Dodaj do ulubionych

Praca w Czechach

18.04.03, 21:10
Proszę o odpowiedz, czy osoba powinna rozliczyc się na PIT-36 jeśli jest
pracownikiem polskiej fizmy delegownym do Czech. Pracował tam przez cały rok
2002 otrzymał informację PIT-11 z zerowymi kwotami oraz
wyjaśnieniem "osiągnął przychody zwolnione na podstawie art. 21 ust.1 pkt. 20
i 33. Wartość diet przekroczyła przychody ogółem; przychód 0,00, koszty
uzyskania przychodu 0,00; dochód do ustalenia stopy procentowej 0,00.
Dodatkowo uzyskał przychód z nagrody jubileuszowej w Polsce PIT-11, na którym
podano już konkretne kwoty Przychodu, kosztów uzyskani i zaliczki pobranej na
podatek.

Prosimy o odpowiedź.
Obserwuj wątek
    • radoslaw.gumulka Re: Praca w Czechach 23.04.03, 11:43
      zbychzsb napisał:

      > Proszę o odpowiedz, czy osoba powinna rozliczyc się na PIT-36 jeśli jest
      > pracownikiem polskiej fizmy delegownym do Czech. Pracował tam przez cały rok
      > 2002 otrzymał informację PIT-11 z zerowymi kwotami oraz
      > wyjaśnieniem "osiągnął przychody zwolnione na podstawie art. 21 ust.1 pkt. 20
      > i 33. Wartość diet przekroczyła przychody ogółem; przychód 0,00, koszty
      > uzyskania przychodu 0,00; dochód do ustalenia stopy procentowej 0,00.
      > Dodatkowo uzyskał przychód z nagrody jubileuszowej w Polsce PIT-11, na którym
      > podano już konkretne kwoty Przychodu, kosztów uzyskani i zaliczki pobranej na
      > podatek.
      >
      > Prosimy o odpowiedź.

      Niezależnie od tego, czy płatnik wykazał dochody na PIT 11 istnieje obowiązek
      rozliczenia rocznego dochodów.
      Skądinąd dochody do wysokości diet są zwolnione - w tej części nie trzeba ich
      deklarować.

      Radosław Gumułka
    • radoslaw.gumulka Re: Praca w Czechach 23.04.03, 14:08
      cd.

      Niektóre urzędy odmiennie jednak podchodzą do kwestii, czy pomimo zwolnienia
      powinno się takie dochody doliczyć statystycznie do przychodów celem wyliczenia
      wyższej stawki podatkowej (art. 27 ust. 8).
      Chodzi tutaj o to, czy zwolnienie z art. 21 ust. 1 p. 20 ma priorytet w
      stosunku do zwolnienia z art. 21 ust. 1 p. 33.

      Sugeruję, aby tę sprawę wyjaśnić z Państwa urzędem.

      Radosław Gumułka

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka