Dodaj do ulubionych

szkoła "Aleksander"

09.09.15, 16:48
Czy ktoś coś może powiedzieć o tej nowej szkole na ul. Prusa? Myślę o przeniesieniu tam dziecka ze szkoły publicznej, ale czy warto? Jaka kadra, warunki lokalowe, itd.?
Obserwuj wątek
    • mama1.977 Re: szkoła "Aleksander" 17.09.15, 08:19
      Witam, mój syn uczęszcza do tej szkoły do pierwszej klasy. Trudno ocenić po 2-óch tygodniach poziom szkoły, ale narazie jesteśmy zadowoleni a moje dziecko nie chce wychodzić ze szkoły jak go odbieram. Warunki lokalowe są świetne,Panie uśmiechnięte, życzliwe. Wszystko powiedzą i przekażą tak że dziecko umie powtórzyć. Bardzo dobra relacja między rodzicem a nauczycielami i dyrekcją. Nie wiem jak jest w publicznej szkole, ale ta szkoła , którą wybraliśmy dla naszego dziecka spełnia nasze oczekiwania w 100%.
    • a345 Re: szkoła "Aleksander" 19.03.16, 21:36
      Mam w tej szkole dziecko w zerówce. Zastrzeżeń do nauczycielek z grupy mojego dziecka nie mam (starają się bardzo i poświęcają dzieciom wiele czasu). Zastrzeżenia mam do cateringu. Na podwieczorki są np. kanapki z nutellą co uważam za kiepski pomysł, na śniadania często kanapki z samym masłem. Sporo jest dodatkowych opłat, np. bal karnawałowy był wyjazdowy kosztował 40zł-50zł, wyjazdy na basen są dodatkowo płatne, wszelkie teatrzyki, warsztaty, które przyjeżdżają do szkoły również. Bardzo duża jest rotacja wśród nauczycielek, panie same rezygnują z pracy w tej szkole, więc chyba coś nie gra. W grupie mojego dziecka są od września te same panie, ale w drugiej zerówce nauczyciel wspomagający zmieniał się kilkakrotnie. Oprócz tego zmieniła się pani od angielskiego a dzieciaki były nią zachwycone. Odeszły również wychowawczynie z klasy I i II oraz kilku terapeutów, więc chyba coś jest nie halo. Ja swojego dziecka nie posyłam do klasy I w tej szkole, zabieram do publicznej. W kl. I i II są głównie dzieci z orzeczeniami i różnymi dysfunkcjami. Nie wiadomo co będzie w tej szkole z klasami IV-VI, więc tym bardziej wolę teraz zabrać dziecko by później nie przenosić po III klasie jeśli IV klasa jednak nie zostanie utworzona.
      • anka1389 Re: szkoła "Aleksander" 12.04.16, 17:15
        Moje dziecko chodzi i jestem bardzo zadowolona, a za rok idzie do drugiej klasy. To że w I i II klasie są dzieci z orzeczeniami, to nie wiem co Pani to przeszkadza, bo są to dzieci dostosowane i dobrze funkcjonujące. Nie ma tam głownie dzieci z dysfunkcjami, tylko 2-3 dzieci na grupę. Dodatkowe rzeczy są płatne takie jak basen czy wycieczki tak jak w każdej szkole, kółka zainteresowań min. judo,mały odkrywca, tance są bezpłatne. Kadra jest wykwalifikowana a terapeuci świetni.
    • Gość: Karolina Re: szkoła "Aleksander" IP: *.play-internet.pl 20.09.21, 13:16
      Z perspektywy 5 letniego pobytu w tej szkole i przeniesienia do innej ta szkoła to totalna porażka. Oceny stawiane są za nic - po przeniesieniu do innej placówki musiałam wykupić korespetycje ze wszystkich przedmiotów bo zjechał na same 2 - a w Aleksandrze miał średnia powyżej 5. Porażka nie polecam zupełnie.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka