Gość: MBP Sosnowiec
IP: *.162.63.1.ip.interplus.com.pl
28.12.15, 07:44
Miejska Biblioteka Publiczna w Sosnowcu serdecznie zaprasza do udziału w grudniowych projekcjach filmowych w Kinie w Bibliotece (ul. Kościelna 11). Pięć kolejnych śród biblioteczni widzowie spędzą w kraju kwitnącej wiśni, bowiem tematem grudniowego przeglądu będzie japońska animacja i filmy stworzone w słynnym Studio Ghibli. Wstęp wolny.
Podczas grudniowych projekcji zaprezentowane zostaną filmy rysunkowe – odpowiednie zarówno dla starszych dzieci, jak i dla widzów dorosłych, którzy z pewnością odkryją w japońskich animacjach prawdziwą magię i specyficzną symbolikę charakteryzującą bogatą kulturę Dalekiego Wschodu.
Filmy będą wyświetlane w wersji z napisami. Seanse odbywać się będą tradycyjnie w wygodnej Auli Biblioteki Głównej przy ul. Kościelnej 11 w środy (2,9,16,23,30.XII) o godz. 18.00.
Szczegółowy repertuar dostępny na plakatach w Bibliotece Głównej MBP. Pytania o kolejne tytuły filmów prosimy kierować na adres: kinga.baranowska@biblioteka.sosnowiec.pl lub pod numer telefonu 32 266 43 76 (po godz. 15.00 pod numer 32 266 64 72). Tytuły poszczególnych filmów nie są reklamowane w mediach ze względu na wymogi umowy licencyjnej.
Uprzejmie informujemy, że wejście na Aulę będzie możliwe na pół godziny przed seansem i kwadrans po jego rozpoczęciu. Prosimy o punktualność!
30 grudnia 2015 - Nominowany w 2014 roku do Oscara film animowany Hayao Miyazakiego. Film jest fabularyzowaną biografią japońskiego konstruktora – Jiro Horikoshiego, projektanta Mitsubishi A5M oraz jego słynnego następcy, Mitsubishi A6M „Zero”. Oba samoloty były wykorzystywane przez lotnictwo floty japońskiej podczas II wojny światowej. Jiro marzy o projektowaniu i konstrukcji samolotów. Jego idolem jest sławny włoski projektant lotniczy Caproni. W dzieciństwie chłopak pragnął być pilotem, ale wada wzroku uniemożliwiła mu realizację tych planów. W 1927 roku ukończywszy edukację dołącza do firmy inżynierskiej i szybko staje się jednym z najbardziej innowacyjnych oraz uznanych projektantów samolotów na świecie.
Czas projekcji: 2:06:00