Dodaj do ulubionych

Dom Seniora .

14.03.12, 07:32
Dom opieki „U BASI” w Kobyłce przy ul. Sempołowskiej 5 , trudno określić mianem domu opieki! Od poniedziałku do piątku w ciągu dnia są na miejscu tylko dwie Ukrainki , sprzątaczki ! Osoby starsze , leżące nie mogą doprosić się o cokolwiek . Nie ma tam dzwonków przywoławczych . Nie stosuje się odpowiedniej diety , zawyża rachunki za leki . Przykłady :
Moja matka (87 lat) , po udarze , dwóch zawałach i chora na cukrzyce , po upadku złamała szyjkę kości udowej . Nie mogła więc chodzić i potrzebowała stałej opieki 24 g na dobę . W Internecie znaleźliśmy stronę z opisem tego Domu opieki . 5 posiłków , pielęgniarki , rehabilitacja , super warunki za jedyne 2200 zł plus „dodatki” . Oferta wydawała się zachęcająca i umieściliśmy tam matkę . Ja jeden miałem czas , aby odwiedzać matkę w dni powszednie , w różnych godzinach . Przez pół godziny chodziłem po korytarzach , aby znaleźć kogoś , kto przyniósłby mojej matce herbatę ! Innym razem matka jakimś cudem poszła do łazienki aby skorzystać z toalety . Nawoływała kogokolwiek aby pomógł jej wrócić do łóżka ! Bezskutecznie . Postanowiła sama wrócić , skąd przyszła . zdrętwiałe nogi odmówiły posłuszeństwa . Przewróciła się i nie mogła się ruszyć . Pomogła jej inna pensjonariuszka . W ciągu jednego miesiąca schudła 10 kg . Cukier ze 130 skoczył do 415 !!! Postanowiłem zabrać ją z tej wykańczalni . Nie było to takie proste !!! Nie ja płaciłem za pobyt i ich zdaniem nie mogę zabrać swojej matki ! Mało tego , zostałem nagle „aresztowany” przez syna właścicielki , który przyjechał na miejsce . Ja i moja matka , która nie jest ubezwłasnowolniona , nie mogliśmy opuścić tego przybytku ! Dopiero po interwencji policji zostaliśmy „uwolnieni” Lekarstwa , które matce kupowałem w aptece , kosztowały 115 zł i starczały na dwa miesiące . U BASI , te same lekarstwa kosztowały 200 zł na jeden miesiąc . Piszę to wszystko , aby ostrzec innych . Wizyty w sobotę lub niedzielę wyglądają zachęcająco . Jest właścicielka , pielęgniarka … jest super . Cała prawda wychodzi wtedy , gdy przyjedzie się w tygodniu , w różnych godzinach .
Obserwuj wątek
    • em.erka Re: Dom Seniora . 07.05.12, 18:41
      Bardzo Ci dziekuje za tego posta. Obecnie jestem na etapie szukania domu seniora dla tesciowej. I widzialam wiele stron w internecie dokladnie takich samych jak opisales. Opieka 24h, pielęgniarki , rehabilitacja , super warunki za jedyne 2200 zł.
      Ja poszukuje czegosc w okolicy Warszawy. Obecnie tesciowa mieszka w Warszawie ale nigdy nie wiadomo kiedy bedzie potrzebowala takiego domu i pomocy.
      Pozdrawiam serdecznie.
      • iza650 Re: Dom Seniora . 15.05.12, 10:31
        Ja z pełną odpowiedzialnościa mogę polecić dom opiekiw Radzyminie "Afirmacja życia". Kameralnie, domowa kuchnia, odwiedziny 24/h, czysto, stały dobry kontakt z włascicielką, widac, że pracują tam osoby, które lubią swoją prace. Jedyna wada- brak pokojów jednoosobowych.
      • 1marta999 Re: Dom Seniora . 28.05.13, 21:35
        Gorąco mogę ci polecić Kobylke, Dom Spokojnej Starosci .
        Fachowy personel , zajęcia różnego rodzaju dla podopiecznych, wizyty duszpasterskie ( msza), warunki bytowe godne polecenia, pokoje przestronne.
        Pensjonat dostosowany jest do Osob Starszych i ich niepełnosprawności , posiada windę.
        Przed Pensjonatem ogród, drzewa, miejsce do odpoczynku. Pensjonariusze posiłki nadają w jadalni z kominkiem na dole.
        Ciepła domowa atmosfera.
        POLECAM ...Placówkę prowadzi p Agnieszka
    • piegowata Re: Dom Seniora . 08.05.12, 17:02
      @kalbud:
      Jaki dom polecasz? "U Basi" jest moja znajoma. Z początku była zadowolona, ale coraz bardziej dokucza jej brak pomocy i bardzo marne, reglamentowane jedzenie.
        • 1marta999 Re: Dom Seniora . 03.06.13, 19:25
          W poprzednim poście napisałas o poprzednim właścicielu .
          Obecnie pod nazwa DOM SPOKOJNEJ STAROSCI p AGnIESZKi
          Godna POlECEnia!!
          Dlatego Wam wszystkim którzy szukają dobrego Domu dla bliskich -odwiedzcie , bo warto !!
      • 1marta999 Re: Dom Seniora . 03.06.13, 19:20
        U Basi kiedyś była nazwa... I kiedyś ktoś inny prowadził...

Od sierpnia jest nowy właściciel dokładnie właścicielka p Agnieszka
        Jestem bardzo ZADOWOLONA!
        A jedzenie uważam za znakomite, sama prubowalam...
        Opieka jest całodobowa pielęgniarki i opiekunki, przychodze w rożnych porach i wszystkie panie mozna zawsze zastac na miejscu . Pozattym Seniorzy maja szereg zajęć z czego jestem zadowolona. Panuje fajna pełna ciepła atmosfera... Wszyscy się znają.... Jak jedna wielka rodzina
        POLECAM Dom p Agnieszki
    • y_eti Re: Dom Seniora . 31.07.17, 10:53
      Ja znam dom Opoka w Wilanowie. Niedaleko Bruzdowej. Sympatyczna i dosc wesola obsluga. Mam tam ciocie, ktora nie ma własnych dzieci. Ciocia w tym domu wyglada lepiej niz jak byla we wlasnym mieszkaniu. Wiekszosc czasu siedziala sama. Nie chciala pomocy przy myciu czy praniu. Nie bylo latwo namowic na spacer czy jakis dobry obiad. Teraz je z innymi pensjonariuszami, wychodzi na spacery. Panie pomagaja przy kapielach. Takie zasady i juz. Ciocia dala sie przekonac
    • dom_opieki_kosminy Re: Dom Seniora . 15.03.21, 12:24
      Wychodząc naprzeciw wszystkim złym opiniom na temat Domów Seniora / Domów Opieki chciałbym zaprosić na Naszą stronę www.domkosminy.pl. Aby Państwo przekonali się, że chcieliśmy stworzyć takie miejsce z prawdziwego zdarzenia , gdzie Nasi pensjonariusze będą mieli Najlepszą opiekę, czas wypełniony zajęciami oczywiście dla chętnych. Naszym celem jest wyciągnięcie Seniorów sprzed telewizora i zorganizowanie czasu tak , aby każdy dzień był ciekawy. U nas Seniorzy mogą liczyć na domową atmosferę , opiekę internistyczną, opiekę kardiologiczną , terapię zajęciową, rehabilitacje. W okresie wiosenno - letnim do dyspozycji mają prawie 1,5 ha ogród z drewnianą altaną , siłownią plenerową dla seniorów oraz jeśli ktoś lubi może uprawiać swój własny ogródek z warzywami czy kwiatami . Serdecznie zapraszam www.domkosminy.pl

Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka