Dodaj do ulubionych

Franczyza i autodetailing

04.04.11, 10:44
Witajcie,
od jakiegoś czasu mam do czynienia z branżą motoryzacyjną. Aktualnie pracuję w średniej wielkości w firmie, a coraz bardziej przekonuję się do zajęcia czymś swoim. Interesuje mnie autodetailing - tylko pytanie brzmi, co lepiej wybrać - działalność pod własnym nazwiskiem czy franczyzę? Mam poważne dylematy...
Obserwuj wątek
  • rabunia89 Re: Franczyza i autodetailing 06.04.11, 13:47
   Pytanie czy twoja wiedza jest na tyle praktyczna, by prowadzić własny biznes. Jeśli chcesz działać pod własną marką to powinieneś być dodatkowo przedsiębiorczy. Zatem czy posiadasz takie cechy? Franczyza w dużej mierze ułatwia sprawę, bo nie zaczynasz od całkowitego zera.
   • herkson Re: Franczyza i autodetailing 11.04.11, 10:27
    No właśnie... franczyza daje możliwość łatwiejszego startu, ale co później? Będę działał po inną marką, promując tak naprawdę ją. Kiedy po kilku latach będę chciał rozpocząć własną działalność to będę rozpoczynam od zera. To właśnie mnie szczególnie zastanawia. Możesz się do tego odnieść?
    • Gość: franczyzobiorca Re: Franczyza i autodetailing IP: *.dynamic.chello.pl 11.04.11, 14:24
     Jeżeli jesteś przekonany, że Twój pomysł na biznes się sprawdzi (a pewnie się sprawdzi skoro to samo robi jakiś franczyzodawca) to nie baw się we franczyzę tylko startuj samemu.
     Wielką wadą franczyzy jest brak elastyczności, opracowuje się ją dla wszystkich taką samą i zwykle nie uwzględnia się regionalnych/lokalnych odchyłek, co wielu przypłaciło bankructwem.
     Pamiętaj też, że Ty jako franczyzobiorca jesteś mrówką przy franczyzodawcy i zawsze będziesz stał na straconej pozycji.
     Po kilku latach działania we franczyzie, ja i moi koledzy nie wiemy jak się z tego wyplątać. Za bardzo się rozwinęliśmy i szkoda nam tego wszystkiego zostawić franczyzodawcy.

     Moja rada startuj sam!!! Powodzenia, dasz radę.
  • herkson Re: Franczyza i autodetailing 13.04.11, 11:21
   Dzięki franczyzobiorca za odpowiedź, ale z drugiej strony nie wiem jak będzie wyglądał start bez znanej marki. Zastanawiam się czy nie przeprowadzić badań w moim mieście. Problem w tym, że jest średniej wielkości, ale do bogatych nie należy.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka