ollala62 20.04.12, 20:24 Kochani! Skąd mam wziąć koszty uzyskania przychodów z Holandii w PIT 36.Na rozliczeniu holenderskim nie ma tego.Bardzo proszę o pomoc. Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
lolka.77 Re: PIT 36 ZG 20.04.12, 23:53 koszty uzyskania takie jak w Polsce - jeżeli w Holandii pracuje w tym samym mieście to podstawowe (111,25 za miesiąc), jeżeli w innym niż mieszka to podwyższone (139,06 za miesiąc). Wcześniej zanim przeliczysz zarobki na złotówki odejmujesz od przychodu 30% diet za każdy dzień pobytu za granicą (w ramach pracy). Tak wyliczony dochód przeliczasz na złotówki i traktujesz jako przychód. Liczysz ile było miesięcy pracy w Holandii i wyliczasz kup tak samo jak do polskich dochodów. Odpowiedz Link Zgłoś
ollala62 Re: PIT 36 ZG 21.04.12, 15:07 Dziękuję za podpowiedź ale to jednak dla mnie za trudne. A ile kosztowałoby u Ciebie takie rozliczenie? Odpowiedz Link Zgłoś