoszonej trawy
        -ubrania w niebieskim kolorze
    • ready4freddy Re: To lubię 29.05.08, 10:22
      - kreskowki
      - sluchac muzyki (jakiej - to w wizytowce)
      - moj samochod i jego kolor pastelowo-zolto-waniliowo-budyniowy
      - internetowe komiksy sinfest i copper/boltcity
      - oliwki, ogorki, pomidory i mozzarelle, najlepiej wymieszane razem
      - batoniki frusli brytyjskiej jordan's cereals
      - cuba libre, long island iced tea, black sun i pare innych drinkow, ktore
      niezle mi wychodza :)
      - kolor czerwony (moze byc i na sobie), bialy i granatowy (jako zestawienie),
      ogolnie niektore zestawienia kolorow (niekoniecznie na sobie, tylko tak ogolnie,
      typu pomaranczowy-szary, czerwony-bialy, blekitny-bialy i tak dalej)
      - widoki z samochodu po drodze do pracy, zwlaszcza z wiaduktu niedaleko od domu,
      po lewej wzgorza zielone, po prawej Alpy, o ile je widac (bo czasem nie :)
      - deszcz, ale tylko czasami - w ostatnia sobote jechalem przez miasto w samym
      srodku oberwania chmury i bylo fajnie :)
      - jezdzic samochodem po "moim" miescie, chociaz brzmi to dziwnie :)
      - jezyny
      - jeze (jakies takie sa sympatyczne z tymi noskami czarnymi :)
      - kota mojej mamy
      - robic zdjecia
      • moniko78 Re: To lubię 29.05.08, 11:32
        -biały bez
        -pierwszy dzień dłuższego urlopu
        -odkrywanie na nowo zapachów z dzieciństwa np. że torebka którą
        kupiłam pachnie identycznie jak mój tornister w pierwszej klasie
        -siedzieć zawinięta w kocyk, kiedy za oknem wieje i czytać, czytać...
        -spływy kajakowe
        -uczucie chwilę po wejściu na szczyt góry
        -Jamesa Bonda
        -białe półwytrawne wino
        -odkrywanie nowych znaczeń w książkach czytanych ponownie
        -kiedy Polacy zajmują pierwsze miejsce w sporcie i grany jest nasz
        hymn
        -kolor fioletowy w mojej sypialni
        -słuchać Trójki w samochodzie (ale trasa musi być długa)
        -usłyszeć niespodziewanie w radiu swoja ulubioną piosenkę
        i dużo więcej :-)
      • kaliope3 Re: To lubię 30.05.08, 16:51
        ready4freddy napisał:


        > - deszcz, ale tylko czasami - w ostatnia sobote jechalem przez miasto w samym
        > srodku oberwania chmury i bylo fajnie :)

        Jak tam sytuacja w Turynie?Bo własnie mówili w telewizorze że macie tam
        ogłoszony stan powodziowy,czy coś.
        • ready4freddy Re: To lubię 01.06.08, 14:49
          w miescie tego nie widac, wysoka fala okazala sie nizsza niz przewidywano i
          zmiescila sie w korycie. ale byly miejsca z lekka podtopione, tzn takie
          ogroooomne kaluze. za to w okolicach troche gorzej, bo "okolice" to doliny w
          Alpach, wiec zdarzaja sie lawiny blotne, 4 osoby zginely wlasnie w takowej, i
          podobne historie. poki co swieci slonce, zagrozenie przenioslo sie troche dalej
          na poludnie, ale ten tydzien znow ma byc deszczowy. nie dalej jak wczoraj chmura
          sie oberwala solidnie :/
    • truscaveczka Re: To lubię 29.05.08, 12:04
      Czytać.
      Forumować.
      Słuchać recytacji mojego dziecka.
      Gotować.
      Odchudzać się (sic!).
      Używać odżywki Kallos, która pachnie i wygląda jak budyń waniliowy.
      Chodzić w dżinsach.
      Chrupać młode warzywa.
      Szydełkować/drutować/wyszywać.
      Słuchać tego, co mówią inni, ze szczególnym uwzględnieniem męża.
      Lubię kolor wrzosowy, oliwkowy i błękitny.
      Lubię kupować książki.
      Lubię...
      Ej, nooo, mogę przestać, bo post chyba nie moze być nieograniczenie długi?

      Bo ja bardzo lubię żyć :)
    • sir.vimes Re: To lubię 29.05.08, 12:08
      Ha!

      lubię
      - wieczorne spacery z moim dzieckiem
      - czytać w wannie
      - kolor szary (nie na sobie) i turkusowy (na obie)
      - patrzeć na mojego kota jak walczy z wacikiem
      - kota, który mieszka na Raszyńskiej trzy i melancholijnie obserwuje ruch za oknem
      - horrory
      - ludzi, którzy prawidłowo używają sarkazmu
      - porządek
      - jechać samochodem przez dziwaczne miasteczka w których nikt się nie zatrzymuje
      i zapamiętywać twarze i domy
      - niektórych ludzi
    • lezbobimbo Re: To lubię 29.05.08, 13:14
      Lubie! To za malo powiedziane :)
      Lubie spac
      Lubie rysowac, malowac, wektorowac, ozdabiac, wzornikowac itd.
      Lubie blyszczace, piekne rzeczy (jak sroka :)))
      Lubie jesc wyszukane wegetarianskie pysznosci
      Lubie spedzac dzien na slodkim nicnieróbstwie i marzeniach
      Lubie chodzic na boso po lesie, goracym piachu, cieplych wlosach
      trawy na pagórkach, brodzic w wodach itd.
      Lubie jak piekna muzyka rozcina me jestestwo na kawaleczki i
      rozsmarowuje mnie po wszechswiecie
      Lubie kolor czerwony najbardziej ze wszystkich (inne tez, ale red
      number one)
      Lubie czytac wszystko od najmniejszej etykietki do opaslych folialów
      Lubie kojarzyc karkolomne wnioski
      Lubie dobra typografie
      Lubie przeklinac soczyscie i wymyslnie
      Lubie, jak zefirek majowy wpada przez okno i mizia po twarzy
      Lubie biale, dlugo jasne noce
      Lubie, achhhh TYYYLE rzeczy :)))
      Lubie zyc
      • alitzja Re: To lubię 29.05.08, 14:19
        Oj, poczytałam, co piszecie i ja też lubię duuużo z tego, co Wy.
        Lubię:
        - spać!!! uwielbiam
        - koty!
        - czekoladę
        - gotować, kiedy mam dużo czasu i mogę poszaleć z przyprawami
        - lato, słońce i upał
        - niespodziewane sytuacje, kiedy łzy wzruszenia same stają mi w
        oczach
        - zespół Schron, w którym gra mój dawny uczeń;-) (i życzę mu
        światowej kariery). Lubię też uczucie, kiedy grają piosenki (mają
        takie dwie), do których napisałam im teksty - oj, jak lubię
        - świeży chleb z masłem
        - pomarańczowe ubrania - rajstopy, bluzkę...
        - czarne ubrania. I czerwone
        - chodzić na zajęcia z samoobrony, a najbardziej lubię padać w przód
        z poświęceniem (aczkolwiek nie wyobrażam sobie siebie padającej w
        ten sposób na chodniku)
        - dostawać niespodziewane listy / maile / smsy
        - czytać - zwłaszcza kryminały
        - oglądać skandynawskie filmy. Książki skandynawskie też zresztą
        lubię
        - wakacje i wyjazdy
        - gładzić po głowie chłopaków o świeżo ogolonej czaszce;-)
        - jak ktoś mnie masuje, mizia po plecach albo po głowie - ach, jak
        ja to lubię!
        - muzykę. Ale nie jazz nowoorleański. Najpiękniejsze są wszak smutne
        piosenki
        - wygodne buty na koturnach
        - swoje oczy
        - dźwigi. No wiem, dziwne, ale mnie fascynują
        - rozmowy z przyjaciółmi i długie nocne seanse filmowe z nimi, na
        których zasypiam po 15 minutach
        - ironię
        - internet.
        I pewnie mnóstwo innych rzeczy, o których sobie przypomnę, jak tylko
        wyślę tego posta.

        • jessy3 Re: To lubię 29.05.08, 14:54
          Świetny wątek!

          Lubię:
          - przede wszystkim i najbardziej czytać, czytać, czytać
          - moje studia - filologia polska - co jak widać podkreśla punkt 1
          - muzykę - smutne piosenki, alternatywa, Chopin, Ania Dąbrowska (więc bardzo
          różnorodnie)
          - Trójkę - mogę słuchac na okrągło
          - kolor pomarańczowy i niebieski w ogóle, czarny na sobie
          - głęboko niebieskie niebo i czarną noc z gwiazdami
          - zapach letniej nocy (mieszkam w małej, ichej miejscowości, więc noc pachnie u
          mnie z pewnością inaczej niż w większym mieście)
          - pomarańcze
          - Bieszczady
          - padający śnieg
          - ludzi, z którymi mogę porozmawiać o literaturze
          - boazerię na ścianie w moim pokoju i światło lampki, któe odbija się na niej
          - ekstatycznie niemal - zachody słońca
          - komizm słowny w książkach, audycjach radiowych, u ludzi
          - ul.Krakowską w mieście, w którym studiuję- o zmierzchu, pokrytą śniegiem i z
          palącymi się ulicznymi latarniami
          - zmierzch w mieście wyżej wspomnianym
          - trudne książki i filmy

          To takie najważniejsze rzeczy.
    • ciotka_paszczaka Re: To lubię 29.05.08, 14:48
      Lubie:
      -Trolle (Muminki i reszte!)
      -kolor seledynowy i lososiowy, najlepiej razem!
      -inteligentne bajki dla dzieci
      -historyczne kryminalki
      -jezyk niemiecki( w wersji "Hoch")
      -Volvo
      -zeglarstwo
      -lyzwiarstwo figurowe
      -kaktusy!
      • nioszka Re: To lubię 29.05.08, 16:10
        jeszcze lubię
        -spać
        -konwalie
        -grać w rummikuba
        -to forum :)
        -szperać w ciucholandach
        -sałatkę owocową
        cdn... (chyba :D )
        • ready4freddy Re: To lubię 29.05.08, 16:22
          - to forum :) a pewnie!
          i spac tez... okropnie lubie spac :) zwlaszcza rano, kiedy trzeba wstawac :)))

          a co to jest rummikub(a)?
          • trawiasta Re: To lubię 29.05.08, 16:54
            Wątek bardzo pozytywny :-) Mimo, że rzadko sie odzywam, pozwalam się sobie
            dopisać; niejako terapeutycznie... przyda mi się pomyśleć o miłych rzeczach :-)

            Lubię (a nawet uwielbiam):

            - czytać (ciężkie uzależnienie od literek)
            - ogień
            - kolory niebieski, czerwony i czarny (na sobie)
            - słońce 'przesiane' przez liście - soczysta zieleń prześwietlona promieniami,
            ach... mam setki zdjęc o takiej tematyce ;-)
            - koty! i wszystkie inne zwierzaki też, ale koty mają pozycję priorytetową :-)
            - ciepło słońca, zapach morza i szum fal, kiedy się leży na plaży i jest tak
            błogo...
            - słońce i ciepło (owszem, zmarzlak jestem)
            - spać
            - oczy Rodziców i przyjaciół (a dokładnie patrzeć na)
            - jeść! przenigdy nie nadawałabym się na żadne diety...
            - muzykę (metalową i rockową; z metalu głównie gotyk)
            - ciepłe, leniwe letnie późne popołudnia, kiedy miasto wydaje się być
            wyludnione, a słońce tak ładnie wyzłaca ulice i napełnia mnie tak troszeczkę,
            troszeczkę melancholią, ale taką... pozytywną
            - kiedy pisany program zaczyna wreszcie działać
            - ziemniaki z ogniska z masłem i solą ;-)
          • nioszka Re: To lubię 29.05.08, 17:08
            takie płytki w czterech kolorach,ustawiane na specjalnych
            tabliczkach, gra dla 2-4 osób, tworzy się sekwensy albo trójki-coś
            tak jak karciany remik, ale dopuszcza więcej możliwości
            kombinowania, mieszania, tworzenia
            www.rummikub.pl/
    • tygrys2112 Re: To lubię 29.05.08, 17:07
      - obserwować ludzi, przyrodę, domy, niebo... wszystko co mnie otacza
      po prostu
      - uwieczniać to co widzę na fotografiach lub rysunkach
      - wąchać kwiaty, leżeć na łące
      - spacerować samotnie po parku w letnie popołudnie :)
      - gorącą czekoladę
      - lenić się i marzyć :D
      - odkrywać nowe miejsca, również rudery (to ostatnie rzadko robię bo
      nie jest to zbyt bezpieczne, a nie znam zbyt wielu osób równie
      pokręconych)
      - lasagne bolognese z pobliskiego marketu :D
      - słuchać pidżamę i strachy na lachy (ostatnio)
      • tygrys2112 Re: To lubię 29.05.08, 17:10
        - kolory: czerwony, różowy, błękitny, pistacjowy, cytrynowy,
        fiołkowy itp. itd
    • mmaupa Re: To lubię 29.05.08, 17:10
      Ach, tyle Waszych rzeczy lubie! Szczegolnie te zapachy z dziecinstwa, jak u Moniki.

      Poza tym lubie:
      - Jak przejezdzam rowerem przez mostek i slychac takie lekkie dudnienie
      - Jak psy stukaja tylna lapa o ziemie kiedy sie je drapie po brzuchu
      - Polowania na ciuchy (tanie, dobrych marek)
      - Wlasnorecznie zrobione latte macchiato, ktore sklada sie prawie wylacznie z
      piany mlecznej
      - Czytac komiksy internetowe (xkcd, asofterworld, questionablecontent i
      raczkowskiego)
      - Szyc i ogolnie dlubac sie w materialach, koralikach itd
      - Upiekszac prezentacje Powerpoint, robic postery naukowe, poprawiac CV (ale ze
      mnie geek)
      - Chodzic po sklepach z drogimi dizajnerskimi sprzetami i nic nie kupowac (ew.
      jakis malutki kubeczek, bo na nic wiekszego mnie nie stac)
      - Moment w ktorym po raz pierwszy widze dzikie zwierze na wolnosci
      - Jak ukochany mnie glaszcze po glowie
      - Dlugie, smakowite dyskusje
      - Podczytywac forum MM
      - Widziec efekty swojej pracy
      - Tanczyc fokstrota (i inne tance tez, ale fokstrota najbardziej)
      - Kiedy mnie rozpiera energia
      - Walnac zamrozona pizza o kant stolu, zeby ja rozbic na dwie polowy
      - Swiezo zatemperowane kredki
    • idomeneo Re: To lubię 29.05.08, 18:18
      Onion, jaki miły wątek! :)

      Ja lubię:
      - czytać opasłe powieści
      - podobnie jak Freddy - prowadzić samochód dla przyjemności
      - patrzeć na morze
      - mieć spokojne popołudnie, podczas którego gotuję coś dobrego
      - wyspać się słodko i dostać śniadanie do łóżka
      - świeży, pachnący, żytni chleb z chrupiącą skórką, z którego od razu odkrawam
      piętkę i zjadam ją z masłem
      - kiedy moja sunia leci jak szalona, żeby się ze mną przywitać
      - babskie wieczory, kiedy z moimi przyjaciółkami pijemy wino, wygłupiamy się i
      jemy coś pysznego, co przygotowałyśmy
      - poranną kawę z kawiarni za rogiem, wypijaną po drodze do pracy
      • ready4freddy Re: To lubię 29.05.08, 21:57
        ale ja tylko po miescie :) im wiekszy ruch, tym lepiej. wtedy wyobrazam sobie,
        ze jestem Jackiem ze Zmiennikow :DDD

        a z tym deszczem to wykrakalem... mamy tu poniekad stan powodziowy :O
        • tygrys2112 Re: To lubię 29.05.08, 22:58
          I marzysz, że Kasia woła do Ciebie z furgonetki: Odpadło Panu takie
          kółko metalowe...?

          • ready4freddy Re: To lubię 29.05.08, 23:05
            to je sobie wsadz.. na glowe!

            jakbys przy tym byla, Tygrysie :)
    • marajka Re: To lubię 29.05.08, 20:26
      Zapach ziemi po deszczu.
      Burzę z piorunami.
      Czekoladę.
      Redd`sa Apple.
      Węgry.
      Czytanie.
      Spotkania z przyjaciółmi.
      Pierwsze truskawki.
      Półsłodkiego Tokaja.
      Harry`ego Pottera.
      Rosyjskie piosenki.
      Starego, polskiego rocka.
      • marajka Re: To lubię 30.05.08, 18:49
        I zapomniałam: Góóóóóóóóóóóóry!
    • szprota Re: To lubię 29.05.08, 21:29
      Przypomina mi się "Pani na Srebrnym Gaju" L.M.Montgomery, tam też tak sobie
      wymieniali, co lubią nie przejmując się kolejnością
      - jeść, spać i czytać (i łączyć jedzenie z czytaniem)
      - czuć kocią wiertarę na gardle i pocałunek kocim noskiem na policzku
      - czekoladę w każdej postaci
      - błękit i czerń
      - czuć trawę i piasek plaży pod gołymi stopami
      - szalony zjazd po męczącym podjeździe na rowerze
      - moment, w którym właśnie po wycieczce rowerowej spłukałam już z siebie kurz
      utrudzonego wędrowca i zasiadam do kompa z kawą i obiecującą tabliczką czekolady
      - przesterowany dźwięk gitary elektrycznej, kląskanie ogłupiałego słowika, szum
      deszczu, szum morza, klang choppera
      - zapachy z dzieciństwa
      - mruczącego z zadowolenia psa
      • idomeneo Re: To lubię 30.05.08, 05:09
        Szprota, jeździsz na chopperze? :O
        Czy tylko lubisz klang?
        • szprota Re: To lubię 30.05.08, 17:39
          idomeneo napisała:

          > Szprota, jeździsz na chopperze? :O
          > Czy tylko lubisz klang?
          Tylko lubię. Jedyne dwa kółka, na jakich jeżdżę, to mój Maksym Górski.
          • idomeneo Re: To lubię 30.05.08, 17:51
            ach, a już Cię sobie wyobraziłam jako Easy Ridera...
            • szprota Re: To lubię 31.05.08, 17:01
              Ja się też. Przymierzałam się kiedyś do takiej zgrabniusiej Hondy Savage 650 na
              MotoWeteranBazarze. Uznałam jednak, że póki co rower mi wystarczy. Ale
              sentymentu nie kryję.
    • nighthrill Re: To lubię 29.05.08, 22:03
      Wątek przedni!

      Lubię :
      - wieczory w ogródku piwnym pewnej toruńskiej knajpy przy piwie ze sprite'm
      - uczyć się zupełnie obcego języka i doznawać olśnienia, gdy zaczyna mi iść
      - rozmawiać, czytać i myśleć po angielsku
      - gotować i jeść, zwłaszcza dania indyjskie
      - leżeć pod kocem z książką i jeść chipsy lub czekoladę
      - wąchać książki i gazety, gdy są nowe i specyficznie pachną
      - zakupy spożywcze ( innych nie znoszę, zwłaszcza nienawidzę mierzenia ubrań,
      więc biorę jak leci)
      - jechać pociągiem trasą, którą nigdy nie jechałam
      - stać przy drodze i łapać stopa, nie wiedząc kto się zatrzyma i dokąd mnie
      weźmie (ostatnio do Holandii)
      - spędzać czas z mądrymi kobietami
      - leżeć przed snem w łóżku z moim partnerem, gdy każde czyta swoją książkę i
      czasem coś do siebie powiemy
      - patrzeć na jezioro
      - chodzić na punkowe koncerty
      - moich uczniów
      - robić coś dla innych
      • ding_yun Re: To lubię 29.05.08, 23:21
        lubię
        -nasze forum :))
        -czytać. wszędzie.
        -być przejazdem w jakimś dużym mieście i obserwować jego życie z boku
        -smakowicie pachnące balsamy do ciała
        -taniec brzucha
        -gorącą czekoladę z chilli
        -wiązać na nogach trapery i myśleć o trasie, którą mam do pokonania
        -patrzeć na morze
        -dworzec Łódź Farbryczna (dziwne, wiem)
        -wptatrywać się w chińskie znaki i dziwić sama sobie, że coś z tego
        rozumiem :)
        • szprota Re: To lubię 30.05.08, 00:16
          ding_yun napisała: > lubię
          > -gorącą czekoladę z chilli

          Och, zapomniałam o niej, a zasługuje na osobne wyróżnienie! I zimowa czekolada
          imbirowa ze świeżym imbirem serwowana, cium cium pyszulka.
          > -dworzec Łódź Farbryczna (dziwne, wiem)
          "Uwielbiam pociągi, są takie nieobliczalne"? ;)
    • anutek115 Re: To lubię 30.05.08, 10:39
      Lubię:
      -to forum
      -kolor czerwony, najbardziej w odcieniu czerwonego wina
      -truskawki, czereśnie, winogrona, mandarynki i maliny
      -psy i w zasadzie wszelkie zwierzątka, ale naj,naj,najbardziej wilki
      -jesień - październik to mój ukochany miesiąc
      -czytać wszystko, od etykietek na pudelkach do zapałek po opasłe tomiszcza
      -haftować, robic na drutach, rysować
      -łazić na dłuuuugie spacery
      -zwiedzać zamki i zamkowe ruiny, im więcej duchów w pakiecie, tym lepiej
      -pełnię księżyca
      -robic "udziwnione" przetwory (typu truskawki z kwiatami czarnego bzu)
      -pisać listy i maile
      -miętę
      -mleko i przetwory mleczne
      -Kabaret Starszych Panów
      -pure-nonsens i angielski humor
      -muzykę, od której przechodzą dreszcze
      -uczyć się języków

      i jakieś dwiescie tysięcy innych rzeczy, jak zaczęłam wymieniać, to aż się
      zdziwiłam, że tyle tego. Onion, wielkie dzięki za odżywczy wątek!
      • anutek115 Re: To lubię 30.05.08, 10:48
        O! Jak mogłam zapomniec o rosyjskich piosenkach! I ukraińskich!
        I jeszcze języki obce, w których występuje często litera "h" (jak arabski na ten
        przykład).
    • emae Re: To lubię 30.05.08, 12:48
      Super wątek!
      Lubię:
      - moich przyjaciół;
      - kawę mrożoną;
      - czytać;
      - pisać;
      - śpiewać;
      - grać w Backgammona (takie coś warcabowate);
      - piwo;
      - forum :)
      - mieć rację;
      - przytulać i być przytulana;
      - robić zdjęcia;
      - podróżować;
      - gotować;
      - słodycze;
      - masło orzechowe;
      - ładną pogodę;
      - tańczyć;
      - wyraziste kolory w przyrodzie;
      - ładne sukienki;
      - słuchać radia;
      - ładnie wyglądać;
      - zakupy;
      - automaty z batonikami;
      - kino bollywoodzkie;
      - grać w stare gry komputerowe;
      - Święta Bożego Narodzenia;
      - spędzać czas z najbliższymi;
      - wracać do przeczytanych już książek;
      - jeść;
      - poznawać nowe miejsca;
      - i wiele, wiele innych rzeczy lubię.
      • nioszka Re: To lubię 30.05.08, 15:43
        ciągle się coś przypomina :D
        -lubię (uwielbiam!) być ciocią-dostawać laurki, kwiatki z łąki,
        czytać lub oglądac razem bajki, odgrywać "Lokomotywę", patrzeć na
        śmieszne minki, obcałowywać i być całowaną, patrzeć na postępy
        kolejnych dzieciaków
        -wiosnę, zwłasza w maju, kiedy już jest zielono, ptaki urządzają
        koncerty albo dyskutują :), można usiąść na balkonie z książką,
        czytać, słuchać i patrzeć na zieleń
        -uprzejmych kierowców, którzy zatrzymują się przed przejściem dla
        pieszych

    • nula8 Re: To lubię 30.05.08, 16:00
      Lubię:
      - czytać książki,
      - kupować książki,
      - mieć książki,
      - koty!!!
      - psy,
      - dziwaków,
      - seriale,
      - morze,
      - jeziora,
      - lasy,
      - Tatry,
      - jeść,
      - leżeć na hamaku, nad wodą z kotem na brzuchu, z książką i z herbatką pod ręką
      oraz jakąś pychotką - niebo po prostu niebo,
      - się śmiać,
      - się spotykać z przyjaciółki,
      - piątki,
      - i Was też lubię chociaż nie znam za to, że tacy wszyscy jesteście pozytywni :)
      - piątki.
      • tennesee Re: To lubię 30.05.08, 16:38
        - jeść
        - spać
        - czytać
        - rozmawiać
        - być szczupła
        - słodkie mleko w tubie
        - analizować by dojść do syntezy
        - brąz (dziewczyny lubią brąz!)
        - nowe ciuchy
        - być na zdjęciach
        - czuć, ze jestem kompetentna
        - zapach ziemi wiosną i zapach dymu jesienią
        - latte z coffee heaven
        - poczucie bezpieczenstwa
        i Poznań bardzo lubię też.
        • teklat Re: To lubię 30.05.08, 17:30
          Późno chodzić spać i późno wstawać...
          Pić herbatę zaparzaną w imbryku...
          Urządzać swoje mieszkanie...
          Rysować, malować...
          Szydełkować, robić na drutach, szyć patchworki...
          Serial "Przystanek Alaska" i "Siedlisko"...
          Psy...
          Białe wino i orzeźwiające drinki...
          Komedie romantyczne...
          Babskie imprezki...
          Tańczyć flamenco...
          Czekoladę, niestety...
          Zwiedzanie włoskich miast...
          Sewillę - mogłabym tam zamieszkać....
          Urządzać wiosną balkon, by móc popołudniami spędzać tam miło czas
          nad książką...
          Lubię myśleć o sobie, że mam feministyczne poglądy :)Hi hi!

          P. S. Fajny wątek!
          • anutek115 Re: To lubię 30.05.08, 17:46
            Proszę, przyjmij wyrazy najgorętszego podziwu i takiejż zawiści w związku z
            szyciem patchworków. Całe życie pragnęłam umiec i już straciłam nadzieję, że
            kiedykolwiek się nauczę.
            A przy okazji - lubię jeszcze Toruń, Kraków, Gdańsk (Gdańsk to nawet kocham) i
            Gniew.
            • teklat Re: To lubię 30.05.08, 18:09
              Dziękuję! :) Ale to nie jest trudne. Wymaga tylko trochę
              cierpliwości, wtedy radość z tego, że z drobnych kawałeczków
              powstaje cała wielka tkanina jest tym większa.
              No i pozostaje kwestia przyzwoitych narzędzi: obrotowego noża do
              cięcia równych kawałków oraz odpowiedniej maty. Warto w nie
              zainwestować, bo znacznie ułatwiają żmudny początkowy proces
              przygotowania do szycia. Potem już tylko przyjemność tworzenia :)
          • szprota Re: To lubię 31.05.08, 17:02
            teklat napisała:

            > Późno chodzić spać i późno wstawać...
            O, i ja. Generalnie uwielbiam spać i największą krzywdę robi mi się mnie budząc.
            • sowca Re: To lubię 31.05.08, 23:22
              Jaki przyjemny, optymistyczny wątek :)
              Co lubię:
              - malowanie paznokci
              - kolor fioletowy, w odcieniu śliwki - ciemny,ale intensywny
              - kwiaty
              - morze
              - góry (chociaż określenie "lubię" jest troche nieadekwatne,
              bardzije stosowne byłoby "kocham")
              - koty
              - spacery
              - książki
              - antykwariaty
              - herbatę
              - słodycze, z czekoladą na czele
              - sok jabłkowy
              - ubrania
              - zakupy
              - pisanie czarnym długopisem
              - świezy chleb z masłem i sola
              - zmierzchy
              - korale
              - uśmiechanie się
              - dokonywanie socjologicznych obserwacji na przystankach i w
              śordkach komunikacji miejskiej
              - moje studia
              - moje miasto, w szczególności zas dzielnicę Łódź - Ruda
              - jazdę metro (metrem?)
              - Viggo Mortensena, Erica Bana i Johnny'ego Deppa ;)
              ... i tak dalej, i tak dalej...
              • metwoh Re: To lubię 01.06.08, 12:33
                Lubię:
                -nic nie robić, chociaż rzadko mogę sobie na to pozwolić
                -koty-swojego najbardziej
                -czytać prasę, popijając poranną kawę
                -swoją pracę (oprócz poprawiania klasówek i oceniania)
                -jazdę samochodem z prędkością 170,na godz.(więcej nie wyciąga)
                niestety rzadko mogę sobie na taką przyjemność pozwolić
                -gin z tonikiem, whisky z lodem, wódeczkę lodowatą
                -czarny kolor
                -podenerwować niektórych na tym forum
              • szprota Re: To lubię 01.06.08, 15:11
                A ja jeszcze lubię te wszystkie zabiegi, które potencjalnie spowodują, że będę
                piękniejsza (jeszcze piękniejsza, rzecz jasna). Szlifowanie pazurków, knucie z
                makijażem, wirowanie przed lustrem w różnych ciuszkach.
                I obserwacje też, jak najbardziej. Kiedy studiowałam, z moim ówczesnym
                uwielbialiśmy siedzieć w knajpce i odgadywać, kim są dla siebie ludzie siedzący
                przy innych stolikach -najczęściej w gwarze nie było słychać słów, więc wszystko
                odbywało się na podstawie odgadywania mowy ciała.
                • kaliope3 Re: To lubię 01.06.08, 15:45
                  Albo w tramwaju,czy autobusie.Dyskretnie obserwując można sobie snuć różne
                  ciekawe przypuszczenia co do współpasażerów.Teraz jak wszyscy mają telefony
                  komórkowe jest to bardzo ułatwione bo co chwilę ktoś odbiera i z tej połowy
                  rozmowy też można wiele sobie wyobrazić.Z drugiej strony głośny sygnał
                  nadchodzącego połączenia niezwykle irytuje gdy sie np czyta,ale to już do wątku
                  "irytacje pozajeżycjadowe"
                  • szprota Re: To lubię 01.06.08, 19:22
                    Ja jako maniaczka komórkowa uwielbiałam swego czasu zgadywać po dźwiękach, jaką
                    markę telefonu delikwent posiada. Teraz trudniej, bo mnóstwo ludzi ma już
                    telefony z empetrójkami i takowe sobie wgrywa na dzwonki (ja zresztą również).
                    Ale podsłuchiwać rozmowy, tak jednym uchem, też lubię.
                    I czytać ludziom przez ramię. Zawsze mi się wtedy przypomina jakieś opowiadanko
                    z Mary Poppins, jak Janeczka czytała jakąś gazetę, a czytał jej przez ramię
                    chłopiec z pomnika. Gdy przerwała czytanie, tak się zdenerwował, że aż zeskoczył
                    z cokołu :D
                    I okropnie lubię ten moment, gdy widzę, że ktoś się zaczytał w książce, którą
                    znam i lubię.
                    • mmoni Re: To lubię 01.06.08, 22:11
                      szprota napisała:
                      > I okropnie lubię ten moment, gdy widzę, że ktoś się zaczytał w książce, którą
                      > znam i lubię.

                      Niedawno w pociągu naprzeciwko mnie siedziała młoda dziewczyna pogrążona w "Stu latach samotności". Pod koniec podróży nie wytrzymałam i spytałam ją, czy czyta to po raz pierwszy. Kiedy potwierdziła, powiedziałam, że jej zazdroszczę :-)
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka