Dodaj do ulubionych

Kwas mlekowy w boreliozie - jak go obniżyć?

21.11.08, 21:20
Już wiele osob pisalo, ze ma "zakwasy" nawet po malym wysilku. Ja
mam znacznie podwyzszony kwas mlekowy w spoczynku, po wysilku
rowniez. do tego jego poziom nie spada w czasie odpoczynku, w takim
stopniu jak powinien. Efekt jest taki jak np. wczoraj, gdy dosc
szybko przeszlam ok. kilometra - zaraz potem bolaly mnie nogi, a
dzisiaj to juz mam takie zakwasy w łydkach, ze chodzic nie moge. Czy
jest jakis sposob na to, zeby ten kwas mlekowy jakos zbic? czy
wiadomo, co konkretnie powoduje przy bb taki wzrost kwasu mlekowego?
Obserwuj wątek
    • aqarel Re: Kwas mlekowy w boreliozie - jak go obniżyć? 22.11.08, 16:08
      Objawy zakwaszenia

      Zakwaszenie ma swój udział w zasadzie niemal we wszystkich chorobach
      przewlekłych - albo wyzwalając objawy, albo będąc efektem uszkodzenia komórek.
      Poniżej wymieniono jedynie główne choroby spowodowane nadmiarem kwasów w organizmie.

      1. Przewód pokarmowy:
      Ostre lub przewlekłe stany zapalne błony śluzowej żołądka, grzybicze zapalenie
      jelit, zaparcia, problemy z trawieniem, uczucie pełności, wzdęcia, schorzenia
      pęcherzyka żółciowego.

      2. Mięśnie - stawy
      Dna moczanowa (kwas moczowy!), bóle mięśni (kwas mlekowy!), uszkodzenia dysków
      międzykręgowych, ostre i przewlekłe bóle kręgosłupa, osteoporoza, zapalenie
      stawów, reumatyzm tkanek miękkich i reumatyzm stawowy.

      3. Skóra - włosy - zęby
      Wypadanie włosów, łamliwość paznokci, próchnica, parodontoza, sucha skóra,
      neurodermit, zakażenia grzybicze, trądzik u nastolatków i dorosłych, problemy z
      cerą, cellulitis.

      4. Metabolizm
      Nadwaga, napady niepowstrzymanego apetytu, nagły głód słodyczy, cukrzyca, wzrost
      wagi ciała, kamienie nerkowe, podwyższony poziom kwasu moczowego.

      5. Układ sercowo-naczyniowy
      Nadciśnienie, zator, przedwczesne zwapnienie, choroby naczyń sercowych,
      nieprawidłowe ukrwienie rąk i nóg, zawroty głowy, migreny, zawał serca.

      6. Cały organizm
      Osłabienie systemu odpornościowego, przewlekły ból, depresja, zmniejszona
      wydolność organizmu, nadpobudliwość i objawy stresu, przetrenowanie u
      sportowców, szybkie męczenie się.
      • anyx27 Re: Kwas mlekowy w boreliozie - jak go obniżyć? 22.11.08, 17:14
        No tak, tylko w jaki sposob stwierdzic, czy zakwaszenie jest
        skutkiem choroby, czy przyczyna dolegliwosci?
        i czy mozna cos z tym zrobic?
        • niebieskaaa Re: Kwas mlekowy w boreliozie - jak go obniżyć? 22.11.08, 18:29
          to może ktoś wie jak zmniejszyć zakwaszenie organizmu?

          takie zakwasy miałam na początku leczenia bezwzględu na wysiłek.
          trwało to ok. pół roku. teraz się nie zdarza
          • aqarel Re: Kwas mlekowy w boreliozie - jak go obniżyć? 24.11.08, 12:31
            Niedobory karnityny mogą pojawiać się u osób niedożywionych, przy
            nieprawidłowej, ubogiej diecie, u wegetarian, a także w chorobach nerek czy wątroby.
            Polecaną na forum dietę można traktować jako ubogą.
            Przykład niedoboru kanityny u dializowanych, cytaty z terrmedia.pl
            "Niedobór karnityny już tradycyjnie związany jest z rozwojem miopatii
            występującej w przewlekłej chorobie nerek.
            U chorych dializowanych stwierdzono przewlekły niedobór karnityny zarówno w
            surowicy, jak i w komórkach mięśniowych. Jako związek niezbędny w transporcie i
            utlenianiu kwasów tłuszczowych w mitochondriach zapewnia utrzymanie 50%
            zapotrzebowania energetycznego w mięśniach szkieletowych i w mięśniu serca. W
            sytuacji niedoboru karnityny (spadek syntezy w nerkach, zmniejszone spożycie
            białka, utrata w czasie dializ – mniejsza u chorych dializowanych otrzewnowo niż
            u hemodializowanych) dochodzi do wielu zaburzeń metabolicznych (nasilenia
            glikolizy, spadku zasobów glikogenu, gromadzenia lipidów i acylopochodnych CoA,
            inhibitorów przemian energetycznych oraz komórkowego deficytu ATP). Z niektórych
            badań klinicznych wynika, że 6–12-tygodniowa suplementacja L-karnityną u chorych
            dializowanych w niewielkim stopniu poprawiła wydolność fizyczną, zmniejszyła
            atrofię włókien mięśniowych i zwiększyła masę mięśniową [5, 8–10]. Wydaje się,
            że poprawa stanu odżywienia poprzez podawanie L-karnityny może być kluczowym
            czynnikiem korzystnie wpływającym na funkcje mięśni [5].
            W próbach klinicznych z podawaniem L-karnityny 3 razy w tygodniu po dializie
            przez 6 mies. udokumentowano zmniejszenie częstości incydentów hipotensji
            śróddializacyjnej, ustąpienie kurczów mięśni oraz poprawę wydolności fizycznej
            chorych. Wykazano ponadto, że u chorych leczonych L-karnityną do utrzymania
            niezbędnego poziomu Hb wystarczy mniejsza dawka Epo niż u chorych
            nieotrzymujących L-karnityny [8, 10].
            W niektórych badaniach, obejmujących chorych w zaawansowanym okresie przewlekłej
            choroby nerek oraz dializowanych, w czasie suplementacji L-karnityną stwierdzono
            zmniejszenie objawów polineuropatii i zwiększenie siły mięśni [1, 2, 8, 10].
            Korzystne efekty długotrwałego podawania L-karnityny dotyczyły również funkcji
            mięśnia serca (zmniejszenie niedokrwienia miokardium i poprawa w zakresie
            występowania arytmii komorowych) [9, 10].

            Wprowadzenie ćwiczeń fizycznych u chorych dializowanych poprawia siłę i napięcie
            mięśni szkieletowych, samopoczucie oraz stan układu sercowo-naczyniowego.
            Zarówno krótkoterminowe ćwiczenia, wydłużające się w czasie i o niewielkim
            obciążeniu, jak i długotrwały trening fizyczny poprawiały maksymalne zużycie
            tlenu przez mięśnie, ich kurczliwość, siłę, redukowały poczucie zmęczenia i
            osłabienie mięśni. Z jednej strony nie udało się udowodnić, że wysiłek fizyczny
            niweluje utratę funkcji aerobowych mięśni (wpływ towarzyszących chorobie nerek
            innych schorzeń?), ale stwierdzono zwiększenie ilości mRNA czynników wzrostowych
            w mięśniach szkieletowych (co promuje przerost miocytów) oraz zmniejszenie
            stężenia miostatyny (hamującej ten proces) [1, 2, 5, 7].
            Interesujące jest również znalezienie związku pomiędzy wskaźnikami zapalenia,
            stanu odżywienia i parametrami funkcjonalnymi organizmu. U chorych z
            umiarkowanym stopniem przewlekłej choroby nerek, stosujących dietę o niskiej
            zawartości białka (<1 g/kg/dobę) i poddanych przez 12 tyg. wysiłkowemu
            treningowi z zastosowaniem ćwiczeń oporowych, obserwowano zmniejszenie
            wykładników systemowego zapalenia (obniżenie CRP i IL-6, wzrost stężenia
            albuminy i transferyny w surowicy) oraz zwiększenie siły, kurczliwości i masy
            mięśni szkieletowych. Trening oporowy, uznany za potencjalnie anaboliczny
            bodziec, może odwrócić stan katabolizmu w przebiegu przewlekłej choroby nerek
            poprzez korzystny wpływ na zapalenie i stan odżywienia chorego (sugeruje się, że
            trening oporowy może zmieniać pulę aminokwasów w kierunku syntezy białka i
            zmniejszać aktywność cytokin prozapalnych). W nieobecności stymulatorów
            anabolicznych (jak wspomniany trening oporowy) – dieta niskobiałkowa pogarsza
            stan odżywienia i cechy procesu zapalnego mierzonego poziomem CRP i IL-6 [5, 6,
            10] (ryc. 1.)."
            • nataszkam Re: Kwas mlekowy w boreliozie - jak go obniżyć? 24.11.08, 17:52

              aqarel napisał:
              > Polecaną na forum dietę można traktować jako ubogą.

              A czego w niej brakuje?
              • aqarel Re: Kwas mlekowy w boreliozie - jak go obniżyć? 24.11.08, 18:10
                nataszkam napisała:

                >
                > aqarel napisał:
                > > Polecaną na forum dietę można traktować jako ubogą.
                >
                > A czego w niej brakuje?

                Uważasz że jest to pełnowartościowa dita? Stosowałem ją we wrześniu
                spadłem 2kg a grzyba mam takiego że mogę go sprzedawać na straganie jako
                boczniaka wink
                • nataszkam Re: Kwas mlekowy w boreliozie - jak go obniżyć? 24.11.08, 18:10

                  wink Nie odpowiedziałes na pytanie tongue_out
                  • aqarel L-karnityna 25.11.08, 12:58
                    Wykazano, że podwyższa ona status antyoksydacyjny podczas
                    procesu starzenia się organizmu. Przypisuje się jej
                    udział w drugiej linii obrony komórek przed działaniem reaktywnych
                    form tlenu i ich pochodnych – przerwaniu łańcuchowych
                    reakcji wolnorodnikowych (terminacja peroksydacji)
                    i niepożądanych nierodnikowych reakcji utleniania
                    [5,43]. Ponieważ L-karnityna obniża liczbę oksydacyjnych
                    uszkodzeń, powstających w wyniku peroksydacji wielonienasyconych
                    kwasów tłuszczowych, wchodzących w skład
                    błonowych fosfolipidów, pełni ona ważną rolę w stabilizacji
                    błon komórkowych i w prawidłowym funkcjonowaniu kanałów
                    jonowych (udział w transporcie wapnia) [3,46,60,66].
                    Miarą jej antyoksydacyjnego działania jest obniżenie akumulacji
                    lipofuscyny – markera procesu peroksydacji lipidów
                    w komórkach organizmu [6]. Mechanizm jej antyoksydacyjnego
                    działania wskazuje, że może ona ochraniać nie
                    tylko błony erytrocytów, ale również naczynia krwionośne
                    i w ten sposób zapobiega w nich powstawaniu zmian miażdżycowych
                    [3,113]. L-karnityna wykazuje również zdolność
                    do chelatowania niektórych pierwiastków (np. żelazo,
                    ołów, kadm). Umożliwia to ich transport i usuwanie ich
                    nadmiaru [6,7].
                    całość tu www.phmd.org/pdf/vol_59/6935.pdf
                    • aqarel utrzymanie równowagi kwasowo-zasadowej 25.11.08, 13:27
                      Tabela utrzymania równowagi kwasowo-zasadowej.
                      www.thepaleodiet.com/nutritional_tools/acid.shtml
    • mrowkolew Re: Kwas mlekowy w boreliozie - jak go obniżyć? 26.11.08, 21:30
      kwas mlekowy powstaje z rozkładu glukozy-jeśli jest zbyt mało tlenu w organizmie (niedotlenienie+mało ruchu na powietrzu, lub jak w borelce ruch jest zmniejszony przez chorobę-osłabieni,a dodatkowo uszkodzenie naczyń krwionośnych-zaburzenia ukrwienia tkanek, no i trzeci etap kwas mlekowy jest m.in. w wątrobie rozkładany-ale część też bezpośrednio w mięśniach+wpływ może mieć więc osłabienie wydolności wątroby lub zmniejszenie masy mięśniowej a zapewne np. też niedokrwistość=anemia bo mniejszy transport tlenu-tu jeszcze pułpka bo kwaśne środowisko utrudnia bodajże wiązanie tlenu przez hemoglobinę-zamknięte koło,choroba serca zmniejszająca przepływ krwi , choroby płuc powodujące mniejszą wymianę dwutlenku węgla na tlen itd.)
      są odżywki dla sportowców "odkwaszające"-nie licząc tego że ważny jest też ruch dla poprawy krążenia w środowisku bogatym w tlen (może kawiarenka ozonowawink i u sportowców ćwiczenia rozgrzewające+mają za zadanie doprowadzić krew z tlenem do mięśni które potem wykonując wysiłek w treningu będą spalać glukozę z magazynu czyli glikogenu,i na koniec treningu też ćwiczenia podobne-rozluźniające i poprawiające ukrwienie i oddechowe
      pl.wikipedia.org/wiki/Kwas_mlekowy
      www.zakwasy.com/kwas_mlekowy_trening.php
      odżywki:
      www.google.pl/search?hl=pl&q=olimp+kwas+mlekowy+&btnG=Szukaj+w+Google&lr=
      • anyx27 Re: Kwas mlekowy w boreliozie - jak go obniżyć? 26.11.08, 21:42
        mrowkolew, dzieki, o takie wlasnie konkretne rady mi chodzilo smile
        od jutra bede cwiczyc smile) nie tylko palce na klawiaturze wink)
        • aqarel Re: Kwas mlekowy w boreliozie - jak go obniżyć? 26.11.08, 21:44
          anyx27 napisała:

          > mrowkolew, dzieki, o takie wlasnie konkretne rady mi chodzilo smile
          > od jutra bede cwiczyc smile) nie tylko palce na klawiaturze wink)
          Anyx jesteś z Wrocławia...przyłącz się wink

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka